Legenda o ochronie szczepionek przeciwko groźnym formom krowy jest kwestionowana!

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3802
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1326

Re: Legenda o ochronie szczepionek przed poważnymi postaciami wirusa Covid jest kwestionowana!




przez pedrodelavega » 03/02/22, 19:18

GuyGadeboisLeRetour napisał:
pedrodelavega napisał:
Obamot napisał:A jeśli pójdziesz do szpitala ze złamaną nogą, ale przypadkowo uzyskasz pozytywny wynik testu, to rzeczywiście jesteś hospitalizowany, ale nie z przyczyny covidowej, jednak nadal zaliczasz się do „przypadków covidowych” dzięki „premii covidowej” 30 €.

To szalona matematyka...!

I czy wśród nieszczepionych jest więcej osób, które złamią nogę niż zaszczepionych?

Kogo to obchodzi, nie o to chodzi.

Wydaje mi się, że jeśli:
Capture.JPG
Capture.jpg (30.84 KB) Oglądane razy 1547

Jeśli powodem rozbieżności hospit/100000 między nie-szczepionkami i nie-szczepionkami są złamane nogi liczone w covid (lub inne przyczyny, zrozumiałam logikę), to jest to, że wśród nie-szczepionek jest o wiele więcej złamanych nóg.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15050
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4405

Re: Legenda o ochronie szczepionek przed poważnymi postaciami wirusa Covid jest kwestionowana!




przez GuyGadeboisTheBack » 03/02/22, 19:23

Nie Vegaz, ponieważ te liczby są zniekształcone przez tych, którzy są zmuszani do używania nazwy „nieszczepiona”. Naprawdę jesteś głupi, czy się zmuszasz? (To pytanie nie wymaga odpowiedzi)
1 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: Legenda o ochronie szczepionek przed poważnymi postaciami wirusa Covid jest kwestionowana!




przez SixK » 03/02/22, 19:27

pedrodelavega napisał:
Obamot napisał:A jeśli pójdziesz do szpitala ze złamaną nogą, ale przypadkowo uzyskasz pozytywny wynik testu, to rzeczywiście jesteś hospitalizowany, ale nie z przyczyny covidowej, jednak nadal zaliczasz się do „przypadków covidowych” dzięki „premii covidowej” 30 €.

To szalona matematyka...!

I czy wśród nieszczepionych jest więcej osób, które złamią nogę niż zaszczepionych?


zgłoszone na 100 000, tak.

Dla przypomnienia, jeśli weźmiemy Francję, z dużymi zaokrągleniami,
odwrotność reprezentatywności grup niezaszczepionych i grup z potrójną dawką (nie wiem, czy to właściwe wyrażenie)
jest następujący:
60 000 000 / 5 000 000 = 12 dla nieszczepionych
60 000 000 / 30 000 000 = 2 dla potrójnych dawek

dlatego dla tej samej liczby osób przebywających w szpitalach między zaszczepionymi i nieszczepionymi, zgłoszoną jako 100 000 lub 10 milionów, niezaszczepionych stanowi 6 razy więcej.

Jeśli weźmiesz liczby obecne pod krzywą, nie jesteśmy od tego bardzo daleko:
1087.83 / 156.49 = 6.9
41.77 / 4.74 = 8.8
5 / 0.74 = 6.75

Czy mogę coś powiedzieć?
Dlaczego nieszczepieni, będąc mniej liczni, nie mieliby być proporcjonalnie mniej liczni (ilościowo) w szpitalu?
Ale cóż, oto jest...
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9894
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2702

Re: Legenda o ochronie szczepionek przed poważnymi postaciami wirusa Covid jest kwestionowana!




przez sicetaitsimple » 03/02/22, 19:32

GuyGadeboisLeRetour napisał:Nie Vegaz, ponieważ te liczby są zniekształcone przez tych, którzy są zmuszani do używania nazwy „nieszczepiona”.

Kim są ci ludzie? Czy masz przykłady?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15050
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4405

Re: Legenda o ochronie szczepionek przed poważnymi postaciami wirusa Covid jest kwestionowana!




przez GuyGadeboisTheBack » 03/02/22, 19:35

sicetaitsimple napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Nie Vegaz, ponieważ te liczby są zniekształcone przez tych, którzy są zmuszani do używania nazwy „nieszczepiona”.

Kim są ci ludzie? Czy masz przykłady?

Tak Dlaczego ? Czy znasz Kiki, rozmawialiśmy o tym tu i tam od jakiegoś czasu? Wydawałoby się nawet, że ta historia zatwierdzenia przepustki szczepionki jeszcze bardziej zawyżyła fałszywe liczby. Ale jestem złym językiem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28752
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5551

Re: Legenda o ochronie szczepionek przed poważnymi postaciami wirusa Covid jest kwestionowana!




przez Obamot » 03/02/22, 19:45

Ale szczerze mówiąc, to nie problem, szczepionka, która trafi do szpitala ze złamaną nogą, nie zostanie uznana za „przypadek covid”, ponieważ nie ma potrzeby przyznawania „premii covidowej” zaszczepionej osobie (a z kartą szczepienia, to nawet nie mówi, że jest „przetestowany”)

Bo służby szpitalne w przypadku "przypadku covidowego" muszą wszystko dezynfekować od A do Z, więc już nie mogą tego znieść i już tego nie robią dla zaszczepionych to za ciężkie do ogarnięcia, jestem powiedział, że tamtej nocy dyżurny lekarz miał tylko „przypadki covidowe”, nie mógł już tego znieść…

Trzeba przestać ulegać manipulacjom tych zboczeńców, mają w dupie debatę, interesuje ich krzywda. Sprzeczność za sprzecznością.
Ostatnio edytowane przez Obamot 03 / 02 / 22, 19: 54, 1 edytowany raz.
0 x
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3802
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1326

Re: Legenda o ochronie szczepionek przed poważnymi postaciami wirusa Covid jest kwestionowana!




przez pedrodelavega » 03/02/22, 19:48

SixK napisał:odwrotność reprezentatywności grup niezaszczepionych i grup z potrójną dawką (nie wiem, czy to właściwe wyrażenie)
jest następujący:
60 000 000 / 5 000 000 = 12 dla nieszczepionych
60 000 000 / 30 000 000 = 2 dla potrójnych dawek

dlatego dla tej samej liczby osób przebywających w szpitalach między zaszczepionymi i nieszczepionymi, zgłoszoną jako 100 000 lub 10 milionów, niezaszczepionych stanowi 6 razy więcej.

Jeśli weźmiesz liczby obecne pod krzywą, nie jesteśmy od tego bardzo daleko:
1087.83 / 156.49 = 6.9
41.77 / 4.74 = 8.8
5 / 0.74 = 6.75

Czy mogę coś powiedzieć?

Nie wiem. Nie rozumiem Twojej kalkulacji.
robisz: „całkowita populacja” podzielona przez „populację szczepionych” i „całkowita populacja” podzielona przez „populację nieszczepioną”.
Ale nie widzę, dokąd to prowadzi.

Wydaje mi się, że trzeba zrobić:
„liczba szpitali dla populacji szczepionych” podzielona przez „całkowitą populację szczepionych” X 100000
oraz „liczba szpitali wśród ludności nieszczepionej” podzielona przez „całkowitą populację osób nieszczepionych” X 100000
(i sprowadzony według grupy wiekowej, ponieważ jeśli średni wiek nie jest taki sam w 2 grupach, jest to stronniczość!)
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9894
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2702

Re: Legenda o ochronie szczepionek przed poważnymi postaciami wirusa Covid jest kwestionowana!




przez sicetaitsimple » 03/02/22, 19:49

GuyGadeboisLeRetour napisał: Wydawałoby się nawet, że ta historia zatwierdzenia przepustki szczepionki jeszcze bardziej zawyżyła fałszywe liczby. Ale jestem złym językiem.

Jeśli chcesz mówić o szczepionkach „fałszywych przepustek”, to raczej pójdzie to w przeciwnym kierunku niż ten, który wskazujesz, raczej niech to będą osoby niezaszczepione, które deklarują się zaszczepione, a co za tym idzie, zawyżałoby to odsetek hospitalizacji „szczepiona”.
Tak więc „liczby są zniekształcane przez tych, którzy są zmuszani do używania miana„ nieszczepionych”, bla.
Nieszczepiony zadeklarowany jako taki "na siłę", nie bardzo widzę kto to może być....
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13748
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1530
Kontakt :

Re: Legenda o ochronie szczepionek przed poważnymi postaciami wirusa Covid jest kwestionowana!




przez izentrop » 03/02/22, 19:51

Sixk, przestań się przejmować obliczeniami, są specjaliści, którzy robią to dużo lepiej : Wink:

Dzięki Omicronowi nieszczepieni młodzi ludzie mają bardzo małe „szanse” na poważną postać, ale jeśli zostaną zaszczepieni, nadal mają mniejsze szanse na wylądowanie w szpitalu i długą covid...
Nieszczepiona młoda osoba ma nieco ponad 1% ryzyka hospitalizacji, jeśli złapie Omicron (było to prawie 3% w przypadku Delta). Przy pełnym schemacie szczepień z dawką przypominającą ryzyko jest dzielone przez 5 i spada np. do 0,2%. Innym sposobem pomiaru wpływu szczepień jest przyjrzenie się wskaźnikom hospitalizacji.
W połowie stycznia było ponad 1 przyjęć do szpitali pacjentów z Covid w wieku od 100 do 20 lat i nieszczepionych codziennie, w porównaniu do 39 przyjęć młodych pacjentów zaszczepionych bez dawki przypominającej i 130 przyjęć pacjentów, którzy również otrzymali dawkę przypominającą.
https://www.msn.com/fr-fr/lifestyle/tru ... d=msedgntp
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15050
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4405

Re: Legenda o ochronie szczepionek przed poważnymi postaciami wirusa Covid jest kwestionowana!




przez GuyGadeboisTheBack » 03/02/22, 19:51

sicetaitsimple napisał:Nieszczepiony zadeklarowany jako taki "na siłę", nie bardzo widzę kto to może być....

Na tym polega problem.
0 x

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 141