Roczna produkcja energii elektrycznej paneli słonecznych 1600W

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Roczna produkcja energii elektrycznej paneli słonecznych o mocy 1600 W




przez phil59 » 13/08/22, 22:33

Tak, ale mimo wszystko trzeba uważać na wiatr, musi to być "ciężkie" minimum....

Wtedy latem zawsze mamy za dużo produkcji, a zimą za mało, więc minimum 2 pozycje mogą być dość łatwo opłacalne.

Wkrótce powinienem być w stanie to zrobić i planuję siodłać na ziemi co najmniej 2 z 4 stóp.

Ale więcej niż 3 panele na raz, nie sądzę, żeby to było łatwe.

Na razie moje 60° nie będzie takie złe w nadchodzących miesiącach...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9909
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2714

Re: Roczna produkcja energii elektrycznej paneli słonecznych o mocy 1600 W




przez sicetaitsimple » 13/08/22, 22:41

phil59 napisał:Tak, ale mimo wszystko trzeba uważać na wiatr, musi to być "ciężkie" minimum....

Z pewnością! Nie chodzi o robienie czegokolwiek! Prawidłowe uszczelnienie wydaje mi się minimum, panele regulowane czy nie.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Roczna produkcja energii elektrycznej paneli słonecznych o mocy 1600 W




przez phil59 » 13/08/22, 23:21

Na razie nie mam nic do zapieczętowania, a przetrwał dobry rok z bardzo silnymi podmuchami wiatru, ale to było tymczasowe, miałem szczęście....

Kilka lat temu, kiedy zaczynało się dobrze dojrzewać, z tą stroną, nawet zaplanowałem i zachowałem na początku "bęben pralki", jako że wychodziłem między 6-7 rano z domu w ogóle, a wracałem około południa , wyjeżdżając około 14, a wracając około 17, aby zrobić 3 pozycje na osi, aby zoptymalizować mniejszym kosztem....

Dla pochylenia myślę, że zachowam pomysł, że miałem wtedy podstawić podnośniki samochodowe....Muszę mieć do dyspozycji 5-10, a tam możemy zrobić dużo pozycji, ale nie tak ile byłoby pożądane, musiałbym naprawdę zobaczyć, ale nie sądzę, że mogę zrobić znacznie lepiej od 35 do 60 °, podczas gdy 20 ° do 65 ° byłoby optymalne .... Ale dobrze, jeśli już 2 pozycje, przy przynajmniej będę szczęśliwy ....

Dzięki tej stronie dla mojego asystenta obliczyliśmy "czapkę", którą musiał wykonać na przedłużenie swojego domu, skierowanego na południe ....
I niestety nie miał pozwolenia na budowę, żeby był wystarczająco duży, ledwie 2/3 optymalnej długości czapki, i oszukiwał...

Mój stół Excela, zrobiłem go również z informacji z tej strony.

Ta strona daje bardzo dobre wyobrażenie o rzeczywistości, ponieważ umieszczasz swój dom we właściwym miejscu....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13758
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Roczna produkcja energii elektrycznej paneli słonecznych o mocy 1600 W




przez izentrop » 14/08/22, 03:07

Na ziemi nie może znajdować się żadna przeszkoda na wschodzie lub zachodzie, która ścinałaby łuk z jednej lub drugiej strony, idealne byłoby położenie na wzgórzu 8) :? .

Po mojej stronie mam oficynę z dachem na południe. Byłoby ciekawie, ale po wschodniej stronie mam wyższą stodołę, nie słońce przed 9:30 w lecie, a od zachodu dom, który częściowo zasłania przede mną zachód.

To symulacja, ale w rzeczywistości konieczne byłoby wykonanie testu w określonym czasie w miejscu, z małym raportem, którego charakterystykę znamy, aby uzyskać współczynnik korekcji...
A przynajmniej zwróć uwagę na godziny, w których dach byłby w pełni słoneczny, zwłaszcza zimą.

już zrobiłem timelapsez ESP32-CAM musiałbym go wyjąć, obraz co 10 minut, z aktywacją w ciągu dnia, powinien załatwić sprawę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Roczna produkcja energii elektrycznej paneli słonecznych o mocy 1600 W




przez Christophe » 14/08/22, 12:42

phil59 napisał:Bez wątpienia w Marsylii! : Lol:

Trochę się tam jedziesz, pb pozostaje upałem południa, chociaż w tej chwili na północy, północnym wschodzie też robi się dość gorąco.

Możemy być w 1500-1600 w zależności od lat....

https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/

Ustawiając 45-46°, pozostajesz przy 100 kWh produkcji każdego miesiąca, a po prostu przekraczasz 1500 kWh....


Według tej strony, bardzo dobrze zrobione, nadal jest dobre +50 do 60% więcej, a przede wszystkim różnica między latem a zimą jest znacznie mniejsza...

I nadal dziwne, że współczynnik 2.2 na promieniowanie słoneczne (a więc energia brutto dostarczana przez energię słoneczną) nie zapewnia identycznego współczynnika na produkcję energii słonecznej… efekt ciepła nie może wyjaśnić, dlaczego wynosi on od 2.2 do 1.6 ...(tj. 28% rocznych strat?) :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Źródło: Solar-termiczny / karta precyzyjne du promieniowania słonecznego-en-France-dni-Francja-t7232.html

Jakieś pomysły na wyjaśnienia?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9909
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2714

Re: Roczna produkcja energii elektrycznej paneli słonecznych o mocy 1600 W




przez sicetaitsimple » 14/08/22, 13:09

Christophe napisał:I nadal dziwne, że współczynnik 2.2 na promieniowanie słoneczne (a więc energia brutto dostarczana przez energię słoneczną) nie zapewnia identycznego współczynnika na produkcję energii słonecznej… efekt ciepła nie może wyjaśnić, dlaczego wynosi on od 2.2 do 1.6 ...(tj. 28% rocznych strat?) :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Źródło: Solar-termiczny / karta precyzyjne du promieniowania słonecznego-en-France-dni-Francja-t7232.html

Jakieś pomysły na wyjaśnienia?


Oferowane karty to karty DNI (bezpośrednie normalne napromieniowanie). W przypadku termodynamicznej elektrowni słonecznej należy znaleźć współczynnik.
Ale fotowoltaika działa również z rozproszonym światłem (nie DNI), co zmienia stosunek.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Roczna produkcja energii elektrycznej paneli słonecznych o mocy 1600 W




przez Christophe » 14/08/22, 13:24

Tak ok ok, ale na południu nie ma rozproszenia?? : Mrgreen:

No dobrze w rocznych godzinach na pewno jest więcej na północy niż na południu...

Ta mapa daje zatem zmniejszenie potencjału słonecznego...ponieważ nie uwzględnia rozproszenia...ale nie sądzę, że rozproszenie stanowi 30% rocznej produkcji, prawda?

Fotowoltaika wytwarza swoją moc nominalną z bezpośrednim promieniowaniem... z 20% wydajnością, dlatego mamy co najmniej (ponieważ trzeba dodać dyfuzję...):

1000 * 20% = 200 kWh na m2 na północy + rozproszone (20%?)
2200*20% = 440 kWh na m2 na południu + rozproszone (10%?)

Stosunek: 2.2... a nie 1.5 czy 1.6...

Moja instalacja 2.9 kWp wytwarza 250-300W podczas wiosennego deszczu... to nie grając na 10% produkcji można przejść z 2.2 do 1.5... prawda? :zaszokować:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9909
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2714

Re: Roczna produkcja energii elektrycznej paneli słonecznych o mocy 1600 W




przez sicetaitsimple » 14/08/22, 13:33

Christophe napisał:Ta mapa daje zatem zmniejszenie potencjału słonecznego...ponieważ nie uwzględnia rozproszenia...ale nie sądzę, że rozproszenie stanowi 30% rocznej produkcji, prawda?

Nie wiem. Ta karta daje DNI.
Jeśli chodzi o produkcję fotowoltaiczną, należy wziąć pod uwagę rozproszenie, które jest z konieczności zintegrowane z bazą danych PVGIS wykorzystywaną przez model.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Roczna produkcja energii elektrycznej paneli słonecznych o mocy 1600 W




przez Christophe » 14/08/22, 13:34

Cóż, jestem głupi, czy mogę oszacować % rozproszenia za pomocą moich liczb?

Moje panele produkują 950 kWh na kWp...

Są polikrystaliczne o wydajności 16-17%...

Posiadam 10 paneli o powierzchni 1.6 m².

1 kWp = 5.52 m²

Promieniowanie bezpośrednie wynosi 1000 kWh/m2.rok w mojej okolicy...każdy kWp otrzymuje zatem 5520 kWh promieniowania bezpośredniego...i dlatego znajdujemy 17.2% wydajności promieniowania bezpośredniego.

Produkcja rozproszona jest zatem… znikoma?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Roczna produkcja energii elektrycznej paneli słonecznych o mocy 1600 W




przez Christophe » 14/08/22, 13:35

sicetaitsimple napisał:
Christophe napisał:Ta mapa daje zatem zmniejszenie potencjału słonecznego...ponieważ nie uwzględnia rozproszenia...ale nie sądzę, że rozproszenie stanowi 30% rocznej produkcji, prawda?

Nie wiem. Ta karta daje DNI.
Jeśli chodzi o produkcję fotowoltaiczną, należy wziąć pod uwagę rozproszenie, które jest z konieczności zintegrowane z bazą danych PVGIS wykorzystywaną przez model.


Tak, właśnie przerobiłem symulację i idealnie pasuje do mojej produkcji...

Dlaczego więc na żywo jest tyle różnic? : Lol: : Lol: : Lol:

Przepraszam, że jestem ciężki... : Mrgreen: Znam innych...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97