Frédéric Lenoir: duchowość na świecie

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez eclectron » 08/06/21, 18:19

Exnihiloest napisał:Frédéric Lenoir zajmuje się zwykłymi tematami szarlatanów myśli magicznej, takich jak psychologia w wersji psychoanalizy. Jak mogłoby być inaczej z wielbicielem Junga, który sam entuzjastycznie podchodził do szarlatana Freuda, zanim wrócił i zaczął pracować dla Göringa, ponieważ cały ten ruch „duchowości” składa się z niestabilnych ludzi, którzy lgną do wszystkiego, mając nadzieję na rozwiązanie swojego własnego egzystencjalnego problemy, potem rozczarowany, idź dalej, nigdy nie zdając sobie sprawy, że to one są problemem. Widzimy, jak konsultują się z filozofami klasycznymi, potem z buddystami tybetańskimi, potem wracają do tez chrześcijańskich, albo do ekologii, albo do psychiatrii…

Wdają się w walki krzyżowców, dla sprawy zwierzęcej, przeciwko szczepieniom, za urojeniowe teorie chrześcijaństwa... ale trzeba dobrze żyć, więc powtarzają tematy szczęścia, dobrobytu i duchowości w mediach jako demagogicznych, ale oczywiście nie naukowych.

Postrzegam go jako uzurpatora filozofii. Żadnej spójnej myśli godnej filozofa. W najlepszym razie jego publikacje mogą być częścią kolekcji psychologii Arlekinów.

Nie odpowiedziałeś:
sante-zapobieganie-skażeniu / fryderyk-lenoir-t16880-20.html # p449688

Inaczej duchowość adresowana jest do osób niezadowolonych z cierpienia żywego, niezadowolonych z bezsensu życia (z powodu śmierci na końcu) i które mówią sobie, że musi być coś innego.
Jest coś jeszcze, ale nie są to zadowalające odpowiedzi na te 2 egzystencjalne problemy.
Trudność, tak jest nadal w moim przypadku, polega na zaakceptowaniu prostej rzeczywistości * bycia niczym, jasnej psychologicznej śmierci za życia.
Cała reszta duchowości jest zabandażowana na drewnianej nodze, cofając się, aby lepiej skakać, ale trzeba przez nią przejść, a następnie ją odrzucić.
* Kiedy mówię rzeczywistość to nie jest rzeczywistość zwykłych ludzi podlegających fatalizmowi, to rzeczywistość bycia niczym (w głowie oczywiście nie fizycznie...)

Ponieważ wszyscy tu jesteśmy, dla tych, którzy wyrażają siebie, z bardzo obecnym ego, wszyscy jesteśmy bardzo dalecy od przebudzenia. : Wink:
Tak jak ja od lat, F. Lenoir również kręci się wokół tego tematu, nie akceptując tak naprawdę braku celu do osiągnięcia.
Nie wystarczy zrozumieć to intelektualnie, trzeba to przeżyć i na tym polega trudność.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez eclectron » 08/06/21, 18:28

GuyGadeboisLeRetour napisał:
eclectron napisał:Jednak to ty opowiadasz się za zabójczymi receptami dla umysłu: medytuj nad listem!

Niczego nie popieram, mówię, że istnieje, tak jak istnieje też medytowanie przed płomieniem świecy.
Powodzenia, sklepikarzu duchów!
Ps: Ci kretyni, którzy twierdzą, sumiennie je kompilujesz, kopiąc na Youtube.
Tutaj dla twojego zbudowania (jestem za dobry):
https://fr.wikipedia.org/wiki/Symbolisme_des_lettres

Symbol nie jest rzeczywistością. Ale dla niektórych może to być krok, nie dla mnie, ponieważ widzę błędną stronę sprawy.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14980
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez GuyGadeboisTheBack » 08/06/21, 18:29

Ach to jest nowe. Życie nie ma sensu, bo umieramy... Pfffff.... Roll:
Ps: Symbol sam w sobie nie ma żadnego znaczenia, ma go to, co symbolizuje. Symbol (jak „światowe słowo”) to tylko drzwi, które zatrzaskujesz w twarz. Nie, ale naprawdę, zatrzymaj duchowość i idź do duchów ...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez Janic » 08/06/21, 18:45

exnull
Wdają się w walki krzyżowców, dla sprawy zwierzęcej, przeciwko szczepieniom,
nie znalazłeś niczego poza tym delirium: śmieci! Autor prawdopodobnie nawet nie czytał Lenoira
.... ale trzeba dobrze żyć, więc powtarzają temat szczęścia, dobrego samopoczucia i duchowości w mediach jako demagogicznych, ale oczywiście nie naukowych.
a więc głosisz o: ale musisz dobrze żyć, więc powtarzasz tematy nieszczęścia, złego samopoczucia i materialności w mediach jako demagogicznych, ale oczywiście nie duchowych.
wciąż zbyt proste! :?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez Exnihiloest » 08/06/21, 18:54

Janic napisał:nie znalazłeś niczego poza tym delirium...

argumentum ad personam, nic w istocie. Za głupi => śmieci.

Dam ci drugą szansę. Nawet 3 lub 4. Zauważysz moją wielką życzliwość: nie mam takich samych wymagań w zależności od rozmówców. Na poziomie 3 lub 4 być może nadal możemy zrozumieć, dlaczego! : Lol:

Powiedziawszy to, podejrzewałem, że nie można przepuścić ataku szarlatana.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez Exnihiloest » 08/06/21, 19:00

GuyGadeboisLeRetour napisał:Ach to jest nowe. Życie nie ma sensu, bo umieramy... Pfffff.... Roll:

To prawda, że ​​nie jest w porządku.
„Życie nie ma sensu” samo w sobie jest wystarczające.
I to jest świetne.
Bo wtedy oprócz kretynów religii i duchowości, którzy szukają ukrytego sensu, którego nie ma, tworzą go inni!
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez eclectron » 08/06/21, 19:18

Exnihiloest napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Ach to jest nowe. Życie nie ma sensu, bo umieramy... Pfffff.... Roll:

To prawda, że ​​nie jest w porządku.
„Życie nie ma sensu” samo w sobie jest wystarczające.
I to jest świetne.
Bo wtedy oprócz kretynów religii i duchowości, którzy szukają ukrytego sensu, którego nie ma, tworzą go inni!

nadal nie odpowiedziałeś:
sante-zapobieganie-skażeniu / fryderyk-lenoir-t16880-20.html # p449688
Czy mam wywnioskować, że robisz to, co wyrzucasz innym, ataki „brzuszne”, na dodatek czysto wolne?
Jeśli nie emanuje nienawiścią...

Tak, śmierć jest wielka intelektualnie, pozwala na odnowę i ewolucję.
Z odwagą, gdy jest to osobiste doświadczenie, jest mniej.
Jeśli nie śpisz, ale cała twoja mowa, twój język pokazuje, że jesteś daleko od niego.
Ostatnio edytowane przez eclectron 08 / 06 / 21, 19: 22, 1 edytowany raz.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez eclectron » 08/06/21, 19:21

GuyGadeboisLeRetour napisał:Ach to jest nowe. Życie nie ma sensu, bo umieramy... Pfffff.... Roll:
Ps: Symbol sam w sobie nie ma żadnego znaczenia, ma go to, co symbolizuje. Symbol (jak „światowe słowo”) to tylko drzwi, które zatrzaskujesz w twarz. Nie, ale naprawdę, zatrzymaj duchowość i idź do duchów ...

Robisz, co chcesz, a ja robię to, co chcę, czy wszystko w porządku?
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14980
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez GuyGadeboisTheBack » 08/06/21, 19:21

Exnihiloest napisał:Frédéric Lenoir ... Jung ... Freud ...

Z takim oszustem nikt nie zbliża się do Lacana!
eclectron napisał:Robisz, co chcesz, a ja robię to, co chcę, czy wszystko w porządku?

Tutaj "mały mędrzec z operetki" robi nerwową kupę, swój mały kaprys (Des Dieux), naprawdę duchowy. Nie ruszał się od przedszkola!
Obraz
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Frédéric Lenoir: duchowość na świecie




przez eclectron » 08/06/21, 19:29

GuyGadeboisLeRetour napisał:
Exnihiloest napisał:Frédéric Lenoir ... Jung ... Freud ...

Z takim oszustem nikt nie zbliża się do Lacana!
eclectron napisał:Robisz, co chcesz, a ja robię to, co chcę, czy wszystko w porządku?

Tutaj "mały mędrzec z operetki" robi nerwową kupę, swój mały kaprys (Des Dieux), naprawdę duchowy. Nie ruszał się od przedszkola!
Obraz

To nie ja mówię o przedszkolu i kakabodżynie....
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137