Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez Rajqawee » 25/05/20, 14:25

Moindreffor napisał:
nasz przyjaciel jest gotowy złożyć skargę na uszkodzenie jego samochodu, ale nie widzi sensu tworzenia jednostki wywiadowczej w celu wyśledzenia aktywistów, którzy ranią uczciwych ludzi, a wszystko dlatego, że jest ich tylko 40, krótko mówiąc przy takim rozumowaniu, my przede wszystkim nie wolno należeć do mniejszości ofiar, bo to podwójna kara, trauma ataku i pozostawienie społeczeństwa na pastwę smutnego losu...

kto powiedział, że świat po nim powinien być bardziej zjednoczony...


Nie rozumiem, jak „solidarność” może oznaczać akceptację lub nie komórki wywiadu. A potem wszystko jest w porządku i dobrze oceniać ludzi na podstawie 2 wymian na jednej forum, ale trochę umiaru w komentarzach byłoby bardziej konstruktywne.

Odpowiadamy na potrzebę: co za dobry żart! Jakby wszystko, co zrobiliśmy, było odpowiedzią na jakąś potrzebę. Wybijanie ludziom oczu podczas demonstracji musi mieć wówczas kluczowe znaczenie dla ich przetrwania, skoro to robimy.

Wzrost liczby przypadków: badanie statystyczne na dużej próbie 40 przypadków faktycznie pozwala nam prześledzić bardzo solidną tendencję!

Kto tutaj skarżył się na bezczynność policji? Gdyby mój samochód został spalony, narzekałbym, nie mając nadziei ani oczekiwań, że mój los się poprawi. Z drugiej strony może się to przydać policji, jeśli nie jest to odosobniony przypadek. Policja mi nie pomoże i to dobrze. Nie ma sensu wydawać pieniędzy i czasu kompetentnych ludzi na realizację mrzonkowych marzeń. Ubezpieczenie samochodu mi to zrekompensuje, kropka.

Ale zacznijmy od początku, żeby było jasne: nikt tutaj nie uważa, że ​​ci rolnicy, ci rzeźnicy czy ktokolwiek inny nie „zasługuje” na pomoc i ochronę w wykonywaniu tej pracy. Po prostu, prawdopodobieństwo, że ci ludzie zostaną okradzieni, jest prawdopodobnie znacznie większe, niż ofiarami nienawistnych ataków... Jaki więc jest sens tworzenia tak złożonego systemu? Przy tak małej liczbie przypadków? Poza tym, co z traumą bycia okradzionym? Czy jest to objęte służbą wywiadowczą? Nie sądzę. Z drugiej strony możemy zaoferować wsparcie psychologiczne osobom, które doświadczyły włamania.

Istnieją już inne mechanizmy solidarności (skoro o nich wspomniałeś). Istnieją już inne formy ochrony, które są niewątpliwie bardziej odpowiednie. Ta wiedza wywiadowcza z pewnością nie będzie przydatna ofiarom, ale jest rzeczą oczywistą, że będzie bardzo użyteczna dla naszego rządu.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez Moindreffor » 25/05/20, 15:51

Rajqawee napisał:
Moindreffor napisał:
nasz przyjaciel jest gotowy złożyć skargę na uszkodzenie jego samochodu, ale nie widzi sensu tworzenia jednostki wywiadowczej w celu wyśledzenia aktywistów, którzy ranią uczciwych ludzi, a wszystko dlatego, że jest ich tylko 40, krótko mówiąc przy takim rozumowaniu, my przede wszystkim nie wolno należeć do mniejszości ofiar, bo to podwójna kara, trauma ataku i pozostawienie społeczeństwa na pastwę smutnego losu...

kto powiedział, że świat po nim powinien być bardziej zjednoczony...


Nie rozumiem, jak „solidarność” może oznaczać akceptację lub nie komórki wywiadu. A potem wszystko jest w porządku i dobrze oceniać ludzi na podstawie 2 wymian na jednej forum, ale trochę umiaru w komentarzach byłoby bardziej konstruktywne.

Odpowiadamy na potrzebę: co za dobry żart! Jakby wszystko, co zrobiliśmy, było odpowiedzią na jakąś potrzebę. Wybijanie ludziom oczu podczas demonstracji musi mieć wówczas kluczowe znaczenie dla ich przetrwania, skoro to robimy.

Wzrost liczby przypadków: badanie statystyczne na dużej próbie 40 przypadków faktycznie pozwala nam prześledzić bardzo solidną tendencję!

Kto tutaj skarżył się na bezczynność policji? Gdyby mój samochód został spalony, narzekałbym, nie mając nadziei ani oczekiwań, że mój los się poprawi. Z drugiej strony może się to przydać policji, jeśli nie jest to odosobniony przypadek. Policja mi nie pomoże i to dobrze. Nie ma sensu wydawać pieniędzy i czasu kompetentnych ludzi na realizację mrzonkowych marzeń. Ubezpieczenie samochodu mi to zrekompensuje, kropka.

Ale zacznijmy od początku, żeby było jasne: nikt tutaj nie uważa, że ​​ci rolnicy, ci rzeźnicy czy ktokolwiek inny nie „zasługuje” na pomoc i ochronę w wykonywaniu tej pracy. Po prostu, prawdopodobieństwo, że ci ludzie zostaną okradzieni, jest prawdopodobnie znacznie większe, niż ofiarami nienawistnych ataków... Jaki więc jest sens tworzenia tak złożonego systemu? Przy tak małej liczbie przypadków? Poza tym, co z traumą bycia okradzionym? Czy jest to objęte służbą wywiadowczą? Nie sądzę. Z drugiej strony możemy zaoferować wsparcie psychologiczne osobom, które doświadczyły włamania.

Istnieją już inne mechanizmy solidarności (skoro o nich wspomniałeś). Istnieją już inne formy ochrony, które są niewątpliwie bardziej odpowiednie. Ta wiedza wywiadowcza z pewnością nie będzie przydatna ofiarom, ale jest rzeczą oczywistą, że będzie bardzo użyteczna dla naszego rządu.

jak powiedziano w innym poście, możesz wierzyć, że istnieje rozległy spisek lub cokolwiek innego, każdy może wierzyć, ja nie walczę
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez GuyGadebois » 25/05/20, 17:58

Moindreffor napisał:jak powiedziano w innym poście, możesz wierzyć, że istnieje rozległy spisek lub cokolwiek innego, każdy może wierzyć, ja nie walczę

Mylicie spisek, działania policji i represje.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez Rajqawee » 25/05/20, 18:14

Ja w ogóle w nic nie wierzę, próbowałem sobie wyobrazić, jakie mam zdanie na temat tych „wiadomości”. Jeśli to możliwe, często pomaga mi zapoznanie się z opiniami innych ludzi.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez Moindreffor » 25/05/20, 18:24

GuyGadebois napisał:
Moindreffor napisał:jak powiedziano w innym poście, możesz wierzyć, że istnieje rozległy spisek lub cokolwiek innego, każdy może wierzyć, ja nie walczę

Mylicie spisek, działania policji i represje.

Wrzucam wszystko do jednego worka, dla mnie to bardzo francuska paranoja, czyli potrzeba zrzucania winy na innych
chcemy ustanowić śledzenie, aby walczyć z koroną, Francuzi wołają o utratę wolności jednostki i potępiają inwigilację policyjną, więc nic nowego pod słońcem

ale jak wyżej nas to nie obchodzi, dopóki ubezpieczenie zwróci pieniądze, ci, którzy już zostali naprawdę zaatakowani, zrozumieją, że przebyta trauma żadne ubezpieczenie nie pozwala o niej zapomnieć, sesje z psychiatrą trochę pomagają, pigułki też, tylko czas i tutaj, mówię w miesiącach, a nawet latach, pozwala nam spojrzeć na sprawy z innej perspektywy, ale nie zapomnieć
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez Rajqawee » 25/05/20, 18:30

Moindreffor napisał:
GuyGadebois napisał:
Moindreffor napisał:jak powiedziano w innym poście, możesz wierzyć, że istnieje rozległy spisek lub cokolwiek innego, każdy może wierzyć, ja nie walczę

Mylicie spisek, działania policji i represje.

Wrzucam wszystko do jednego worka, dla mnie to bardzo francuska paranoja, czyli potrzeba zrzucania winy na innych
chcemy ustanowić śledzenie, aby walczyć z koroną, Francuzi wołają o utratę wolności jednostki i potępiają inwigilację policyjną, więc nic nowego pod słońcem

ale jak wyżej nas to nie obchodzi, dopóki ubezpieczenie zwróci pieniądze, ci, którzy już zostali naprawdę zaatakowani, zrozumieją, że przebyta trauma żadne ubezpieczenie nie pozwala o niej zapomnieć, sesje z psychiatrą trochę pomagają, pigułki też, tylko czas i tutaj, mówię w miesiącach, a nawet latach, pozwala nam spojrzeć na sprawy z innej perspektywy, ale nie zapomnieć


Hej, na to czekałem. Cóż, ja też przeżyłem traumę z powodu wielu rzeczy. Na przykład włamanie... co ma związek z tematem. Nadal bardzo niechętnie oceniałbym utworzenie jednostki wywiadowczej ds. przeciwdziałania włamaniom. Też jestem wcześniej niepełnosprawny! Nie ma szczęścia, ech!

Ale masz rację, znasz mnie bardzo dobrze i jedyne, czego chcę w życiu, to żeby ktoś spalił mi samochód, żeby ubezpieczyciel zwrócił mi pieniądze, tylko to mnie interesuje! Przede wszystkim nie próbuj komunikować się z ludźmi za pośrednictwem Internetu forum alternatywny.....
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez GuyGadebois » 25/05/20, 18:37

Moindreffor napisał:Wrzucam wszystko do jednego worka, dla mnie to bardzo francuska paranoja, czyli potrzeba zrzucania winy na innych

Również we Francji panuje duża tendencja do współpracy i donosu na innych... (70% w Bordeaux wezwań do 17 dotyczyło donosów za nieprzestrzeganie warunków izolacji). Naprawdę nie mamy tej samej wizji świata.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez Ahmed » 25/05/20, 19:31

Zastanawiam się, po przeczytaniu niektórych wiadomości powyżej, czy zachęty do wieczornego oklaskiwania personelu pielęgniarskiego, który robił, co mógł, przy pomocy środków ograniczonych przez „racjonalizację” zdrowia publicznego, miały na celu zrekompensowanie im psychicznej i fizycznej traumy, której doznali wytrzymali, gdy demonstrując wcześniej na rzecz godnych warunków pracy, byli gazowani, tłuczeni i robili inne radosne rzeczy? Roll:
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez Christophe » 25/05/20, 21:25

GuyGadebois napisał:
Déméter, komórka żandarmerii monitorująca przeciwników produktywistycznego rolnictwa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych utworzyło Démeter, jednostkę wywiadowczą zajmującą się „atakami na świat rolnictwa”. Istnieje ryzyko, że ten system policyjny i sądowy będzie wykorzystywany do monitorowania działaczy na rzecz zwierząt i ekologów sprzeciwiających się rolnictwu przemysłowemu.



Więcej mądrych...

Czy Demeter nie jest jedną z etykiet biodynamicznych? : Chichot:
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Dyktatura rolno-przemysłowa we Francji? Tak, bardziej niż kiedykolwiek!




przez GuyGadebois » 25/05/20, 21:26

Jest przede wszystkim boginią rolnictwa i zbiorów.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 224