Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).

Czy uważasz, że homeopatia to:

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3799
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1322

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez pedrodelavega » 25/10/20, 13:40

Obamot napisał:Można by to podsumować jednym zdaniem, bo nie mam czasu spędzać tam godzin.
: Arrowd:
Do oceny odsetka osób zakażonych, które zachorowały, stosuje się dwa wskaźniki. Pierwszy to
prawdziwy współczynnik śmiertelności przypadków (IFR - współczynnik śmiertelności z powodu zakażeń), który służy do oszacowania odsetka zgonów wśród wszystkich zakażonych osób.
Drugi to pozorny współczynnik śmiertelności przypadków (CFR), który służy do szacowania odsetka zgonów wśród wykrytych przypadków.
Potwierdzony.
Aby dokładnie zmierzyć rzeczywisty współczynnik śmiertelności (IFR), należy mieć przegląd liczby zarażonych osób i liczby zakażonych
liczba zgonów z powodu tej choroby. Dlatego na tym wczesnym etapie pandemii większość szacunków wskaźników śmiertelności przypadków
opierały się na przypadkach wykrytych w ramach nadzoru i obliczonych przy użyciu prymitywnych metod, w wyniku czego
szacunki pozornego współczynnika śmiertelności (CFR) różnią się znacznie w zależności od kraju - od mniej niż 0,1% do ponad 25%.


Obamot napisał:W międzyczasie wystarczą mi moje kontakty w HUG / CHUV (nawet jeśli czasami są sprzeczne i oficjalnie kierują się względami politycznymi). I to jest tym bardziej odkrywcze. :? : Wink:
Co tam robią twoje kontakty?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Obamot » 25/10/20, 13:47

A jaki jest odpowiednik definicji WHO, którą już podałem?

W przypadku moich kontaktów zawodowych w szpitalach już o tym mówiłem, ale zrozumieją państwo, że objęte są one tajemnicą służbową,
ABC2019 napisał: ten wątek nie ma na celu dyskutować, czy homeopatia jest ważna, czy nie


Dlaczego w takim razie publikujesz? Czy była to egzekucja doraźna, czy tylko dla zabicia czasu? Obraz Obraz
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Janic » 25/10/20, 13:54

Dlaczego w takim razie publikujesz? Tylko dla zabicia czasu?
a raczej przekonać się, że ma rację w obszarze, o którym jeszcze nic nie wie!
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 25/10/20, 16:18

Obamot napisał:Można by to podsumować jednym zdaniem, bo nie mam czasu spędzać tam godzin.

Spędziłem tam już czas na kwestie, które jeszcze nie musiały być dla Ciebie jasne! : Chichot:

patrzysz na stronę 2 dokumentu dostarczonego przez pedro, podane są dwa wzory, jeden dla CFR i jeden dla IFR, z których każdy uzyskuje się przez podzielenie dwóch liczb (liczba zgonów podzielona przez liczbę przypadków pozytywny wynik testu lub przez liczbę rzeczywistych zakażonych), pomnożona przez 100, aby zmniejszyć do %.

To znaczy dokładnie te same definicje, których Pedro, ja i inni zawsze używaliśmy.

Ale jeśli spędzasz godziny, aby zrozumieć te formuły, to oczywiście wyjaśnia wiele rzeczy.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 25/10/20, 16:24

Janic napisał:przez ABC2019 "25/10/20, 13:01
janic napisał: Oczywiście to jest punkt widzenia, prosta opinia; ale na podstawie szeroko nagłośnionych założeń (zastanawiamy się przez kogo ...?) czy też poprzez osobiste eksperymenty, na przeżytym doświadczeniu? Nic nie wskazuje na to, że można by to wykorzystać jako uzasadnienie iw tym przypadku jest to coś więcej niż opinia, jest to prawdziwe przekonanie bez prawdziwych podstaw.
jak już mówiłem (ale oczywiście nie drukujesz) ta ankieta ma na celu zidentyfikowanie opinii niezależnie od ich zasadności
stąd moje porównanie z religią czy polityką (zobacz co się dzieje w USA: piękny bazar sprzecznych opinii i tym krajem będzie rządzić postać z głęboko podzielonego kraju. A kto wygra, będzie twierdził, że jest reprezentatywny jego mieszkańców, ponieważ ma władzę w danym momencie.

Nie ma to absolutnie nic wspólnego z ankietą, o której tutaj mówisz. Jeśli dokonasz porównania z religiami, jest to równoznaczne z wyliczeniem ich i policzeniem ich wyznawców; jak tutaj na przykład:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Religion

Nie opowiada się po żadnej ze stron i nie mówi nic o ich politycznym zastosowaniu.

Jedyne pytanie, które ci zadaję, brzmi: czy znalazłbyś się w jednej z przedstawionych propozycji, a jeśli nie, to którą byś zaproponował.

A ja wciąż czekam na odpowiedź… Podobnie jak twoi kumple Obamot i eklektron, całkowicie otwierasz bomby dymne, aby uniknąć odpowiedzi za każdym razem, gdy zadają ci proste i jasne pytanie, wypisując biegunkę rozważań bez zainteresowania i bez związane z zadanym pytaniem.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 25/10/20, 16:26

Obamot napisał:A jaki jest odpowiednik definicji WHO, którą już podałem?

W przypadku moich kontaktów zawodowych w szpitalach już o tym mówiłem, ale zrozumieją państwo, że objęte są one tajemnicą służbową,
ABC2019 napisał: ten wątek nie ma na celu dyskutować, czy homeopatia jest ważna, czy nie


Dlaczego w takim razie publikujesz? Czy była to egzekucja doraźna, czy tylko dla zabicia czasu? Obraz Obraz

Powiedziałem: zrobić ankietę na temat liczby osób na forum którzy mają takie a takie zdanie na temat homeopatii. Nie dyskutuję w tym wątku, kto ma rację, a kto nie, to zwykły spis opinii.

Ma również tę zaletę, że natychmiast rozróżnia tych, którzy są w stanie po prostu odpowiedzieć na jasne pytania, a tymi, którzy nie są w stanie, i zamiast tego bawią się w trolla.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 25/10/20, 16:28

Janic napisał:
w przeciwnym razie masz przykład „namacalnego” efektu, który nie jest „udowodniony”, czy ktoś rozumie, co przez to rozumiesz?
oddychanie jest namacalnym faktem, bez potrzeby dowodu. Dowody (ale jakiego rodzaju) służą jedynie do dalszego potwierdzenia tego, co namacalne.

czy nie ma dowodu na to, że oddychamy i że jest to konieczne do życia? pierwsze wieści :zaszokować: Nie rozumiem o co Ci tu chodzi...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Obamot » 25/10/20, 16:32

ABC2019 napisał:
Obamot napisał:A jaki jest odpowiednik definicji WHO, którą już podałem?

W przypadku moich kontaktów zawodowych w szpitalach już o tym mówiłem, ale zrozumieją państwo, że objęte są one tajemnicą służbową,
ABC2019 napisał: ten wątek nie ma na celu dyskutować, czy homeopatia jest ważna, czy nie


Dlaczego w takim razie publikujesz? Czy była to egzekucja doraźna, czy tylko dla zabicia czasu? Obraz Obraz

Powiedziałem: zrobić ankietę [...] bla-bla-bla

Dla zabicia czasu! CQFD Obraz Obraz
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez ABC2019 » 25/10/20, 16:40

Obamot napisał:
ABC2019 napisał:
Obamot napisał:A jaki jest odpowiednik definicji WHO, którą już podałem?

W przypadku moich kontaktów zawodowych w szpitalach już o tym mówiłem, ale zrozumieją państwo, że objęte są one tajemnicą służbową,

Dlaczego w takim razie publikujesz? Czy była to egzekucja doraźna, czy tylko dla zabicia czasu? Obraz Obraz

Powiedziałem: zrobić ankietę [...] bla-bla-bla

Dla zabicia czasu! CQFD Obraz Obraz

A po co tam piszesz?
Obraz Obraz
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Cóż, tutaj tworzę ankietę homeopatii!




przez Janic » 25/10/20, 17:23

czy nie ma dowodu na to, że oddychamy i że jest to konieczne do życia? pierwsze wieści :zaszokować: Nie rozumiem o co Ci tu chodzi...
To, co nazywasz dowodem (w sensie naukowym, twoim motywem przewodnim), jest dopiero niedawno, a miliardy żywych istot nie zadały sobie pytania, czy potrzebują dowodu naukowego, aby mieć prawo oddychać „naukowo”, stąd użycie terminu namacalny.Charakter czegoś, czego rzeczywistość jest oczywista, niezaprzeczalna.


Powiedziałem: zrobić ankietę na temat liczby osób na forum którzy mają takie a takie zdanie na temat homeopatii. Nie dyskutuję w tym wątku, kto ma rację, a kto nie, to zwykły spis opinii.

Ma również tę zaletę, że natychmiast rozróżnia tych, którzy są w stanie po prostu odpowiedzieć na jasne pytania, a tymi, którzy nie są w stanie, i zamiast tego bawią się w trolla.
poza tym, że ta ankieta nie jest w żaden sposób reprezentatywna dla jej uczestników forum, ale tylko od tych, którzy w większości podzielają Twoją opinię. inni mają na tyle zdrowego rozsądku, aby nie wdawać się w dyskurs zniekształcony samą treścią pańskich propozycji. Kiedy „jasne” pytania musisz zignorować znaczenie tego słowa!
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 226