Czy Francuzi stronią od pracy sezonowej?

filozoficzne debaty i firm.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Czy Francuzi unikają pracy sezonowej?




przez sicetaitsimple » 05/05/23, 21:43

Ahmed napisał:Aby wziąć przypadek Australii, ....


Moja córka spędziła rok w Australii 4 lub 5 lat temu ze swoim chłopakiem. System, który opisujesz rzeczywiście istnieje, ale szczerze mówiąc, według tego, co mi powiedziała, nie jest daleko od niewolnictwa.
Z drugiej strony znalezienie pracy (oczywiście niezbyt wykwalifikowanej) na kilka dni (a także zwolnienie z dnia na dzień!) było, jak mi powiedziała, bardzo łatwe. Wrócili zachwyceni tym doświadczeniem.

Cóż, przenieśli się do różnych rzeczy (może bardziej poważnych? lub przynajmniej ich wieku) we Francji, jestem dziadkiem od około 18 miesięcy! :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14979
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Czy Francuzi unikają pracy sezonowej?




przez GuyGadeboisTheBack » 05/05/23, 21:51

Uważaj jednak, aby nie przejść od „ciasteczek po dziadku” do „słodkiego dziadka”, „J”, jeśli nas czytasz, Obraz. : Mrgreen:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Czy Francuzi unikają pracy sezonowej?




przez izentrop » 05/05/23, 21:52

Logiczna odpowiedź:
francuski pracownik sezonowy „emigruje” na „100 km” od swojego domu, aby 20% zostało na życie w kieszeni. cudzoziemiec postrzega od 3 do 8-krotności średniej pensji w swoim kraju… nie jest to trudne do zrozumienia.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Czy Francuzi unikają pracy sezonowej?




przez Ahmed » 05/05/23, 21:54

Owszem, warunki pracy są ciężkie i lepiej być solidnym, by ich wspierać, jednak stosunki z pracodawcami są generalnie bardzo serdeczne (pod warunkiem, że wchodzi się w oczekiwaną produktywność!), co jest zgodne ze stylem australijskim. Doświadczenia Melanezyjczyków są jednak bardziej mieszane, ponieważ kolor skóry ma znaczący wpływ na jakość odbioru...
Nowe przepisy dotyczące płacy minimalnej próbują złagodzić system pracy na akord, ale jeśli produkcja jest poniżej ekwiwalentu płacy minimalnej, ludzie faktycznie zostają zwolnieni…

Izentrop, dotyczy to tych, którzy pochodzą z kraju o niskim standardzie życia, ale nie w przypadku wspomnianych przeze mnie młodych Francuzów.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Czy Francuzi unikają pracy sezonowej?




przez sicetaitsimple » 05/05/23, 22:14

GuyGadeboisLeRetour napisał:Uważaj jednak, aby nie przejść od „ciasteczek dziadka” do „starszego dziadka”,


Nie możemy na nic przysiąc… Ale wyjeżdżam bez ugrzęźnięcia w kreacjonizmie, archiwach szczepionek, gównianej anatomii porównawczej, mrożonych kąpielach sitz z suplementem…….
Mam nadzieję, że pomoże mi to zachować wystarczająco otwarty umysł na świat... i jego ewolucje. :D
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14979
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Czy Francuzi unikają pracy sezonowej?




przez GuyGadeboisTheBack » 05/05/23, 22:17

Obraz Lodowate kąpiele nasiadowe "za dopłatą" nie ale PTDR!!!! Szczyt!!! Płaczę, zrobiłeś mi dzień!!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169