Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Christophe » 07/05/20, 22:14

O tak, to był nieco z pogranicza belgijski lekarz, który chciał pożyczyć swój aparat do terapii ozonowej?

Widziałem to tak...


Nie rozumiem, dlaczego ten film nie był zgodny z zasadami YouTube???
:zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Macro » 08/05/20, 08:23

Pewnie dlatego, że lekarz (praktykujący we Francji i zapewne w Europie) nie ma prawa robić komercyjnej promocji czegokolwiek... dlatego został wrzucony na YouTube przez jednego ze swoich znajomych... Nawet za szczoteczkę do żołędzi odbytu dentysta w reklamie z Jamiem był francuski dentysta praktykujący w Kanadzie (z pamięci... było to zaznaczone bardzo małymi literami na dole telewizora : Chichot: )
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Christophe » 08/05/20, 14:52

Jeśli tak jest (myślę tak jak ty), to jest to cenzura! Nie zajmował się promocją wprost komercyjną, propagował metody walki z covid...

Teorii dotyczących palenia jest mnóstwo na YouTube: nie są cenzurowane…

Tam cenzurujemy fakty naukowe na podstawie badań?

Po kokosie będzie pięknie!! :płakać: :płakać: :płakać:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Obamot » 09/05/20, 02:03

Oto moje skromne przemyślenia:

„Dlaczego nie użyć małej lampy UV?
Powietrze przechodziłoby przez rurkę, pośrodku której lampa UV zabijałaby wszystko, co przechodziło.”


Lampa UV służy tylko do dezynfekcji powietrza, ale sama dezynfekcja zajmuje dość dużo czasu (od 6 do 18 godzin) do temperatury 24°C bez umiarkowanego powietrza i dość wysokiego poziomu wilgotności (80%).

Powinniśmy zatem przyjrzeć się stronie plazmy, takiej jak technika klastra plazmowego Sharpa.

Inni już na to odpowiedzieli, to tylko potwierdza, że ​​jest to dobry trop. wydaje się zatem, że para:
— „idealny poziom wilgotności XX%” VS „temperatura @ 75°C” + UV
... to jeden z kluczy do skuteczności w niszczeniu wirusów.

Firma Sharp proponuje wyłapywanie wirusów w zawiesinie poprzez zamykanie ich w „klastrach” dzięki wkładowi jonów ujemnych...



Czy zatem Sharb zagwarantuje, że zniszczą koronawirusy?

Istnieje bardzo mały przenośny model, co potwierdza, że ​​technologia działa, ale RD musieli ciężko pracować…

A para?
Doświadczenie z parą wodną: ogólnie rzecz biorąc, lepiej byłoby mieć konstrukcję maski umożliwiającą wydychanie przez nos, tak aby wirusy osoby noszącej maskę nie zanieczyściły dopływu powietrza, a ponieważ pozwala to uniknąć odruchu wdychania nosa, przepływ wychodzącego powietrza (w zasadniczo niezanieczyszczony) oczyści drogi oddechowe po stronie zatok w jednej operacji! W efekcie maska ​​pełniąca funkcję „respiratora” może pozwolić na wydalenie powietrza zawierającego dezaktywowane wirusy (poprzez obróbkę gorącym powietrzem i plazmą). Wadą takich masek jest to, że wydalanie powietrza i gromadzenie się dezaktywowanych wirusów powoduje odkrztuszanie z organizmu, które stara się pozbyć tych odpadów mikrobiologicznych (co byłoby bardzo pożądane… aby zmniejszyć wiremię! )
Stamtąd warto byłoby mieć 2 różne projekty masek (lub masek, których przeznaczenie można zmienić:
— maski przeznaczone jako maski oddechowe dla osób zdrowych.
— maski przeznaczone do wspomagania oddychania dla osób chorych.

Zatem tak, z tych powodów, które wiążą się z zanieczyszczeniem, konieczne byłyby 2 obwody!

Mam też projekt inhalatora (tak, tak...) napotkałem trudność w zastosowaniu plastiku, który nie jest przeznaczony do przepuszczania powietrza o temperaturze 85°C, ponieważ cząstki PCB i inne śmieci w tworzywach sztucznych mogą zatruć użytkownik! Jest to nieoczekiwany efekt uboczny pojawiający się w testach i podczas projektowania (wykrywamy to jako kwaśny zapach, który daje odruch znalezienia rozwiązania tego niepożądanego, niezdrowego efektu.

Aby rozwiązać ten problem, wziąłem szyjkę butelki z wodą źródlaną, przebiłem zakrętkę, co pozwoliło mi włożyć do niej mały filtr z gazy:

99AE09CF-4ADC-4E86-8963-747E803CEF43.jpeg


...następnie, żeby uniknąć plastikowych oparów, wyłożyłem ścianki butelki aluminium:

0EF4F80B-3276-49A5-BB68-9FC2BBD76D3E.jpeg


który zarówno utrzymuje ciepło powietrza, jak i zapobiega masowemu uwalnianiu niepożądanych cząstek plastiku!

Myślę, że od 13 maja będę mógł nagrać film przedstawiający mój kompletny system beta.

Rosjanie wyprodukowali także maski regenerowalne... (nie mogę znaleźć źródła, ale czytam w Sputnik-news) Obecnie prowadzi się wiele badań i musimy pochwalić wciąż „pionierskiego” ducha firmy forum!

W Tajlandii dezynfekują nadtlenkiem wodoru, widocznie wirus tego nie lubi. Ale według statystyk przypadków w kraju byłoby bardzo niewiele, czego dowodem byłoby to, że szpitale w ogóle nie byłyby przeciążone (pamiętam, że nie ustalam związku przyczynowego, one też były wypchane słońcem => UV ).

Tylko w celach informacyjnych, link: https://www.chula.ac.th/news/29789/

Mam nadzieję, że przeczytasz tłumaczenie (dość długie) więc wstaw tutaj spoiler: (nie mogę tego zrozumieć)

Nauczyciel. dr Sanong Ekkasit, zastępca dyrektora programu zarządzania technologią i innowacjami Chula Graduate School i wykładowca na Wydziale Chemii Wydziału Nauk Naukowych, Chulalongkorn, we współpracy z profesorem nadzwyczajnym Wiwatem Wachirawongkhawinem i zespołem badawczym Jednostki Badawczej Sprzętu Peryferyjnego na Wydziale Chemii, Wydział Nauk Naukowych Uniwersytetu Chulalongkorn zaprojektował i opracował rozpylacze nadtlenku wodoru VQ20 i VQ20+HP35 do sterylizacji. Wirusy, bakterie, grzyby i zarodniki grzybów Co pomaga zapobiegać infekcjom pracowników medycznych podczas obecnego kryzysu związanego z COVID-19 w Tajlandii

Dr Sanong stwierdziła, że ​​rozpoczęcie prac nad urządzeniami do rozpylania nadtlenku wodoru VQ20 i VQ20+HP35 nastąpiło dopiero w związku z wybuchem epidemii COVID-19, która wywołuje panikę i niepokój wśród personelu medycznego narażonego na ryzyko infekcji. Dlatego jestem zainteresowany wynalezieniem sterylizatora wodorowego do pomieszczeń nadtlenek Stosowany do czyszczenia medycznego, szpitali, sal operacyjnych, fabryk farmaceutycznych i fabryk żywności Może zabijać pleśń, wirusy, skutecznie eliminować zarodniki pleśni

Nadtlenek wodoru (H2O2) to standardowa substancja chemiczna stosowana do ciągłej sterylizacji zabiegów medycznych i stomatologicznych. Ponieważ nie pozostawia śladów. Po sterylizacji nie trzeba myć wodą. Przyjazny dla środowiska. Dzięki rozpuszczeniu w wodzie i tlenie. Badania medyczne i chemiczne wspierają bezpieczeństwo, jeśli są stosowane prawidłowo i prawidłowo. Nadtlenek wodoru jest silnym utleniaczem, szczególnie w wysokich stężeniach. Ograniczona żywotność Wymaga specjalistycznych narzędzi Użytkownicy muszą zostać przeszkoleni w zakresie bezpiecznej obsługi. Dlatego nie jest powszechna w ogólnej dezynfekcji. Jednakże w warunkach wymagających sterylności. Proces sterylizacji wymaga dużej pewności. Sterylizacja sali operacyjnej Sprzęt medyczny Sprzęt stomatologiczny, Fabryka farmaceutyczna, Fabryka żywności, Fabryka napojów Sterylizacja nadtlenkiem wodoru jest normalną metodą. Ponadto nadtlenek wodoru nie uszkadza polimerów, włókien, tworzyw sztucznych, gumy, metali.. Według wyników badań maskę N95 po sterylizacji i czyszczeniu należy ponownie wykorzystać. Można to zrobić do 20 razy bez zmiany skuteczności maski. Guma i inne elementy maski nie ulegają zniszczeniu. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (US FDA) zatwierdziła stosowanie nadtlenku wodoru w tej technologii. SprayHydrogenPeroxyde / HydrogenPeroxydeSteam Do dezynfekcji i czyszczenia maski N95 w celu ponownego użycia w przypadku jej braku.Dlatego substancja ta może być rozpylana w celu zabicia zarazków i jest bardzo bezpieczna.

Profesor Sanong wyjaśnił dalej, że nadtlenek wodoru może skutecznie eliminować wirusy, bakterie, grzyby i zarodniki grzybów poprzez tworzenie reaktywnych form tlenu (ROS) podczas rozkładu. ROS niszczy wiązania chemiczne i strukturę białek, tłuszczów i ścian komórkowych wirusów, bakterii, grzybów i zarodników grzybów. Nie pozostawiając szkodliwych pozostałości chemicznych Sterylizacja nadtlenkiem wodoru jest zatem standardową metodą sterylizacji medycznej. Sterylizacja natryskowa nadtlenkiem wodoru Może wyeliminować obie bakterie z powietrza. A bakterie znajdujące się na powierzchni materiału Para lub atom nadtlenku wodoru unoszący się w powietrzu zdezynfekują powietrze. Gdy pary zetkną się z powierzchnią materiału, skrapla się w ciecz na powierzchni materiału lub cząstki aerozolu na powierzchni materiału. Natychmiast działają jako środek sterylizujący na powierzchni materiału. Przed rozkładem na wodę i gazowy tlen, w zależności od mechanizmu rozkładu, niektóre metale, takie jak srebro, będą działać jako katalizator. Powoduje szybszy rozkład nadtlenku wodoru Sterylizacja parowa nadtlenku wodoru Należy zapewnić odpowiednie stężenie atmosfery sterylizującej w określonym czasie ekspozycji W związku z tym zespół badawczy zaprojektował i opracował rozpylacz atomizer VQ20 + HP35 VQ20 + HP35, który rozpyla nadtlenek wodoru na odległość mniejszą niż 5 mikrometrów, co może długo unosić się w powietrzu. Odparowanie wody tworzy nanocząsteczki nadtlenku wodoru. Do dezynfekcji powietrza i powierzchni używa się pary nadtlenku wodoru
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13734
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez izentrop » 09/05/20, 02:54

Witam serdecznie, mam nadzieję, że od czasu do czasu będą lepsze warunki : Wink:
Obamot napisał:W Tajlandii... też było dużo słońca => UV).
Wydaje się, że to nie wystarczy http://www.rfi.fr/fr/am%C3%A9riques/202 ... n-cadavres

Spoiler był wyłączony już dawno, wydaje mi się, że musiałeś być jednym z nielicznych, którzy z niego korzystali.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Christophe » 09/05/20, 10:48

Nadtlenek wodoru... To po prostu nadtlenek wodoru... po prostu!

Twierdzenie, że dezynfekujemy wodorem, jest nieprawdziwe: dezynfekujemy bardziej wodą niż H2! : Mrgreen:

Off-topic
Zamiast spoilerować, możesz skorzystać z trybu „off topic”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Christophe » 09/05/20, 12:05

Obamot napisał: Firma Sharp proponuje wyłapywanie wirusów w zawiesinie poprzez zamykanie ich w „klastrach” dzięki wkładowi jonów ujemnych...



Dla mnie to gadżet, jonizacja jest zdecydowanie niewystarczająca, aby zapobiec zanieczyszczeniu powietrza w pomieszczeniu z tego typu urządzeniem, moim zdaniem… Rozmawialiśmy już o tym gdzie indziej, ale w klimatyzacji…

Z drugiej strony może w bezpośredniej inhalacji??

Obamot napisał:Mam też projekt inhalatora (tak, tak...) napotkałem trudność polegającą na zastosowaniu nieplanowanego plastiku, aby umożliwić przepływ powietrza o temperaturze 85°C (...)


Nawet jeśli możemy oddychać powietrzem o temperaturze 85°C lub nawet 90°C (sauna)... istnieje ryzyko, jeśli odbywa się to w sposób ciągły..

Omówiono powyżej: nie można oddychać powietrzem o temperaturze wyższej niż 45°C przez długi czas bez ryzyka dla zdrowia, jest to standard dla masek medycznych (zamieszczony powyżej)... Dlatego nie będzie można umieścić elementu grzejnego na końcu maskę (jeśli taki był twój pomysł).

Natomiast w trybie terapeutycznym??? Powietrze do oddychania podgrzane do 80-90°C przez kilka minut… czy to może być sposób na leczenie pacjentów z Covid?

Trochę jak nikotyna/papierosy, które chronią przed koronawirusem (tylko 95% hospitalizowanych pacjentów to osoby niepalące...)

Obamot napisał:Rosjanie produkowali także maski regenerowalne... (nie mogę znaleźć źródła, ale czytam w Sputnik-news) W tej chwili prowadzi się wiele badań,


Spróbuj je znaleźć?

Nie przeglądałem jeszcze patentów, ale niektóre muszą już istnieć... jeśli ktoś chce zajrzeć?

Obamot napisał:i musimy pochwalić zawsze „pionierskiego” ducha forum!


dziękuję :) jest nam całkiem nieźle...kiedy się nie kłócimy!! : Mrgreen:

ps: nie wiem dlaczego, ale twoja maska, gdy mówisz o Rosjanach, kojarzy mi się z likwidatorami Czarnobyla :zaszokować:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13734
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez izentrop » 09/05/20, 13:47

W Chinach odkażamy autobusy promieniami UV https://www.futura-sciences.com/alterna ... ite/80048/
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Christophe » 09/05/20, 14:11

Tak, już widać powyżej! Chyba nawet opublikowałem chiński film!

To po raz kolejny pokazuje skuteczność UVc na covid!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?




przez Obamot » 09/05/20, 16:35

Plasmacluster

Christophe napisał:Dla mnie to gadżet, jonizacja jest zdecydowanie niewystarczająca, aby zapobiec zanieczyszczeniu powietrza w pomieszczeniu z tego typu urządzeniem, moim zdaniem… Rozmawialiśmy już o tym gdzie indziej, ale w klimatyzacji…

Też tak myślałem, ale przypomniałem sobie, że Azjaci robią wszystko, żeby zadowolić swoich klientów (szukając zasług), więc kupiłem 2 używane (nowe 600 roro każdy...). I żałuję, że nie kupiłem 3...
Informacje zwrotne, to cały system, który oczyszcza, filtr HEPA, zmywalny filtr z węglem aktywnym, techno Plasmacluster, z tego zestawu możemy nawet modulować ładunek jonów ujemnych, aby osiągnąć szybkie oczyszczenie. Używaj go jako nawilżacza lub nie... rezultat: nie mam już astmy.

Christophe napisał:Nawet jeśli możemy oddychać powietrzem o temperaturze 85°C lub nawet 90°C (sauna)... istnieje ryzyko, jeśli odbywa się to w sposób ciągły..

Omówiono powyżej: nie można oddychać powietrzem o temperaturze wyższej niż 45°C przez długi czas bez ryzyka dla zdrowia, jest to standard dla masek medycznych (zamieszczony powyżej)... Dlatego nie będzie można umieścić elementu grzejnego na końcu maskę (jeśli taki był twój pomysł).

Nie, tutaj nie mówię o temperaturze użytkowania (która tylko dbam, aby nie spadła poniżej 71°C, gdzie indziej mówię 75°C do 77°C), ale podaję tę temperaturę 85°C w stosunku do temperatury opary z plastiku poddane działaniu tych temperatur, to nie to samo.

Nie jest to zatem przepływ powietrza o stałej temperaturze. Nie chcę być kategoryczny, jest to rodzaj zamglenia na skutek parowania, powietrze służy jako izolacja, mierzona jest temperatura wody (co będzie można zobaczyć wkrótce w moim filmie), a nie temperatura powietrza. Ja osobiście nie odważyłabym się oddychać suchym powietrzem o temperaturze 85°C, nie, to byłoby nie do zniesienia.
Jeśli więc weźmiemy pod uwagę temperaturę wody 75°C, musielibyśmy znać temperaturę tego przesiąkniętego parą powietrza i stworzyć arkusz Excela, aby wprowadzić zmienne. Ale w każdym razie powietrze docierające do płuc nie powinno powodować żadnych uszkodzeń, zaletą tego powietrza jest to, że przenosi ono na miejsce mikropęcherzyki wody, które będą działać lokalnie, tworząc małe niszczycielskie wyładowania - i które mają wymaganą temperaturę pomniejszoną o straty podczas transportu (ale niewiele mniej) — a to poważnie uszkodzi i osłabi wirusy, przez co stracą one konkurencję dla błony zdrowych, żywych komórek. Efekt, odkrztuszanie gwarantowane (co zresztą jest dowodem na efekt...)

Jako przykład Futura Sciences (choć nie moi przyjaciele) podaje te elementy:
Futura Sciences napisała:— Nie ma większych przeciwwskazań... pod warunkiem, że jesteś zdrowy. Z drugiej strony niektórzy pacjenci, ale także kobiety w ciąży muszą zwracać uwagę na temperaturę. [...]

— Temperatura zazwyczaj oscyluje pomiędzy 70°C a 100°C. [...]
https://www.futura-sciences.com/sante/q ... ages-1650/

Potem trzeba zobaczyć...

Christophe napisał:Natomiast w trybie terapeutycznym??? Powietrze do oddychania podgrzane do 80-90°C przez kilka minut… czy to może być sposób na leczenie pacjentów z Covid?

Dobrze jest wziąć wszystko, co denaturuje błonę wirusa. Ani przez chwilę nie wątpię w realny efekt od 40°C, dlatego zalecenia 45°C nie dotyczą zamgławiania, spokojnie można dodać 10°C, znam wiele miejsc, gdzie temperatura jest wyższa, jak np. latem samochód zaparkowany na 1 godzinę w pełnym słońcu osiąga prawie 80°C i nadal nie jest parowany. https://www.lenouvelliste.ch/articles/s ... eil-849773

Christophe napisał:Trochę jak nikotyna/papierosy, które chronią przed koronawirusem (tylko 95% hospitalizowanych pacjentów to osoby niepalące...)

lol, powinniśmy zobaczyć, co jedzą palacze...

Christophe napisał:
Obamot napisał:Rosjanie produkowali także maski regenerowalne... (nie mogę znaleźć źródła, ale czytam w Sputnik-news) W tej chwili prowadzi się wiele badań,


Spróbuj je znaleźć?
Nie przeglądałem jeszcze patentów, ale niektóre muszą już istnieć... jeśli ktoś chce zajrzeć?

https://fr.sputniknews.com/sci_tech/202 ... roprietes/
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 141