Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Macro » 07/08/22, 01:01

Gildas pisał:Nie śmiej się, Citroën Ami sprzedaje się jak ciepłe bułeczki!


Potwierdzony przez faceta, którego dzisiaj przewoziłem, dyrektora w PSA... Urzędy miast, urzędy pocztowe, administracja (Europejczycy walczą o to
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 245

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez ne 44 » 07/08/22, 06:11

Makro napisał:...ponad 800 km, z czego ostatnie 300 ma ponad 160 na Autoroute i 130 na departamencie ...


A więc... Czy warto go tu sprowadzać? Czy jesteś z tego dumny?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16185
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Remundo » 07/08/22, 08:27

Makro napisał:po ponad 800 km, z czego ostatnie 300 ma ponad 160 na autoroute i 130 na drogach departamentalnych z vw caravelle .... Znowu jestem w trybie zjazdowym po strzelaniu adré przed snem ... po zablokowaniu do 7 godzin z rodziną 7 1/2 osób (5 mam i druga w przygotowaniu) w minibusie...

ale jedziesz z zawrotną prędkością : Mrgreen: z tyloma dziećmi + kobieta w ciąży, no to powiedz... Roll:
0 x
Obraz
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Janic » 07/08/22, 08:43

ale ty prowadzisz na złamanie karku ty : Mrgreen: z tyloma dziećmi + kobieta w ciąży, no to powiedz... Roll:
:(
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Macro » 07/08/22, 08:59

Remundo napisał:ale jedziesz z zawrotną prędkością : Mrgreen: z tyloma dziećmi + kobieta w ciąży, no to powiedz... Roll:


pusty zwrot...

Odpowiedzialny szanuję maksymalne prędkości GPS + margines werbalizacji... Nikt nigdy nie narzekał na powrót do domu w czasie przewidzianym przez waze
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Macro » 07/08/22, 09:09

AD 44 napisał:
Makro napisał:...ponad 800 km, z czego ostatnie 300 ma ponad 160 na Autoroute i 130 na departamencie ...


A więc... Czy warto go tu sprowadzać? Czy jesteś z tego dumny?


Nie, ale miękką połowę, kiedy podwajam Teslę, która wyrzuca 110, aby przejść do następnego terminalu : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16185
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Remundo » 07/08/22, 09:14

pomimo postępu w pojemności baterii i stosunkowo szybkiego ładowania...

Węglowodór jest nie do pobicia na długich dystansach, zwłaszcza jeśli pojazd jest energochłonny (jak autostrada, holowanie lub po prostu duże rodzinne dziecko).

to jeszcze nie powód do arsouille, ale robisz co chcesz, w każdym razie przy tych prędkościach i na takich dystansach masz wszelkie szanse na utratę licencji, w szczególności 130 na krajowych... Roll:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Macro » 07/08/22, 09:30

Wyjechałem wczoraj o 10 rano i wróciłem o północy.... do zrobienia 820 km..... 14 godzin jazdy do zrobienia 820 km..... na pierwszych 500 km skrzynka dsg nie za bardzo się zawiesiła najnowszy raport : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

A wczoraj było wyjątkowo... korzystałem z ochrony Wszechmogącego : Chichot: rodzina, którą podrzuciłam, odmówiła modlitwę przed wyjazdem, aby podziękować im za doprowadzenie ich do końca podróży i zapewnienie ich kierowcy ochrony na czas powrotu... Udało się... Dziś rano jestem w życiu... : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16185
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Remundo » 07/08/22, 12:16

tak, a Wszechmogący Bóg wyśle ​​Ci mnóstwo pięknych płatnych zdjęć, znak Jego Dobroczynności. : Mrgreen:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Dlaczego samochody termalne mi przeszkadzają....




przez Flytox » 07/08/22, 12:48

sicetaitsimple napisał:
Christophe napisał:Ach, 2035 jest za 40 lat? :zaszokować:



Nie, ale widziany dzisiaj (do potwierdzenia, zobaczymy) rok 2035 będzie końcem komercjalizacji pojazdów cieplnych, a więc około dwudziestu lat, aby były w większości gotowane, przynosi około 2055/2060 dla floty pojazdów prywatnych prawie 100% elektryczny.


Tak... aw międzyczasie będzie duży niedobór miedzi i innych metali / pierwiastków ziem rzadkich do produkcji samochodów i innych akumulatorów.... zdecydowana większość pojazdów elektrycznych to raczej koncepcja niż rzeczywistość... . : Mrgreen:

https://basta.media/Quand-le-monde-manquera-de-metaux

Brak miedzi w 2040 roku?

Prawdziwe „rezerwy” są ograniczone. Rezerwy to zidentyfikowane zasoby, które technicznie można wydobyć po aktualnej cenie. Zasoby miedzi są więc 10 000 razy mniejsze niż całkowita ilość obecna na planecie [2]. Ludzkość obecnie zużywa 16 milionów ton rocznie, zwłaszcza na przewody elektryczne. który odchodzi, przy ciągłej produkcji, trzydzieści lat przed wyczerpaniem się miedzi.


"Stała produkcja" ze światowym parkingiem do odnowienia ??? : Wink:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126