2 procent przed końcem świata

filozoficzne debaty i firm.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: 2 procent przed końcem świata




przez GuyGadebois » 14/12/19, 16:59

dede2002 napisał:Teraz nie używamy już żarówek, a diody LED zatrzymują się nagle lub zaczynają migać.

Słabym ogniwem w diodach LED jest zintegrowany transformator. Parada polega na znalezieniu i zakupie żarówek ze zintegrowanym transformatorem, który przechodzi od 85 V do 265 V, są trwalsze i dobrze zarabiają na wahaniach i szczytach sieci. Należy unikać ścisłego 220 V i nigdy nie kupować najtańszych.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: 2 procent przed końcem świata




przez Ahmed » 14/12/19, 19:18

Wydaje się, że częstymi przyczynami są: przepalony rezystor na wejściu obwodu (dla tych, które są 220 V) lub nagrzana dioda LED* (często sygnalizowana czarną kropką), może to być również kondensator, czasem widoczny z z obrzękiem lub deformacją (ale może też być kulawy bez zewnętrznych oznak). Często więc drobne przyczyny, które można naprawić bez dużej wiedzy. Szukałem już w koszach „recyklingu”, ale jak dotąd znalazłem tylko świetlówki kompaktowe, które mnie nie interesują (zawsze uważałem, że nie ma sensu przekształcać tego cennego produktu, jakim jest świetlówka, w coś, co traci wszystkie swoje zalety i staje się bardziej niezrównoważony)…

* Jako, że na ogół montowane są szeregowo, wystarczy jedna usterka, jak w przypadku girland świątecznych...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: 2 procent przed końcem świata




przez izentrop » 15/12/19, 00:17

Ahmed napisał:* Jako, że na ogół montowane są szeregowo, wystarczy jedna usterka, jak w przypadku girland świątecznych...
Nawet panele ledowe, które kosztują ramię, a nawet płaskie ekrany.
Miałem okazję naprawić telewizor w swoim salonie. To było przeznaczone do kosza może spowodować awarię podświetlenia. Wymieniłem szeregowo 4 paski po 42 diody. Nie testowałem ich, bo potrzebny był zasilacz 60 V... Może tylko jedna dioda nie działa :? :zaszokować:

To było rezygnuje lub podwójnie. Od 10 miesięcy się nie psuje i już wiem, jak to jest zrobione: tysiąc arkuszy z paskami diod LED na krawędziach. Ta sama zasada dla paneli ledowych.
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: 2 procent przed końcem świata




przez dede2002 » 15/12/19, 14:32

Łatwiej było naprawiać żarówki ledowe pierwszej generacji, te, które były lutowane od tyłu na płytkach drukowanych. teraz przy technologii smd możemy tylko docelowo wymienić całą kartę.

O pierwszej żarówce, która jeszcze działa, to jest już przestarzała, jak wszystkie dzisiejsze żarówki, nawet jeśli nie była zaprogramowana na starcie...
0 x

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147