Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Janic » 07/08/22, 13:01

Ludzkość obecnie zużywa 16 milionów ton rocznie, zwłaszcza na przewody elektryczne. To pozostawia, przy stałej produkcji, około trzydziestu lat przed wyczerpaniem się miedzi.
poza tym, że konsumpcja nie jest stała, ale stale rośnie, a zwłaszcza przy tym całkowicie elektrycznym szaleństwie. Kilka mądrych ludzi to zrozumiało i widzimy KM skradzionych miedzianych kabli, a jutro będzie to warte więcej niż platyna.
ponadto obecnie konieczne jest uwzględnienie globalnego ocieplenia, braku wody, bez której elektrownie jądrowe nie mogą się obejść. wreszcie na poziomie ekologicznym wydobycie metali jest prawdziwą katastrofą, której nie uwzględnia się w cenie kosztów i zatrutych życiach ludzi w odległych krajach. że nasze społeczeństwa nie przejmują się tym
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez dede2002 » 07/08/22, 14:22

Zgadzam się z Janic, ale samochody termalne niekoniecznie są lepsze...

Miedź łatwo poddaje się recyklingowi, lubię się odprężyć : Mrgreen:

Silnik elektryczny jest „znacznie lepszy”, ponieważ nie marnuje dwa razy tyle energii, ile produkuje.

Zgadzam się też z Macro, podoba mi się szum kolektora :P

Czekam, żeby zobaczyć EV w rajdach, zobaczyć, jak akumulatory wytrzymują wstrząsy.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Janic » 07/08/22, 16:39

Zgadzam się z Janic, ale samochody termalne niekoniecznie są lepsze...
efektywnie! nie chodzi o krytykowanie jednego, aby usprawiedliwić drugie. energia cieplna jest rzeczywiście katastrofą energetyczną, jak każdy produkt palny.
Miedź łatwo poddaje się recyklingowi, lubię się odprężyć : Mrgreen:
jak stal, ale żelazo mamy w szpiku, co nie jest w przypadku miedzi, która jest używana do tej pory tylko w znacznie mniejszej ilości niż planowano w całym projekcie na najbliższe lata, z dodatkiem (dla krajów nuklearnych , problem wody chłodzącej, dlatego mówiłem o ogólnej ocenie, a zwłaszcza na całym świecie, gdzie wszystko termiczne powinno zostać zastąpione przez elektryczne, a nie tylko samochody.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez sicetaitsimple » 07/08/22, 18:53

Flytox napisał:
sicetaitsimple napisał:
Nie, ale widziany dzisiaj (do potwierdzenia, zobaczymy) rok 2035 będzie końcem komercjalizacji pojazdów cieplnych, a więc około dwudziestu lat, aby były w większości gotowane, przynosi około 2055/2060 dla floty pojazdów prywatnych prawie 100% elektryczny.


Tak... aw międzyczasie będzie duży niedobór miedzi i innych metali / pierwiastków ziem rzadkich do produkcji samochodów i innych akumulatorów.... zdecydowana większość pojazdów elektrycznych to raczej koncepcja niż rzeczywistość... . : Mrgreen:



Nikt, przynajmniej nie ja, nie sądzi, że będzie to długa spokojna rzeka. ja też pisałam (do potwierdzenia, zobaczymy) et "byłoby" (warunkowy).

Całkiem możliwe, że ogłoszone dziś bardzo ambitne cele zostaną zakwestionowane lub odłożone w czasie, zwłaszcza jeśli napięcia związane z surowcami spowodują, że w określonym czasie ceny pojazdów elektrycznych zamiast spaść zgodnie z oczekiwaniami, znów zaczną rosnąć.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Ahmed » 07/08/22, 19:12

Te ostatnie refleksje są bardzo słuszne, ale trzeba dodać jeszcze jeden istotny czynnik niepewności (gra słów nie zamierzony!): ekonomię. W rzeczywistości nie wolno nam zapominać, że te normatywne decyzje dotyczące dezaktualizacji mają na celu zwiększenie konsumpcji poprzez bycie częścią tak zwanej „transformacji energetycznej”, która jest jedynie próbą tymczasowego rozwiązania sprzeczności systemowych. Ponieważ nie znamy zdolności tego manewru do odsunięcia terminu, zwłaszcza w kontekście geopolitycznym, który jest obecnie wyścigowy, nie sposób komentować średnioterminowej przyszłości tej strategii.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez phil59 » 07/08/22, 19:31

Więc to bardzo głupie, ale pozostawione w nonWE, zapomniałem ładowarki do komputera i praktycznie nie ma baterii ....

Ale porównując C0 o mocy 65 KM, mówiąc, że jest wolniejszy niż twoje 225 KM, tak, ale przyznaj jednak, że na kilka chwil C0 zdeponowane...

Kona ma 204 KM, VE, natychmiast od 0.00001 km/h, trzeba trochę podkręcić, aby dostać się do 225 KM i myślę, że o tym wiesz.

Z tym czekam na mój ładowacz, aby móc dalej odpowiadać na to wszystko, czego jeszcze nie czytałem....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Macro » 08/08/22, 08:44

phil59 napisał:Ale porównując C0 o mocy 65 KM, mówiąc, że jest wolniejszy niż twoje 225 KM, tak, ale przyznaj jednak, że na kilka chwil C0 zdeponowane...



Pozostaje nawet za caddym 1.6tdi... Mam filmy na moim telefonie z pamięcią, w którym C0 zmienia się od 0 do 100 w 14 sekund, ledwie zajmuje 10 na caddy, którego szukam...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Janic » 08/08/22, 08:50

Ach, vroomm, vrommers! Roll:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Macro » 08/08/22, 10:48

Oto kilka vroom vroom

wózek



c zero
Ostatnio edytowane przez Macro 08 / 08 / 22, 11: 02, 2 edytowany raz.
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Gildas » 08/08/22, 10:59

Czy w Caddy jest mały reprog? : Chichot:
0 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117