Jak działają niektóre popularne witryny? Forum

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Jak działają strony popularne wśród niektórych ludzi na świecie? Forum




przez GuyGadebois » 22/11/19, 13:32

Janic napisał:
Dezinformacji, gdy dzięki swojej ogromnej sile przekazuje kłamstwa branży, nie da się porównać z niczym innym, co można łatwo zdemontować, choćby przez fantazję lub głupotę niektórych organicznych „kultów”, wegańskich, antyszczepionkowych i innych. To kwestia środków.
dezinformacja dwóch prędkości? Z jednej strony ładne zielone anty bio, pro bidoche, provaxx i inne, a z drugiej złe organiczne, wegańskie, antyszczepionkowe i inne, które nie przekazują to samo przemysł opiera się na swoich ogromnych uprawnieniach? Oczywiście każdy widzi południe na wyciągnięcie ręki! Roll:

Nadal rozumiałeś tylko to, co chciałeś zrozumieć. Mówię tylko, że po wszystkich stronach są ekstremiści, ale po stronie przemysłu istnieje tak wiele przekaźników (pozornie poważnych, udokumentowanych i „naukowych”), że nie można tak łatwo zdemontować kłamstw i dezinformacji, jak to robimy na po stronie „kultów”, gdzie często jest ona tak wielka, że ​​od pierwszego czytania staje się urojeniowa i zaporowa.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Jak działają strony popularne wśród niektórych ludzi na świecie? Forum




przez Janic » 22/11/19, 16:16

Nadal rozumiałeś tylko to, co chciałeś zrozumieć. Mówię tylko, że po wszystkich stronach są ekstremiści, ale po stronie przemysłu istnieje tak wiele przekaźników (pozornie poważnych, udokumentowanych i „naukowych”), że nie można tak łatwo zdemontować kłamstw i dezinformacji, jak to robimy na po stronie „kultów”, gdzie często jest ona tak wielka, że ​​od pierwszego czytania staje się urojeniowa i zaporowa.
Nie jest to całkowicie fałszywe, ale pojęcie sekty jest tak niejasne (MiVILUDES na początku stworzyło niezwykle ważną listę, na której było wymienione wszystko i wszystko. Po skargach do władz spora ich liczba zniknęła jakby przez przypadek .) i tak łatwo jest ocenić niepokojącego konkurenta jako sektę.
Ale to, co tak duże, mierzy się w stosunku do czego? To błędne koło, z którego prawie nie da się uciec.

PS; Kilka lat temu, w czasie skażonej krwi, rozmawiałem z członkiem policji sądowej, gdzie w tym samym czasie Świadkowie Jehowy na pierwszych stronach gazet pełnych dobrych intencji zamieścili informację o swojej odmowie transfuzji krwi ( brak odmowy transfuzji środków zastępczych krwi). I oczywiście zdawał sobie sprawę, że wtedy nie podjęli takiego ryzyka. Co dziwne, nie słyszymy już o ŚJ jako o sekcie.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Jak działają strony popularne wśród niektórych ludzi na świecie? Forum




przez Moindreffor » 22/11/19, 18:53

Ahmed napisał:MoindrefforPiszesz:
...ale w takim razie należy z takim samym zapałem potępić manipulację opinią opartą na demagogii.

Wybrani urzędnicy mają, przynajmniej formalnie, reprezentować swoich wyborców, więc nie ma nic szokującego w tym, że przy niektórych okazjach (wyborach!) biorą to pod uwagę…

Podoba mi się... (jest kilka spektakularnych zmian kurtek)
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Jak działają strony popularne wśród niektórych ludzi na świecie? Forum




przez Janic » 23/11/19, 11:21

Wybrani urzędnicy mają, przynajmniej formalnie, reprezentować swoich wyborców, więc nie ma nic szokującego w tym, że przy niektórych okazjach (wyborach!) biorą to pod uwagę…
czasem tak, czasem nie! Na przykład (wiem, że to niepokoi niejednego), kiedy w Izbie Deputowanych uchwalono ustawę o 11 szczepionkach, tylko nieco ponad 70 posłów z 577 głosowało za nią, a 60 za. Albo innych to nie obchodziło, albo (to ich zwyczaj) zakładali to na koniec sesji, bardzo późno następnego ranka, kiedy większość z nich jest nieobecna, a reszta myśli tylko o pójściu spać i po ostrzeżeniu swoich kumpli-zwolenników prawa, pod warunkiem, że zamierza się przekraść obok.
I nie jest to specyficzne dla tego przypadku!
Nic szokującego? :zaszokować: :płakać:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Jak działają strony popularne wśród niektórych ludzi na świecie? Forum




przez Ahmed » 23/11/19, 11:47

Nie bardzo widzę związek pomiędzy moim tekstem a Twoim komentarzem, o ile mój zawierał pewną ironię...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Jak działają strony popularne wśród niektórych ludzi na świecie? Forum




przez Janic » 23/11/19, 12:32

Nie bardzo widzę związek pomiędzy moim tekstem a Twoim komentarzem, o ile mój zawierał pewną ironię...
Dobrze zrozumiałem ten niuans, po prostu skorzystałem z okazji, aby podkreślić tę kwestię w zakresie „w pewnych okolicznościach”, co zależy od tego, kto ma władzę zezwalania lub zapobiegania, dlatego wziąłem to pod uwagę. Stąd konkretny przykład!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191