Fale upałów i pióropusze upałów we Francji: spodziewane 50°C w 2026 roku?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Fale upałów i pióropusze upałów we Francji: spodziewane 50°C w 2026 roku?




przez Christophe » 12/08/22, 10:18

Makro napisał:Przed katastrofą na zdjęciu... Nawet jeśli to prawda, że ​​Loara jest nisko... Więc przeanalizuj trochę zdjęcie, kiedy zostało zrobione... a zwłaszcza gdzie... Trochę szukania w google na temat nazwy miasta "Les Roziers sur loire" Można się było dowiedzieć, że to miasto ma 2 mosty, które przecinają Loarę z wyspą pośrodku dwóch mostów......

Latem często zdarza się, że jedno z dwóch ramion jest prawie suche.... „Streetview” pochodzi z 07/2020

https://www.bing.com/maps?q=Les%20Rosie ... e91feb4506


Zaczekaj tam, wyjaśniasz nam, że https://www.radiofrance.fr/franceinter/ ... au-5040594 zrobić w fałszywych wiadomościach? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Fale upałów i pióropusze upałów we Francji: spodziewane 50°C w 2026 roku?




przez Macro » 12/08/22, 11:11

Bez robienia fałszywych wiadomości... Mówię, że ten pojedynczy obraz wyrwany z całego prawdziwego kontekstu może prowadzić do zamieszania...

Poza tym... Dobrze to piszą w artykule... "Mogłoby sięgnąć wszechczasów dołka"... Co to znaczy? Że już była niższa....

Co więcej, w ciągu ostatnich 30 lat Loara została przywrócona do stanu dzikiego, mój staruszek pracował w swoim łóżku między Saumur i Blois przez 15 lat buldożerem niszcząc stare groble, wyrywając drzewa i grabiąc piaszczyste łachy, które nagromadziły się po człowieku działa tak, że powraca do swojego naturalnego kursu ... więc nic dziwnego, że wysycha, starożytni poczynili przygotowania, aby móc tam nawigować ... Okucia zniknęły ... Cóż, znów staje się nie do żeglugi ...

Cher ma małe tamy i śluzy... Prawie co 5 km w moim sektorze... W związku z tym utrzymuje się na (prawie) stałym poziomie, ale jego przepływ również musiał drastycznie się zmniejszyć...

Rozmawiałem o tym z kolegą, który pływa w nim i łowi ryby od 45 lat... nie szokuje go bardziej...
Ostatnio edytowane przez Macro 12 / 08 / 22, 11: 18, 1 edytowany raz.
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Fale upałów i pióropusze upałów we Francji: spodziewane 50°C w 2026 roku?




przez Christophe » 12/08/22, 11:17

Tak w końcu dobrze, Gard też ciągnie twarz i nie wierzę, że Pont du Gard jest na wyspie!

Więc bez ich wyschnięcia, wszystkie rzeki (oprócz Cher nagle) są obecnie raczej bardzo niskie, oto poziomy dla Renu:

https://www.e-ris.eu/e-ris/niveauEauParPk

Jeśli dobrze zrozumiałem (nie jestem pewien), kolumna "poziomu wody" to ta pod standardowym kilem?

A więc ogólny poziom będzie wynosił: poziom wody + kotwicowisko?

Belgowie pompują do podniesienia poziomu wody w Mozie w Genk (ogólnie jest raczej odwrotnie): https://www.7sur7.be/belgique/des-pompe ... k~a7f57fad

Uruchomiono pompy, aby podnieść poziom Mozy w Genk

Żegluga śródlądowa jest zagrożona przez niezwykle niski poziom Mozy, co uniemożliwia działanie śluzy łączącej ją z Kanałem Alberta. W Genk uruchomiono pompy mobilne, aby poradzić sobie z tą sytuacją, poinformowało w piątek biuro flamandzkiej minister ds. mobilności Lydii Peeters, potwierdzając informacje z HLN i VTM.


Skąd pompują wodę? Z sieci czy z morza? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Fale upałów i pióropusze upałów we Francji: spodziewane 50°C w 2026 roku?




przez Macro » 12/08/22, 11:31

Pamiętam, jak jako dziecko szedłem pod Pont du Gard .... płynęła tam to, co nazwałem rzeką, nie rozumiałem, dlaczego była tak długa ...

Nad Loarą.... przed zdjęciem.... Wciąż mamy 4 fabryki, które pompują ją, by wytwarzać chmury : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Fale upałów i pióropusze upałów we Francji: spodziewane 50°C w 2026 roku?




przez Christophe » 12/08/22, 11:43

Normalny: kiedy masz niewolników, możesz przewymiarować współczynniki bezpieczeństwa mniejszym kosztem! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Fale upałów i pióropusze upałów we Francji: spodziewane 50°C w 2026 roku?




przez Macro » 12/08/22, 11:49

Mógłbym nawet zmierzyć głębokość zwierciadła wody przy moim tafcie to da mi pomysł Jak jest analizowany 4 razy w roku.. Muszę zajrzeć do raportów, jeśli zauważą głębokość ... pójdę to zobaczyć ...Do zobaczenia wkrótce...
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Fale upałów i pióropusze upałów we Francji: spodziewane 50°C w 2026 roku?




przez Christophe » 12/08/22, 11:52

Uważaj, aby nie zadzierać z raportem pomiarowym, a nie z raportem węglowodorów, eh... : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Fale upałów i pióropusze upałów we Francji: spodziewane 50°C w 2026 roku?




przez Macro » 12/08/22, 13:17

Christophe napisał:Uważaj, aby nie zadzierać z raportem pomiarowym, a nie z raportem węglowodorów, eh... : Lol: : Lol: : Lol:


Cóż, szukają... Ale nie mogą znaleźć...

Precyzyjnie nie mierzyłem, nie chciałem tam zanurzyć zabrudzonego narzędzia i najmniejszą kroplą czy śladem zabrudzić piezometr i to byłaby tragedia...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Fale upałów i pióropusze upałów we Francji: spodziewane 50°C w 2026 roku?




przez izentrop » 12/08/22, 13:54

Makro napisał:Pamiętam, jak jako dziecko szedłem pod Pont du Gard .... płynęła tam to, co nazwałem rzeką, nie rozumiałem, dlaczego była tak długa ...
Ponieważ ...
to nie most: to ruiny akweduktu, który przez pięć wieków transportował wodę ze źródła Eure w Uzès do Nîmes. Te 35.000 3 mXNUMX wody transportowanej codziennie akweduktem dostarczało wodę pitną mieszkańcom miasta, ale także termom, fontannom i ogrodom.

Wysoki na 50 metrów i zbudowany na trzech poziomach, jest dziś najwyższym starożytnym mostem akweduktowym na świecie! Jest to prawdziwy symbol rzymskiego geniuszu naukowego: ma 52 kilometry długości, a całkowita różnica wysokości wynosi zaledwie 17 metrów.
https://www.uzes-pontdugard.com/la-dest ... %C3%A8cles.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Fale upałów i pióropusze upałów we Francji: spodziewane 50°C w 2026 roku?




przez Christophe » 12/08/22, 15:06

Aktualizacja na temat pożarów, które wznowiły się we Francji: https://www.liberation.fr/environnement ... DAIDY6I3V4

0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125