Nadprodukcja dla basenów ... Jaki montaż?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
epfyffer
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 08/06/11, 10:43
Lokalizacja: Szwajcaria
x 1

Re: Nadprodukcja na basen ... Jaki montaż?




przez epfyffer » 10/04/20, 10:18

więc źle zrozumiałem Twój rysunek... Czym są czarne trójkąty/linie? Jak zarządzać obwodami? Tylko poprzez aktywację cyrkulatora w każdym obwodzie?
0 x
_________________________
http://www.pouleto.ch/solaire
Nasz mały wkład w bardziej ekologiczny świat ...
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Nadprodukcja na basen ... Jaki montaż?




przez Philippe Schutt » 10/04/20, 11:25

To są zawory zwrotne. elementy pasywne, dlatego są bardzo proste i niedrogie. służą one do tego, aby podczas pracy jednej pompy nie pobierała ona wody z drugiego obiegu.
tak, tylko poprzez aktywację cyrkulacji lub nie. tutaj znowu cel prostoty, brak skomplikowanych części mechanicznych.

Jeśli chcemy zamontować zawory 3-drogowe, to wystarczy jeden, trzeba ustawić pompę przy panelach i wtedy zawór będzie rozprowadzał ciepłą wodę albo do zasobnika, albo do wymiennika. Zawsze staram się umieszczać elementy aktywne na powrotach, aby zapobiec zbyt wysokiemu wzrostowi T°.
0 x
epfyffer
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 08/06/11, 10:43
Lokalizacja: Szwajcaria
x 1

Re: Nadprodukcja na basen ... Jaki montaż?




przez epfyffer » 10/04/20, 13:41

Ach idealnie! Miałem inny piktogram z kołem dla zaworu zwrotnego ... Widzę zasadę, podoba mi się to, proste (2 trójniki, 2 anty powrotne, 1 pompa) ... Naprawdę nie chcę użyj wersji innej niż v3v ...

dziękuję
0 x
_________________________

http://www.pouleto.ch/solaire

Nasz mały wkład w bardziej ekologiczny świat ...
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Nadprodukcja na basen ... Jaki montaż?




przez Philippe Schutt » 10/04/20, 20:15

o tak, marmur w lejku. mój rysunek przedstawia diodę, odpowiednik w elektronice. Nie wiem, czy istnieją ustandaryzowane rysunki rurociągów
0 x
epfyffer
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 08/06/11, 10:43
Lokalizacja: Szwajcaria
x 1

Re: Nadprodukcja na basen ... Jaki montaż?




przez epfyffer » 12/05/20, 13:03

Bonjour à tous,

Tutaj mogłem dokonać edycji w ostatni weekend.

Pierwsze dni testów są zadowalające, pozostaje zautomatyzować to za pomocą mojego regulatora solarnego... Na razie podłączam i odłączam pompy ręcznie.

Przy słonecznej pogodzie temperatura wzrasta bardzo szybko (z 18°C ​​(napełnianie) do 26°C w dwa dni, z czego jeden był trochę pochmurny)!

Ale zasada działania z 2 zaworami zwrotnymi spełnia swoje zadanie.....

Zauważyłem, że wymiennik mocno chłodzi obieg solarny, wydaje mi się, że moja pompa za szybko tłoczy wodę w tym drugim. W bezpośrednim świetle słonecznym temperatura na kolektorze słonecznym z trudem przekracza 60°C. Uwaga, było to wtedy, gdy woda miała 18°C, myślę, że im cieplej, tym niższa temperatura. na czujniku też pójdzie w górę. Przynajmniej nie będę się już przegrzewać z czujnikami.

Dziękuję więc jeszcze raz za pomoc i rady. Cieszę się, że mój basen jest teraz podgrzewany przez moją instalację fotowoltaiczną, jest najlepsza.
0 x
_________________________

http://www.pouleto.ch/solaire

Nasz mały wkład w bardziej ekologiczny świat ...
epfyffer
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 08/06/11, 10:43
Lokalizacja: Szwajcaria
x 1

Re: Nadprodukcja na basen ... Jaki montaż?




przez epfyffer » 12/05/20, 13:06

20200508_192733.jpg


20200508_192741.jpg
0 x
_________________________

http://www.pouleto.ch/solaire

Nasz mały wkład w bardziej ekologiczny świat ...
epfyffer
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 08/06/11, 10:43
Lokalizacja: Szwajcaria
x 1

Re: Nadprodukcja na basen ... Jaki montaż?




przez epfyffer » 12/05/20, 13:07

przepraszam, Ups, obrazy są pod kątem 90 °, ale nie na moim telefonie ani po kliknięciu, aby otworzyć je na pełnym ekranie ...? cóż ... odwróć głowę : Chichot:
0 x
_________________________

http://www.pouleto.ch/solaire

Nasz mały wkład w bardziej ekologiczny świat ...
epfyffer
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 08/06/11, 10:43
Lokalizacja: Szwajcaria
x 1

Re: Nadprodukcja na basen ... Jaki montaż?




przez epfyffer » 15/05/20, 09:17

Witam,

Wczoraj zaświeciły pierwsze promienie słońca i udało mi się zrobić kilka testów, zwłaszcza odnośnie umiejscowienia czujnika temperatury basenu... Szukam miejsca, gdzie mógłbym go postawić. Sondę testowałem na wylocie basenu, umieszczoną w rurze ssącej wodę przed filtrem. Umieściłem go w rurce PCV (t, w którą wkładam sondę) tuż przy wejściu do mojego pomieszczenia technicznego (1m od basenu).


Dziś rano, po chłodnej nocy (10°C, kiedy się obudziłem), pompa uruchomiła się automatycznie o 07:30... a moja temperatura nagle wzrosła z 11°C do 15°C!! Myślę, że dzieje się tak dlatego, że sonda mierzy temperaturę otoczenia, a nie wodę w basenie, tak naprawdę bez cyrkulacji woda w rurze PCV osiąga temperaturę otoczenia, a kiedy cyrkulacja zostaje wznowiona, rurka PCV zaczyna napełniać się wodą z basenu, w którym znajdował się basen. naprawdę w temperaturze 15°C. Nie nadaje się do prób uzyskania „stabilnego” wskazania temperatury. Wczoraj wieczorem było chłodno, ale podczas upału miałbym odwrotny skutek, więc moim zdaniem niezbyt dobrze.

2020-05-15_08h57_01.png
2020-05-15_08h57_01.png (19.95 KIO) Dostęp do 4445 razy



Dodatkowo wczoraj zauważyłem dziwne zachowanie po włączeniu mojego obwodu solarnego. Po umieszczeniu czujnika temperatury tam, gdzie jest (przed pompą i filtrem, na wylocie basenu), gdy tylko zostanie uruchomiony obieg solarny, od razu zyskuję 3°C! A tracę je zaraz po wyłączeniu obwodu... Jakby moja sonda bezpośrednio mierzyła ciepło uzyskiwane przez wymiennik. Jednakże, ponieważ sonda jest umieszczona w miejscu najdalszym od wymiennika w moim obwodzie, nie mogę zrozumieć, w jaki sposób temperatura wody przepływającej przez wymiennik, następnie do 15 m3 wody, a następnie do rury ssącej może natychmiast zmienić się o 3°C. To samo, dlaczego po wyłączeniu obwodu słonecznego tracę bezpośrednio 3°? ... Jakby moja woda pulsująca w basenie (a więc trochę cieplejsza) okrążyła powierzchnię i od razu została zassana w stronę sondy. Czy wydaje ci się to możliwe jako zachowanie?
Oto wykres:

2020-05-15_09h13_00.png
2020-05-15_09h13_00.png (65.38 KIO) Dostęp do 4445 razy




Krótko mówiąc, widzę, że wybrana lokalizacja wydaje się nieodpowiednia.

Nadal szukam najlepszego miejsca na umieszczenie czujnika temperatury basenu...

Czy powinienem przykleić sondę do zewnętrznej strony wykładziny, a następnie zabezpieczyć część zewnętrzną izolacją, aby uniknąć zmian związanych ze słońcem, które mogłyby uderzyć w sondę? Albo wsunąć sondę pod folię na brzegu basenu? A może masz inną sugestię?

Dziękuję i A +
0 x
_________________________

http://www.pouleto.ch/solaire

Nasz mały wkład w bardziej ekologiczny świat ...
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Nadprodukcja na basen ... Jaki montaż?




przez Philippe Schutt » 21/05/20, 18:57

epfyfer napisała:Zauważyłem, że wymiennik mocno chłodzi obieg solarny, wydaje mi się, że moja pompa za szybko tłoczy wodę w tym drugim. W bezpośrednim świetle słonecznym temperatura na kolektorze słonecznym z trudem przekracza 60°C. Pamiętaj, że to było wtedy, gdy woda miała 18°C, myślę, że im cieplej, tym niższa temperatura. na czujniku też pójdzie w górę. Przynajmniej nie będę się już przegrzewać z czujnikami.

Przypuszczam, że fakt, że czujniki pozostają przy stosunkowo niskim T°, nie ma znaczenia, czyż nie?
Jakie jest zastosowanie/cel tej sondy?
0 x
epfyffer
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 08/06/11, 10:43
Lokalizacja: Szwajcaria
x 1

Re: Nadprodukcja na basen ... Jaki montaż?




przez epfyffer » 27/05/20, 11:41

Cześć Philippe,

Mam więc coś nowego... nie dla problemu, o którym wspomniałeś, ale dla drugiego, polegającego na zmianie o 3/4 stopnia przy każdym włączeniu/wyłączeniu obwodu „basenu”. Początkowo użyłem 2 przewodów elektrycznych, które znajdowały się w palniku drutowym MSI, kiedy pompa ciepła została przeniesiona kilka lat temu, aby połączyć system sterowania (w mojej kotłowni) i pompę ciepła (w pokoju obok). piwnicy) i użyłem 4 przewodów z tej latarki do mojego nowego zestawu: 2 do podłączenia cyrkulatora słonecznego do 220 V (dostarczonego przez regulator solarny z mojej piwnicy) i 2 do niebieskiej sondy, która jest przyczyną problemu. A wydaje mi się, że zastosowanie kabli od tej samej latarki zakłóciło sygnał elektryczny z sondy. Tam użyłem innego przewodu, który nie ma kontaktu z napięciem 220 V i temperatura jest stabilna przy włączeniu/wyłączeniu obiegu solarnego.

Jeśli chodzi o Twoje drugie pytanie, pomysł czujnika temperatury polega na blokowaniu ogrzewania przy 30°C latem, aby uniknąć przegrzania basenu... Zadeklarowałem mój basen jako drugi zbiornik i regulacja podgrzewa basen jak tylko mój ECS osiągnie 2°C (około południa).
0 x
_________________________

http://www.pouleto.ch/solaire

Nasz mały wkład w bardziej ekologiczny świat ...

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113