Sad leniwego człowieka: uzyskaj więcej niż organiczne owoce bez zmęczenia

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: Sad leniwca: zdobądź więcej niż organiczne owoce bez zmęczenia




przez Biobomb » 07/06/21, 14:13

Rajqawee napisał:
Jeżyny przesunę żywopłot ogrodzenia o dobre 80cm


Co mówią przepisy obowiązujące w Twojej miejscowości: minimalna odległość od granicy działki, której należy przestrzegać?
Tutaj jest to 2 m, jeśli roślina przekracza 2 m, w przeciwnym razie 50 cm.
-------> Źródło wielu konfliktów sąsiedzkich
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Sad leniwca: zdobądź więcej niż organiczne owoce bez zmęczenia




przez Rajqawee » 07/06/21, 14:15

Biobombe napisał:
Rajqawee napisał:
Jeżyny przesunę żywopłot ogrodzenia o dobre 80cm


Co mówią przepisy obowiązujące w Twojej miejscowości: minimalna odległość od granicy działki, której należy przestrzegać?
Tutaj jest to 2 m, jeśli roślina przekracza 2 m, w przeciwnym razie 50 cm.
-------> Źródło wielu konfliktów sąsiedzkich


Dobre pytanie, na które nie znam odpowiedzi! Wydawało mi się, że w całej Francji jest tak samo (2m/2m). Kiedy będę miał czas, dam ci mały widok 3D przeciwnej strony i miejsc, w których chcę założyć żywopłot (i tak, planowałem przesunąć drzewa owocowe, aby uszanować 2m).
0 x
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: Sad leniwca: zdobądź więcej niż organiczne owoce bez zmęczenia




przez Biobomb » 07/06/21, 14:16

Rajqawee napisał:Dziękuję, ale ze strony defensywnej, ponieważ moja żona jest asystentką żłobka, mogę ograniczyć używanie zbyt gwałtownych cierni. :)

Dzikie jeżyny są równie ostre jak tarniny.
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sad leniwca: zdobądź więcej niż organiczne owoce bez zmęczenia




przez ABC2019 » 07/06/21, 16:07

Rajqawee napisał:Dziękuję, ale ze strony defensywnej, ponieważ moja żona jest asystentką żłobka, mogę ograniczyć używanie zbyt gwałtownych cierni. :)

oj tak, w takim razie jeżyny też nie są świetne, ani krzaki z trującymi jagodami;)

inaczej są jeżyny bez kolców...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Sad leniwca: zdobądź więcej niż organiczne owoce bez zmęczenia




przez Moindreffor » 09/06/21, 21:13

ABC2019 napisał:
Rajqawee napisał:Dziękuję, ale ze strony defensywnej, ponieważ moja żona jest asystentką żłobka, mogę ograniczyć używanie zbyt gwałtownych cierni. :)

oj tak, w takim razie jeżyny też nie są świetne, ani krzaki z trującymi jagodami;)

inaczej są jeżyny bez kolców...

tak, morwa bez kolców, mam taką, smak jest mniej wyraźny, ale na dżem wystarczy skoncentrować się w owocach, noga na 4m2, 3 do 4 kg jeżyn, trzeba tylko pomyśleć o podlewaniu, inaczej owoce wyschną
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: Sad leniwca: zdobądź więcej niż organiczne owoce bez zmęczenia




przez Biobomb » 09/06/21, 21:46

Moindreffor napisał:
ABC2019 napisał:
Rajqawee napisał:Dziękuję, ale ze strony defensywnej, ponieważ moja żona jest asystentką żłobka, mogę ograniczyć używanie zbyt gwałtownych cierni. :)

oj tak, w takim razie jeżyny też nie są świetne, ani krzaki z trującymi jagodami;)

inaczej są jeżyny bez kolców...

tak, morwa bez kolców, mam taką, smak jest mniej wyraźny, ale na dżem wystarczy skoncentrować się w owocach, noga na 4m2, 3 do 4 kg jeżyn, trzeba tylko pomyśleć o podlewaniu, inaczej owoce wyschną

Drzewa morwy muszą być kratowane na nieistotnej wysokości. Wymagają również przycinania na zimę.
Obecnie odmiany te zostały ulepszone: znajdujemy soczyste.
Najpierw służą tu ptaki i osy.
Dżem to uczta.
Mojej nigdy nie podlewałem, gliniasta ziemia dobrze zaopatrzona w RFU.
Ale rośliny trochę kipią.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Sad leniwca: zdobądź więcej niż organiczne owoce bez zmęczenia




przez Moindreffor » 09/06/21, 22:02

Biobombe napisał:
Moindreffor napisał:
ABC2019 napisał:oj tak, w takim razie jeżyny też nie są świetne, ani krzaki z trującymi jagodami;)

inaczej są jeżyny bez kolców...

tak, morwa bez kolców, mam taką, smak jest mniej wyraźny, ale na dżem wystarczy skoncentrować się w owocach, noga na 4m2, 3 do 4 kg jeżyn, trzeba tylko pomyśleć o podlewaniu, inaczej owoce wyschną

Drzewa morwy muszą być kratowane na nieistotnej wysokości. Wymagają również przycinania na zimę.
Obecnie odmiany te zostały ulepszone: znajdujemy soczyste.
Najpierw służą tu ptaki i osy.
Dżem to uczta.
Mojej nigdy nie podlewałem, gliniasta ziemia dobrze zaopatrzona w RFU.
Ale rośliny trochę kipią.

żadnych trejażów w domu, żyją swoim życiem, gałęzie rosną wyginają się naturalnie, miałem odrosty w starej lokalizacji, ale od przeprowadzki nic, oczywiście, jeśli RFU jest dobre, nie ma potrzeby podlewania, to oczywiste, moja precyzja polegała na tym, aby temu zapobiec, biorąc pod uwagę ilość liści i owoców, duża ewapotranspiracja i dlatego uważaj na wysychanie
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Sad leniwca: zdobądź więcej niż organiczne owoce bez zmęczenia




przez Rajqawee » 10/06/21, 09:05

Ok, na pewno się nad tym zastanowię, bo jeżyny mnie interesują zarówno ze względu na smak, jak i czas: owoce w sierpniu/wrześniu, dobrze uzupełniają resztę. Chyba, że ​​w pobliskich lasach są już jakieś, w takim razie nie będę się trudził.

Kolejna myśl: tutaj (pod Pirenejami) wielu kolegów mówi mi, że cytrusy nie rosną w domu. Uważam to za zaskakujące, ponieważ na Korsyce jednym z miejsc produkujących najwięcej owoców cytrusowych były gminy położone na średnich wysokościach (800/1000 m), których klimat porównuję do naszego. Poza tym mimo wszystko widziałem w okolicy wiele dobrze zaopatrzonych owoców cytrusowych. Czy zatem jest to kwestia szczepienia, kiedy ludzie kupują drzewa owocowe z podkładkami niedostosowanymi do klimatu?
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sad leniwca: zdobądź więcej niż organiczne owoce bez zmęczenia




przez ABC2019 » 10/06/21, 09:26

Rajqawee napisał:Ok, na pewno się nad tym zastanowię, bo jeżyny mnie interesują zarówno ze względu na smak, jak i czas: owoce w sierpniu/wrześniu, dobrze uzupełniają resztę. Chyba, że ​​w pobliskich lasach są już jakieś, w takim razie nie będę się trudził.

w gatunku leszczyny też są ładne...
Osobiście mam dobre pokrycie czasowe z: truskawkami, malinami, wiśnią, agrestem, winoroślą brzoskwini, jabłonią, śliwką (jeszcze młoda jeszcze nie miała owoców), orzechem laskowym, jeżynami, figowcem.. a w lasach wokół są kasztanowce . Wystarczająco dużo, aby robić dobre, urozmaicone dżemy przez cały rok!
+ bzu czarnego ale to dużo roboty że plama na galaretkę niezbyt smaczną jak na mój gust ale ocet z czarnego bzu fajny a drzewko ozdobne.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Sad leniwca: zdobądź więcej niż organiczne owoce bez zmęczenia




przez izentrop » 10/06/21, 11:21

ABC2019 napisał:czarnego bzu ale to dużo pracy, że plamy na galaretki niezbyt smaczne jak na mój gust
Dojrzałe galaretki - czarny bez obniżone w cukrze, doskonałe. Jeżyny, mam dość. Zbieram czarny bzu w gaju topolowym. Konieczne jest znalezienie klastrów, których owoce są dojrzałe w tym samym czasie. Okno kompletacji jest dość krótkie, nie przegap go.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 205