Zakupy: zarażenie CORONAVIRUS przez ręce i powierzchnie w sklepach i firmach?

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Odp .: Zaraza CORONA VIRUS w sklepach




przez Christophe » 31/08/20, 23:25

Tak, masz rację... kontynuuj tak przede wszystkim... nic nie zmieniaj!

Patroszysz innych, gdy cytują artykuły ogólnodostępne, a nie opublikowane źródła naukowe, a ty robisz dokładnie to samo… gorzej, gdy proszą cię o badania źródłowe, których nawet nie jesteś w stanie dostarczyć?

Zbyt śmieszne...

Wielu specjalistów podczas tego kryzysu udowodniło nam swoją przeciętność...

W przeciwnym razie tak, wiem, jak czytać tabelę lub krzywą hamowania miana wirusa... dziękuję, że wziąłeś mnie za idiotę! : Evil:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13747
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1530
Kontakt :

Odp .: Zaraza CORONA VIRUS w sklepach




przez izentrop » 01/09/20, 01:05

proszą cię o badania źródłowe, a nawet nie jesteś w stanie ich podać?
W artykule są wymienione 3, w tym ten, o którym wspomniałeś.
Artykuł bardzo dobrze odpowiada na kwestię trwałości na powierzchniach.
Anne Goffard, wirusolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Lille i nauczycielka na Wydziale Farmacji w Lille, znalezienie śladów wirusowego RNA na powierzchni nie jest tym samym, co znalezienie aktywnych wirusów. Używa następującej metafory: kiedy zdejmujesz bagietkę ze stołu, jeśli została mąka, nie oznacza to, że jeszcze jest bagietka! ...

Kiedy mówimy o utrzymywaniu się wirusa w powietrzu przez 3 godziny, mamy zatem w istocie do czynienia z utrzymywaniem się wirusa w aerozolach. Odpowiedzi na to pytanie są mieszane. Przede wszystkim należy zauważyć, że prawie wszystkie choroby układu oddechowego, takie jak grypa czy gruźlica, są chorobami „przenoszonymi drogą powietrzną” i żeopublikowane wyniki są, po raz kolejny, efektem eksperymentów laboratoryjnych, a zatem dość odległymi od rzeczywistych warunków bezpośredniego otoczenia osoby zakażonej.
Wielu specjalistów w czasie kryzysu udowodniło swoją przeciętność
Tak Peron.., Raou.., Toussa.., Montagn..... Interesuje mnie większość, która sumiennie wykonuje swoją pracę. Przegranych łatwo rozpoznać.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Odp .: Zaraza CORONA VIRUS w sklepach




przez Christophe » 01/09/20, 09:17

Nie wiem, jak rozumujesz, ale na forum wzajemna pomoc to podstawa... Czy boli umieszczenie 2 linków do 2 innych badań i ewentualnie wyciągnięcie, tak jak ja, najciekawszych informacji??? A może muszę jeszcze raz podać definicję pomiędzy pomocą?

ps: ten, na którym się opieram, mówi o aktywnym wirusie, a nie o śladzie RNA!!
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Odp .: Zaraza CORONA VIRUS w sklepach




przez ABC2019 » 01/09/20, 09:26

Christophe napisał:Nie wiem, jak rozumujesz, ale na forum wzajemna pomoc to podstawa...

O Boże? Mam raczej wrażenie, że dla większości jest to miejsce, w którym można się wyładować i podrywać innych, nie narażając się na klapsy, i gdzie można powiedzieć wszystko pod osłoną anonimowości!!
1 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13747
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1530
Kontakt :

Odp .: Zaraza CORONA VIRUS w sklepach




przez izentrop » 01/09/20, 10:01

Christophe napisał:ps: ten, na którym się opieram, mówi o aktywnym wirusie, a nie o śladzie RNA!!
To dawka czyni truciznę. : Twisted:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Odp .: Zaraza CORONA VIRUS w sklepach




przez Christophe » 01/09/20, 10:16

ABC2019 napisał:
Christophe napisał:Nie wiem, jak rozumujesz, ale na forum wzajemna pomoc to podstawa...

O Boże? Mam raczej wrażenie, że dla większości jest to miejsce, w którym można się wyładować i podrywać innych, nie narażając się na klapsy, i gdzie można powiedzieć wszystko pod osłoną anonimowości!!


To część ekscesów... i wydaje mi się, że sam jesteś częścią tej większości, którą potępiasz...

Przepraszam, że muszę przypominać o „podstawach”...podstawie a forum w istocie jest to wymiana informacji, a więc wzajemna pomoc...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Odp .: Zaraza CORONA VIRUS w sklepach




przez Christophe » 01/09/20, 10:17

izentrop napisał:
Christophe napisał:ps: ten, na którym się opieram, mówi o aktywnym wirusie, a nie o śladzie RNA!!
To dawka czyni truciznę. : Twisted:


A on dalej... nie odpowiada na moje prośby...

Robisz to celowo ?
Boisz się, że mam rację? : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Odp .: Zaraza CORONA VIRUS w sklepach




przez Christophe » 01/09/20, 10:23

izentrop napisał:
Używa następującej metafory: kiedy zdejmujesz bagietkę ze stołu, jeśli została mąka, nie oznacza to, że jeszcze jest bagietka! ...


To trochę na marginesie jako metafora... skoro mówimy tam o organizmach żywych... wirus nie robi okruszków (nawet nie wiem, czy robi kupę!). : Mrgreen: )...Więc albo żyje (a zatem jest potencjalnie niebezpieczny), albo nie żyje (i znaleziono jedynie ślady RNA..)...

Pomiędzy tymi dwoma sytuacjami prawdopodobnie występuje* faza przejściowa, w której wirus zaczyna słabnąć... To wyjaśnia, jak zasugerowałem kilka dni temu, być może mniejszą zjadliwość wirusa ze zdrowotnego punktu widzenia... ponieważ został osłabiony przez temperaturę zewnętrzną... Wchodzi więc do organizmów osłabiony... ale nadal pozostaje wykrywalny w testach.

*Nie wiem, to tylko taki pomysł. To spekulacje, ale warto się temu przyjrzeć... a jeśli jest prawdopodobne, nie wróży nic dobrego na zimę!


Z drugiej strony mogłaby to być nadzieja na innowacyjne leczenie… zamiast ewentualnej szczepionki…
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Odp .: Zaraza CORONA VIRUS w sklepach




przez ABC2019 » 01/09/20, 10:58

uwaga "wirus", w rzeczywistości są to miliardy różnych cząsteczek wirusa! Oczywiście, jeśli istnieje mutacja, wpłynie to tylko na jednego z nich (lub niektórych przypadkowo), ale inne nie mają powodu, aby mutować. Aby szczep się rozprzestrzenił, musi być bardziej zaraźliwy niż inne, ale to nie zabija ich wszystkich na raz. Nie ma powodu, aby odległe obszary obserwowały spadek zjadliwości w skoordynowany sposób ...

Z drugiej strony zmiany zachowań można dokonać zbiorowo i objąć całe kraje, ale to nie wirus mutuje, tylko ludzie, którzy mniej lub bardziej się chronią.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Odp .: Zaraza CORONA VIRUS w sklepach




przez Christophe » 01/09/20, 11:05

ABC2019 napisał:uwaga "wirus", w rzeczywistości są to miliardy różnych cząsteczek wirusa! Oczywiście, jeśli istnieje mutacja, wpłynie to tylko na jednego z nich (lub niektórych przypadkowo), ale inne nie mają powodu, aby mutować. Aby szczep się rozprzestrzenił, musi być bardziej zaraźliwy niż inne, ale to nie zabija ich wszystkich na raz. Nie ma powodu, aby odległe obszary obserwowały spadek zjadliwości w skoordynowany sposób ...


Nie jestem pewien, czy wszystko rozumiesz ...

Właśnie mówiłem o „globalnej” zjadliwości wirusa, który może zostać osłabiony przez zewnętrzne temperatury ...

Osoby, u których obecnie zdiagnozowano pozytywny wynik choroby, najprawdopodobniej zostały zarażone podczas fali upałów na początku / połowie sierpnia ... a ponieważ hospitalizacje nie następują (tym lepiej) ... koniecznie jest czynnik, który wirus jest mniej „paskudny” ...

Zadaję tylko pytanie, czy to może być temperatura zewnętrzna. To wszystko.
0 x

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126