Owoce i warzywa „bez pozostałości pestycydów”, ale nie ORGANICZNE: o czym mówimy?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Owoce i warzywa „bez pozostałości pestycydów”, ale nie ORGANICZNE: o czym mówimy?




przez Moindreffor » 15/07/21, 18:06

GuyGadeboisLeRetour napisał:Cóż, widzę, że rozejm jest zerwany...

jeśli postrzegasz to jako atak, przepraszam i tak to zostawię, debata jest interesująca, a walka znacznie mniej, robię jeden wyjątek, z kilkoma sekciarskimi uwagami Janic, które uważam za niebezpieczne
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Owoce i warzywa „bez pozostałości pestycydów”, ale nie ORGANICZNE: o czym mówimy?




przez Exnihiloest » 15/07/21, 18:53

Moindreffor napisał:...po moim pytaniu dotyczącym zbioru nasion pomidora potencjalnie zakażonych mączniakiem rzekomym skorzystałem z linku podanego przez Didiera i natknąłem się na forum pasjonat pomidorów, a więc wymiany nasion, i podążając tu i tam, dotarłem do tematu autoryzacji chłopskich nasion, z czego tutaj pogratulowałeś sobie tego zwycięstwa, a tam, tak jak ty, członek natychmiast wykrzyknął zwycięstwo , ale jego entuzjazm został szybko zmodulowany, wśród tych specjalistów od wymiany i konserwacji nasion, których tu nie ma, odpowiedzią było zalecenie systematycznego „dezynfekcji” nasion, które moglibyśmy w ten sposób odzyskać w obawie przed zarażeniem jego warzyw ogród jak już było, więc kiedy mówiłem o ryzyku, czy się myliłem i czy masz rację?

Zawsze istniały naturalne skażenia nie tylko zwierząt i zwierząt (bakterie, pasożyty), ale także żywności, którą od nich otrzymujemy, w szczególności z powodu ponownie bakterii (salmonella, Campylobacter, Escherichia Coli, Listeria...) i pasożytów (przywry, bąblowce...).
Żywność przemysłowa ma tę zaletę, że pozwala nam o niej zapomnieć dzięki kontrolowanemu środowisku i zastosowaniu roztworów chemicznych, ale im bardziej „naturalnie” to robimy, tym większe ryzyko.
Właśnie po to, aby uniknąć tych zagrożeń, doszliśmy do odwrotnego nadmiaru w przypadku stosowania produktów fitosanitarnych. Zapomnieć, dlaczego do tego doszliśmy i odrzucić te produkty w imię naturalności, oznacza podjąć ryzyko znalezienia poprzednich problemów. Chodzi o to, że wbrew temu, co mówią nam uproszczone poglądy GuyGadebois, przemysł spożywczy lub rolnicy wykorzystują produkty nie TYLKO w celu zarabiania pieniędzy i zwiększania swoich marż. Istnieją także i przede wszystkim uzasadnione powody.

ten mały nawias, żeby powiedzieć, że możemy mieć przekonania, bo niektórzy ludzie podnieśli się do rangi wierzeń i są w błędzie, więc zamiast rzucać imiona ptaków w twarz pierwszemu, który nie pasuje do twojego znaczenia, jeśli zrobisz krok w tył, a czasem nie musisz szukać dowodów, bo w świecie naukowym każda specjalność ma swojego Raoulta, wystarczy posłuchać ludzi w terenie lub spokojnie dyskutować

To zdrowy rozsądek. Nawet bycie w błędzie nigdy nie wiąże się z obrazą lub oszczerstwem. O ile oczywiście przekonania i przekonania nie muszą być szanowane (w takim przypadku nie moglibyśmy już niczego krytykować), to z drugiej strony szacunek należy się ludziom, a zwłaszcza tym, którzy wypowiadają się w dyskusji. Jest to mniej prawdziwe w przypadku osób publicznych i ich partii lub organizacji, które stają się podatne na krytykę ze względu na ich publiczną mobilizację/bojantyzm (co, według mojej wiedzy, nie dotyczy nikogo tutaj, forums więcej zwolenników „dyskusji w salonie” między anonimami), nawet jeśli oczywiście zawsze mają prawo do szacunku jako osoba prywatna.
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Owoce i warzywa „bez pozostałości pestycydów”, ale nie ORGANICZNE: o czym mówimy?




przez Janic » 16/07/21, 10:46

exbiduleoldcon
Musisz wypełnić:
Stary oszust (powtarza w kółko to samo bzdury i jest z tego dumny).
krótko mówiąc, jesteś dumny, że możesz niestrudzenie powtarzać te same bzdury, co wszyscy ci starzy idioci, o których mowa.
Współczujemy trudnej sytuacji mózgowej! :płakać:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Owoce i warzywa „bez pozostałości pestycydów”, ale nie ORGANICZNE: o czym mówimy?




przez Janic » 16/07/21, 10:58

świat refleksji
Zrobię jeden wyjątek, z pewnymi sekciarskimi komentarzami Janic, które uważam za niebezpieczne
O tak! Które na przykład? Ci, którzy zakłócają twój mały konformistyczny komfort na płacach przemysłu chemicznego... syntezy (nie zapomnij! : Chichot:) Ale moja siostrzyczko, bez ciebie świat się kręci, a wczorajsze prawdy są i będą błędami i kłamstwami jutra. Nadal jesteś na poziomie ziemplatyzmu myślenia.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Owoce i warzywa „bez pozostałości pestycydów”, ale nie ORGANICZNE: o czym mówimy?




przez Moindreffor » 16/07/21, 13:51

Janic napisał:świat refleksji
Zrobię jeden wyjątek, z pewnymi sekciarskimi komentarzami Janic, które uważam za niebezpieczne
O tak! Które na przykład? Ci, którzy zakłócają twój mały konformistyczny komfort na płacach przemysłu chemicznego... syntezy (nie zapomnij! : Chichot:) Ale moja siostrzyczko, bez ciebie świat się kręci, a wczorajsze prawdy są i będą błędami i kłamstwami jutra. Nadal jesteś na poziomie ziemplatyzmu myślenia.

Mówiłem o twoich sekciarskich uwagach, a nie o zwykłych bzdurach, w których to, co piszesz, jest niebezpieczne dla tych, którzy mogą ci uwierzyć, jak wtedy, gdy mówisz, że możesz wyleczyć raka, zmieniając dietę.
i te komentarze mają charakter sekciarski, ponieważ ponad 20 lat temu usłyszałem tę samą historię od innego naśladowcy (mówię o naśladowcy, ponieważ ci, którzy mi doradzali, byli w tym duchu) znacznie bardziej niebezpieczni niż ty, ponieważ był on lekarzem dietetykiem i dlatego z poziomem umiejętności znacznie wyższym niż twój, dlatego nazywam cię małym guru, ponieważ w tej ideologii jesteś tylko małym, powtarzającym się, ale tak małym, jak możesz, musisz walczyć z każdym sekciarskim dryfem

że kompleks ego sprawia, że ​​nienawidzisz wszystkiego, czego nie będziesz miał, np. uznania, bo publikowanie na własny rachunek wymaga posiadania pewnego ego, bez posiadania pracy na tyle wysokiej, aby publicznie ujawniać tytuły, to twój problem, ja nie podnosząc chemię do rangi Boga, jak twierdzisz, ale jako doskonałe narzędzie dla tych, którzy wiedzą, jak się nią posługiwać, ale jak wszyscy, którzy jej nie opanowali, przeraża i dlatego jej nienawidzisz, dopóki jeśli boisz się postępu, pozostaniesz przy swoich archaicznych myślach

Nie jestem na żołdzie przemysłu chemicznego, bo nie oddaję mu żadnej czci, po prostu korzystam z tego, co może mi przynieść, z całą jasnością, co nie ma miejsca w przypadku „naturalnego”
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Owoce i warzywa „bez pozostałości pestycydów”, ale nie ORGANICZNE: o czym mówimy?




przez Christophe » 19/07/21, 15:13

A gdyby to było po prostu określenie „bez pozostałości…” = „bez obróbki pozbiorczej”…

Chemical_post-harvest.jpg
Chemical_after_harvest.jpg (404.73 KiB) Wyświetlono 3015 razy
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Owoce i warzywa „bez pozostałości pestycydów”, ale nie ORGANICZNE: o czym mówimy?




przez Janic » 20/07/21, 09:57

żadnego wysiłku, żeby pomyśleć
Mówiłem o twoich sekciarskich uwagach, a nie o zwykłych bzdurach, w których to, co piszesz, jest niebezpieczne dla tych, którzy mogą ci uwierzyć, jak wtedy, gdy mówisz, że możesz wyleczyć raka, zmieniając dietę.
Bo ty, hiperspecjalista od metod chemicznych, wiesz co to jest? Widzimy rezultat!
i te uwagi mają charakter sekciarski, ponieważ usłyszałem tę samą historię ponad 20 lat temu z ust innego wyznawcy (mówię o naśladowcy, PONIEWAŻ CI, KTÓRZY MI TO DORADZILI, byli w tym duchu) o wiele bardziej niebezpieczną od ciebie, ponieważ on był dietetykiem
i ja od ponad 50 lat śledzę i liczę wszystkich nieszczęsnych ludzi, którzy umierają na raka z absolutną pewnością metod godnych barbarzyńców średniowiecza, stosowania śmiercionośnych sił narkotykowych i mordowania ciała dla kilku nieśmiercionośnych wyniki. Cytowanie JEDNEGO przypadku bez określenia, jaki to był rodzaj odżywiania, jest jak twierdzenie, że szczepionki wyeliminują wirusy covid.
Zauważam jednak, że szukałeś poza systemem innych rozwiązań „DLA TYCH, KTÓRZY ME PORADZIŁEM JEJ”. Pech, wygląda na to, że zapukałeś do niewłaściwych drzwi
a co za tym idzie, z poziomem umiejętności znacznie wyższym od Twojego,
na poziomie medycznym jest to oczywiste, ponieważ znają tylko chorobę, a nie zdrowie! Co do reszty, co wiesz, skoro całkowicie ignorujesz moje
dlatego je kwalifikuje cię jako małego guru, ponieważ w tej ideologii jesteś tylko małym, powtarzającym się, ale niezależnie od tego, jak mały jesteś, musisz walczyć z każdym sekciarskim dryfem
bardzo małe w porównaniu do czego i do kogo? Bardzo mali w porównaniu do BP, nie ma wątpliwości, choćby z powodu forsy, jaką muszą narzucić swoje dogmaty całej ziemi.
Nic dziwnego, że ten potworny system, prowadzony przez swoich księży w białych fartuchach, odmawia bezpośredniej konfrontacji z tymi maluczkimi, o których mowa, którzy wyśmiewaliby ich tak, jak protestanci robili to w odniesieniu do dominującego katolicyzmu w nie tak odległych czasach.
Ale zawsze możesz nazywać, kogo chcesz, jakkolwiek, tak jak ja mogę nazwać cię wielkim kretynem. Czy sam fakt zakwalifikowania kogoś czyni tę kwalifikację prawdziwą, w przeciwnym razie rzeczywiście zostałbyś wielkim kretynem! Chyba, że ​​Ci to odpowiada, bo jest rzeczywistością Twojej istoty! Ale z tym oczywiście nie można walczyć!
że kompleks ego sprawia, że ​​nienawidzisz wszystkiego, czego nie będziesz mieć, np. uznania, bo publikowanie w imieniu autorów wymaga ego,
Czuje się odrobinę zazdrości, że nie wiem i nie mogę zrobić tego samego! OOH, zazdrosny!
Mój facet zwariował przez wchłanianie rakotwórczych produktów, które zakłócają jego mózg.
Jeśli chodzi o uznanie, nie opiera się ono na przekręconych przemówieniach, takich jak twoje, ale na konkretnych faktach, w żywym doświadczeniu ludzi dotkniętych doświadczeniami pozasystemowymi, po wypróbowaniu tego (bez wychodzenia z choroby), o którym nie wiesz, w swoim jeuroutowaniu przez twoją wielką chemię wszędzie i we wszystkim!
nie mając wystarczająco wysokiego stanowiska, aby publicznie ujawniać tytuły,
Pov'ośmieszanie ignoranta! Nie wszystkie wydania wydawane samodzielnie mają powołanie krajowe lub międzynarodowe, ani nawet nie są uznawane przez profesjonalnych wydawców. Duża część z nich służy jedynie jako pamięć dla pokoleń, które podążają za doświadczeniami swoich starszych. I tak nikt nie przejdzie przez ten etap, ponieważ nie ma innego zastosowania. W rezultacie, wbrew Twojej głupiej refleksji, tytuły te nie trafiają do sfery publicznej.
to Twój problem, ja nie podnoszę chemii do rangi Boga, jak twierdzisz,
Wręcz przeciwnie, podniesienie idei, wiary do poziomu jakiejkolwiek boskości, oznacza jedynie wiaręw tym przekonaniu, a nie innym, na przykład Twoja pierwsza refleksja: kiedy mówisz, że możesz wyleczyć raka zmieniając dietę „innymi słowy, odmawiasz rozważenia jakichkolwiek innych środków lub możliwości niż twoja „sekta” zamknięta w sobie, ponieważ „ z punktu zbawienia Big Pharma » jak twierdził Kościół katolicki w czasach absolutnej dominacji i który prześladował wszystkich dysydentów w stosunku do jego doktryn….jak ty!
ale jako piękne narzędzie dla tych, którzy wiedzą, jak go używać, ale jak wszyscy, którzy go nie opanowali, przeraża cię i dlatego go nienawidzisz, dopóki boisz się postępu, pozostaniesz przy swoich archaicznych myślach
świat jest pełen różnych narzędzi, a najstarsze i najskuteczniejsze z tych narzędzi, na długo przed wielką chemią do wszystkich celów, było właśnie tym, co odrzucacie: zapewnieniem wszystkich środków oferowanych przez tysiąclecia żywemu, a nie tylko samolubnemu, pępkowi -patrzenie na ludzi.
Nie jestem na żołdzie przemysłu chemicznego, bo nie oddaję mu żadnej czci, po prostu korzystam z tego, co może mi przynieść, z całą jasnością, co nie ma miejsca w przypadku „naturalnego”
co mówisz, ale twoja mowa pokazuje coś przeciwnego! więc kolejne założenie oparte na twojej całkowitej nieznajomości tego „naturalnego” zagadnienia!
zamiast opowiadać te wszystkie bzdury, zacznij od realnych doświadczeń tych, którzy nie poszli twoją ścieżką chemii… syntezy i porównaj je z twoimi i twoimi bliźnimi, z których co roku umiera z tego powodu 157.400 XNUMX osób. Bardzo smutne perspektywa! Biedny ocalały, uzależniony od śmierci od tych wszystkich sztucznych narkotyków, które czynią cię szczęśliwym i nieszczęśliwym!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14979
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Owoce i warzywa „bez pozostałości pestycydów”, ale nie ORGANICZNE: o czym mówimy?




przez GuyGadeboisTheBack » 07/07/22, 13:45

Sekta leży 30 marca.JPG
Sekta leży 30Mars.JPG (189.72 Kio) Konsultowano 1921 razy
Przeciw owadom, sekta 15Juin.JPG
Przeciwko owadom, sekta 15Juin.JPG (323.45 Kio) Konsultowano 1921 razy
Sekta trwa 29Juin.JPG
Sekta trwa 29Juin.JPG (223.31 Kio) Konsultowano 1921 razy

(Przykuta Kaczka)
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197