Elektrorheologia - Elektryczne oczyszczanie oleju napędowego

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez Christophe » 07/11/19, 16:15

kistinie napisał:Jonizację testowałem na wlocie powietrza. Zysk momentu obrotowego przy niskiej prędkości. To jest bardzo jasne. Do konsumpcji nie wiem, ponieważ jest to połączone z zaparowaniem za pomocą ultradźwięków.


Testowany tylko czy przechowywany? Plan montażu?

Do zaparowania, gdzieś go przedstawiłeś? (tutaj na ten temat forum czy gdzie indziej?)

Jak regulujesz przepływ?

Co z problemami zwapnienia?

kistinie napisał:Ale hej, obecnie chciałbym znaleźć kogoś, kto może trzymać się testu elektrycznej obróbki oleju napędowego. Idealnie na starym błędzie, który paruje przy mniej niż słupkach 200 i na HDI, aby sprawdzić, czy możliwy zysk jest inny.


Jeśli masz do wypożyczenia elektryczny zestaw zabiegowy, jestem gotów przetestować! Cóż, wyobrażam sobie, że trzeba to zrobić!

Mam starą bazę HDI z tuningiem Saaba 230 000 km (5.2-5,4 L / 100 ... może zejść do 4,8 L / 100 na autostradzie) już połknął kilkadziesiąt L benzyny i E85! : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez Christophe » 07/11/19, 16:22

kistinie napisał:Ponadto tego rodzaju publikacje zwykle znikają z wyszukiwarek i witryn państwowych, co nie ułatwia. Zastanawiam się dlaczego Roll:


Jeśli można go pobrać w formacie .pdf, zdecydowanie zaleca się zapisanie go w tym miejscu forum!! : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez Christophe » 07/11/19, 16:33

Właśnie zrobiłem to do pobrania .pdf tego tematu ...

I skopiowałem wkleiłem streszczenia ...

Oto rząd może przyjść! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
kistinie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 16/11/09, 09:18

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez kistinie » 07/11/19, 16:45

Christophe napisał:
kistinie napisał:Ponadto tego rodzaju publikacje zwykle znikają z wyszukiwarek i witryn państwowych, co nie ułatwia. Zastanawiam się dlaczego Roll:


Jeśli można go pobrać w formacie .pdf, zdecydowanie zaleca się zapisanie go w tym miejscu forum!! : Chichot:


Dziękuję. Pomyślę o tym w przyszłości. Ostatnie zaobserwowane zniknięcie, doświadczenie 2006 palnika gazowego ONERA, który przechodzi z 3 do 5KW z dodatkiem 20W pulsujących fal radiowych.

Co do reszty, 2% dotyczy łodzi rybackich. Dynamometr nazywa się zwykle puchnięciem : Chichot:

Mój drogi Christophe, przeciwstawiasz się swojej opinii wielu masowym faktom. To wszystko, czego chcesz, ale nie racjonalne podejście. Teraz dopiero od 10 lat, kiedy testuję silniki, możesz mieć więcej osobistych doświadczeń.
I wszystkie inne publikacje uniwersyteckie? Czy powinniśmy usunąć? Przemysłowcy, którzy używają? Lubią bezużyteczne? Wiele pozytywnych doświadczeń? Wynalazki? No cóż Ale ponieważ nigdy nie aspiruję do tego, by mieć największe. Zatrzymam się tam. A zatem nie przedmiotem jest obróbka elektryczna, a więc także magnetyczna.

https://femto-physique.fr/electromagnet ... savart.php
0 x
----------------------------------------------

Myśl globalnie działaj lokalnie ...
et
Czy dobrze, że nie jest emmerdée!

-----------------------------------------------
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez Christophe » 07/11/19, 17:48

kistinie napisał:Dziękuję. Pomyślę o tym w przyszłości. Ostatnie zaobserwowane zniknięcie, doświadczenie 2006 palnika gazowego ONERA, który przechodzi z 3 do 5KW z dodatkiem 20W pulsujących fal radiowych.


Zrobiłem to dla tego tematu, zobacz jak to zrobiłem ... Umieszczam odpowiedni plik .pdf pod każdym linkiem ...
Ponadto zyskujemy licznik pobrań! : Mrgreen:

Próbowałeś strony https://archive.org/ ?

Powiedziałbym, że 1 ma szczęście na stronie 2, aby znaleźć stronę ... ogólnie to zauważam, z drugiej strony nie wiem, czy archiwizują plik .pdf

Ale często nie jest to zniknięcie, to po prostu przeprojektowanie strony z pominięciem przekierowania 301 (webmaster do 2 pod ...)

kistinie napisał:Co do reszty, 2% dotyczy łodzi rybackich. Dynamometr nazywa się zwykle puchnięciem : Chichot:


Jeszcze gorzej! Przenoszona pogoda, wiatry, prądy, pływ i masa (nie stałe z jednego łowiska na drugi) wpływają na zużycie o wiele bardziej niż 2% !!

Nie przeczytałem protokołu, ale musiałbym to zrobić okres ten jest naprawdę bardzo długi i / lub liczba łodzi o dużym doświadczeniu dla 2% ma być znacząca ...

kistinie napisał:Mój drogi Christophe, przeciwstawiasz się swojej opinii wielu masowym faktom. To wszystko, czego chcesz, ale nie racjonalne podejście. Teraz dopiero od 10 lat, kiedy testuję silniki, możesz mieć więcej osobistych doświadczeń.


Gram adwokata diabła, wiesz, że jestem po „twojej” stronie: często słyszałem to samo o wstrzykiwaniu wody ...

Najgorszy argument, jaki przyjmuję w twarz i zdecydowanie najgorszy jest to, że „gdyby zadziałało, to byłoby wiadomo”… jest to argument większości idiotów… inżynierowie zrozumieli!

Wyjaśniasz mi więc o zamgleniu? Mam starego hdi, który tego nie chce !!! : Chichot:
0 x
kistinie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 16/11/09, 09:18

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez kistinie » 07/11/19, 20:59

Za zamglenie. To bardzo proste. Wibratory ultradźwiękowe, zasilacz 12 na 24V, przekaźniki.
W V1 stworzyłem zbiornik plus zbiornik z rozpylaczem, ale potrzebujesz pompy, aby precyzyjnie zarządzać poziomem, ponieważ zbyt mało tnie, za dużo, więcej pary, co jest trudne w przypadku wibracji i przyspieszeń. Tak więc w V2 ułożę piezzo na kawałku polistyrenu i przestawię na głowice 3 lub 4, ponieważ będzie to większy silnik.

Wstrzykuj parę po przepływie miernika, nie lubi wody. Nauczyłem się na mój koszt Roll:

I oczywiście mały filtr powietrza, taki jak motorower na wlocie świeżego powietrza, aby umożliwić zasysanie płynu.

W moim przypadku jest on sprzężony z jonizacją napływającego powietrza.

Zdjęcia i tekst można skopiować w celu archiwizacji.

https://www.facebook.com/francois.bouqu ... 614&type=3
0 x
----------------------------------------------



Myśl globalnie działaj lokalnie ...

et

Czy dobrze, że nie jest emmerdée!



-----------------------------------------------
kistinie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 16/11/09, 09:18

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez kistinie » 07/11/19, 21:03

PS: Aby trwać olej napędowy. Często używaj dodatków przeciwwodnych (powrót GO jest bardzo gorący, dlatego kondensuje się) i zapobiegaj zatarciu wtryskiwaczy. Biorąc pod uwagę cenę tych części i ich kruchość, jest opłacalna. Niektóre środki czyszczące FAP również działają dobrze. Mój poprzedni diesel wyprodukował 400,000Km i mógł zrobić znacznie więcej, ale energia elektryczna nie mogła tego więcej zrobić, a samochód stał się zbyt mały dla firmy.
0 x
----------------------------------------------



Myśl globalnie działaj lokalnie ...

et

Czy dobrze, że nie jest emmerdée!



-----------------------------------------------
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez GuyGadebois » 07/11/19, 21:12

kistinie napisał:PS: Aby trwać olej napędowy. Często używaj dodatków przeciwwodnych (powrót GO jest bardzo gorący, dlatego kondensuje się) i zapobiegaj zatarciu wtryskiwaczy. Biorąc pod uwagę cenę tych części i ich kruchość, jest opłacalna. Niektóre środki czyszczące FAP również działają dobrze. Mój poprzedni diesel wyprodukował 400,000Km i mógł zrobić znacznie więcej, ale energia elektryczna nie mogła tego więcej zrobić, a samochód stał się zbyt mały dla firmy.

Nie ma potrzeby stosowania dodatków. Nigdy nie idź do końca zbiornika, raz w roku, nałóż dyspergator i pełny 1 na 3 (lub 4) na Total Excellium lub równoważny, to więcej niż wystarcza.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
kistinie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 16/11/09, 09:18

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez kistinie » 07/11/19, 23:41

Łączna ilość oleju napędowego w 15Cts plus litr jest taka sama jak najtańsza, ale dodawany dodatek jest sprzedawany po wysokiej cenie, co najmniej dwukrotnie, prawdopodobnie więcej, i nie wybieramy ani dawki, ani składu , Tak właśnie mówię, po prostu droższe. Ale z pewnością bardziej praktyczne, ponieważ nie ma potrzeby zarządzania dodatkowymi produktami. Czy to przyjemność zaprzeczać? Rozumiem, mam dzieci.
0 x
----------------------------------------------



Myśl globalnie działaj lokalnie ...

et

Czy dobrze, że nie jest emmerdée!



-----------------------------------------------
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez GuyGadebois » 07/11/19, 23:57

kistinie napisał: Czy to przyjemność zaprzeczać? Rozumiem, mam dzieci.

Żadnej sprzeczności, po prostu mój sposób na to, dodając, że nie powinieneś schodzić na dno zbiornika, o którym nie wspomniałeś i który jest mimo to niezbędny.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87