Jakie konsekwencje dla francuskiego rolnictwa ma ograniczenie spożycia mięsa?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Zmniejszenie spożycia mięsa, jakie konsekwencje dla francuskiego rolnictwa?




przez Obamot » 27/06/21, 13:35

GuyGadeboisLeRetour napisał:Eksperymenty na ludzkich świnkach morskich rozpoczęły się już w Singapurze, który zezwolił na wprowadzanie do obrotu i konsumpcję „nuggetsów z kurczaka” wykonanych między innymi z… komórek kurczaka. : Mrgreen:
https://www.france24.com/fr/asie-pacifi ... -singapour

Dowiedziałem się, skąd pochodzą „komórki kurze”. : Chichot:

80D1C9C3-CE36-4D02-BF4F-8C0BEB3899F8.jpeg
80D1C9C3-CE36-4D02-BF4F-8C0BEB3899F8.jpeg (84.48 Kio) Consulté 2250 fois
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Zmniejszenie spożycia mięsa, jakie konsekwencje dla francuskiego rolnictwa?




przez Christophe » 27/06/21, 17:25

GuyGadeboisLeRetour napisał:Eksperymenty na ludzkich świnkach morskich rozpoczęły się już w Singapurze, który zezwolił na wprowadzanie do obrotu i konsumpcję „nuggetsów z kurczaka” wykonanych między innymi z… komórek kurczaka. : Mrgreen:
https://www.france24.com/fr/asie-pacifi ... -singapour


Co to znowu za bzdury? Sztuczne nuggetsy to Chez MacDaube i wszystkie „dobre” belgijskie frytki, które robią mięso i frykasy od 30 lat (przynajmniej…)

0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14975
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Zmniejszenie spożycia mięsa, jakie konsekwencje dla francuskiego rolnictwa?




przez GuyGadeboisTheBack » 27/06/21, 17:27

Mięso wyprodukowane w laboratorium z komórek zwierzęcych został podany po raz pierwszy w restauracji w Singapurze
To, co obrzydliwe, niekoniecznie jest „sztuczne”, dowód, twoje przykłady.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13724
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Zmniejszenie spożycia mięsa, jakie konsekwencje dla francuskiego rolnictwa?




przez izentrop » 29/06/21, 19:08

GuyGadeboisLeRetour napisał:Tak czy siak to "mięso" to badziew i moim zdaniem (ale powiesz mi, kogo to obchodzi), przyszłą eksplozję raków.
Marabou Guitou wydał swoją opinię eksperta w dziedzinie onkologii : Twisted:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14975
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Zmniejszenie spożycia mięsa, jakie konsekwencje dla francuskiego rolnictwa?




przez GuyGadeboisTheBack » 29/06/21, 19:48

izentrop napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Tak czy siak to "mięso" to badziew i moim zdaniem (ale powiesz mi, kogo to obchodzi), przyszłą eksplozję raków.
Marabou Guitou wydał swoją opinię eksperta w dziedzinie onkologii : Twisted:

(I ten drugi kretyn z Alp, który się nie zastanawia w jakim podłożu* te komórki będą rosły... Nie, po prostu koktajl hormonów wzrostu, anabolików i innego badziewia, którego rakotwórcza strona jest już wspomniana, zmierzona, udowodniona. .. ale że to głupie, głupie jeść siano... żadnej analizy, żadnej logiki, żadnej dedukcji, nie, ślepe wierność postępowi, "nauce" i przemysłowcom...)

*
Hodowane w bioreaktorach, sterylnych obudowach zawierających płyny odżywcze, te komórki satelitarne są stymulowane czynnikami wzrostu, co indukuje ich intensywną proliferację.
Czym jest rak, jeśli nie anarchicznym rozrostem komórek?
https://www.20minutes.fr/planete/292729 ... mes-resout
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Zmniejszenie spożycia mięsa, jakie konsekwencje dla francuskiego rolnictwa?




przez Obamot » 29/06/21, 20:10

GuyGadeboisLeRetour napisał:
izentrop napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Tak czy siak to "mięso" to badziew i moim zdaniem (ale powiesz mi, kogo to obchodzi), przyszłą eksplozję raków.
Marabou Guitou wydał swoją opinię eksperta w dziedzinie onkologii : Twisted:

(I ten drugi kretyn z Alp, który się nie zastanawia w jakim podłożu* te komórki będą rosły... Nie, po prostu koktajl hormonów wzrostu, anabolików i innego badziewia, którego rakotwórcza strona jest już wspomniana, zmierzona, udowodniona. .. ale że to głupie, głupie jeść siano... żadnej analizy, żadnej logiki, żadnej dedukcji, nie, ślepe wierność postępowi, "nauce" i przemysłowcom...)

*
Hodowane w bioreaktorach, sterylnych obudowach zawierających płyny odżywcze, te komórki satelitarne są stymulowane czynnikami wzrostu, co indukuje ich intensywną proliferację.
Czym jest rak, jeśli nie anarchicznym rozrostem komórek?
https://www.20minutes.fr/planete/292729 ... mes-resout
Facet jest z pewnością bliżej prawdy niż ty kiedykolwiek... Czy wiesz w ogóle, dlaczego Izentrop rozwija raka? Mówię o prawdziwej przyczynie.
2 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14975
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Zmniejszenie spożycia mięsa, jakie konsekwencje dla francuskiego rolnictwa?




przez GuyGadeboisTheBack » 29/06/21, 20:28

A potem… mięso zafałszowane tymi produktami ostatecznie zawiera bardzo małą ilość i mimo to jest już „toksyczne”, podczas gdy w przypadku hodowanych komórek dosłownie się w nim kąpią, można sobie wyobrazić niebezpieczeństwo tej rzeczy! Tak, czuję, że Izy będzie dużo jadł!
Ps: Ludzkie świnki morskie już jedzą w Singapurze (bis). Zobaczymy co to da.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Zmniejszenie spożycia mięsa, jakie konsekwencje dla francuskiego rolnictwa?




przez Ahmed » 29/06/21, 20:40

Nie chcąc Cię urazić, Facet, widzę pewną niezręczność w twoich wypowiedziach. Zakwalifikowałeś się jako „bestia jedząca siano”, ktoś, kto faktycznie aspiruje do jedzenia sztucznego mięsa… Może warto by zrewidować tę ryzykowną metaforę?
Wprawdzie jedzenie siana mogłoby się wydawać dobrym rozwiązaniem, ale wydaje mi się, fizjologicznie rzecz biorąc, trudne do zastosowania ze względu na brak odpowiedniego układu pokarmowego...
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Zmniejszenie spożycia mięsa, jakie konsekwencje dla francuskiego rolnictwa?




przez Moindreffor » 29/06/21, 20:56

Obamot napisał:Facet jest z pewnością bliżej prawdy niż ty kiedykolwiek... Czy wiesz w ogóle, dlaczego Izentrop rozwija raka? Mówię o prawdziwej przyczynie.

oznaczałoby to, że jakakolwiek kultura komórkowa do celów terapeutycznych, takich jak przeszczepy skóry, jest zatem rakotwórcza i dlatego od lat medycyna leczenia ciężkich oparzeń oferuje im tylko skórę i raka jako bonus

pamiętaj o pochodzeniu tej kultury komórkowej, może pozwoli ci to nie błądzić tak często, twój strach przed nauką jest tak wielki, po mnie zawsze będę wolał naturalne mięso od sztucznego, nie jestem wrażliwy na dobre uderzenie noża na szyi kury z wolnego wybiegu, a następnie powiesić ją za nogi

wiemy, że dla wierzącego w boga potrzebny jest diabeł, więc dla błogosławionych osłów natury potrzebna jest diaboliczna nauka, nie ma raju bez piekła
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Zmniejszenie spożycia mięsa, jakie konsekwencje dla francuskiego rolnictwa?




przez Obamot » 29/06/21, 21:22

Moindreffor napisał:
Obamot napisał:Facet jest z pewnością bliżej prawdy niż ty kiedykolwiek... Czy wiesz w ogóle, dlaczego Izentrop rozwija raka? Mówię o prawdziwej przyczynie.

oznaczałoby to, że jakakolwiek kultura komórkowa do celów terapeutycznych, takich jak przeszczepy skóry, jest zatem rakotwórcza i dlatego od lat medycyna leczenia ciężkich oparzeń oferuje im tylko skórę i raka jako bonus
Odniosłem się do niekongruencji Izentropa... Przepraszam.
Jeśli chodzi o odpowiedź, powiedziałbym, że jedynym sposobem, aby się tego dowiedzieć, byłoby przeprowadzenie próby terapeutycznej. I że na razie nic o tym nie wiemy, bo mało nas interesują pacjenci w zasadzie „zdrowi” (bo trzeba by zdefiniować tę homeostazę, z naukowego punktu widzenia, a laboratoria absolutnie tego nie chcą… mają dywidendy do wypłacenia akcjonariuszom, tak jak ich rozumiemy…)
Potem możesz udowodnić, co chcesz z pacjentami chorymi lub z pogranicza, wystarczy podnieść lub obniżyć określone progi, a nawet od razu wykluczyć nieistotne tematy ... (w porównaniu z wynikiem, który proponujemy osiągnąć ...)

Więc tak, biorąc pod uwagę powyższe, potencjalnie tak, mogą istnieć zagrożenia rakotwórcze, ponieważ mutageny! jesteśmy w niestabilności żywych.
I nie, przeszczep skóry niekoniecznie wiąże się z ryzykiem rakotwórczym, o ile nie ma ekspozycji na słońce. I przez fakt, że komórki skóry odnawiają się w ciągu 3 lub 4 tygodni... I przez prawdziwe komórki całkowicie wynikające z całkowicie żywego metabolizmu.

Moindreffor napisał: pamiętaj o pochodzeniu tej kultury komórkowej, może pozwoli ci to nie błądzić tak często,
Do tego czasu tym, który mówi „niejasno”, nie jestem ja :D

Moindreffor napisał: tak wielki jest twój strach przed nauką,
Jak już powiedziałem, masz dar wróżbiarstwa (który powinieneś zachować dla siebie lub doskonalić...) : Mrgreen:


Moindreffor napisał: po mnie zawsze będę wolał mięso naturalne od sztucznego, nie jestem wrażliwy na dobre uderzenie noża w szyję kury z wolnego wybiegu, a potem powieszenie go za nogi

wiemy, że dla wierzącego w boga potrzebny jest diabeł, więc dla błogosławionych osłów natury potrzebna jest diaboliczna nauka, nie ma raju bez piekła
Do tego czasu też nie zająłem stanowiska w tych tematach, proszę nie stosować metody ABCD2019 do manekinów : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Obamot 29 / 06 / 21, 21: 27, 1 edytowany raz.
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 161