Wiosenna recenzja Dacii: tani samochód elektryczny Renault już jest! Test i informacje zwrotne

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Wiosenna recenzja Dacii: tani samochód elektryczny Renault już jest! Test i informacje zwrotne




przez izentrop » 17/03/21, 02:02

thibr napisał:do porównania z używanym Zoe
obecnie 3500 € pomocy we Francji na używany samochód elektryczny : Wink:
Rzadki i niebotyczny w wersji minivan.
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Wiosenna recenzja Dacii: tani samochód elektryczny Renault już jest! Test i informacje zwrotne




przez thibr » 17/03/21, 19:26

nie rozumiem :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14975
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Wiosenna recenzja Dacii: tani samochód elektryczny Renault już jest! Test i informacje zwrotne




przez GuyGadeboisTheBack » 17/03/21, 21:15

thibr napisał:nie rozumiem :|

Minivan Zoé jest za drogi. Tym bardziej, że nie istnieje.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Wiosenna recenzja Dacii: tani samochód elektryczny Renault już jest! Test i informacje zwrotne




przez sicetaitsimple » 17/03/21, 21:56

Rajqawee napisał:Ben ja Mam clio 3 z 2007 roku, który układa się w stosy od 6 litrów do 100, z którymi toczę 5000 rocznie. Ma na liczniku 70000 70. To prawie tylko droga na 90 i XNUMX. Nie jestem zbyt blisko kupna elektryka, chyba z wyjątkiem dużej awarii :/

Ale ten nowy „mały” elektryczny z 230 km autonomii wydaje się całkiem niezły, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę.


U mnie podobnie, Clio3 z przebiegiem 80000 10 km w 300 lat.Nie spieszy mi się z wymianą, ale na pewno na elektryczny. Z drugiej strony w moim przypadku autonomia dzisiaj trochę za mała, aby moje "długie" podróże (około XNUMXkm) odbywały się bez tankowania.
Ale jeśli nie ma problemu, myślę, że będzie to bardzo udane.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Wiosenna recenzja Dacii: tani samochód elektryczny Renault już jest! Test i informacje zwrotne




przez Gildas » 17/03/21, 22:05

BSR,
zwłaszcza, że ​​pracujący elektryczny musi zanieczyszczać 1 milion razy mniej niż termiczny w tym samym ćwiczeniu z zimnym silnikiem!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Wiosenna recenzja Dacii: tani samochód elektryczny Renault już jest! Test i informacje zwrotne




przez izentrop » 17/03/21, 23:28

GuyGadeboisLeRetour napisał:
thibr napisał:nie rozumiem :|

Minivan Zoé jest za drogi. Tym bardziej, że nie istnieje.
Jesteś młody. :P
Powiedzmy, że moja żona już nie wytrzymuje niskich siedzeń i jak za SUV-a VE trzeba płacić skórą pośladków, to nie warto 8) ... Potem nie próbowaliśmy żadnego ... będziemy musieli o tym pomyśleć, starzejący się olej napędowy.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Wiosenna recenzja Dacii: tani samochód elektryczny Renault już jest! Test i informacje zwrotne




przez phil59 » 04/07/21, 18:28

Sprężyna jest bardzo dobra, ale nie jest "przeznaczona" na dalekie podróże.

Oryginalne obciążenie, chociaż podłączone do gniazda T2, podobnie jak Zoé, pobiera maksymalnie 7 kW (trochę mniej), w porównaniu do 22 kW w przypadku Zoé, oczywiście pod warunkiem, że terminal dobrze je zapewnia.

Istnieje opcja, gniazdo combo (CCS), za 600 €, które polecam wziąć, co umożliwia ładowanie z maksymalną mocą 30 kW.

Wiele pojazdów elektrycznych może ładować co najmniej 50 na tym gnieździe combo.

Akumulatory nie są wynajmowane, poza tym Renault to wstrzymało i możesz odkupić akumulator.
Na mały walec nie interesuje, na duży walec tak.

W porównaniu z „trójką” to 2 razy większa autonomia i 2 razy większa podstawowa prędkość ładowania, co jest bardzo dobre, gdy wiesz, czego chcesz.

Dziś nadal mam swojego ion, ale już nie mam Zoé. Zmieniłam.

Obraz

Trochę na pewno przesadziłem, ale na początku marca przed porodem zrobiłem tym autem trochę ponad 300 km, czyli niecałe 4 godziny, mniej niż 25% ekspresówek.

Przyszłość jest dobra w VE.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14975
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Wiosenna recenzja Dacii: tani samochód elektryczny Renault już jest! Test i informacje zwrotne




przez GuyGadeboisTheBack » 04/07/21, 19:11

phil59 napisał:Przyszłość jest dobra w VE.

Tak, a więc nie do ekologii.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Wiosenna recenzja Dacii: tani samochód elektryczny Renault już jest! Test i informacje zwrotne




przez phil59 » 04/07/21, 19:32

Żebyście byli chociaż "ekolodzy", musielibyście natychmiast umrzeć na dworze, w ogrodzie i tam zostawić swoje ciało.

Tam naprawdę się postarasz! : Lol:
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Wiosenna recenzja Dacii: tani samochód elektryczny Renault już jest! Test i informacje zwrotne




przez Christophe » 28/08/21, 10:02

Jeszcze bardziej NISKI KOSZT!

Czy jest zatwierdzony przez UE? Wątpię ! Artykuł z pewnością zapomina o kosztach wysyłki (czasami 3 razy ważniejsze niż produkt, gdy jest to ciężki produkt, taki jak ten...)

Taniej, umrzesz: ten samochód elektryczny kosztuje tylko 1800 €

Dosłownie dalsze obniżenie ceny pozostawiłoby tylko jeden silnik na czterech kołach. Gotowy, by dać się uwieść K5M-2500?

Chociaż nikt nie widział tego na własne oczy, to podpala internet i sprawia, że ​​ten K5M-2500 mówi. Tyle że ten nowy samochód elektryczny nie ma ani prędkości, ani przyspieszenia, ani autonomii. Jego jedyna zaleta: do sprzedaży od 2100 dolarów (tj. 1800 €), wyłącznie na chińskiej stronie sprzedaży Alibaba.

Co dostajemy za tę cenę? K5M-2500 ma silnik o mocy 800 W dla wagi piórkowej nieprzekraczającej 260 kilogramów, co daje kombinację wystarczającą do osiągnięcia prędkości 40 km/h… jeśli wiatr jest we właściwym kierunku. Według jego producenta, firmy ElectricKar, akumulator o pojemności 2,7 kWh wystarcza na przejechanie dużych pięćdziesięciu kilometrów. Dwie cechy, które wskazują na użycie ograniczone do codziennego życia w mieście lub, w razie potrzeby, na obszarach wiejskich, aby zrobić zakupy w najbliższym mieście.

Ale porozmawiajmy o wyglądzie. Jego ognistoczerwone ciało przedstawia tańczącego konia przypominającego Ferrari; gdyby to był samochód, a nie wielka plastikowa biedronka. Dwóch pasażerów (jeden za drugim) skorzysta z ośmiu okien, aby podziwiać krajobraz, który prawdopodobnie będzie przemijał bardzo powoli...

P(r)ock samochód. Podejrzewamy, że w tej cenie cudów nie należy się spodziewać, ale czy to oznacza, że ​​wymagania wobec kierowców samochodów elektrycznych są tak niskie? Bez designu, komfortu czy parametrów technicznych… oczywiście łatwo jest obniżyć ceny. Mimo to te brzydkie (ale bezemisyjne) wózki stają się coraz bardziej powszechne.

Pamiętacie chińskiego Freze Nikrob, ten miejski samochód golfowy, czy ten słoiczek jogurtu made in Europe… Uwierzyć, że je kochamy, skoro jest ich tak dużo. Lub, bardziej prozaicznie, branża zrozumiała, że ​​otwiera się nisza: nisza dla pojazdów dopuszczonych do poruszania się w strefach niskiej emisji. Trzeba powiedzieć, że walka z emisją CO2 nie powinna odbywać się kosztem designu naszych ukochanych samochodów.


0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 185