Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest miliard euro na ochronę klimatu

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Exnihiloest » 25/11/20, 21:16

Exnihiloest napisał:
Eric Dupont napisał:...
istnieje sieć oceniających i czekając na ich odpowiedź, dokonałem samooceny swojego systemu przechowywania

Zostanie to zbadane przez naszą sieć ewaluatorów, którzy odnotują to
potencjał według naszych 6 kryteriów:
- Wpływ: Czy badana innowacja ma znaczący wpływ,
bezpośredni i wymierny wpływ na emisję gazów cieplarnianych?

magazynowanie energii ciekłym azotem według mojego systemu to wysoki uzysk, przy niskim koszcie, w długim okresie, jest zatem możliwość wykorzystania wyłącznie fotowoltaicznej energii słonecznej np. do produkcji energii elektrycznej, zatem nie należy wykorzystywać energii gazowej czy węglowej elektrownie kompensujące nieciągłość dostaw energii odnawialnej, odpowiedź: TAK
- Wykonalność: czy wykazano techniczną przydatność rozwiązania?
Firma HIghwviewpower wykazała już znaczenie magazynowania energii za pomocą ciekłego azotu, ponieważ obecnie buduje największy system magazynowania energii w Europie. Moje rozwiązanie jest inne, prostsze i lepsze, a także je opatentowałam. odpowiedź: TAK
- Efekty zewnętrzne: Czy innowacje wpływają na zdrowie ludzkie,
różnorodność biologiczna, czy nawet ograniczone zasoby?

azot to gaz obojętny występujący w 80% w powietrzu, system jego skraplania to rodzaj pompy ciepła, dlatego nie stosuje się specjalnych surowców takich jak lit do akumulatorów, platyna do paliwa do akumulatorów, a nawet gazów wysokoemisyjnych do pomp ciepła ponieważ tutaj czynnikiem chłodniczym jest azot obecny w powietrzu, odpowiada: NIE
- Powtarzalność: czy rozwiązanie może być szybkie
pomnożone w skali globalnej?

Możliwa jest replikacja mojego systemu, ile jest silników, samochodów, pomp ciepła, wystarczy fabryka, która sama jest replikowalna, nie ma potrzeby tworzenia specjalnych miejsc, takich jak STEP
- Znaczenie ekonomiczne: czy są klienci gotowi na zakup
to rozwiązanie?

Mam partnerów przemysłowych, którzy zużywają duże ilości ciekłego azotu
- Rentowność: Czy możliwe jest generowanie wartości bez polegania?
dotyczące własności intelektualnej, kompatybilne z oprogramowaniem typu open source?

system jest maszyną jak silnik samochodu, pompa ciepła, jest zatem produktem, który sprzedaje się po określonej cenie i który pozwala zaoszczędzić energię, np. jeśli system będzie powiązany z fotowoltaiczną elektrownią słoneczną, będzie ona produkować prąd energię do woli, a nie zgodnie z życzeniami pogody i naprzemiennością dnia i nocy, po niższych kosztach niż systemy konwencjonalne, na przykład energia jądrowa

Gdyby istniały cudowne rozwiązania, tradycyjni producenci spieszyliby się z nimi, bo w oczywisty sposób byłoby to źródłem zysku.
Nowicjusze w danej dziedzinie wierzą, że odniosą sukces, ponieważ uważają, że wola wystarczy, tak jakby wszyscy pozostali gracze jej nie mieli lub nie przeprowadzili badań. Różnica polega na tym, że pozostali aktorzy mają nie tylko wolę, ale także kompetencje w swoich odpowiednich dziedzinach oraz przewagę pod względem badań i analizowanych pomysłów. Wiele pomysłów, być może pozornie czystszych, zostaje po analizie odrzuconych, bo być może są mniej niezawodne, albo zbyt drogie, żeby nie było nabywców...

Nowicjusze zdają się nie rozumieć, że poprzeczka została już postawiona bardzo wysoko. Prawa fizyki są, jakie są i warto wiedzieć, że dzisiejsze odkrycia naukowe bardzo szybko przechodzą do przemysłu (w elektronice to oczywiste), więc nie licz na zwycięstwo w ten sposób. Przede wszystkim, żeby mieć naprawdę nowatorski pomysł, trzeba wcześnie wstać.

Wielka naiwność związana z niekompetencją początkujących wiąże się z przekonaniem, że poradzą sobie lepiej niż wszyscy inni, ponieważ mają genialne pomysły (z których większość została już przez innych zbadana i odrzucona, moim zdaniem doświadczenie :( ) oraz troskę ekologiczną, której inni nie mieliby.
Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale nie widzę wielu start-upów np. z branży energetycznej, które odniosłyby sukces. Ani w transporcie. Daleko nie zajdą poprzez pokazanie się z pełną mocą, ze swoimi wspaniałymi zasadami i wspaniałymi pomysłami.
Mogą odnieść sukces przy dużym nakładzie pracy, kontakcie z rzeczywistością techniczną i komercyjną oraz umiejętnościach, ponieważ rozwiązania mogą wyłonić się z różnorodności badań. Nie będą jednak stanowić większych szans na ten sukces niż tradycyjni gracze. Ich większa autonomia lub dynamika może być zaletą, a brak doświadczenia przeszkodą.
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Eric DUPONT » 26/11/20, 08:41

tak ale mam demonstrator, patent nie jestem początkujący. time for planet obecnie zawiera tylko filmy.
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Eric DUPONT » 26/11/20, 08:56

https://www.time-planet.com/fr/tout-sav ... evaluateur


tak naprawdę można zostać ewaluatorem projektów, które dotrą na czas, wystarczy, że zostaniesz oceniony przez ewaluatorów i będziesz obecny na spotkaniu informacyjnym, na które możesz się zarejestrować. exnihiloest możesz się zarejestrować. Jeśli zostaniesz wybrany, będziesz mógł ocenić mój projekt i inne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Exnihiloest » 26/11/20, 19:20

Eric Dupont napisał:tak ale mam demonstrator, patent nie jestem początkujący. time for planet obecnie zawiera tylko filmy.

Patent niczego nie udowadnia. Istnieją patenty na maszyny perpetuum mobile. Znalazłem też patent opisujący latający spodek.
Patent nie jest dowodem na to, że wynalazek działa, ani technicznie, ani tym bardziej komercyjnie.

Z drugiej strony demonstrator jest pozytywny. Jeśli jednak nie masz środków na własny marketing, musisz zwrócić się do inwestorów. Przed poniesieniem wydatków poproszą o solidność. Zatem nie chodzi tylko o technikę, ale o jej koszt, konserwację, niezawodność, łatwość produkcji, możliwość zawłaszczenia przez klientów lub nie, jej opłacalność w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, możliwą integrację z istniejącą linią produkcyjną... Nie jest to łatwe zadanie, wykracza poza sam wynalazek, prawdopodobnie potrzebny jest również profil sprzedażowy, aby go umieścić.

Eric Dupont napisał:... exnihiloest możesz się zarejestrować. Jeśli zostaniesz wybrany, będziesz mógł ocenić mój projekt i inne.


Nie sądzę, że czułbym się komfortowo. Jeśli chodzi o elektronikę, informatykę, czy nawet mniej lub bardziej związaną z fizyką, mógłbym wziąć udział w ocenie technicznej. Ale w przypadku wszystkiego innego, co wspomniałem, na pewno nie.
Ostatnio edytowane przez Exnihiloest 26 / 11 / 20, 19: 24, 1 edytowany raz.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9857
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2684

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez sicetaitsimple » 26/11/20, 19:23

Eric Dupont napisał:tak, ale mam demonstratora, ......czas na planetę ma obecnie tylko filmy.


No cóż, byłoby miło pokazać nam film przedstawiający Twój demonstrator, nawet zamazany w „wrażliwych” fragmentach!
Pisklę?????
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez ENERC » 26/11/20, 19:42

sicetaitsimple napisał:
Eric Dupont napisał:tak, ale mam demonstratora, ......czas na planetę ma obecnie tylko filmy.


No cóż, byłoby miło pokazać nam film przedstawiający Twój demonstrator, nawet zamazany w „wrażliwych” fragmentach!
Pisklę?????

Tak jak wskazałem w poście Wynalazki innowacje / silnik-generator ciekłego azotu t15588-650.html, nie rozumiem, w jaki sposób faza upłynniania może dawać przyzwoitą wydajność.
Jeśli nie ma chłodni, wydajność upłynniania musi wynosić od 10% do maksymalnie 25%. To jest granica cyklu Claude’a lub, co gorsza, Lindego.

@Eric: Już mówiłem, odzyskujesz zimno z rozprężania, aby poprawić osiągi silnika, a to jest dobre dla cyklu silnika. To jest mocna strona twojego patentu.
Z drugiej strony ma to poważny wpływ na ogólną wydajność, ponieważ wydajność cyklu przechowywania jest bardzo niska. Podtrzymuję moje szacunki na poziomie maksymalnie 17% w całym cyklu. Udowodnij mi za pomocą obliczeń, że się mylę : Chichot: . Wystarczy kalkulacja – na tym poziomie nie jest potrzebny demonstrator.
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Eric DUPONT » 26/11/20, 20:51

tak, mam obliczenia i zgodnie z teoretycznymi obliczeniami termodynamicznymi zużywamy prawie tyle samo energii na produkcję ciekłego azotu, ile odzyskujemy w przeciwnym kierunku. około 98%, z pamięci potrzeba 260 w, aby wyprodukować 1 kg ciekłego azotu i teoretycznie odzyskujemy 254 wh/kg. ...to jest zysk z konwersji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez Christophe » 27/11/20, 00:06

Fundusz obywatelski czy prawdziwy wielki biznes?

https://www.societe.com/societe/time-fo ... 76339.html

TIME FOR THE PLANET spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa od 1 roku.
Z siedzibą w LYON 2EME (69002) specjalizuje się w branży Działalność holdingów
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13733
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez izentrop » 27/11/20, 02:36

Christophe napisał:specjalizuje się w sektorze działalności holdingów
Nie widzę problemu, po prostu łatwiej jest tym zarządzać, prawda? https://www.village-justice.com/article ... 32385.html
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Time for the Planet, nowy fundusz obywatelski, którego celem jest przekazanie miliarda euro na ratowanie klimatu




przez ABC2019 » 27/11/20, 06:44

Eric Dupont napisał:tak, mam obliczenia i zgodnie z teoretycznymi obliczeniami termodynamicznymi zużywamy prawie tyle samo energii na produkcję ciekłego azotu, ile odzyskujemy w przeciwnym kierunku. około 98%, z pamięci potrzeba 260 w, aby wyprodukować 1 kg ciekłego azotu i teoretycznie odzyskujemy 254 wh/kg. ...to jest zysk z konwersji.

problemem nie jest teoretyczna wydajność, problemem jest praktyczna wydajność procesu, który proponujesz zastosować. Rzeczywiste maszyny mają wydajności znacznie niższe niż wydajności teoretyczne.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120