Które szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają ekwiwalent 0.5 do 1 stera drewna rocznie?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 11/01/23, 11:27

W tym miejscu rosły wierzby i jodły +10 m (które były cuic cuic!!)… bez obaw…

Niski murek to też nie ściana fundamentowa domu, hmm...
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez phil59 » 11/01/23, 21:44

Christophe napisał:W tym miejscu były wierzby i jodły o wysokości +10 m (które były gotowane!)… bez obaw…

Niski murek to też nie ściana fundamentowa domu, hmm...


Tak, oczywiście, ale to tylko kwestia czasu.

Ten mały murek musi mieć 50 lat, a drzewa mniej więcej tyle samo.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 11/01/23, 22:59

Mój I cuic cuic dobrze przed 50 lat….
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 05/02/23, 13:03

Ciekawe, morfologia drzew według wysokości:

drzewa_wysokość.jpg
tree_altitude.jpg (93.41 KiB) Wyświetlono 1812 razy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 06/12/23, 15:07

"Plac budowy" wkracza w drugą zimę, przygotowuję dla Was małą fotorelację porównawczą po 2 latach wzrostu (nasadzenia wykonane w styczniu 2)...

Wzrost niektórych rudzików był imponujący (dzięki Ahmed!), największa roślina ma prawie 5 cm średnicy, może nawet więcej, jeszcze nie zmierzona (posadzona maksymalnie na około 2 cm)

Z drugiej strony zachowało się niewiele topoli osikowych, a te, które istnieją, nie przekraczają pnia u nasady o 1 cm...

Potem kilka tygodni temu bobry wróciły (patrz ogrodnictwo/bobry-mojego-ogrodu-lub-prawie-t17158-80.html ), aby rozbić 2 ostatnie deski... Dla nich koniec gry! :zmarszczyć brwi:

Siła projektu tkwi zatem bardziej niż w Robinierach i zaczyna się całkiem nieźle… powiedziałbym!
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez plasmanu » 06/12/23, 15:32

Sztuczna akacja to niekończące się gówno, ale jest też magiczne.
Użądlenie zaraża jak drapanie kota, wiosną wypluwa sok pod spodem lepką spadź, odpycha daleko od korzeni, aby podnieść 100-kilogramowe kamienie, aby zablokować bramę, a po wyschnięciu piła łańcuchowa pluje iskrami, aby przeciąć je i linię cięcia jest czarny jak węgiel.
Jest ciężki, gęsty, niegnijący, pali się powoli z niewielką ilością popiołu.
: Idea:
Strasznie walczę, żeby się go pozbyć, ale przebija zbyt wiele opon, ale jest okropnie dobry w pączkach (kwiatach).
A duży kawałek, który nie mieści się w kuchence, jest idealny do zrobienia drapaku: uwielbiają tę fakturę. Świetne drewno konstrukcyjne ale tutaj jest bardziej dąb, jesion i kasztan. Ponieważ można je obrabiać na sucho, mimo że kasztan jest super twardy.
A sztuczna akacja to hartowana stal.
Łatwo się obiera. Idzie masowo. Piękny brąz u góry i ładny zielony poniżej, a pień jest bardzo biały.
Na mój dom rolnik przejeżdża po nim kruszarką, ponieważ wdarła się od rzeki do krainy starych wykorzenionych winorośli
3 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez plasmanu » 06/12/23, 16:07

Mam 2 zdjęcia z 2 października i 11 września.
Kilka miesięcy po szlifowaniu.
Pole porastają pędy jesionu, a w tle intensywna zieleń to akacja.
Wiedząc, że dąb rośnie szybko, tak naprawdę nie ma obrazu tego, jak szybko rośnie akacja.
I to zmiażdżenie dobrze pamiętam: bazaltowy kamień wielkości piłki nożnej przeszedł przez mój zbiornik na wodę :zaszokować:

IMG_20230911_195044.jpg


IMG_20231002_181149.jpg
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 06/12/23, 18:35

Nie rozumiem wszystkiego Manu (czy kiedykolwiek zejdziesz? : Lol: ) !!

Ale zgadzam się! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez plasmanu » 06/12/23, 19:39

Bezprzewodowa klawiatura 4*6 cm 3K z funkcją przewidywania zapisu pomaga, ale czasami powoduje błędy.

Poszedłem w pole. Ale na zdjęciach wygląda tylko jak Al bez liści, jak zając w suchej trawie.
W zeszłym roku doszło do miażdżenia, a to było już drugie. Są to więc odrosty od podstawy.
Akacja rośnie krzaczaście do minimum 2 metrów.
Podczas gdy popiół rośnie rzadko, maksymalnie na 1 metr.
W skrócie: akacja jest niezwykle inwazyjna.
Szczególnie zauważyłem, że dziki rozwaliły wszystko wszędzie do tego stopnia, że ​​utworzyły trasy takie jak ja w motocrossie lub Trialu, a minął już rok, odkąd tam byłem

IMG_20231206_162512.jpg


IMG_20231206_162611.jpg
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez plasmanu » 06/12/23, 20:09

To zupełnie nie na temat, ale w południe zapytano mnie, czy byłem świadomy strasznego wypadku pomiędzy dwoma samochodami, gdy mijałem firmę, która powinna być otwarta.
Doszedłem do poziomu zderzenia czołowego, gdzie na drodze znajdowały się silniki, z których trzeba było wyciągać ludzi.
Najwyraźniej dostawca napojów do barów rzucił skrzynki z czerwonym winem po obu stronach drogi.
Dziś wieczorem dowiedziałam się, że Nadine zmarła na miejscu, jej mąż Philou jest w śpiączce, a facet po drugiej stronie uzyskał pozytywny wynik testu na obecność narkotyków.
To było jak druga matka między 16 a 40 rokiem życia i niezapomniane chwile.
Więc dziś wieczorem będzie ciężko. I płaczącym okiem nie widzimy już zbyt wiele
2 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98