Bzdury i idiotyzmy wokół koronawirusa (czyny, słowa, decyzje…)

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Odp: CONS of Coronavirus




przez Christophe » 30/03/20, 16:07

Tak, pozostała mu tylko jedna szansa: zaproponować Christophe'a jako zbawiciela!! : Mrgreen:

Wiadomość o takim samym poziomie sarkazmu jak Twoja!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: CONS of Coronavirus




przez Adrien (były nico239) » 30/03/20, 16:11

phil12 napisał:Więc powiedz nam, kto doskonale poradziłby sobie z tą sytuacją, Ségo, Melanch, Marine itd. Śmiało, podaj nam imię wybawiciela!

Z góry dziękuję!


Kto?

Żartujesz czy co?

Na jakiej planecie byłeś przez ostatnie 2 lata, kiedy w wiadomościach telewizyjnych co tydzień nękano nas o opłakanym stanie zarządzania opieką zdrowotną we Francji, czemu towarzyszyły niekończące się demonstracje?

Więc kto?

Po prostu ten, który wiedziałby, jak zwracać uwagę na te powtarzające się, przesadnie powtarzane i obijane przez miesiące lub lata ostrzeżenia i brać je pod uwagę.
2 x
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Odp: CONS of Coronavirus




przez phil12 » 30/03/20, 16:33

Adrien (ex-nico239) napisał:
phil12 napisał:
Po prostu ten, który wiedziałby, jak zwracać uwagę na te powtarzające się, przesadnie powtarzane i obijane przez miesiące lub lata ostrzeżenia i brać je pod uwagę.


A więc jedno lub więcej nazwisk na rok 2022!
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Odp: CONS of Coronavirus




przez Christophe » 30/03/20, 16:49

phil12 napisał:A więc jedno lub więcej nazwisk na rok 2022!


Powiedz nam, czy znałeś Macrona na początku 2015 roku?

Tutaj zauważyliśmy to w połowie 2014 roku: społeczeństwo-i-filozofia/valls2-un-banquier-d'affaires-minister-of-the-economy-t13417.html : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Odp: CONS of Coronavirus




przez phil12 » 30/03/20, 17:05

Christophe napisał:
phil12 napisał:A więc jedno lub więcej nazwisk na rok 2022!


Powiedz nam, czy znałeś Macrona na początku 2015 roku?

Tutaj zauważyliśmy to w połowie 2014 roku: społeczeństwo-i-filozofia/valls2-un-banquier-d'affaires-minister-of-the-economy-t13417.html : Mrgreen: : Mrgreen:


Nie, ale znałem wszystkie inne możliwości! nic obrzydliwego! : Evil:

Tak czy inaczej, ludzie krzyczą, ale nie potrafią współpracować, spójrzcie na żółte kamizelki, które nie mogą znaleźć kandydata, lewica nie jest w stanie się zgodzić!

Najbardziej denerwuje mnie to, że sprzeciwy są systematyczne i nigdy nie dotyczą ogółu, tylko moich ust.

Wydaje się, że Macron, Hollande... to po prostu bzdury, nigdy nie jestem przeciwnikiem, który powie, że się nie zgadzam, z drugiej strony to dobrze i pomogę Ci, aby tak się stało, a nie od opozycji systematyczne to jest kupowanie up, krótko mówiąc, dużo łatwiej jest niszczyć niż budować! krytykować niż działać!
Wątek dla mnie zakończony, powodzenia, kontynuuj dopasowanie swojej sofy!
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Odp: CONS of Coronavirus




przez Christophe » 30/03/20, 17:14

phil12 napisał:Nie, ale znałem wszystkie inne możliwości! nic obrzydliwego! : Evil:


No cóż, to wszystko, to wszystko, co chciałem powiedzieć: za 2 lata nie będzie można spekulować na temat urzędnika wybranego w 2022 r.… jeśli wybory odbędą się w 2022 r.…

Ponieważ korona może jeszcze zmienić wiele rzeczy do tego czasu!!
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Odp: CONS of Coronavirus




przez ENERC » 30/03/20, 17:32

Nie, ale znałem wszystkie inne możliwości! nic obrzydliwego! : Evil:

Tak czy inaczej, ludzie krzyczą, ale nie potrafią współpracować, spójrzcie na żółte kamizelki, które nie mogą znaleźć kandydata, lewica nie jest w stanie się zgodzić!

Najbardziej denerwuje mnie to, że sprzeciwy są systematyczne i nigdy nie dotyczą ogółu, tylko moich ust.

Wydaje się, że Macron, Hollande... to po prostu bzdury, nigdy nie jestem przeciwnikiem, który powie, że się nie zgadzam, z drugiej strony to dobrze i pomogę Ci, aby tak się stało, a nie od opozycji systematyczne to jest kupowanie up, krótko mówiąc, dużo łatwiej jest niszczyć niż budować! krytykować niż działać!
Wątek dla mnie zakończony, powodzenia, kontynuuj dopasowanie swojej sofy!

To wyraźnie pokazuje, że znaleźliśmy się w całkowitym impasie społecznym.
Nie możemy już podnosić danin, nie mamy już nawet pieniędzy na finansowanie szpitala, a dług publiczny wyraźnie wzrósł.
Nie wiemy już nawet, gdzie 50% PKB trafia na podatki. Im więcej zapłacisz, tym będzie gorzej.
Jest to ogólne uczucie dość, które, jak widać na tym przykładzie, przeradza się w obelgi forum teraz, ale także w politycznych brudnych sztuczkach. Strach przed Covidem odgrywa rolę katalizatora.

Jak mówi Charles Gave, jesteśmy w sytuacji przedrewolucyjnej (a przecież ten facet jest bardzo prawicowy).

Obecnie nie ma żadnych rozwiązań. Nikt nie ma jasnego pojęcia, co będzie dalej.
Lepiej więc zachować spokój na kanapie, czekając, aż sprawy wybuchną.

Aby lepiej zorientować się w panującym bałaganie polecam filmiki Charlesa Sannata na insolentiae.com
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: CONS of Coronavirus




przez Adrien (były nico239) » 30/03/20, 18:13

phil12 napisał:
Christophe napisał:
phil12 napisał:A więc jedno lub więcej nazwisk na rok 2022!


Powiedz nam, czy znałeś Macrona na początku 2015 roku?

Tutaj zauważyliśmy to w połowie 2014 roku: społeczeństwo-i-filozofia/valls2-un-banquier-d'affaires-minister-of-the-economy-t13417.html : Mrgreen: : Mrgreen:


Nie, ale znałem wszystkie inne możliwości! nic obrzydliwego! : Evil:

Tak czy inaczej, ludzie krzyczą, ale nie potrafią współpracować, spójrzcie na żółte kamizelki, które nie mogą znaleźć kandydata, lewica nie jest w stanie się zgodzić!

Najbardziej denerwuje mnie to, że sprzeciwy są systematyczne i nigdy nie dotyczą ogółu, tylko moich ust.

Wydaje się, że Macron, Hollande... to po prostu bzdury, nigdy nie jestem przeciwnikiem, który powie, że się nie zgadzam, z drugiej strony to dobrze i pomogę Ci, aby tak się stało, a nie od opozycji systematyczne to jest kupowanie up, krótko mówiąc, dużo łatwiej jest niszczyć niż budować! krytykować niż działać!
Wątek dla mnie zakończony, powodzenia, kontynuuj dopasowanie swojej sofy!



Generalizowanie nie ma większego sensu, prawda?

Na arenie, jaką stanowi zgromadzenie, niewątpliwie toczą się rozgrywki polityczne.

Ale nie w populacji.

I prawdą jest, że krytykowane środki cieszą się większym oddźwiękiem niż pozostałe.

Ale jeśli mówimy tylko o szpitalach (w szerokim tego słowa znaczeniu), to wciąż leży to na stole od jakiegoś czasu.

Żartuję, ale jak zawsze jest to część WYBORU sposobu zarządzania.
Naprawa problemu w danym momencie kosztuje mniej niż konserwacja sieci
I wszędzie jest tak samo.

Nie szukaj dalej.
Skrajnym przypadkiem jest jedyny pług odśnieżający w Marsylii.
Och, z pewnością, kiedy pada śnieg... panuje bałagan.
Ale poza tym są do niczego

W tym samym typie problemu możemy przytoczyć
Kanadyjczycy 10 miesięcy z 12
Podobnie jak izby przyjęć przez większość czasu.
I wiele innych rzeczy

To powiedziawszy, istnieje margines między pługiem odśnieżającym a nagłymi przypadkami lub pogotowiem ratunkowym.
I tu właśnie w tym jesteśmy.

I do cholery, brak konserwacji systemu kosztuje mnóstwo pieniędzy.

Nie jestem wcale pewien, czy to, czego tutaj doświadczamy, służy jako lekcja.
I żeby opiekunowie nie próbowali odejść z podziękowaniami, hołdami i premią.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Odp: CONS of Coronavirus




przez Christophe » 30/03/20, 18:17

Wciąż o Makro, to nie jest dla mnie zabójca!!

Charles Gave: „Ja osobiście, jeśli wolisz, zawsze uważałem, że Macron jest głupi i z bardzo prostego powodu 3 razy zawiódł Normale Sup! Przebrnął przez ENA, a potem przenieśli go do inspektoratu finansowego… Ale to człowiek, który nie rozumie sytuacji. To znaczy jest po prostu zadufany w sobie i przekonany, że jest kimś zupełnie wyjątkowym... Zawsze powtarzałem, że ten człowiek jest głupi! Prawdziwym problemem Macrona jest to, że jest idiotą!”


0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: CONS of Coronavirus




przez Adrien (były nico239) » 30/03/20, 18:35

ENERC napisał:nie mamy już nawet pieniędzy na finansowanie szpitala i widać rosnące zadłużenie publiczne.


:? :? :? Ach, la la, to dlatego, że myślisz jak dobry ojciec.

To normalne, że mówimy ludziom przez cały dzień i tak też każdy ma obowiązek radzić sobie sam...

Ale dlaczego?

Bo my osobiście nie mamy banku, który mógłby za darmo wydrukować miliardy banknotów.

Ale stany... JEŚLI.

Mają bank, który drukuje im, co chcą.
Spójrz na USA: Fed powiedział „Bez limitu”.
Fed ogłosił, że nie będzie już ustalał limitów na zakupy bonów skarbowych i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką.
Podobnie jak jego amerykański odpowiednik (Fed), bank centralny nie zawaha się zatem drukować pieniędzy i zalewać kontynent płynnością.
Masowo wykupując na rynkach dług państw i przedsiębiorstw strefy euro, EBC ma nadzieję odciążyć banki i zachęcić je do utrzymania lub nawet wznowienia kredytów dla gospodarstw domowych i firm, a tym samym do wspierania produkcji i tworzenia miejsc pracy.
Jeśli trochę podążasz za wszystkim, jest to całkowicie szalony proces.


tak i nie
Tak, z punktu widzenia dobrego ojca.
Nie, ponieważ KAŻDY jest teraz na tej samej łodzi.
Już to napisałem
Od chwili, gdy wszyscy trafią do słoika z dżemem, nie ma się czym martwić

I to właśnie wszyscy zamierzają zrobić.
I w tym miejscu zwolennicy teorii spiskowych zaczynają twierdzić, że robi się to celowo, aby otworzyć śluzy.

Nic nie mówi, że nie będzie umorzenia długów przez banki centralne.
Ponieważ wyzwanie jest takie samo, aby ocalić kawałek świata i nas wszystkich.
To idź i powiedz potem, że nie ma pieniędzy....

Dużą „zaletą” (z wieloma cudzysłowami) obecnego wydarzenia jest to, że realna gospodarka została mocno dotknięta.
Będzie to „kosztować szaloną sumę pieniędzy” i nastąpi śmierć ekonomiczna
I z powodu czego?
Kilkaset milionów euro wyrzuconych tu i ówdzie na hostele, maseczki, testy, respiratory (i pewnie też kilka złych decyzji)

Kiedy opiekunowie demonstrują, bo są wyczerpani, a tu i ówdzie na izbie przyjęć dochodzi do śmierci.
Nawet jeśli grypa 2019 powoduje 4 razy więcej zgonów niż konorawirus (do tej pory) CAŁEJ GOSPODARKI NIE OBCHODZI
Tyle że tam dostają ogromne uderzenie w twarz i to boli.

Jak powiedziano powyżej, możemy mieć w przyszłości nadzieję, że „gospodarka” zaakceptuje, że pieniądze są blokowane „za nic”.
Mieć system opieki godny tej nazwy w przypadku....
Ale to nawet nie jest pewne.
Myślę, że pojawią się teorie, które będą próbowały stwierdzić, że polityka ograniczeń budżetowych i równowagi finansowej szpitali była słuszna.
W zamian za kilka „wypadków” takich jak ten, którego obecnie doświadczamy.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182