Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).

Czy uważasz, że homeopatia to:

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Obamot » 25/10/20, 11:16

To przekonanie odnosi się również do chemicznych cząsteczek medycyny konwencjonalnej, prawda? :? : Wink:
izentrop napisał:
Christophe napisał:Możesz sobie blablablatać ile chcesz...
Faktem jest, że co roku stosowano miliardy dawek homeopatycznych… od dziesięcioleci…
Czy produkt, który w ogóle nie działa, może oszukiwać tak wiele osób przez tak długi czas?

Zwłaszcza we Francji, kraju narzekaczy...
Czasami są dobre...
Zawsze dodają miętę do pasty do zębów. Wydaje mi się, że to tylko po to, by sprawiać wrażenie świeżości.
W domu nikt tego nie lubi, szczypie, jest niepotrzebnie nieprzyjemne. Znalazłem jedyny "bez mięty", bo jest zgodny z homeopatią.
Wchłanianie mięty zawartej w większości past do zębów można zahamować podczas kuracji homeopatycznej. Właśnie dlatego laboratoria Vademe* opracowały pastę do zębów Homéophytol, która gwarantuje, że nie zawiera mięty.
W lokalnym supermarkecie od kilku miesięcy nie mogliśmy znaleźć żadnego, innego „bez” nie znalazłem. Od tego czasu wydaje się, że wraca na półki. : Wink:

Może warto zacząć od zadania sobie pytania:
1) dlaczego „kłuje”?
2) jak to się dzieje, że odwołujesz się do swoich zmysłów, które podpowiadają Ci, aby go nie brać, gdy certyfikacja produktu przedstawia go jako nieszkodliwy i bezpieczny.
3) jak wyjaśnisz, że taki produkt może prześlizgnąć się przez szczeliny certyfikacji, skoro nie jest odpowiedni dla Ciebie lub Twojej rodziny?

Zaznaczę mimochodem, że prawie wszystkie choroby rozpoczynają się od stanu zapalnego i dlatego nie jest głupim sądzić, że organizm zachowuje ślad w swojej „pamięci” (i oczywiście tak jest). Inaczej nie istniałyby odruchy obronne i nie istniałby problem chorób „przewlekłych”. Nie trzeba nawet przywoływać pamięci aktywną cząsteczką, wystarczy prosta sugestia (efekt placebo)... A więc homeopatia...
Ostatnio edytowane przez Obamot 25 / 10 / 20, 11: 21, 1 edytowany raz.
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 25/10/20, 11:21

Obamot napisał:. co również prowadzi lekarzy do odgrywania uczniów czarodziejów poprzez przepisywanie molekuł, które nie są bardziej przydatne niż homeopatia, za którą można winić (według samych dużych laboratoriów farmaceutycznych).MOGLIŚMY PRZETESTOWAĆ ZASADY DZIĘKI OBECNEJ SKRZYNI FINANSOWEJ CERTYFIKACJI.

Czy twoje stanowisko nie jest jasne, czy bronisz prawa do używania czegokolwiek, nawet jeśli jest to bezużyteczne, czy też uważasz za niedopuszczalne przepisywanie molekuł, których przydatność nie została udowodniona?
jeśli bronisz homeopatii, bronisz także tych, którzy sprzedają molekuły z bezużytecznych laboratoriów, ale ponieważ wiara w nie czyni je tak samo użytecznymi, są tak samo przydatne :).
Albo uważacie za skandaliczne zarabianie pieniędzy na cząsteczkach, których skuteczność nie została udowodniona, ale wtedy musicie też myśleć, że homeopatia jest skandaliczna.

Wybierz towarzysza obozu : Lol:

Nie jesteś w stanie się ogłosić”sędzia naukowy” tutaj (chociaż zachowujesz się tak, jak jest),

absolutnie nie w tym wątku, ponieważ jest to tylko kwestia wymienienia różnych opinii, nie dokonuję arbitrażu. Na innych tak, wyjaśniam teorie, które znam, jeśli uważasz, że się mylę, to wyjaśnij dlaczego, zamiast rzucać przekleństwa na pętlę, nigdy ich nie wspierając.

Jeśli chodzi o termodynamikę, zgadzamy się co do treści, ale nie co do formy,

o tak to jest to.
nie dziwcie się więc, że dopóki wiatr siejecie...

absolutnie nic mnie już nie dziwi wychodząc od ciebie, skoro zauważyłem, że twoja zła wola nie miała absolutnie żadnych granic, to postać, którą wybrałeś, aby tu zagrać.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 25/10/20, 11:26

Christophe napisał:
pedrodelavega napisał:
Christophe napisał:Możesz sobie blablablatać ile chcesz...

Faktem jest, że co roku stosowano miliardy dawek homeopatycznych… od dziesięcioleci…

Czy produkt, który w ogóle nie działa, może oszukiwać tak wiele osób przez tak długi czas?

Tak, to możliwe.
Podobnych przykładów jest mnóstwo.


Miłej zabawy... podaj 3 przykłady produktów sprzedawanych na bardzo dużą skalę i zupełnie nieskutecznych...

les łuski łuskowateThe róg nosorożcaThe niedźwiedzia żółć. Człowiek jest w stanie zarżnąć i torturować tysiące zwierząt dla tych całkowicie nieskutecznych środków. Więc połknij kilka granulek cukru, a następnie...
2 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Janic » 25/10/20, 11:41

przez ABC2019 "25/10/20, 10:53
Janic napisał:
nie jest to ankieta na temat „definicji” homeopatii, z którą wszyscy powinni się zgodzić,
Od 150 lat właśnie nie ma akceptacji ze strony zwolenników litery A na H. Wątpię, że ci się uda!
Nie sądzę, aby definicja stanowiła większy problem niż w przypadku astrologii! chodzi o jego mniej lub bardziej naukowy charakter, że są problemy, dlatego właśnie robię ankietę na ten temat.
Tyle tylko, że pacjentów leczy się nie mniej lub bardziej naukowo, ale technikami, które okażą się skuteczne lub nie, ponieważ taki system lub środki, które działają u takiej osoby, okażą się nieskuteczne dla innej, jeśli nie są specyficzne dla danej patologii (stąd absurdalność uniwersalnych szczepionek występuje wszędzie).
i buntuj się! H zostałby sklasyfikowany raczej jako astrologia lub spirytyzm niż jako medycyna sama w sobie, ponieważ jako taka jest nauczana i praktykowana przez lekarzy. W tym miejscu twoje rozumowanie jest od początku obciążone tego typu a priori; które nie może prowadzić do niczego pozytywnego i konkretnego.
ale nie powiedziałem, które z twierdzeń jest prawdziwe! to powiedziawszy, jeśli sporządzisz spis różnych stanowisk, nie można zaprzeczyć, że niektórzy ludzie rzeczywiście tak myślą (w tym ja i 11 innych osób, które głosowały za a) prawdopodobnie).

Oczywiście jest to punkt widzenia, prosta opinia; ale oparte na mocno nagłośnionych założeniach (zastanawiające jest, przez kogo…?) lub na osobistych eksperymentach, na doświadczeniu? Nic nie wskazuje na to, że może służyć jako dowód, aw tym przypadku jest to coś więcej niż opinia, to prawdziwe przekonanie bez żadnych realnych podstaw.
nikt nie zaprzeczył, że H jest „nauczany i praktykowany jako taki przez lekarzy”, wszyscy się z tym zgadzamy. To po prostu oznacza niektórzy tak myślą
Każdy może (na razie) myśleć, co chce. Ale znowu na podstawie czego?
nie jest to sprzeczne z byciem znachorstwem (tj z personel medyczny zdolny do uprawiania i nauczania znachorstwa). Zgadzasz się z tym lub nie, ale niezaprzeczalnie niektórzy ludzie tak myślą.
Oczywiście, jak w przypadku każdego systemu, istnieje pokusa szarlatanerii, w tym w najbardziej oficjalnych sferach. Ale to kwestia proporcji. Jeśli to jest minuta, nie może i nie powinna być w ogóle traktowana jako odniesienie. Jednak zakładając 1% (+lub -) prawdziwych szarlatanów w A jak w H, nie dotyczy to reszty zainteresowanych profesjonalistów. Tak więc, chyba że osoby, które odpowiedziały na twoją prośbę, mają umiejętności medyczne lub praktykę, aby osądzić; te odpowiedzi, pozytywne lub nie, nie mają żadnej wartości naukowej.
Zacznij więc od zbadania, czym jest H, przez prawdziwych specjalistów w tego typu terapii, aby zadać prawdziwe, bezstronne pytania.
moje pytania nie są stronnicze właśnie dlatego, że mają na celu podsumowanie różnych opinii, jeśli każdy może się wypowiedzieć, jest to dokładnie przeciwieństwo stronniczości! stronniczość polega właśnie na tym, że odmawiasz słuchania przeciwnych opinii.
Znowu fantazjujesz! Nie ma mowy o odmowie wysłuchania przeciwnych opinii (taka jest rola forums), ale wiedzieć, ilu z nich już doświadczyło tej terapii osobiście, zanim wyda opinię.
Właśnie ten rodzaj źle przygotowanej ankiety nie jest naprawdę interesujący, ponieważ nie daje żadnych informacji, czy anty i pro wynikają z przeżytego doświadczenia, czy też z kulturowego a priori rozpowszechnianego przez media.
jest fałszywa, dostarcza informacji o tym, co myśli druga osoba.
Myśleć to jedno; ale to nie wnosi niczego konkretnego na poziomie praktycznym. Mogę myśleć, że mechanika kwantowa to bzdura, ale biorąc pod uwagę moją ignorancję i niekompetencję w tym temacie, postanawiam nie wyrażać się, chyba że powiem bzdury, co byłoby jednak opinią… ale bez praktycznego znaczenia.
To nie dlatego, że TY odmawiasz złożenia swojej propozycji, że inni nie istnieją!
Lepiej milczeć niż składać inne niekompetentne propozycje. Tylko kompetentni profesjonaliści robili to w całej swojej literaturze i praktyce przez 150 lat, wystarczy się do tego odnieść
po prostu nie będą w stanie wiedzieć, ile osób się z nimi zgadza, i ostatecznie nikt nie będzie wiedział, jaka jest ich opinia na temat tego, czy jest to nauka, czy nie.
Nie ma znaczenia, jakie są uprzedzenia jednego lub drugiego.
Jeśli nie jesteś zainteresowany pytaniem, przestań je zanieczyszczać i przejdź do innych, bardziej odpowiednich wątków.
Żartowniś, który mówi o zanieczyszczaniu, ten, który bezwstydnie zanieczyszcza temat H. bez niczego, ani nie chcąc go znać!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3799
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1322

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez pedrodelavega » 25/10/20, 11:47

Christophe napisał:Miłej zabawy... podaj 3 przykłady produktów sprzedawanych na bardzo dużą skalę i zupełnie nieskutecznych...

Przykłady:
Osteopatia, chiropraktyka, refleksologia,
Akupunktura,
Naturopatia,
Uzdrowiciele/magnetyzatorzy/pogromcy kości,

Poza dziedziną medyczną:
Różdżkarze, poszukiwacze wody,
Żółte reflektory (dawniej),
Astrologia,
1 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 25/10/20, 12:01

Janic napisał:Oczywiście jest to punkt widzenia, prosta opinia; ale oparte na mocno nagłośnionych założeniach (zastanawiające jest, przez kogo…?) lub na osobistych eksperymentach, na doświadczeniu? Nic nie wskazuje na to, że może służyć jako dowód, aw tym przypadku jest to coś więcej niż opinia, to prawdziwe przekonanie bez żadnych realnych podstaw.

tak jak wam mówiłem (ale czego oczywiście nie drukujecie) ta ankieta ma identyfikować opinie bez względu na ich zasadność (czy zdajecie sobie sprawę, że umieściłem w niej propozycje, których w ogóle nie podzielam?) nie ma dowodu, aby zapytać.

Ale równie często to ci, którzy najbardziej płaczą z powodu niezrozumienia, są całkowicie zamknięci w swoich własnych przemówieniach, bez słuchania tego, co im się mówi.

I jak powiedziałem ci powyżej, ten wątek nie ma na celu dyskutować, czy homeopatia jest słuszna, czy nie, ale zidentyfikować różne opinie na twój temat. Wciąż czekamy na twoją propozycję, jeśli nie zgadzasz się z żadną z tych, które proponuję. Coś mi mówi, że jeszcze długo poczekamy...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 25/10/20, 12:04

Janic napisał:Żartowniś, który mówi o zanieczyszczaniu, ten, który bezwstydnie zanieczyszcza temat H. bez niczego, ani nie chcąc go znać!

Wcale go nie zanieczyszczałem, bo choć raz ten wątek rzeczywiście był poświęcony wartości H, i przedstawiłem swoje argumenty na ten temat. Mówicie o „zanieczyszczaniu”, gdy tylko przedstawiamy argumenty, z którymi się nie zgadzacie, a co gorsza, na które nie macie odpowiedzi.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Obamot » 25/10/20, 12:08

ABC2019 napisał:
Obamot napisał:. co również prowadzi lekarzy do odgrywania uczniów czarodziejów poprzez przepisywanie molekuł, które nie są bardziej przydatne niż homeopatia, za którą można winić (według samych dużych laboratoriów farmaceutycznych).MOGLIŚMY PRZETESTOWAĆ ZASADY DZIĘKI OBECNEJ SKRZYNI FINANSOWEJ CERTYFIKACJI.

tam nie jest jasne twoje stanowisko, bronisz prawa do używania czegokolwiek, nawet jeśli jest to bezużyteczne,

3 razy nie zasada: „Primum non nocere” („po pierwsze nie szkodzić”) obowiązuje jako zasada podstawowa.

ABC2019 napisał: czy też uważasz za nie do zniesienia przepisywanie molekuł, których przydatność nie została udowodniona?

Primum non nocere, kropka. Nie udowodnione przeciwko czemu? W odniesieniu do kontekstu dowodu ustalonego w sposób niesprawiedliwy kosztem finansowym, który uniemożliwia jego poświadczenie w przypadku marginalnych badań prowadzonych przez małe laboratoria (takie znam, mówię z doświadczenia) lub poprzez dostępną i rzetelną certyfikację?
Jeśli cząsteczka ma namacalny efekt, niosąc ulgę pacjentowi bez szkody dla niego i nic innego nie istnieje, to według wszystkich powinna być zastosowana, gdzie pozwolić osobie cierpieć (a nawet umrzeć)?

ABC2019 napisał: jeśli bronisz homeopatii
Nigdy tego nie powiedziałem, mam bardziej zniuansowane stanowisko.

ABC2019 napisał: więc bronisz także tych, którzy sprzedają molekuły z bezużytecznych laboratoriów, ale ponieważ wiara w nie czyni je tak samo użytecznymi, tak samo są przydatne :).

To twoja interpretacja. Tutaj jestem jeszcze bardziej zniuansowany. Możesz nie „wierzyć” w leki endotermiczne, ale one nadal istnieją. Prawdopodobnie zapomniałeś o jednej z (stosunkowo) niedawnych i sprawdzonych zasad w fizyce, że prosty fakt myślenia o warunkach, w jakich odbył się eksperyment, może zmodyfikować/wywołać jego wynik.

(Jeśli to przyznasz, ale możesz temu zaprzeczyć) Czy w takim razie powinniśmy przestać eksperymentować?

ABC2019 napisał: Albo uważacie za skandaliczne zarabianie pieniędzy na cząsteczkach, których skuteczność nie została udowodniona, ale wtedy musicie też myśleć, że homeopatia jest skandaliczna.
Rozumiem, skąd pochodzisz, ale czy nie byłoby jeszcze bardziej skandaliczne pozbawić pacjentów jedynego leczenia, które przynosi im ulgę, niezależnie od pretekstu (i zakładając, że leczenie faktycznie przynosi im ulgę)?

ABC2019 napisał:wybierz swojego bocznego towarzysza : Lol:
To bardziej zniuansowane, najpierw nie mam żadnych „obozów” (jutro mógłbym zmienić zdanie, gdybym był pewien, że się mylę, zdarza mi się…), potem „nie szkodzić”, potem trzeba ustalić priorytety i w tym kontekście rozważyć interes „korzyści kontra ryzyko”, a potem wchodzą w grę wszelkiego rodzaju kryteria… Tylko w tego typu kontekście to, co opisujesz, pasuje, to jest w każdym przypadku z osobna. Co nie znaczy, że kwestionuję cały system. System działa, ponieważ ani hipnoza, ani medycyna ortomolekularna, ani akupunktura, ani środki homeopatyczne nie są zabronione. Na pewno słabo działa (przypadek hydroksychlorochiny, remdesiviru)

Nie jesteś w stanie się ogłosić”sędzia naukowy” tutaj (chociaż zachowujesz się tak, jak jest),

absolutnie nie w tym wątku, ponieważ jest to tylko kwestia wymienienia różnych opinii, nie dokonuję arbitrażu. Na innych tak, wyjaśniam teorie, które znam, jeśli uważasz, że się mylę, to wyjaśnij dlaczego, zamiast rzucać przekleństwa na pętlę, nigdy ich nie wspierając.
Byłem, wygląda na to, że ci się to nie podoba : Chichot: innym razem byłem, ale nie znasz odpowiedzi. Nadal jesteś skomplikowanym facetem, w najlepszym razie jesteś w grupie niezdecydowanych (ty, który lubisz łączyć ludzi w grupy) mówiono ci kiedyś?

absolutnie nic mnie już nie dziwi wychodząc od ciebie, skoro zauważyłem, że twoja zła wola nie miała absolutnie żadnych granic, to postać, którą wybrałeś, aby tu zagrać.
Tam powinieneś wziąć lustro... huh...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Obamot » 25/10/20, 12:15

pedrodelavega napisał:
Christophe napisał:Miłej zabawy... podaj 3 przykłady produktów sprzedawanych na bardzo dużą skalę i zupełnie nieskutecznych...

Przykłady:
Osteopatia, chiropraktyka, refleksologia,
Akupunktura,
Naturopatia,
Uzdrowiciele/magnetyzatorzy/pogromcy kości,

Dowód?

Udowodnij, że jest inaczej, biorąc „najgorsze” ze swoich przykładów http://www.medecine.unige.ch/enseigneme ... sseurs.pdf
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 25/10/20, 12:18

Obamot napisał:
ABC2019 napisał:
Obamot napisał:. co również prowadzi lekarzy do odgrywania uczniów czarodziejów poprzez przepisywanie molekuł, które nie są bardziej przydatne niż homeopatia, za którą można winić (według samych dużych laboratoriów farmaceutycznych).MOGLIŚMY PRZETESTOWAĆ ZASADY DZIĘKI OBECNEJ SKRZYNI FINANSOWEJ CERTYFIKACJI.

tam nie jest jasne twoje stanowisko, bronisz prawa do używania czegokolwiek, nawet jeśli jest to bezużyteczne,

3 razy nie zasada: „Primum non nocere” („po pierwsze nie szkodzić”) obowiązuje jako zasada podstawowa.

ABC2019 napisał: czy też uważasz za nie do zniesienia przepisywanie molekuł, których przydatność nie została udowodniona?

Primum non nocere, kropka. Nie udowodnione przeciwko czemu? W odniesieniu do kontekstu dowodu ustalonego w sposób niesprawiedliwy kosztem finansowym, który uniemożliwia jego poświadczenie w przypadku marginalnych badań prowadzonych przez małe laboratoria (takie znam, mówię z doświadczenia) lub poprzez dostępną i rzetelną certyfikację?
Jeśli cząsteczka ma namacalny efekt

Nie zrozumiałem różnicy między efektem namacalnym a efektem udowodnionym. Czy możesz podać przykład efektu namacalnego, który nie został udowodniony, a następnie wyjaśnić, dlaczego mówimy, że jest on namacalny?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 230