Podłącz akumulator do 2 falowników Sungrow

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Christophe » 20/01/23, 14:22

Camon2312 pisze:
Christophe napisał:
Christophe napisał:Jeśli w tym przypadku chcesz tylko zmierzyć produkcję energii słonecznej, tak, musisz połączyć 2 ... normalnie nie wstrzykują one do tej samej fazy.


Uzupełnienie: nawet jeśli wtryskują na tę samą fazę, pomiar tylko raz grozi wyjściem poza zakres poziomu czujnika (nie znam jego tolerancji), ale przede wszystkim oprogramowanie analizujące dane ...

Więc tak, podłącz 2.


Na razie mam to jako informację.


Ciekawe: a priori wie, jak odróżnić to, co wstrzykiwane, od tego, co samoskonsumowane?

Do tego potrzeba więcej niż 2 czujników produkcji na wyjściu falownika...cały dom jest podłączony do tych 2 falowników (wydaje mi się, że nie, skoro powiedziałeś, że wtryskiwali na 1 fazę z 3 używanych)?
0 x
Camon2312
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 19/01/23, 19:28
x 4

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Camon2312 » 20/01/23, 14:28

Christophe napisał:
Camon2312 pisze:
Christophe napisał:
Uzupełnienie: nawet jeśli wtryskują na tę samą fazę, pomiar tylko raz grozi wyjściem poza zakres poziomu czujnika (nie znam jego tolerancji), ale przede wszystkim oprogramowanie analizujące dane ...

Więc tak, podłącz 2.


Na razie mam to jako informację.


Ciekawe: a priori wie, jak odróżnić to, co wstrzykiwane, od tego, co samoskonsumowane?

Do tego potrzeba więcej niż 2 czujników produkcji na wyjściu falownika...cały dom jest podłączony do tych 2 falowników (wydaje mi się, że nie, skoro powiedziałeś, że wtryskiwali na 1 fazę z 3 używanych)?


Brakujące informacje to te, które pochodzą z licznika. Stąd instalacja liczników energii. Przynajmniej chyba...
Wiem tyle, że na starcie inwerterów jest, dla każdego z nich, kabel, który idzie do panelu elektrycznego. Muszę przyznać, że nie wiem, jak wykonał połączenia i nie znam się za bardzo na elektryczności.
załączniki
20230119_175124.jpg
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Christophe » 20/01/23, 14:37

Te 2 kable to najprawdopodobniej kable do synchronizacji i podawania prądu...Nie jestem pewien czy inwertery mogą komunikować się z miernikiem, nawet elektroniką typu Linky, ale jest to możliwe...Co masz jako licznik?

Zwykle te 2 kable muszą przechodzić przez pośredni panel elektryczny z wyłącznikiem automatycznym specjalnie do instalacji solarnej... ale możliwe jest umieszczenie tego wyłącznika automatycznego w panelu głównym.

Podążaj za nimi i zrób zdjęcie miejsca, z którego pochodzą.

Co to za zepsute pomarańczowe okablowanie (po francusku burdel)?

W przeciwnym razie przykro mi to mówić, ale umieszczanie falowników pod siecią hydrauliczną, a szczególnie najwyraźniej pod lub niedaleko grupy bezpieczeństwa (= możliwość obfitego wycieku w przypadku usunięcia), nie jest wcale straszne pod względem bezpieczeństwa elektrycznego!
0 x
Camon2312
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 19/01/23, 19:28
x 4

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Camon2312 » 20/01/23, 14:39

Christophe napisał:Te 2 kable to najprawdopodobniej kable do synchronizacji i podawania prądu...Nie jestem pewien czy inwertery mogą komunikować się z miernikiem, nawet elektroniką typu Linky, ale jest to możliwe...Co masz jako licznik?

Zwykle te 2 kable muszą przechodzić przez pośredni panel elektryczny z wyłącznikiem automatycznym specjalnie do instalacji solarnej... ale możliwe jest umieszczenie tego wyłącznika automatycznego w panelu głównym.

Podążaj za nimi i zrób zdjęcie miejsca, z którego pochodzą.

Co to za zepsute pomarańczowe okablowanie (po francusku burdel)?

Mam komunikator.
Idę za nimi i jutro robię zdjęcie.
To jest skrzynka dla połączenia internetowego, ostatecznie zostanie podłączone inaczej, ale wciąż pracujemy. :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Christophe » 20/01/23, 14:46

No cóż, możliwe jest, że falowniki komunikują się z komunikującym się licznikiem i odzyskują informacje za pomocą fali nośnej (CPL). To dobra cecha!

Nie wiedziałbym, że istnieje, producenci liczników nagle dali klucze bezpieczeństwa innym producentom… a może był otwarty (słupek) od początku? : Mrgreen:
0 x
Camon2312
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 19/01/23, 19:28
x 4

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Camon2312 » 20/01/23, 14:51

Christophe napisał:No cóż, możliwe jest, że falowniki komunikują się z komunikującym się licznikiem i odzyskują informacje za pomocą fali nośnej (CPL). To dobra cecha!

Nie wiedziałbym, że istnieje, producenci liczników nagle dali klucze bezpieczeństwa innym producentom… a może był otwarty od początku? : Mrgreen:

Nie wiem, na moim pierwszym printscreenie nie ma danych pochodzących z sieci elektrycznej. Z drugiej strony licznik wie, ile jest wysyłane do sieci podczas nadprodukcji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Christophe » 20/01/23, 15:23

Myślę, że gdzieś brakuje konfiguracji, aby falowniki otrzymały komunikat CPL z miernika ... (jeśli to możliwe).

Jest dość zamknięty w technologii (w przeciwnym razie są to otwarte drzwi do oszustwa), więc jestem zaskoczony, że jest to możliwe… ale nie jest niemożliwe!

Zastanawiam się, czy twoje zaciski nie powinny być raczej ustawione po stronie ZUŻYCIE… skoro falownik wie wewnętrznie, co produkuje, hm.
Problem w tym, że w trójfazowym zajęłoby to 3... tam można liczyć tylko 2/3 swojej sieci...
0 x
Camon2312
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 19/01/23, 19:28
x 4

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Camon2312 » 20/01/23, 15:25

Christophe napisał:Myślę, że gdzieś brakuje konfiguracji, aby falowniki otrzymały komunikat CPL z miernika ... (jeśli to możliwe).

Liczniki energii?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Christophe » 20/01/23, 15:26

Nie, PLC to funkcja komunikacji inteligentnych liczników, które wykorzystują kable elektryczne do wymiany informacji... z dostawcą energii.

Jak zużycie i moc... nigdy więcej oszukiwania licznika i mostkowania...

Stąd fakt, że jest to zablokowane jako technologia i stąd fakt, że dziwi mnie, że niektóre falowniki mogą korzystać z tych danych, ale jest to możliwe!

ps: edytowałem trochę ostatnie posty...
0 x
Camon2312
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 19/01/23, 19:28
x 4

Re: Podłączanie akumulatora do 2 falowników Sungrow




przez Camon2312 » 20/01/23, 15:35

Christophe napisał:Zastanawiam się, czy twoje zaciski nie powinny być raczej ustawione po stronie ZUŻYCIE… skoro falownik wie wewnętrznie, co produkuje, hm.
Problem w tym, że w trójfazowym zajęłoby to 3... tam można liczyć tylko 2/3 swojej sieci...

Może dlatego zaplanował skrzynkę zarządzającą siecią trójfazową pod falownik jednofazowy?
Ale nie wiem gdzie to dostać... chyba że w tym drugim... :)
Stopniowo odkrywam, jak działa ten system…
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134