[Rozwiązano: wirujące motyle] Co to jest w silniku 1.9 TiD Saab (mały wyciek oleju na głowicy cylindrów)?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841

Re: Co to jest w silniku 1.9 TiD Saab (mały wyciek oleju na głowicy cylindrów)?




przez Flytox » 30/03/23, 23:17

Ups masakra!!!
Cylinder/tuleja musi dać się przewiercić? W ten sposób na zdjęciu zatarcie nie wygląda na głębokie.
Myślę, że głowica cylindra jest bardzo zła .... nawet po renowacji pęknie wtedy, a gniazda zaworów mogły się „przesunąć”!?
Tłok jest ugotowany...
Będziesz mógł wyjąć książeczkę czekową : Wink:
Widziałem silnik, który połknął małą śrubkę, tylko w jednym cylindrze, jednak 2 cylindry były zniszczone, śruba musiała iść w górę przez wydech, aby przejść i przykręcić sąsiedni cylinder!
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Co to jest w silniku 1.9 TiD Saab (mały wyciek oleju na głowicy cylindrów)?




przez Christophe » 30/03/23, 23:49

Makro jesteś suką… teraz będę się stresować jak świnia!! : Evil: :zaszokować: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Co to jest w silniku 1.9 TiD Saab (mały wyciek oleju na głowicy cylindrów)?




przez Obamot » 31/03/23, 00:33

Śmierdzi jak wyciek z kolektora.
Czy są jakieś uszczelki po obu stronach?
(Oprócz plastikowej prowadnicy, która może mieć trochę luzu)
Po co ? Bo cieknie tylko w jednym punkcie?

Szukałem w bazie danych pod:
SAAB 9-3 1.9 TTiD z 2005 roku, nic nie mogłem znaleźć.

Kiedy się sączy, zawsze jest jakiś staw, z którego wycieka część kek
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648

Re: Co to jest w silniku 1.9 TiD Saab (mały wyciek oleju na głowicy cylindrów)?




przez Macro » 31/03/23, 06:56

Christophe napisał:Makro jesteś suką… teraz będę się stresować jak świnia!! : Evil: :zaszokować: : Mrgreen:


I masz rację... Na fotkach które mogłem poszperać w necie.Twój silnik byłby taki sam jak w alfie 156 159......na której zawirowania były bardzo częste Do tego stopnia że tam to zestawy potępiające usuwanie, które można bardzo łatwo znaleźć w sieci....
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648

Re: Co to jest w silniku 1.9 TiD Saab (mały wyciek oleju na głowicy cylindrów)?




przez Macro » 31/03/23, 07:05

Flytox napisał:Ups masakra!!!
Cylinder/tuleja musi dać się przewiercić? W ten sposób na zdjęciu zatarcie nie wygląda na głębokie.
Myślę, że głowica cylindra jest bardzo zła .... nawet po renowacji pęknie wtedy, a gniazda zaworów mogły się „przesunąć”!?
Tłok jest ugotowany...
Będziesz mógł wyjąć książeczkę czekową : Wink:
Widziałem silnik, który połknął małą śrubkę, tylko w jednym cylindrze, jednak 2 cylindry były zniszczone, śruba musiała iść w górę przez wydech, aby przejść i przykręcić sąsiedni cylinder!


Myślałem też, że mój klient jest dobry na duży, duży rachunek... Ale specjalista od naprawy silników był bardzo, bardzo optymistycznie nastawiony do zmiany tłoka na oryginalny wymiar z napawaniem cylindra i większymi segmentami sterowania korbowodem i łożyskami

Głowica cieknie przy pojedynczej wymianie zaworów tego cofniętego z siedzenia i według niego... Wróciło jak za 40... Te silniki podobno są w stanie pomieścić 500 kucyków i 1000 w dobrym przygotowaniu. ... Mamy na stanie tylko 340... : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Co to jest w silniku 1.9 TiD Saab (mały wyciek oleju na głowicy cylindrów)?




przez Christophe » 31/03/23, 09:25

Christophe napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Czy kiedykolwiek wiemy:


Właściwie to tak wygląda! Jutro obejrzę cały film...


Kliknąłem, zobaczyłem i zrozumiałem!! : Mrgreen:

To dokładnie ta sama podstawa, co mój silnik… ostatnie saaby były rzeczywiście bękartami! (ale to już wiedziałem)

A priori moje zawijasy były już zablokowane z lewej strony, próbowałem przełożyć belkę, niemożliwe (ale nie chcę za bardzo forsować mojej starszej pani) i spojrzałem, nie ma jak zobaczyć silnika sterującego wirowaniem...

20230331_090706.jpg
20230331_090706.jpg (346.03 KB) Oglądane razy 1275


20230331_090658.jpg
20230331_090658.jpg (323.99 KB) Oglądane razy 1275


Wczoraj nie odważyłem się wam tego pokazać, ale już zablokowałem obracanie się korbowodu (co blokuje translację)… Poddałem recyklingowi korek od crémant! : Lol: Jestem geniuszem, instynktownie naprawiam nieznane awarie! : Mrgreen: : Mrgreen:

20230331_090440.jpg
20230331_090440.jpg (376.47 KB) Oglądane razy 1275


I jak pokazano na filmie, ponieważ silnik wydaje się pracować lepiej, gdy jest zimny i podczas rozruchu… ale to może być subiektywne…

Skąd więc bierze się olej/brud? W kolektorach nie powinno być oleju silnikowego, prawda? Wyciek na korku zawirowującym lub kolektorze przy aktywnym EGR wydaje mi się jedynym wytłumaczeniem? Czy recykling EGR jest aż tak gruby? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Co to jest w silniku 1.9 TiD Saab (mały wyciek oleju na głowicy cylindrów)?




przez Obamot » 31/03/23, 09:57

Aby być penardem, nie trzeba szukać wiru, ale zestawów potępiających / usuwających.

Ale wykonywanie pracy w niedostępnym terenie z silnikiem o przebiegu 280 000 km... Wahałbym się. Zamiast tego znajdujesz furgonetkę, która będzie o wiele wygodniejsza niż przyczepa do spania lub transportu (i nawet nie uronisz łzy...)

W międzyczasie, jeśli chodzi o przyczepę, być może uda Ci się jechać ostrożnie dzięki funkcji „tymczasowe zaświadczenia o ubezpieczeniu (być może za darmo w niektórych firmach), a Twój kredens na kółkach będzie „wiecznie czekał na akceptację”... A kiedy ponawiasz prośbę, za każdym razem zmieniasz firmę ubezpieczeniową! A jeśli nie jest to możliwe, możesz z opłacony certyfikat >
Ostatnio edytowane przez Obamot 31 / 03 / 23, 10: 11, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: [Rozwiązany: wirujące motyle] Co to jest w silniku 1.9 TiD Saab (mały wyciek oleju na głowicy cylindrów)?




przez Christophe » 31/03/23, 10:10

ObaGPT pierdnął? Roll:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: [Rozwiązany: wirujące motyle] Co to jest w silniku 1.9 TiD Saab (mały wyciek oleju na głowicy cylindrów)?




przez Obamot » 31/03/23, 10:11

:?

Masz na myśli, że Twoja przyczepa stanie się szopą ogrodową lub dodatkowym warsztatem na kółkach? 8) Powiedziałem to, żeby pomóc.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090

Re: Co to jest w silniku 1.9 TiD Saab (mały wyciek oleju na głowicy cylindrów)?




przez Christophe » 31/03/23, 10:22

Makro napisał:
Christophe napisał:Makro jesteś suką… teraz będę się stresować jak świnia!! : Evil: :zaszokować: : Mrgreen:


I masz rację... Na fotkach które mogłem poszperać w necie.Twój silnik byłby taki sam jak w alfie 156 159......na której zawirowania były bardzo częste Do tego stopnia że tam to zestawy potępiające usuwanie, które można bardzo łatwo znaleźć w sieci....


Widziałem zestawy i z tego co widziałem trzeba rozebrać kolektor żeby je zamontować! Nie nie nie ?

Ryzyko pęknięcia silnika występuje tylko w przypadku pęknięcia motylka (powód?), w "otwartym" silniku jak zakładam nie ma obaw oprócz wycieku smaru (pochodzenie do ustalenia)
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87