Podłącz akumulator do 2 falowników Sungrow

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Christophe » 20/01/23, 20:06

Jeśli Cię zobowiązujemy: odłączanie od sieci jest zabronione w Belgii... tak!

Poza tym ja też nie, nadal wolę elektryczne... : Mrgreen:
0 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Sebastian L » 20/01/23, 20:20

Christophe napisał:Jeśli Cię zobowiązujemy: odłączanie od sieci jest zabronione w Belgii... tak!


Dobra, jesteśmy tu szaleni
0 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Sebastian L » 20/01/23, 20:46

Po zainstalowaniu PV zdarza się - w zależności od przypadku - że stajesz bezpośrednio przed problemem rentowności lub gdy twoi sąsiedzi z kolei mają zainstalowane PV. To jest „odpad”.

Aby lepiej zrozumieć, wyobraź sobie piękny letni dzień i okolicę, w której znajduje się wiele instalacji fotowoltaicznych. W takim przypadku może się zdarzyć, że między godziną 11:14 a 30:30 (czyli wtedy, gdy produkcja energii słonecznej jest maksymalna) inwertery włączą się. Oznacza to, że przechodzą w tryb awaryjny i wyłączają się. W efekcie prosument może stracić nawet XNUMX% produkcji w ciągu jednego dnia.

Ale jaka jest przyczyna tego odpadnięcia? Sieć. Zasadniczo nie został zaprojektowany do pochłaniania ogromnego zastrzyku energii elektrycznej wytwarzanej przez fotowoltaikę. Dla Rémi Thiriona, administratora BeProsumer, ten problem falownika, który zatrzymuje się z powodu rozpadu sieci, może wywołać skandal gorszy nawet niż bańka zielonych certyfikatów z początku lat 2010.

Stąd pytanie, które musisz sobie teraz zadać: czy infrastruktura mojej ulicy będzie w stanie wchłonąć całą moją produkcję? „Niestety, dzisiaj żaden właściwy organ nie wyda ci rekomendacji” – wyjaśnia. „Według naszych informacji wszystkie żądania instalacji są zatwierdzane przez kierowników sieci i dystrybucji (GRD), niezależnie od stanu sieci, do której chcesz się podłączyć”.

„Prosument, który w moim przypadku nawet nie sprawdził zgodności uziemienia, wiedząc, że po zakończeniu pracy organ kontrolny dokonuje przeglądu instalacji, nie sprawdza tych danych. Należy wtedy (poprosić elektryka o ) sprawdzić napięcie faz sieci między godziną 12:14 a XNUMX:XNUMX w słoneczne dni, jeśli to możliwe w miesiącu maj-czerwiec, ponieważ wydajność paneli jest maksymalna w „słonecznym mrozie”.

„Jeżeli napięcie przekroczy określony próg (257 V) przez 10 minut, inwerter będzie przechodził w stan bezpieczeństwa kilka razy dziennie, a nawet w sposób ciągły w godzinach maksymalnej wydajności. Krótko mówiąc, oczekiwana rentowność jest wówczas zagrożona”.


Nie trzeba daleko szukać, aby zobaczyć głupotę nieokiełznanego zastrzyku!
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez sicetaitsimple » 20/01/23, 21:18

Christophe napisał:Jeśli Cię zobowiązujemy: odłączanie od sieci jest zabronione w Belgii... tak!

Wierzę ci, że powiedziałeś, że argument jest trochę chybiony… Zawsze możesz wziąć mini abonament (3kW we Francji) i praktycznie nic nie zużywać. Ale moim zdaniem, w pewnych momentach, nawet z bateriami PV +, będziesz bardzo szczęśliwy, mogąc trochę pociągnąć ze swoich 3kW!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez phil59 » 20/01/23, 21:27

sicetaitsimple napisał:
Christophe napisał:Jeśli Cię zobowiązujemy: odłączanie od sieci jest zabronione w Belgii... tak!

Wierzę ci, że powiedziałeś, że argument jest trochę chybiony… Zawsze możesz wziąć mini abonament (3kW we Francji) i praktycznie nic nie zużywać. Ale moim zdaniem, w pewnych momentach, nawet z bateriami PV +, będziesz bardzo szczęśliwy, mogąc trochę pociągnąć ze swoich 3kW!


Tak zamierzam robić w mniej więcej dłuższej perspektywie, ale na zimę bez abonamentu przynajmniej 3kVA to zdecydowanie za drogo, chyba że dojdziemy do 1€ za kWh, albo cena akumulatorów spadnie o 80%...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez sicetaitsimple » 20/01/23, 21:57

SebastianL pisze:....Od tej chwili opłaca się robić offgrid,....

Cóż, dasz nam znać, kiedy to nastąpi w krajach takich jak nasz.
0 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Sebastian L » 20/01/23, 22:03

sicetaitsimple napisał:
SebastianL pisze:....Od tej chwili opłaca się robić offgrid,....

Cóż, dasz nam znać, kiedy to nastąpi w krajach takich jak nasz.


Nieco zaradny elektryk już tam jest.
Komercyjnie udaje mi się sprzedać 4 kWc PV + 12 kWh LFP za 10000 €, rentowność oczywiście zależy od zastosowań.
Gdy tylko energia elektryczna przekroczy 0.2 € za kWh, nie ma limitu
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez sicetaitsimple » 20/01/23, 22:35

SebastianL pisze:Komercyjnie udaje mi się sprzedać 4 kWc PV + 12 kWh LFP za 10000 XNUMX €,


Jest to fałsz, albo jest to zestaw (a więc z wyłączeniem instalacji) i bez podatków.
Hej, zrób interesującą wycenę, w tym podatek instalacyjny dla Phil59 za twoje 4kWc i twoją baterię 12kWh, jestem pewien, że to go zainteresuje. Nie zapomnij nas skopiować...
0 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Sebastian L » 20/01/23, 22:46

sicetaitsimple napisał:
SebastianL pisze:Komercyjnie udaje mi się sprzedać 4 kWc PV + 12 kWh LFP za 10000 XNUMX €,


Jest to fałsz, albo jest to zestaw (a więc z wyłączeniem instalacji) i bez podatków.
Hej, zrób interesującą wycenę, w tym podatek instalacyjny dla Phil59 za twoje 4kWc i twoją baterię 12kWh, jestem pewien, że to go zainteresuje. Nie zapomnij nas skopiować...


Nie, jest dostarczony i zainstalowany, jedynym ważnym szczegółem jest to, że mój klient zgodził się pomóc mi zainstalować panele na dużej szopie ogrodowej, którą zaplanował w tym celu. I prawdą jest, że falownik to tylko victron 3kva, więc mały, niezawodny i szybko znalazł dzień lub sieć.
Jeśli masz klientów blisko mnie, biorę!
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez sicetaitsimple » 20/01/23, 23:05

SebastianL pisze:
sicetaitsimple napisał:
SebastianL pisze:Komercyjnie udaje mi się sprzedać 4 kWc PV + 12 kWh LFP za 10000 XNUMX €,


Jest to fałsz, albo jest to zestaw (a więc z wyłączeniem instalacji) i bez podatków.
Hej, zrób interesującą wycenę, w tym podatek instalacyjny dla Phil59 za twoje 4kWc i twoją baterię 12kWh, jestem pewien, że to go zainteresuje. Nie zapomnij nas skopiować...


Nie, jest dostarczony i zainstalowany, jedynym ważnym szczegółem jest to, że mój klient zgodził się pomóc mi zainstalować panele na dużej szopie ogrodowej, którą zaplanował w tym celu. I prawdą jest, że falownik to tylko victron 3kva, więc mały, niezawodny i szybko znalazł dzień lub sieć.
Jeśli masz klientów blisko mnie, biorę!


Miły kontakt, który nie odpowiada na pytanie.
A więc ta wciągająca wycena za 4kWp i 12kWh baterii? Powiedzmy dla uproszczenia, że ​​trudności z instalacją są średnie, ponadto, jak sugeruje jego pseudo, Phil59 znajduje się w departamencie Północ (do obliczenia transportu).
Co więc daje TTC i instalacja w cenie?

PS: jesteś RGE?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130