Odkrycie studni w ogrodzie, montaż ręcznej pompy ogrodowej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
duży ser
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 26/04/20, 11:18
x 1

Re: Odkrycie studni w ogrodzie, instalacja ręcznej pompy




przez duży ser » 26/04/20, 18:58

Widziałem to, ale opinie kupujących nie są zbyt angażujące ... Mam wrażenie, że najnowsze modele są mniej niezawodne niż stare modele z żeliwa.
Ponadto wymagane jest dno o objętości ponad 1.5 m.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Odkrycie studni w ogrodzie, instalacja ręcznej pompy




przez Christophe » 27/04/20, 11:22

Uważaj na 5 m: dobrze wykonana instalacja pompowa ma filtr siatkowy na dnie studni (większość rur do pomp sprzedawanych w sklepach dla majsterkowiczów jest domyślnie wyposażona w system filtrów siatkowych).

Po załadowaniu węża (= wypełnienie wodą) i jeśli zawór jest szczelny, wówczas pompowanie do 5 m nie jest już konieczne.

Trzeba tylko umieć zalać tę rurę napełniając ją „od góry”… na pompie odśrodkowej zawsze jest korek wlewu, na pompie ręcznej nie wiem?

Z drugiej strony nie zapomnij spuścić wodę zimą, jeśli jesteś w regionie o wysokim ryzyku mrozu, a pompa nie pracuje w zimie!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Odkrycie studni w ogrodzie, instalacja ręcznej pompy




przez Ahmed » 27/04/20, 12:22

Christophe, Można powiedzieć,
... na pompie ramiennej nie wiem?

Nie ma potrzeby stosowania nasadki, ponieważ napełnianie odbywa się od góry cylindra, po podniesieniu pokrywy ...
Zwróć uwagę, że na dnie cylindra znajduje się zawór zwrotny (który nie dozuje z zaworem końcowym rury).
Jeśli nasz przyjaciel nie jest złotą rączką, lepiej jest uniknąć tego rodzaju pompy i przejść na elektryczność: więcej działa lub pęka ... :D
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
duży ser
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 26/04/20, 11:18
x 1

Re: Odkrycie studni w ogrodzie, instalacja ręcznej pompy




przez duży ser » 23/05/20, 15:25

Bonjour à tous

W końcu udało mi się znaleźć fajną pompkę w duchu, którego chciałem. Ale jest praca ...
Znak „Belgia” nie zawiera żadnych odniesień w sieci. Logo może przemówić do kogoś ...

1.jpg
1.jpg (167.66 KB) Oglądane razy 5411


2.jpg
2.jpg (329.38 KB) Oglądane razy 5411


3.jpg
3.jpg (395.68 KB) Oglądane razy 5411


Całość, co nie jest zaskoczeniem, jest bardzo zardzewiała, wysadziłem już dwie lub trzy śruby podczas próby odkręcenia.
Tłok jest ugotowany i zostanie wymieniony, myślę, że wszystkie uszczelnienia mają 50/78.
Średnica wewnętrzna wynosi 65 mm.

Mam kilka pomysłów, które mogę tam przejąć.
https://www.systemed.fr/conseils-bricol ... s,733.html

Będę Cię informować

Bonne journée

mata
0 x
duży ser
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 26/04/20, 11:18
x 1

Re: Odkrycie studni w ogrodzie, instalacja ręcznej pompy




przez duży ser » 23/05/20, 16:30

Źle wyglądałem, jest na nim napisany znak, to „Al Claeys Zedelgem”

Jest taki sam jak ten model, awansujemy ...

https://www.2dehands.be/a/zakelijke-goe ... elgem.html
0 x
matmat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/11/20, 18:46

Re: Odkrycie studni w ogrodzie, instalacja ręcznej pompy




przez matmat » 05/11/20, 18:58

Witaj, bigcheese, skąd wziął się twój projekt Czy pompa ręczna działa?
Mam ten sam projekt więc jestem zainteresowany ☺️ widziałem, że punkt p sprzedaje dysze do ulepszenia studni, myślę o włożeniu tego z pokrywą i pompką
0 x
duży ser
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 26/04/20, 11:18
x 1

Re: Odkrycie studni w ogrodzie, instalacja ręcznej pompy




przez duży ser » 06/11/20, 14:03

Cześć matmat

Bin w końcu odpuściłem remont pompy, wnętrze pompy zostało uszkodzone, dolne połączenie nie dało się przystosować ...
Poszedłem więc na nowy model z „Puteusa” (zbyt wiele złych opinii na temat „ribiland”) niezbyt drogi.

https://www.manomano.fr/p/pompe-manuell ... te-10333#/

I jestem z tego bardzo zadowolony. Wystarczy zapewnić połączenie rura / pompa, ale poza tym nic skomplikowanego.

1.jpg
1.jpg (138.18 KB) Oglądane razy 5410


Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się do mnie wrócić.

duży ser
0 x
duffel_2003
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 11/11/20, 10:30

Re: Odkrycie studni w ogrodzie, instalacja ręcznej pompy




przez duffel_2003 » 11/11/20, 17:22

Witaj bigcheese,

Bardzo dziękuję za wasze świadectwo!

Zasadniczo jestem w takiej samej sytuacji jak ty i będąc tylko małym majsterkowiczem, starałem się znaleźć informacje dostępne dla niedzielnej złotej rączki, który również nie chce wkładać 1000 € do swojej opcjonalnej studni.

Moja wygląda jak Twoja, ale z 3m wody na głębokości 4m i jako akcesorium ogromna zardzewiała rura, która zanurza się bezpośrednio w wodzie i która nie wytwarza już próżni niezbędnej do prawidłowego podniesienia się wody w kolumnie ...
Więc zrobię to tak jak ty i spróbuję przeprowadzić rurę bezpośrednio przez betonowy właz.

Jakiego rodzaju rury użyłeś (średnica? Materiał?)
Jak przeszedłeś przez betonowy właz i jakiego urządzenia (mocowania) użyłeś do stabilizacji pompy?

Dzięki jeszcze raz,
Pol
0 x
duży ser
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 26/04/20, 11:18
x 1

Re: Odkrycie studni w ogrodzie, instalacja ręcznej pompy




przez duży ser » 11/11/20, 17:38

Salut!

Myślę, że będziesz w stanie usunąć zardzewiałą rurę.
Jutro mam czas, rozbiorę, robię pomiary i robię zdjęcia.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Odkrycie studni w ogrodzie, instalacja ręcznej pompy




przez Exnihiloest » 11/11/20, 19:35

bigcheese napisał:Cześć matmat

Bin w końcu odpuściłem remont pompy, wnętrze pompy zostało uszkodzone, dolne połączenie nie dało się przystosować ...
Poszedłem więc na nowy model z „Puteusa” (zbyt wiele złych opinii na temat „ribiland”) niezbyt drogi.

https://www.manomano.fr/p/pompe-manuell ... te-10333#/

I jestem z tego bardzo zadowolony. Wystarczy zapewnić połączenie rura / pompa, ale poza tym nic skomplikowanego.

Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się do mnie wrócić.

duży ser


Gratulacje.
A wspomnienia, wspomnienia ... takie było z moim dziadkiem, które czasem aktywowałem jako dziecko w czasie wakacji. Wymagało to bardzo małego wysiłku, zaskoczyło mnie.
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106