6 półmetr, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16202
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Remundo » 14/02/20, 09:50

w Brukseli metro stosuje zasadę, którą wyjaśniłem i ogłasza 40% odzysk energii podczas hamowania

0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Christophe » 14/02/20, 12:44

Um, czy naprawdę w to wierzysz... w tę kreskówkę? : Chichot:

Zamiast tego znajdź nam prawdziwe liczby i technologie! Podobnie jak arkusz danych Altom lub Bombardier... i szacunkowy koszt po stronie sieci!

Nieciągłe częściowe ponowne wprowadzenie do sieci to bezimienny bałagan elektryczny, z którym trzeba sobie poradzić... powoduje przepięcia i inne przesunięcia fazowe, impedancję, niechęć i inne radości elektryczne, z którymi prawie nie da się sobie poradzić! SNCF tak naprawdę tego nie robi... nie bez powodu!

Nie należy mylić hamulca elektromagnetycznego, który jest powszechnie stosowany, z ponownym wtryskiem, który jest „opcją” hamulca magnetycznego!
A łatwiej jest "whamować w bateriach" niż wrzucić do sieci...

Istnieje więc rozbieżność między tym, co ogłaszane, a rzeczywistością! Przykro mi Raymond... ale tak właśnie jest! Zaskoczyło mnie to również, gdy dowiedziałem się o tym kilka lat temu… więc rzeczywistość jest mniej ekologiczna niż kreskówka!

Oto kolejny przykład: tego lata zrobiłem Montenvers...pociąg zębaty Mer de Glace...

Schodząc na dół byłem trochę zaskoczony widokiem elementów elektromagnetycznych na dachu... Myślałem, że to transformatory*... więc zapytałem pracownika!! Jaka szkoda! To są radiatory hamulca elektromagnetycznego! Dlaczego nie wejdą do sieci? W ich przypadku sytuacja jest idealna: 20-25 minut ciągłego zjazdu!

20190707_161026.jpg
20190707_161026.jpg (362.72 KB) Oglądane razy 4086


Jeśli nie wtryskuje, to na pewno w tym przypadku ze względów bezpieczeństwa: zgodność hamulca z napięciem sieciowym...lub po prostu dlatego, że opłaca się jeździć stuletnim pociągiem niemal w całości! Jeśli jednak istnieje działalność, która cierpi z powodu topnienia lodu, to właśnie oni! : Chichot:

* to rzeczywiście są transformatory, zamieniają prąd w ciepło : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez thibr » 14/02/20, 13:33

technologia sprzed 20 czy 30 lat, a tym bardziej w przypadku pociągu na morzu lodu, nie pozwalała na to łatwo : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Christophe » 14/02/20, 13:35

Czy prawa fizyczne dotyczące elektryczności zmieniły się w ciągu ostatnich 20-30 lat? : Mrgreen:

Możemy ewentualnie zrozumieć kwestię bezpieczeństwa pociągu Montenvers...dla pozostałych??? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez GuyGadebois » 14/02/20, 13:43

(Widząc słońce, nałożyłem krem ​​​​w Hyères)
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez thibr » 14/02/20, 16:54

nie fizyka, ale elektroniczne komponenty mocy i serwomechanizmy napędzające to wszystko : Wink:
tak samo jakbyś miał możliwość powtórki testów wtrysku wody to dużo prościej byłoby włożyć elektronikę do optymalizacji pracy niż w 2001r.

jedyny raz, kiedy korzystałem z tego pociągu, zepsuł się :( i zeszliśmy z powrotem na dół : Mrgreen:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9863
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2684

Odp.: 6 PRZYSTANKÓW METRA 2 Z 4 STACJI, ALE MOŻESZ WSIADAĆ I Zjeżdżać, GDZIE CHCESZ.




przez sicetaitsimple » 14/02/20, 17:11

sicetaitsimple napisał:Prawdziwe pytanie brzmi, czy kiedykolwiek jeździł metrem… przynajmniej w Paryżu.


Taka była moja pierwsza reakcja, strona 1.

Poza wspomnianymi już wadami (czas oczekiwania na peronie na przyjazd „jego pociągu”) problemem jest to, że na linii metra znajdują się stacje o bardzo dużym ruchu pasażerskim (stacje SNCF, stacje przesiadkowe pomiędzy kilkoma liniami) oraz takie, na których nie ma bardzo mały ruch pasażerski.

Jeśli jednak nigdy nie jechałeś metrem w godzinach szczytu na stacjach o „dużym natężeniu ruchu”, faktycznie można zagrać w pociąg elektryczny, przepuszczając „półpociągi” 2 lub nawet 3 z rzędu przez jedną z tych stacji bez zatrzymywania się ......To tylko zabawa pociągiem elektrycznym, a nie przewożenie ludzi.....
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Janic » 14/02/20, 17:19

pomysł nie jest zły! Odciążyłoby to perony, zapewniając płynniejszy ruch pieszych.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9863
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2684

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez sicetaitsimple » 14/02/20, 17:21

Janic napisał:pomysł nie jest zły! Odciążyłoby to perony, zapewniając płynniejszy ruch pieszych.


Pardon? Możesz wyjaśnić?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: 6 półmetrów, które zatrzymują 2 z 4 stacji, ale wsiadasz i wysiadasz tam, gdzie chcesz!




przez Christophe » 14/02/20, 18:32

Oto animacja koncepcji (dla tych, którzy nadal chcą spróbować zrozumieć : Chichot: ):

Symulator półpociągu
1 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 153