Krytyka obecnego rynku energii elektrycznej, niekonsekwencji i perspektyw dla OZE

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Krytyka obecnego rynku energii elektrycznej, niespójność i perspektywa dla OZE




przez sicetaitsimple » 05/01/23, 20:46

SebastianL pisze:Śmiać się chce mi się z siebie, ale wolałbym, żeby wskazanie mojego "błędu" było tak zabawne, żebym też wykorzystał swoją głupotę!

Cóż, zacznij od nie mieszania zdań skopiowanych z jakiejkolwiek strony (zresztą stosunkowo zgniłej, https://www.ametektest.fr/learningzone/ ... -de-fluage ) z własnymi tyradami, sugerując, że jest autorstwa tego samego autora.
Odkryłeś dzisiaj creepa, jest już dobry.
0 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Krytyka obecnego rynku energii elektrycznej, niespójność i perspektywa dla OZE




przez Sebastian L » 05/01/23, 21:00

Nie, nie odkrywam dziś dziwactwa, ale to prawda, że ​​zaskoczyłeś mnie tym problemem.
Szukałem tagu „code”, aby zacytować daną witrynę, ale powinienem był użyć tagu cytatu dostarczonego w tym celu, przepraszam
0 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Krytyka obecnego rynku energii elektrycznej, niespójność i perspektywa dla OZE




przez Sebastian L » 05/01/23, 21:04

Prawdziwe pytanie brzmi, czy istnieje materiał, który może wytrzymać temperaturę 1000°C przy ciśnieniu 1000 barów w parze, aby wykonać korpus grzejny i dyszę Lavala, ponieważ po tym znajdziemy rozsądny poziom temperatury i ciśnienia?

Co by się stało w układzie parowym, gdybyśmy na starcie wstrzykiwali płynny Co2, a dochodząc do skraplacza, zasysaliśmy go, a następnie skraplaliśmy, aby zamknąć obieg? Poważny problem z kwasowością?
Ostatnio edytowane przez Sebastian L 05 / 01 / 23, 21: 15, 1 edytowany raz.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Krytyka obecnego rynku energii elektrycznej, niespójność i perspektywa dla OZE




przez sicetaitsimple » 05/01/23, 21:11

Tutaj prezent, trochę poważniej.
https://moodle.insa-rouen.fr/pluginfile ... liages.pdf
Z przykładem numerycznym (lotniczym), gdzie to pokazujemy wzrost temperatury pracy o 20°C przekłada się na zmniejszenie czas do pęknięcia przy pełzaniu wynoszący dwie trzecie swojej wartości w temperaturze 650°C

Ach, to nerd, 20°C więcej (dla tego samego stopu) = 2/3 mniej żywotności.....
A podkuwanie osłów to nie stal...
2 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Krytyka obecnego rynku energii elektrycznej, niespójność i perspektywa dla OZE




przez Sebastian L » 05/01/23, 21:43

sicetaitsimple napisał:Tutaj prezent, trochę poważniej.
https://moodle.insa-rouen.fr/pluginfile ... liages.pdf
Z przykładem numerycznym (lotniczym), gdzie to pokazujemy wzrost temperatury pracy o 20°C przekłada się na zmniejszenie czas do pęknięcia przy pełzaniu wynoszący dwie trzecie swojej wartości w temperaturze 650°C

Ach, to nerd, 20°C więcej (dla tego samego stopu) = 2/3 mniej żywotności.....
A podkuwanie osłów to nie stal...


To bardzo ciekawe, ale wydaje mi się, że pełzanie dotyczy zwłaszcza zerwania z trakcją, w szczególności turbin.
W naszym przypadku „statycznym” działamy głównie w kompresji, trochę w trakcji, a naprężenie materiału zależy od jego grubości
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Krytyka obecnego rynku energii elektrycznej, niespójność i perspektywa dla OZE




przez sicetaitsimple » 05/01/23, 21:54

SebastianL pisze:W naszym przypadku pracujemy tylko w kompresji

O tak? Rury, wymienniki, ... które umożliwiają podgrzanie pary do 1000° i 1000 barów, pracują w kompresji?
Musisz poświęcić trochę czasu na zrobienie nam diagramu z pewnymi charakterystycznymi wartościami. Jeśli dobrze zrozumiałem z jednego z twoich postów, mieszkasz w Indiach Zachodnich lub w pobliżu tej długości geograficznej. To zostawia ci trochę dnia, dowiemy się po naszej nocy!
0 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Krytyka obecnego rynku energii elektrycznej, niespójność i perspektywa dla OZE




przez Sebastian L » 05/01/23, 22:30

sicetaitsimple napisał:
SebastianL pisze:W naszym przypadku pracujemy tylko w kompresji

O tak? Rury, wymienniki, ... które umożliwiają podgrzanie pary do 1000° i 1000 barów, pracują w kompresji?
Musisz poświęcić trochę czasu na zrobienie nam diagramu z pewnymi charakterystycznymi wartościami. Jeśli dobrze zrozumiałem z jednego z twoich postów, mieszkasz w Indiach Zachodnich lub w pobliżu tej długości geograficznej. To zostawia ci trochę dnia, dowiemy się po naszej nocy!


Zgodnie z tym, co mam na myśli i rzeczywistością, że ten kawałek będzie bardzo skomplikowany w produkcji, myślę, że możemy założyć, że będzie to druk 3D, jak Elon Musk ze swoimi raptorami.

oznacza to, że rozmiar generatora pary i dyszy lavala jest ograniczony przez drukarkę 3D.
Utrzymując koncentryczny projekt, który wydaje mi się optymalny, w środku, byłoby wiele GV z dyszą Lavala dla każdego sektora naszego koncentrycznego projektu. Pod koniec dyszy Lavala, gdzie jest wystarczająco niskie ciśnienie dynamiczne, aby zassać wodę w stanie ciekłym pod ciśnieniem 70 barów, ta ciekła woda mogłaby „pocić się” w dyszy, której wnętrze byłoby porowate.
Na końcu każdej dyszy Lavala atakujemy zasysanie pary o temperaturze 285°C na żebra statyczne, które kontynuują przekształcanie naszej energii kinetycznej w temperaturę, aż do osiągnięcia stanu stabilnego (ciśnienie statyczne/ciśnienie dynamiczne) przy 500°C 70 bar.

To, co doprowadza ciepło do 1000°C, to para cynku przy 5 barach i pozostawiamy przy 500°C

Czynnikiem ograniczającym byłyby więc materiały wychodzące z drukarki 3D. Jeśli Elon Musk „pozostaje” przy 300 barach, to prawdopodobnie z ważnych powodów.
W przeciwnym razie tak, jestem na wyspach, ciepło, ale na Pacyfiku!
0 x
NCSH
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 207
Rejestracja: 17/11/21, 18:15
Lokalizacja: Orbitująca Wenus
x 137

Re: Krytyka obecnego rynku energii elektrycznej, niespójność i perspektywa dla OZE




przez NCSH » 05/01/23, 23:16

sicetaitsimple napisał:Tutaj prezent, trochę poważniej.
https://moodle.insa-rouen.fr/pluginfile ... liages.pdf
Z przykładem numerycznym (lotniczym), gdzie to pokazujemy wzrost temperatury pracy o 20°C przekłada się na zmniejszenie czas do pęknięcia przy pełzaniu wynoszący dwie trzecie swojej wartości w temperaturze 650°C

Ach, to nerd, 20°C więcej (dla tego samego stopu) = 2/3 mniej żywotności.....
A podkuwanie osłów to nie stal...

Mimo to 650°C w lotnictwie było temperaturą pierwszych reaktorów w latach 40.
800°C dla pierwszego Inconelu pod koniec lat czterdziestych.

Od tego czasu znacznie wzrosła: generacja SNECMA M88, opracowana w latach 80./90. dla Rafale, osiągnęła już 1600°C, dane publiczne.
Dla reaktorów cywilnych było to wtedy 1300.

Większość głównych producentów silników opracowuje obecnie generację reaktorów cywilnych sięgającą 50%.

Oczywiście tego rodzaju informacje na temat zachowania się w warunkach pełzania w takich temperaturach są tajemnicą przemysłową.

Ale te zaawansowane stopy mogą stać się dostępne dla przyszłych cykli mieszanych z temperaturami wejściowymi 1/250°C lub nawet wyższymi.
0 x
Aby odkryć wszechświat równoległy niekopalne węglowe nośniki energii, poświęć czas na przeglądanie (15 min) strony internetowej NCSH : http://www.ncsh.eu/language/fr/energie-et-matiere/
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Krytyka obecnego rynku energii elektrycznej, niespójność i perspektywa dla OZE




przez Sebastian L » 05/01/23, 23:28

Jeśli chodzi o wstrzykiwanie wody na końcu dyszy Lavala, „pocenie się” nie jest właściwym podejściem.
Jeśli wyobrazimy sobie kulę ciekłej wody o zerowej prędkości, przez którą przepływa strumień pary z dużą prędkością, a nawet o niższej temperaturze niż woda w stanie ciekłym, która ma odparować:
Aby rozpędzić kulkę w kierunku przepływu, za kulą tworzy się silne wgłębienie i to w miejscu parowania zamienia energię kinetyczną na energię cieplną potrzebną do odparowania.

Myślę więc, że najlepsze jest wiele małych strumieni ciekłej wody w kierunku środka dyszy.
0 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Krytyka obecnego rynku energii elektrycznej, niespójność i perspektywa dla OZE




przez Sebastian L » 05/01/23, 23:46

Aby dodać ostatnią zasadę do termodynamiki, prawo przewiduje, że jeśli zbyt często będziemy używać Elona Muska w jego teorii, to entropia jest z konieczności zbyt duża, aby można ją było naprawdę wykorzystać. : Chichot:
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174