Które szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają ekwiwalent 0.5 do 1 stera drewna rocznie?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Ahmed » 11/12/23, 20:25

W niektórych kwestiach, takich jak drzewa owocowe, ale tutaj chodzi o „uprawę drewna”… 8)
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 11/12/23, 20:29

To zawsze lepsze niż „namawianie do picia”!!!

Hej koleś!!! : Mrgreen:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Ahmed » 11/12/23, 20:33

Nie pomyl się z koniugacjami... : Wink:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 12/12/23, 16:42

Nie było żadnego błędu! : Mrgreen:

Cóż, oto jestem, przeprowadziłem pewne przycinanie pielęgnacyjne rudzików i drzew owocowych:

- usuwanie (małych) pędów pnia
- usuwanie pędów stykających się ze sobą
- usunięcie łodyg „wewnętrznych”.
- usuwanie pędów opadających

W przeciwnym razie wydaje mi się, że szkółka pomyliła się w planie "Robinierów", bo nie ma kolców... Zakładam, że to topola... Sprawdzę wiosną liście...
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez plasmanu » 12/12/23, 17:34

Jeśli masz bobry, nie spodziewaj się niczego w dłuższej perspektywie.
Uciąłem wysoko gałąź, która uniemożliwiała mi łowienie nad oczkiem wodnym. Wielkość przedramienia i 3/4m. Poszedłem tam po wodopoju i 3 dni później. Kawałek dziwnie wypłynął 10 m pod prąd, bez kory i nie można było go łowić. I musiałem ją wrzucić w zarośla.
20 m wyżej rośnie ogromna topola, do której co 15 dni przychodzi ząbkować bóbr.

Zbieram więc kawałki bukszpanu, które zostawia okorowane. Nie jest sam ani wyżej, ani niżej w rzece
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 12/12/23, 17:43

Bobry (no cóż, „moje”) bobry nie odchodzą dalej niż 2-3 m od brzegu...

Jedyne rudziki, które posadziłem w tej okolicy, nigdy nie zostały zaatakowane: nie jestem pewien, czy lubią rudziki, nie mówiąc już o cierniach... Ich dane to wierzby i topole!
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez plasmanu » 12/12/23, 17:54

Szczególnie lubią to, co ma korę, która jest dobra do jedzenia i nic nie powstrzymuje ich przed niszczycielskim celem poszukiwania w górze. Dlatego wycięli drzewo.
To jak karczochy jerozolimskie w rzece, które przyciągają tylko dziki. Przynajmniej zapominają o twoim obok źródła. Ale jeśli kurczaki na to spadną, to Bagdad upadnie : Mrgreen: jeśli w tym momencie przejdzie dysza
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 16/12/23, 15:36

Zdjęcia po przycięciu i (nie majsterkować) oczyszczeniu miejscami:

robiners est.jpg


To wciąż szalone, różnorodność wzrostu, te 3 rośliny zostały posadzone w tym samym czasie (tej samej wielkości), należą do tego samego gatunku, tej samej gleby, tej samej orientacji...

Myślę, że to trochę jak z ludzkimi mózgami (niektóre nigdy nie dojrzeją)... : Lol: : Lol: : Lol:

robiners to 2.jpg


Przesadziłem także na zewnątrz, które były w szklarni i które przede wszystkim utworzyły górne gałęzie biegnące we wszystkich kierunkach (drzewo typu plotera Harry'ego? : Mrgreen: ), nie przycinałam ich, żeby zobaczyć jak będą wyglądać, gdy powrócą tej wiosny...

szklarnia robiners.jpg
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez plasmanu » 16/12/23, 17:17

Martwi mnie to, że inżynier na twoim poziomie liczy gałązki
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 16/12/23, 17:43

Pffff... tam jest drugi!

Gałązek nie liczę, kłody planuję średnioterminowo! : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 229