Jak długo trwa ta wycieczka all inclusive na 1150 km?

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...

Po ilu godzinach staje się to nie do zniesienia?

Sondaż wygasł 20 / 01 / 23, 14: 05

10H
2
40%
11H
0
przy braku głosów
12H
1
20%
13H
0
przy braku głosów
14H
0
przy braku głosów
15H
1
20%
16H
1
20%
17H
0
przy braku głosów
więcej niż 18:XNUMX
0
przy braku głosów
 
Wszystkich głosów: 5
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jak długo trwa ta wycieczka all inclusive na 1150 km?




przez phil59 » 06/01/23, 23:52

Ile czasu jesteś skłonny poświęcić na wycieczkę, bardzo okazjonalną, na trasie około 1150 km.

stawiam bez opłat


bez opłat.JPG
sans peage.JPG (138.2 KiB) Wyświetlono 1092 razy


I bez opłat, na przykład z moją koną.

kona bez opłat.JPG
kona sans tolls.JPG (177.54 KiB) Wyświetlono 1092 razy


W kalkulatorach nie ma wszystkiego, zarówno w VT, jak iw VE, ale daje wskazówki.

Jeśli przyjrzymy się uważnie, teoretyczny przystanek 1h38, przez godzinę w VT, niewiele się zmienia, poza opłatami za przejazd!
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jak długo trwa ta wycieczka all inclusive na 1150 km?




przez phil59 » 06/01/23, 23:55

sicetaitsimple napisał:
phil59 napisał:Zaletą VE jest dla mnie obowiązkowa ilość przystanków. (zwłaszcza podczas jazdy po autostradzie z dobrą prędkością).

Nadal wydaje mi się dyskusyjne, że jest to zaleta, zwłaszcza przy dwóch kierowcach….. Ale hej. każdy pomyśli o tym co chce.
Ale znowu, nie wydaje się to wygórowane, w każdym razie nie robimy tego typu wycieczek codziennie..


Niezależnie od tego, czy jesteś 1 czy 4 kierowcami, nie zmienia to wszystkiego.

Przystanki są potrzebne.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jak długo trwa ta wycieczka all inclusive na 1150 km?




przez Obamot » 07/01/23, 00:08

Nie martw się, jestProsty' :P

Zauważysz, że na mapie Google trasa zaznaczona na niebiesko jest zawsze tą, na której są płatne przejazdy.
I tak nadal nie mogę wyjaśnić tych różnic w czasie trwania między Google Map VS innymi ... (dowód na to, że Twój wątek jest bardzo przydatny do wyjaśnienia tej tajemnicy)

Pamiętam, jak pojechał do Niemiec, przybył godzinę wcześniej niż oczekiwano z szacunkami Google Map...

Jeden z tych 4 sprawdzę, co mówi mi TomTom
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jak długo trwa ta wycieczka all inclusive na 1150 km?




przez phil59 » 07/01/23, 00:17

Waze na drodze pozostaje prawie stały, w zależności od tego, jak jeździsz.

Jeśli umieszczam GPS samochodu, kona lub przed zoé, zawsze dojeżdżam dużo wcześniej, przestrzegając, w granicach 5% dozwolonej prędkości, na liczniku.

To trochę tak jak z pozostałym kilometrem w elektryce, na konie, poza autostradą, jeśli wskazuje, że zostało 400 km, a ja przejeżdżam 200, to mówi mi przy dojeździe między 195 a 205, więc wiem, że możemy zaufać, że jest bardzo rzetelny, nawet jeśli opieram się raczej na pozostałych %.
Ale jeśli wcześniej jechałeś 130 na autostradzie, jest on oparty na twoim 130 i ostatecznie jest całkiem dokładny.

Zoé też nie było takie złe, jon, katamaran.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Jak długo trwa ta wycieczka all inclusive na 1150 km?




przez sicetaitsimple » 07/01/23, 00:17

phil59 napisał:Zaletą VE jest dla mnie obowiązkowa ilość przystanków. (zwłaszcza podczas jazdy po autostradzie z dobrą prędkością).

Bardzo dobrze, zwracam na to uwagę. Zaletą EV na długich trasach jest konieczność zatrzymywania się na 1/2 do 3/4 godzin co 2 godziny w celu uzupełnienia częściowego zbiornika. jest oryginalny....
A to czy jest 1 czy 2 kierowców nic nie zmienia dla VT powyżej 1000km? Nawet na 600 osobiście widzę różnicę auto jeździ non stop poza oczywiście postojami na posiłek czy siusiu czy tankowanie na kilka minut.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jak długo trwa ta wycieczka all inclusive na 1150 km?




przez phil59 » 07/01/23, 00:21

Powiedziałem „dla mnie”.

Przyjacielowi to nie przeszkadza, on się toczy.

Moja żona, ona? ona śpi ! więc jej to nie przeszkadza.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jak długo trwa ta wycieczka all inclusive na 1150 km?




przez phil59 » 07/01/23, 00:23

Obamot napisał:Nie martw się, jestProsty' :P

Zauważysz, że na mapie Google trasa zaznaczona na niebiesko jest zawsze tą, na której są płatne przejazdy.
I tak nadal nie mogę wyjaśnić tych różnic w czasie trwania między Google Map VS innymi ... (dowód na to, że Twój wątek jest bardzo przydatny do wyjaśnienia tej tajemnicy)

Pamiętam, jak pojechał do Niemiec, przybył godzinę wcześniej niż oczekiwano z szacunkami Google Map...

Jeden z tych 4 sprawdzę, co mówi mi TomTom


Tam, na niebiesko, jest bez opłat, ale najszybciej.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Jak długo trwa ta wycieczka all inclusive na 1150 km?




przez Remundo » 07/01/23, 08:01

phil59 napisał:Tak było spędzić Nowy Rok w Rosie.

Dobry pomysł, ale większość czasu spędzisz na siedzeniu kierowcy :P

26 godzin jazdy w obie strony jest naprawdę ekscytujące. : Wink:
0 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jak długo trwa ta wycieczka all inclusive na 1150 km?




przez phil59 » 07/01/23, 10:54

Jak na tydzień, to nadal rozsądne.

Wyjechaliśmy w poniedziałek i wróciliśmy następnego.

Sporo mijaliśmy po stronie Bercka "160 km od domu i 120 od znajomego.

25 lat, które każdy nowy rok spędzamy razem.

Kolega był w drugiej klasie liceum, miał około 75 lat.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 245

Re: Jak długo trwa ta wycieczka all inclusive na 1150 km?




przez ne 44 » 14/01/23, 21:52

phil59 napisał:
sicetaitsimple napisał:Nie chcąc naprawdę się angażować, ponieważ nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek w życiu przejechał 1150 km za jednym razem, jakie jest pytanie, problem lub obserwacja podniesiona przez Phil59?
Jeśli chodzi o to, że w VE będzie to trwało dłużej niż w VT z identycznym zachowaniem podczas jazdy, to chyba wszyscy się zgodzą.
Więc co?


Jesteś poza zasięgiem.

Tak, zdecydowanie dłużej.

Ale czego się spodziewasz, w podróż trwającą około 11 godzin w VT, z EV?

odpowiedni VE, oczywiście nie wiosna.

Dla porównania, przyjaciel podrzucił do Hiszpanii stare clio swojej żony, 12-14 lat, ok. 80-85 KM, nie z najwyższej półki, ale poprawne, trochę „szalone” na drodze, o ile on zatrzymał się tylko po to, by zatankować i zjeść bez kanapki za kierownicą, w mniej niż 10 godzin.
Można powiedzieć, że porównywalne do sprężyny, ale ze sprężyną to nie zrobię tego tego samego dnia i nie zrobiłbym tego, gdybym nie musiał, bo to by się nie zgadzało, ale da się zrobić.

Podczas gdy z VT, możesz to zrobić, oczywiście bez komfortu, ale w tym samym okresie czasu, co samochód „bardziej ekskluzywny”. ( prawie).

Przewaga EV dla mnie to obowiązkowy numer przystanku. (zwłaszcza podczas jazdy po autostradzie z dobrą prędkością).

Z VT przez kilka lat robiłem już prawie to samo, ale trochę krótsze postoje.

Pamiętam, jak chodziłem na sporty zimowe kilka miesięcy po złamaniu rzepki i musiałem co 45 minut przerywać, żeby rozprostować nogi. A kiedy robisz więcej niż 800 km.... to robi kilka przystanków.


Nie elektryczny... jądrowy!!!

Więc nie VE! Ale..VN!!!

Więc nie pamiętasz reklamy promocyjnej EDF z początku lat 90-tych?!? : Mrgreen:

https://www.coup-de-vieux.fr/pas-electrique-nucleaire/

Ach... ten cholerny Chatiliez!
: Wink:
0 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176