Koszt ogrzewania cumulus według abonamentu EDF

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2229
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 512

Re: Koszt ogrzewania Cumulus po abonamencie EDF




przez phil59 » 21/05/23, 20:49

Forhorse napisał:Jeśli masz ochotę pobawić się w liczenie na realnych podstawach, mogę podać swoje dane. Zainstalowałem podlicznik na linii cumulusowej właśnie po to, żeby sprawdzić czy abonament HC/HP jest ważny (teraz przesiadłem się na Tempo)

PROSZĘ PAMIĘTAĆ, że mam CESI, więc ciepła woda jest „darmowa” przez większą część roku, latem nawet całkowicie wyłączam cumulus. Więc to nie ułatwi obliczeń...

Czyli dla dwóch osób w domu, prysznic, naczynia w dłoni
od 02 do 11: 2019 kWh
od 09 do 04: 2020 kWh
od 01 do 02: 2021kWh
od 24 do 02: 2021kWh (zanotowałem 28% solar po sąsiedzku, więc to zużycie odpowiada wyłącznie utrzymaniu temperatury cumulusa)
od 28 do 02: 2021 kWh

Potem więcej danych: w dniu 19 przełączyłem licznik na linię CAP aby monitorować jego zużycie (w oczekiwaniu na dokładniejsze narzędzie monitorujące uwzględniające taryfę tempową)


Tak, dlatego tam jest trochę nie do wykorzystania.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Rolina i goście 267