Chłodzenie gorącą twarzą dla modułu Peltiera

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Chłodzenie gorącą twarzą dla modułu Peltiera




przez sicetaitsimple » 24/02/21, 18:45

eclectron napisał:To, co chcesz zrobić (40 ° C), jest niemożliwe.


Nawet z grzejnikiem grafenowym? : Lol: : Lol: : Lol:
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14975
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Chłodzenie gorącą twarzą dla modułu Peltiera




przez GuyGadeboisTheBack » 24/02/21, 18:50

sicetaitsimple napisał:
eclectron napisał:To, co chcesz zrobić (40 ° C), jest niemożliwe.


Nawet z grzejnikiem grafenowym? : Lol: : Lol: : Lol:

Obraz
1 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Chłodzenie gorącą twarzą dla modułu Peltiera




przez Forhorse » 24/02/21, 19:51

Możesz również schłodzić chłodziwo inną łopatą (w rzeczywistości przynajmniej 2), tworzy piramidę, ale jest deportowana.
Możesz również cyrkulować schłodzoną wodę (odpowiednio dozowany środek przeciw zamarzaniu pozwala uzyskać płyn chłodzący, który pozostaje płynny nawet przy -20 ° C), kierując produkcję zimna (za pomocą modułów pelletier ...) z dala od miejsca, na które patrzysz uspokoić się.
Krótko mówiąc, idea polegająca na odprowadzeniu kalorii, niezależnie od tego, czy ciecz znajduje się w górę, w dół, czy w środku obwodu, pod warunkiem, że ta funkcja nie zmienia się zbytnio.
2 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Chłodzenie gorącą twarzą dla modułu Peltiera




przez eclectron » 25/02/21, 07:43

Forhorse napisał:Możesz również schłodzić chłodziwo inną łopatą (w rzeczywistości przynajmniej 2), tworzy piramidę, ale jest deportowana.
Możesz również cyrkulować schłodzoną wodę (odpowiednio dozowany środek przeciw zamarzaniu pozwala uzyskać płyn chłodzący, który pozostaje płynny nawet przy -20 ° C), kierując produkcję zimna (za pomocą modułów pelletier ...) z dala od miejsca, na które patrzysz uspokoić się.
Krótko mówiąc, idea polegająca na odprowadzeniu kalorii, niezależnie od tego, czy ciecz znajduje się w górę, w dół, czy w środku obwodu, pod warunkiem, że ta funkcja nie zmienia się zbytnio.

Tak i gdzieś jest koniecznie nieporęczny. : Wink: żeby nie powiedzieć gazownia : Lol:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
TAD
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/02/21, 16:17

Re: Chłodzenie gorącą twarzą dla modułu Peltiera




przez TAD » 01/03/21, 10:55

Dziękuję wszystkim za rady,

Więc Forhorse, jeśli podsumuję, potrzebuję peltiera do produkcji zimna i innego peltiera do schłodzenia lodowatej wody i płynu niezamarzającego, który schłodzi gorącą twarz pierwszego peltiera?

Ale jak sprawdzić, czy ciepło wytwarzane przez dwóch peltierów nie przejmuje produkcji zimna?

Jeśli ktoś jest bardzo zaznajomiony z obliczeniami efektywności energetycznej na efektach Peltiera (prawdziwy specjalista), proszę o kontakt Thaddee.caron@gmail.com, porady i obliczenia będą oczywiście wynagradzane!
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Chłodzenie gorącą twarzą dla modułu Peltiera




przez eclectron » 01/03/21, 13:53

THAD napisał:Dziękuję wszystkim za rady,

Więc Forhorse, jeśli podsumuję, potrzebuję peltiera do produkcji zimna i innego peltiera do schłodzenia lodowatej wody i płynu niezamarzającego, który schłodzi gorącą twarz pierwszego peltiera?

Ale jak sprawdzić, czy ciepło wytwarzane przez dwóch peltierów nie przejmuje produkcji zimna?

Jeśli ktoś jest bardzo zaznajomiony z obliczeniami efektywności energetycznej na efektach Peltiera (prawdziwy specjalista), proszę o kontakt Thaddee.caron@gmail.com, porady i obliczenia będą oczywiście wynagradzane!

Z pamięci możesz pomyśleć, że aby schłodzić gorącą stronę pojedynczego Peltiera, potrzebujesz 4 z tyłu, o identycznych wymiarach, które same będą musiały gdzieś ewakuować znacznie bardziej znaczące ciepło.
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
TAD
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/02/21, 16:17

Re: Chłodzenie gorącą twarzą dla modułu Peltiera




przez TAD » 01/03/21, 14:02

Więc w rzeczywistości jest to niemożliwe? czy moduły Peltiera do produkcji na zimno są zatem bezużyteczne, ponieważ wydajność jest absurdalna? Nie ma modułów Peltiera zoptymalizowanych tylko pod kątem zimna?
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Chłodzenie gorącą twarzą dla modułu Peltiera




przez eclectron » 01/03/21, 14:20

THAD napisał:Więc w rzeczywistości jest to niemożliwe? czy moduły Peltiera do produkcji na zimno są zatem bezużyteczne, ponieważ wydajność jest absurdalna? Nie ma modułów Peltiera zoptymalizowanych tylko pod kątem zimna?

chciałeś mieć deltę T ° 40 ° C z tylko jednym stopniem, nie jest to możliwe, nawet jeśli teoretyczne krzywe sugerowałyby, że ... w praktyce jest to 20/25 ° C na stopień Peltiera.

Przy 2 kondygnacjach jest to możliwe, ale nabiera znaczenia.
Możesz mieć swojego pierwszego Peltiera + obieg wody, który jest chłodzony przez 4 Peltiery i te same 4 Peltiery, które są chłodzone przez żebrowany radiator + wentylator.


Ponieważ nie wiemy, co chcesz ochłodzić, trudno jest zrozumieć, co jest możliwe, a co nie.
W kategoriach bezwzględnych jest to możliwe, ale może nie dla twojego zastosowania.
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
TAD
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/02/21, 16:17

Re: Chłodzenie gorącą twarzą dla modułu Peltiera




przez TAD » 01/03/21, 14:48

Dziękuję, ale niezbędne podzespoły (4 peltiery, wentylatory, radiatory) zajmują zbyt dużo miejsca, chciałbym Wam o tym opowiedzieć + ale moje urządzenie będzie przedmiotem patentu więc nie da się o tym mówić +.

Jeśli naprawdę znasz moduły efektów Peltiera lub znasz wykwalifikowane osoby, możesz wysłać mi e-mail, aby dołączyć do przygody.

Zastanawiam się też nad chłodzeniem wodnym, według Pana urządzeniem zasilającym podobnym do małej lodówki. Urządzenie do chłodzenia wodą zamiast modułów Peltiera, czy nie byłoby bardziej korzystne pod względem stosunku miejsca do mocy, ponieważ pamiętam, jestem bardzo bardzo ograniczona przestrzenią,

Aby dać wam wyobrażenie, mój przedmiot jest podobny rozmiarem do macbooka i powinien zapewniać podobną moc chłodzenia jak mała lodówka
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Chłodzenie gorącą twarzą dla modułu Peltiera




przez eclectron » 01/03/21, 16:06

THAD napisał:Dziękuję, ale niezbędne podzespoły (4 peltiery, wentylatory, radiatory) zajmują zbyt dużo miejsca, chciałbym Wam o tym opowiedzieć + ale moje urządzenie będzie przedmiotem patentu więc nie da się o tym mówić +.

Jeśli naprawdę znasz moduły efektów Peltiera lub znasz wykwalifikowane osoby, możesz wysłać mi e-mail, aby dołączyć do przygody.

Zastanawiam się też nad chłodzeniem wodnym, według Pana urządzeniem zasilającym podobnym do małej lodówki. Urządzenie do chłodzenia wodą zamiast modułów Peltiera, czy nie byłoby bardziej korzystne pod względem stosunku miejsca do mocy, ponieważ pamiętam, jestem bardzo bardzo ograniczona przestrzenią,

Aby dać wam wyobrażenie, mój przedmiot jest podobny rozmiarem do macbooka i powinien zapewniać podobną moc chłodzenia jak mała lodówka

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, tylko „złotą rączką”. Jak we wszystkim innym : Lol: : Lol: : Lol:
Nie interesuje mnie udział w patencie ani pieniądzach i niestety nie znam żadnego specjalisty.
Kiedy czytam „moc małej lodówki”, myślę o tego typu lodówce:
https://www.boulanger.com/ref/8008593?x ... ds&?kard=1
Z peltierami wszystko jest możliwe, ale mocno się nagrzeje i mocno się zużyje.
Lepiej wziąć grupę (chłodzenie) z małej lodówki.
To właśnie zrobiłem gdzie indziej, ale przestrzeń nie była dla mnie problemem.
a wszystko do schłodzenia objętości 5cm x 5cm x 5cm izolowane termicznie od zewnątrz. (tylko 1 Peltier + lodówka)

Wydaje mi się, że chłodzenie wodą to tylko „chłodzenie” wodą w temperaturze pokojowej?
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159