Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez GuyGadebois » 31/05/20, 12:18

To, co obowiązuje tego ogrodnika, nie jest regułą. Ten, który znamy od 10 lat na rynku Riez, stale zwiększa swoją sprzedaż. Ale to też nie jest ostateczny przykład.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez Moindreffor » 31/05/20, 12:30

GuyGadebois napisał:To, co obowiązuje tego ogrodnika, nie jest regułą. Ten, który znamy od 10 lat na rynku Riez, stale zwiększa swoją sprzedaż. Ale to też nie jest ostateczny przykład.

nie, interesujące jest to, co zauważa, że ​​gdy supermarkety zawiodły, konsument do nich wrócił, a gdy tylko wróciła cisza, konsument wrócił do supermarketów

dlatego konsument przyszedł szukać produktów w domu nie dlatego, że są organiczne lub lepsze, ale dlatego, że nie mógł ich znaleźć gdzie indziej

że rynek produktów organicznych rośnie, widzimy to, ale jest to powolny rozwój, nie jest to pośpiech, ma bardzo dobrą prasę, więc mamy wrażenie, że... to, że dobrze się rozwija w Twoim regionie to też normalne, region turystyczny dla emerytów, którzy wyjeżdżają w poszukiwaniu słońca, i regionu turystycznego, taka jest rzeczywistość, jak w dużych miastach, gdzie menadżer średniego szczebla chce produktów organicznych, żeby nie wyglądać śmiesznie przy ekspresie do kawy

w moim regionie coraz więcej producentów lokalnych, ale nie ekologicznych, to przede wszystkim rolnicy, którzy starają się bezpośrednio dodawać wartość do swojej produkcji, aby móc utrzymać się ze swojego zawodu i nie czekać na dotacje, a nawet jeśli nie są organiczne, nawet jeśli pozostają konwencjonalne, to nie dlatego robią gówno
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez GuyGadebois » 31/05/20, 12:40

Moindreffor napisał:dlatego konsument przyszedł szukać produktów w domu nie dlatego, że są organiczne lub lepsze, ale dlatego, że nie mógł ich znaleźć gdzie indziej

Zrozumiałem, że nie ma sensu wyjaśniać mi tekstu. Powtarzam, to, co dotyczy tego ogrodnika, nie dotyczy innych. Punkt.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez Moindreffor » 31/05/20, 12:56

GuyGadebois napisał:
Moindreffor napisał:dlatego konsument przyszedł szukać produktów w domu nie dlatego, że są organiczne lub lepsze, ale dlatego, że nie mógł ich znaleźć gdzie indziej

Zrozumiałem, że nie ma sensu wyjaśniać mi tekstu. Powtarzam, to, co dotyczy tego ogrodnika, nie dotyczy innych. Punkt.

No dobrze, a co dla innych jest ważne, a dla innych też nie
I tak dalej

to, co organiczne w świetle reflektorów uchodzi za to, czym nie jest, ty też nie chcesz tego słyszeć…, liczby mówią same za siebie, że ich też nie akceptujesz, albo też…, wszyscy przymykają oczy. ..
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125