Ogrzewanie słoneczne PELLAQUA o powierzchni 12 m2 ma problemy z zapewnieniem ciepłej wody użytkowej latem

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9842
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez sicetaitsimple » 20/08/20, 10:42

makro,

może być szlam, ale a priori nie ma wapienia, zawartość balonu nie jest odnawiana. Fragment powyższego postu, potwierdzony przez Sylvaina.

Chyba nie, bo o ile dobrze zrozumiałem jest tam wymiennik pomiędzy płynem solarnym a płynem "grzewczym" (800l), a następnie wymiana pomiędzy płynem "grzewczym" a "wodą CWU" przez wężownicę wbudowaną w bojlerze zasobnik płynu, wężownica, w której krąży woda CWU.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez Christophe » 20/08/20, 10:53

Bin masz rację, myśląc o tym, zrobiłbym to samo !!

Z drugiej strony nie rozwiązuj! Zrób demontowalny system z połączeniem śrubowym... na 5, 10, 15 lat!! : Chichot:

Najtrudniej będzie „przekręcić pokrywę” do właściwej krzywizny, ponieważ nie będzie już można korzystać z części dysku…

Wciąż dziwi fakt, że okofen nie zaplanował w tym modelu włazu rewizyjnego... skoro w innych modelach są takie w domu...

Sprawdź to wszystko przed wyjęciem młynka ... to byłoby głupie, huh! : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez Christophe » 20/08/20, 10:57

sicetaitsimple napisał:makro,

może być szlam, ale a priori nie ma wapienia, zawartość balonu nie jest odnawiana. Fragment powyższego postu, potwierdzony przez Sylvaina.

Chyba nie, bo o ile dobrze zrozumiałem jest tam wymiennik pomiędzy płynem solarnym a płynem "grzewczym" (800l), a następnie wymiana pomiędzy płynem "grzewczym" a "wodą CWU" przez wężownicę wbudowaną w bojlerze zasobnik płynu, wężownica, w której krąży woda CWU.


Ach tak, to prawda… poszliśmy we wszystkich kierunkach, biorąc pod uwagę lawinę sprzecznych informacji technicznych! : Mrgreen:

Więc nie trzeba dyskować balonu, wystarczy karcheryzować wnętrze wymiennika słonecznego !!

Dopóki robisz wielkie sprzątanie, skorzystaj z okazji, aby wlać kwas / ocet do wężownicy CWU… ponieważ może ona zostać zatkana od wewnątrz przez kamień wapienny!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez Macro » 20/08/20, 11:00

Podobno jest ze stali nierdzewnej.... Grubość blachy będzie śmieszna... Zanim zainterweniujesz w powyższe... Znajdź sobie spawacza TIG, który idzie dobrze... Będzie mógł wykonać zszywanie z kolorystyką do standardowego kołnierza obrotowego... Ograniczy to koszty...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
sylvain52220
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 18/08/20, 09:06
x 1

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez sylvain52220 » 20/08/20, 11:06

Christophe napisał:
sylvain52220 napisał:czytamy pod kursorem, prawda?
czytamy nad kursorem?

A nie, albo jedno, albo drugie, ale nie oba jednocześnie!
Pewnego razu (dawniej) w Internecie powiedzieliśmy RTFM... W trybie grzecznościowym i po francusku oznaczało to „Proszę spojrzeć na ogłoszenie” : Mrgreen:


Wracam do tej historii odczytywania przepływomierza, bo wydaje mi się, że wyglądam jak idiota, kiedy mam rację.

Nigdy nie powiedziałem, że czytamy oba jednocześnie, to nie ma sensu. Ale na pierwszym zdjęciu natężenie przepływu jest większe niż 13 l/min, górna część pływaka jest niewidoczna i jest dokładnie drugą skalą, po prawej stronie przewidziano wyższe natężenia przepływu: należy wtedy odczytać podziałkę obok dnie pływaka. Gdy górna część pływaka jest widoczna, jak na drugim zdjęciu, tj. dla przepływów poniżej 13l/min, skala po lewej stronie pokazuje podziałkę wyrównaną z górną częścią pływaka.

przepływomierz.png
flowmeter.png (227.17 KiB) Wyświetlono 2096 razy
0 x
sylvain52220
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 18/08/20, 09:06
x 1

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez sylvain52220 » 20/08/20, 11:12

Christophe napisał:Ach tak, to prawda… poszliśmy we wszystkich kierunkach, biorąc pod uwagę lawinę sprzecznych informacji technicznych! : Mrgreen:


Czuję się, jakbym znów brał tutaj knagę :(

Jeśli to do mnie, proszę o zacytowanie sprzecznych informacji technicznych, które podałem:
- Myślałem, że mam właz inspekcyjny, ale już nie jestem pewien, ok
- ale potem?
0 x
sylvain52220
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 18/08/20, 09:06
x 1

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez sylvain52220 » 20/08/20, 11:19

Christophe napisał:Z drugiej strony nie rozwiązuj! Zrób demontowalny system z połączeniem śrubowym... na 5, 10, 15 lat!! : Chichot:

Aby móc regularnie interweniować (tak jak powiedziałem w moim komunikacie) nie mam zamiaru przelutowywać drzwi tylko albo "uśpione" z ćwiekami lub ćwiekami bezpośrednio (jeśli grubość balonu na to pozwala) przykręcić drzwi. Kuszą mnie drzwi tylko po to, żeby móc zdjąć z drogi przesiadkę...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez Christophe » 20/08/20, 11:29

sylvain52220 napisał:Czuję się, jakbym znów brał tutaj knagę :(


Nie pochodzą one od ciebie, zapewniam cię, huh...

Zapomnij o cięciu, wtórny nie może być zatkany wapieniem, ponieważ jest to obieg zamknięty! Chyba że woda buforowa jest naprawdę brudna??? Ale czy nie ma powodu? Oprócz wewnętrznej korozji balonu??

tak:

a) spuścić kilka L z bufora o pojemności 800L, aby zobaczyć jak wygląda woda!

b) Zdemontuj pierwotną część wymiennika słonecznego i wyczyść ją pod ciśnieniem (patrz czyszczenie chemiczne? Phillipe może doradzić, jakich produktów należy użyć do prawidłowego usunięcia osadu). Wiem, że stracisz trochę płynu glikolowego, ale jest duża szansa, że ​​to rozwiąże problem niewielkim kosztem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez Macro » 20/08/20, 11:32

Twój wymiennik wewnętrzny jest najprawdopodobniej spawany.... I nie rozumiem, jak użytkownik może dodawać złączki, które można usunąć za pomocą prostego włazu rewizyjnego... Nawet 20 cm średnicy.... wada wodoszczelności ma taki poziom byłoby niefortunnie (wymiana płynu solarnego z płynem grzewczym) Jeżeli faktycznie bufor 800l jest na płynie grzewczym...zostaniesz tylko osad szlam który prawdopodobnie blokuje wejście do wymiennika...odwodnienie i płukanie dna balon może wystarczyć do powrotu do stanu pierwotnego...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Ogrzewanie solarne PELLAQUA 12 m2 z trudem zapewnia ciepłą wodę użytkową latem




przez Christophe » 20/08/20, 11:36

Ah bin tak makro Jeszcze o tym nie pomyślałem... wkurza okofena robieniem tak skomplikowanych rzeczy!

Jeśli woda buforowa zostanie przesłana do ogrzewania podłogowego bez BAO, to na pewno pojawi się osad... :płakać: :płakać: :płakać:

Więc pierwsza rzecz do zrobienia: zobacz jak wygląda woda otwierając zawór odpowietrzający... czas trwania operacji: 1 minuty!!

Jeśli masz szczęście, że jest bardzo brudny, opróżnienie balonu prawdopodobnie wystarczy, aby rozwiązać problem!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 303