Recenzje najlepszych torfowych whisky: Bruichladdich, Ardbeg, Bunnahabhain ...

Dobre kupowanie i dobry wybór produktu lub usługi oznacza, że ​​oprócz zadowolenia, mniejszego zużycia i ochrony planety, w 2021 r. ważne jest, aby kupować lepiej! Również wymiana informacji i doświadczeń pozwala uniknąć różnych przekrętów i oszustów. W 2021 roku niezbędna jest wymiana doświadczeń użytkowania, pozytywnych lub negatywnych, ponieważ rynek produktów i usług dla konsumenta jeszcze nigdy w historii ludzkości nie był tak bogaty. Pomoc w lepszym wyborze jest niezbędna, ponieważ kupowanie lepszych oznacza kupowanie produktów zrównoważonych!
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Recenzje najlepszych whisky torfowych




przez Exnihiloest » 24/06/21, 19:58

Ardberg jest uważany za jeden z najbardziej torfowych. Ale to wcale nie jest to. Jest znacznie bardziej zadymiony niż torfowy. Wróciłem stamtąd. Talisker jest lepiej wyważony, a nawet Bretoni, tacy jak Kernog, dobrze trzymają się drogi na torfowiskach. Lagavulin (min. 12 lat), lepiej znany i moim zdaniem bardziej torfowy niż Talisker, też nie jest zły.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Recenzje najlepszych whisky torfowych




przez Exnihiloest » 24/06/21, 20:06

Janic napisał:Nie teoretyzuję, zastanawiam się, jak możemy a priori polubić coś, czego nigdy nie próbowaliśmy. Jak na przykład szpinak, którego dzieci nie lubią bez spróbowania. Ale jeśli ludzie lubią alkohol, to jest to ich wybór i szanuję go (ale widziałem efekty wokół mnie), ponieważ inni lubią być zaszczepieni, aby przeprowadzić aktualne porównanie i jest to również ich wybór? A jednak nie jesteś dla niej bardziej przychylny niż ja iz tych samych powodów: ich niebezpieczeństwa i bezużyteczności.

Ale koniec przerywnika, nie będziemy się kłócić o gusta : Chichot: i kolory!


To praktyka czyni mistrza. Dotyczy to wszystkiego. Musisz zacząć, żeby to docenić. Każdy, kto ogranicza się do komiksów, nie próbując nigdy literatury, straci wiele rzeczy. Dotyczy to również napojów i żywności. To poprzez praktykę stopniowo odkrywamy subtelności smaku. Musisz spróbować wszystkiego i nalegać. Dotyczy to zwłaszcza whisky. Nie musimy, oczywiście, nawet jeśli nie powinniśmy leczyć alkoholików czy alkoholików, którzy piją alkohol, bo sami bylibyśmy hermetyczni wobec tego rodzaju napoju.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Re: Recenzje najlepszych whisky torfowych




przez Christophe » 24/06/21, 20:08

Exnihiloest napisał:Ardberg jest uważany za jeden z najbardziej torfowych. Ale to wcale nie jest to. Jest znacznie bardziej zadymiony niż torfowy. Wróciłem stamtąd. Talisker jest lepiej wyważony, a nawet Bretoni, tacy jak Kernog, dobrze trzymają się drogi na torfowiskach. Lagavulin (min. 12 lat), lepiej znany i moim zdaniem bardziej torfowy niż Talisker, też nie jest zły.


Ah ah ah Exni i Guy znaleźli coś wspólnego! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Recenzje najlepszych whisky torfowych




przez Exnihiloest » 24/06/21, 21:02

Christophe napisał:...
Ah ah ah Exni i Guy znaleźli coś wspólnego! : Chichot:

W porządku. Muzyka też mogła być wspólnym punktem. I widziałeś, jak twój pitbull nawalił ten wątek ?! Wszędzie zostawia gówno.
Nie chciałbym mieć tego faceta za sąsiada.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Recenzje najlepszych whisky torfowych




przez Macro » 25/06/21, 06:13

Christophe napisał:Nie mam pojęcia o wieku tego, którego piłem chyba dziesięć lat temu…ale gdybym go nie wypił na pewno miałby 10 więcej !!!

Więc co Johnny mówi o tym ?? : Chichot: : Chichot: : Chichot:


Z pamięci liczy się czas leżakowania w beczce... Nie ten po butelkowaniu... To powiedziawszy... Nie znam whisky torfowych... Po prostu znam Jacka Daniela używanego jako wzrost tolerancji dla techniki kontrolera i ułatwienie upadków różnych i różnorodnych przedmiotów z końca ciężarówki... Do reszty wolę czystą kokę (z umiarem) : Mrgreen: ....
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15008
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4382

Re: Recenzje najlepszych whisky torfowych




przez GuyGadeboisTheBack » 25/06/21, 13:47

+1 makro. Alkohole destylowane nie ewoluują już w butelce.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Re: Recenzje najlepszych whisky torfowych




przez Christophe » 25/06/21, 13:57

Wiedziałem to eeee !!

Chodziło o dodanie odrobiny humoru!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Recenzje najlepszych whisky torfowych




przez Macro » 25/06/21, 16:32

Mój ojciec w ciągu pierwszych miesięcy po destylacji nałożył przebity korek na swoje bombony gnoli, aby pozostała część metylowa… musiał to zrobić, ponieważ poziom butelek trochę spadł (był minimalny)
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Recenzje najlepszych whisky torfowych




przez Exnihiloest » 25/06/21, 22:09

Makro napisał:
Christophe napisał:Nie mam pojęcia o wieku tego, którego piłem chyba dziesięć lat temu…ale gdybym go nie wypił na pewno miałby 10 więcej !!!

Więc co Johnny mówi o tym ?? : Chichot: : Chichot: : Chichot:


Z pamięci liczy się czas leżakowania w beczkach... Nie ten po butelkowaniu...

Tak, to nie jest jak wino. Nie ma sensu trzymać butelek.

Powiedziawszy to ... nie znam torfowych whisky ... po prostu znam Jacka Daniela
... Do reszty wolę czystą kokę (z umiarem) : Mrgreen: ....

Nikt nie jest doskonały :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15008
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4382

Re: Recenzje najlepszych whisky torfowych




przez GuyGadeboisTheBack » 02/07/21, 21:08

Nie wybierajcie „bardzo torfowych” whisky, takich jak Big Peat czy Peat Monster, są to karykatury i poza pewną torfową mocą, są co prawda beznadziejnie płaskie w porównaniu do tych, które cytowałem.
ObrazObraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Recenzje i testy produktów i usług". Dobre oferty, przekręty i przekręty. Co wybrać, recenzje i testy zakupowe, aby wybrać lepiej! "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 22