Zanieczyszczenie to (zawsze) drugie!?! Czy ekologia jest mizantropijna (patrz faszysta)?

filozoficzne debaty i firm.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Zanieczyszczenie to (zawsze) drugie!?! Czy ekologia jest mizantropijna (patrz faszysta)?




przez GuyGadebois » 07/11/19, 22:29

sicetaitsimple napisał:
Ahmed napisał:Kto mówi o adaptacji


Me.
Szkoda tylko, że dwoje ludzi, którzy mają do powiedzenia mądre rzeczy, nie wiedzą, jak „dostosować się”, aby były zrozumiałe.

Dzieje się tak dlatego, że konieczne jest wykorzystanie inteligencji inteligencji, która nie jest w zasięgu każdego.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Zanieczyszczenie to (zawsze) drugie!?! Czy ekologia jest mizantropijna (patrz faszysta)?




przez Ahmed » 07/11/19, 23:00

Tak, Facet, dokładnie to miałem na myśli (pipotron)!
Piszesz:
Dzieje się tak dlatego, że konieczne jest wykorzystanie inteligencji inteligencji, która nie jest w zasięgu każdego.

Kolejne nadużycie pipotronu? Uwaga na uzależnienie!

@ Sicetaitsimple: to byłoby oczywiście moje najdroższe życzenie, bo po co pisać, skoro nikt nie czyta? Wątpię jednak w taką możliwość (w każdym razie przyznaję, że nie jestem do tego zdolny), ponieważ nie jest to takie proste i trudno uniknąć uciekania się do koncepcji przy budowaniu innych (jeśli chcesz porównania, to trochę jak z obiektem programowanie*: pozwala na pewne akrobacje kosztem nabycia wstępnego trybu kodowania).

*Mam nadzieję, że nie jestem głupi, bo moje wspomnienia na ten temat są dość odległe, ale myślę, że zrozumiecie, jeśli trochę poćwiczycie (jak to jest w moim przypadku bardzo powierzchownie, z ciekawości)
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Zanieczyszczenie to (zawsze) drugie!?! Czy ekologia jest mizantropijna (patrz faszysta)?




przez GuyGadebois » 07/11/19, 23:06

Ahmed napisał:Tak, Facet, dokładnie to miałem na myśli (pipotron)!
Piszesz:
Dzieje się tak dlatego, że konieczne jest wykorzystanie inteligencji inteligencji, która nie jest w zasięgu każdego.

Kolejne nadużycie pipotronu? Uwaga na uzależnienie!

Aforystą staje się już od pierwszego aforyzmu. (© Janic)
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9882
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2695

Re: Zanieczyszczenie to (zawsze) drugie!?! Czy ekologia jest mizantropijna (patrz faszysta)?




przez sicetaitsimple » 07/11/19, 23:13

Ahmed napisał:Wątpię jednak w taką możliwość (w każdym razie przyznaję, że nie jestem do tego zdolny), ponieważ nie jest to takie proste i trudno uniknąć uciekania się do koncepcji przy budowaniu innych (jeśli chcesz porównania, to trochę jak z obiektem programowanie*: pozwala na pewne akrobacje kosztem nabycia wstępnego trybu kodowania).
*Mam nadzieję, że nie jestem głupi, bo moje wspomnienia na ten temat są dość odległe, ale myślę, że zrozumiecie, jeśli trochę poćwiczycie (jak to jest w moim przypadku bardzo powierzchownie, z ciekawości)


Całkowicie niezrozumiałe, przepraszam... Czy możesz pisać w trakcie rozmowy z lekarzem, warzywniakiem lub innymi rzeczami na rynku, mechanikiem, sąsiadem...?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Zanieczyszczenie to (zawsze) drugie!?! Czy ekologia jest mizantropijna (patrz faszysta)?




przez Ahmed » 07/11/19, 23:24

Tak, i pokazałem to już w prostych tematach, które można i przede wszystkim należy rozpatrywać w formie zgodnego z nimi języka.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9882
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2695

Re: Zanieczyszczenie to (zawsze) drugie!?! Czy ekologia jest mizantropijna (patrz faszysta)?




przez sicetaitsimple » 07/11/19, 23:34

Ahmed napisał:Tak, i pokazałem to już w prostych tematach, które można i przede wszystkim należy rozpatrywać w formie zgodnego z nimi języka.

Cóż, moim zdaniem byłoby dobrze, gdybyś spróbował rozszerzyć to pragnienie na bardziej złożone tematy, zamiast ukrywać się za koncepcjami niezrozumiałymi dla zwykłych śmiertelników na forum tak jak to.
W przeciwnym razie napisz książkę lub utwórz kanał na Youtube. Być może odniesiesz sukces.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79454
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Zanieczyszczenie to (zawsze) drugie!?! Czy ekologia jest mizantropijna (patrz faszysta)?




przez Christophe » 18/11/19, 09:04

Czasem też mam kłopoty z pismami Ahmeda... Myślę, że w tym przypadku nie jesteśmy źli! : Chichot:

Przykład zrzucania zanieczyszczeń na plecy drugiego...

Przesłanie jest jasne: to koncerny międzynarodowe zanieczyszczają środowisko... lub też koncerny międzynarodowe stają się takimi dzięki... swoim licznym klientom...

Zatem to nie korporacje międzynarodowe, ale ich klienci zanieczyszczają… a więc najprawdopodobniej my wszyscy.

Byłoby bardzo zaskakujące, gdyby tylko jeden członek forum nie jest (ani nie byłby*) klientem, bezpośrednim lub pośrednim, co najmniej 1 z tych 100 międzynarodowych korporacji...



* nie w przypadku koniugacji : Chichot:...Achmed?
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Zanieczyszczenie to (zawsze) drugie!?! Czy ekologia jest mizantropijna (patrz faszysta)?




przez Janic » 18/11/19, 09:57

Mówiąc dokładniej, są klientami tych 100 międzynarodowych korporacji... zanieczyszczenie jest zawsze tym drugim?
i nie ma klientów, jeśli nie ma produktu i nie ma produktu, jeśli nie ma producenta tego produktu wytworzonego przez tych, którzy je kupują.
W ten sposób międzynarodowe koncerny chemiczne zatrudniają miliony pracowników, którzy będą konsumować, w różnych formach, produkty, które wyprodukowały lub które pomogły wyprodukować. Jest oczywiste, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni, dlatego wszyscy jesteśmy zabójcami!

PS: ja bocou paime fasson don Ahmed seks premium : Chichot:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: Zanieczyszczenie to (zawsze) drugie!?! Czy ekologia jest mizantropijna (patrz faszysta)?




przez phil12 » 18/11/19, 10:55

Witam,

I jeszcze raz, jak powiedział filozof Michel Colucci:
<Kiedy myślisz, że wystarczyłoby ich nie kupować, żeby nie sprzedać>
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79454
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: Zanieczyszczenie to (zawsze) drugie!?! Czy ekologia jest mizantropijna (patrz faszysta)?




przez Christophe » 18/11/19, 10:59

I miał absolutną rację: krzyczymy na produkty oraz na producentów lub sprzedawców „produktów zanieczyszczających środowisko”, podczas gdy powinniśmy krzyczeć na ich klientów!

Myślę, że on też powiedział
„To, że wielu z nich się myli, nie znaczy, że mają rację”…

Niestety w przypadku sieci społecznościowych okazało się, że mieli rację! Ponieważ to liczba i tylko liczba stanowi o „sile” sieci społecznościowych!

Właśnie zamieściłem tutaj „niezły” przykład: społeczeństwo-i-filozofia/envoye-special-le-danger-facebook-t6650-290.html#p372122
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Macro i goście 104