Tabela zgodności Elektryczny Trójfazowy brak równowagi! Linky jumping!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Tabela zgodności Elektryczny Trójfazowy brak równowagi! Linky jumping!




przez Christophe » 10/02/24, 16:21

Sieci trójfazowe muszą być mniej więcej zrównoważone w zależności od przeznaczenia domu, to znaczy podczas początkowego okablowania elektrycznego... Na przykład: nie ustawiamy pieca na tej samej fazie, co pralnia z pralką maszyna. Umyć i wysuszyć...

Późniejsze użycie jest całkowicie losowe i rzeczywiście zadaniem menedżera sieci jest uporządkowanie sytuacji… ale to może się zmienić… właśnie dzięki (ponieważ?) trójfazowemu Linkysowi.

Prąd nie jest jeszcze wystarczająco drogi...mój synu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16266
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5285

Re: Tabela zgodności Elektryczny Trójfazowy brak równowagi! Linky jumping!




przez Remundo » 10/02/24, 17:45

Mam dwa trójfazowe Linky, przyjmują moc niezrównoważoną.

Poza tym nie jest możliwe, aby w domu były stale 3 fazy o jednakowej mocy. Ponieważ urządzenia są jednofazowe i nie ma między nimi żadnych reguł.
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9900
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2706

Re: Tabela zgodności Elektryczny Trójfazowy brak równowagi! Linky jumping!




przez sicetaitsimple » 10/02/24, 18:08

Christophe napisał:
Późniejsze użycie jest całkowicie losowe i rzeczywiście zadaniem menedżera sieci jest uporządkowanie sytuacji… ale to może się zmienić… właśnie dzięki (ponieważ?) trójfazowemu Linkysowi.

Nie rozumiem ...
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 588
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 313

Re: Tabela zgodności Elektryczny Trójfazowy brak równowagi! Linky jumping!




przez Piotr » 10/02/24, 18:52

Remundo napisał:Mam dwa trójfazowe Linky, przyjmują moc niezrównoważoną.

Poza tym nie jest możliwe, aby w domu były stale 3 fazy o jednakowej mocy. Ponieważ urządzenia są jednofazowe i nie ma między nimi żadnych reguł.

Ciekawe, w jakim stopniu akceptuje brak równowagi, próbowałeś?

Mam również tri 12 kVA, ale nigdy nie zużywam takiej mocy, czy gdybym przeszedł na 6 kVA z łączem, mógłbym zużywać 20 A na jednej fazie, tak jak obecnie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16266
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5285

Re: Tabela zgodności Elektryczny Trójfazowy brak równowagi! Linky jumping!




przez Remundo » 10/02/24, 19:22

to na pewno toleruje kilka kW. Widziałem różnice do 5 kW pomiędzy fazami.

Właściwie mam wrażenie, że jedyne co może sprawić, że przeskoczy to próg prądowy na fazę.
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9900
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2706

Re: Tabela zgodności Elektryczny Trójfazowy brak równowagi! Linky jumping!




przez sicetaitsimple » 10/02/24, 20:08

Petrus napisał:Mam również tri 12 kVA, ale nigdy nie zużywam takiej mocy, czy gdybym przeszedł na 6 kVA z łączem, mógłbym zużywać 20 A na jednej fazie, tak jak obecnie?


Jeśli masz wyłączenia trójfazowe z powodu przeciążonej fazy, masz dwa lub trzy rozwiązania:
-albo rozwiązać problem w instalacji wewnętrznej, przenosząc zasilanie do urządzenia, które wyzwala (zidentyfikowałeś to?) z najbardziej obciążonej fazy do najmniej obciążonej, jeśli wiesz, jak to zrobić, dlaczego nie, ale tak jak ja wspomniane powyżej, nie zawsze jest to łatwe, szczególnie w starym domu. Jak nie wiesz to interwencja elektryka to koszt.
- lub przejść na jednofazowe, ale to też jest koszt (interwencja enedis). Jeśli jednak oszacujesz, że Twoje maksymalne zużycie energii wynosi 6 kVA, możesz zmniejszyć abonament do tej wartości, co z czasem przyniesie pewne oszczędności
- albo zainstaluj moduł odciążający na najbardziej obciążonej fazie, pod warunkiem, że masz urządzenia, które można łatwo odłączyć bez ograniczeń.
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 588
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 313

Re: Tabela zgodności Elektryczny Trójfazowy brak równowagi! Linky jumping!




przez Piotr » 10/02/24, 20:40

Remundo napisał:to na pewno toleruje kilka kW. Widziałem różnice do 5 kW pomiędzy fazami.
Właściwie mam wrażenie, że jedyne co może sprawić, że przeskoczy to próg prądowy na fazę.

W abonamencie ile kVA?

Obecnie nie mam PB w mojej instalacji, zwykle to ja to zrobiłem :D
Duzi odbiorcy są dobrze rozdzieleni na trzy fazy. Moje pytanie brzmi, czy łącze umożliwiłoby mi przejście na niższy abonament, biorąc pod uwagę, że jest to „inteligentny” licznik, który logicznie oblicza całkowitą moc, w przeciwieństwie do mechanicznego wyłącznika, który uruchamia na jedną trzecią mocy abonamentu na fazę i dlatego wymaga wykupienia abonamentu większego niż Twoje rzeczywiste potrzeby.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16266
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5285

Re: Tabela zgodności Elektryczny Trójfazowy brak równowagi! Linky jumping!




przez Remundo » 10/02/24, 20:44

Mam 12 kVA i 15 kVA
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9900
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2706

Re: Tabela zgodności Elektryczny Trójfazowy brak równowagi! Linky jumping!




przez sicetaitsimple » 10/02/24, 21:03

Petrus napisał: moje pytanie brzmi po prostu, czy linky umożliwiłyby mi przejście na niższy abonament, biorąc pod uwagę, że jest to „inteligentny” licznik, który logicznie oblicza całkowitą moc, w przeciwieństwie do mechanicznego wyłącznika, który zadziała przy jednej trzeciej mocy prądu abonamentu na jedną fazę i dlatego wymaga wykupienia abonamentu większego niż Twoje rzeczywiste potrzeby.


O ile mi wiadomo, nie, linky uruchamia się, gdy jedna z faz przekracza moc.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Tabela zgodności Elektryczny Trójfazowy brak równowagi! Linky jumping!




przez Christophe » 11/02/24, 00:11

sicetaitsimple napisał:
Christophe napisał:
Późniejsze użycie jest całkowicie losowe i rzeczywiście zadaniem menedżera sieci jest uporządkowanie sytuacji… ale to może się zmienić… właśnie dzięki (ponieważ?) trójfazowemu Linkysowi.

Nie rozumiem ...


Nie bądź głupi, rozumiesz bardzo dobrze...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158