Charles Pasqua oskarżony ...

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Charles Pasqua oskarżony ...




przez Christophe » 06/04/06, 19:20

...w sprawie „Ropa za żywność”.

W środę 5 kwietnia Charles Pasqua został postawiony w stan oskarżenia w ramach jednego z francuskich dochodzeń w sprawie rzekomej defraudacji w związku z programem „Ropa za żywność” w Iraku, powiedział w czwartek były minister spraw wewnętrznych, który ogłosił zamiar zakwestionowania pozwów.

Podejrzewany przez sądy o korzystanie z ulg w postaci talonów na zakup baryłek ropy przyznawanych przez reżim Saddama Husajna, sędzia śledczy brygady finansowej Philippe Courroye postawił go w stan oskarżenia w szczególności o „nasilony handel wpływami”. Pan Pasqua ogłosił w czwartek, że „jego prawnicy złożą dziś apelację o uchylenie aktu oskarżenia do izby śledczej Sądu Apelacyjnego w Paryżu”.

„DZIESIĘĆ MILIONÓW BARYŁEK ROPY”

Według źródła bliskiego sprawie pan Pasqua otrzymałby „równowartość około dziesięciu milionów baryłek ropy” w ramach kontraktów podpisanych w 1999 r. Charles Pasqua ze swojej strony oświadczył, że „nigdy nie dotknął ropy kupony”. „Sędzia Courroye nie wziął tego pod uwagę. On poucza, reszta go nie interesuje” – zaprotestował.


następujące: http://www.lemonde.fr/web/article/0,1-0 ... 889,0.html


To + afera Elfów + oskarżanie mediów i kina... Czy koncerny naftowe nie byłyby już nietykalne? : Chichot:
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 06/04/06, 19:54

Więc co ? Tak było już w sprawie sprzedaży broni w Angoli… on już z tego wyszedł… zacznie od nowa… i tyle.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 06/04/06, 20:04

Tak, ale te wybryki mają miejsce już od dawna, a niektórzy sędziowie atakują je dopiero od kilku lat!
To mnie cieszy... Może siłą będzie miało działanie zapobiegawcze?

Chociaż może nic nie powiedziałem: https://www.econologie.com/revue-de-pres ... -2718.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 11 / 08, 22: 42, 1 edytowany raz.
0 x
fred.f
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/11/05, 16:15




przez fred.f » 11/04/06, 10:30

Dzieje się tak dlatego, że mnożenie się inicjatyw sędziów w tego typu sprawach dobrze wróży.

Ale atakują tylko „widoczne” osobowości (przez to mam na myśli znane, publiczne…).
Te ataki nie mogą wiele zdziałać, ponieważ nawet taki gość jak Pasqua (który wcale nie jest głupi i który z pewnością nie jest całkowicie niewinny) potrzebuje zespołu „kalkulatorów” ==> prawdziwych geniuszy, którzy organizują oszustwa na dużą skalę! !

W rezultacie, gdy interesuje się tym sprawiedliwość, głowa jest tylko jedna, ta najbardziej znana, najbardziej widoczna!!!
To fantastyczny parasol dworski!!!
Politycy są przyzwyczajeni do tego, że media czy sądy wciągają ich w błoto, zawsze wychodzą z tego bez nadmiernego zszargania swojego wizerunku...

A w międzyczasie prawdziwi aktorzy odeszli i zaprzedali się innemu politykowi, aby móc rozpocząć kolejny plan…

@ +
Pokój
0 x
------------------------------
fred - benzyna / olej opałowy, kabriolet / 4x4 / kombi / coupe
Mam co najmniej jeden z nich !!!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134