Największa katastrofa finansowa w historii nastąpi w 2019

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Janic » 17/10/19, 14:33

ale dopóki w to wierzysz, masz do tego prawo!
Ja w to nie wierzę (powinniśmy się zastanowić nad wyjściem z tego kadru... Roll: ), to oczywiste, inaczej nie wypuszczałbyś tylu szalonych projekcji, mówiłbyś o czymś zupełnie innym.
z tą różnicą, że stwierdzenie czegoś, czego nie można udowodnić, a co jest zatem jedynie wynikiem przekonania, nazywa się wiarą! Nie twierdzę jednak, że nie masz racji wierząc w to! :D
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez eclectron » 17/10/19, 17:59

Janic napisał: z tą różnicą, że stwierdzenie czegoś, czego nie można udowodnić, a co jest zatem jedynie wynikiem przekonania, nazywa się wiarą! Nie twierdzę jednak, że nie masz racji wierząc w to! :D

Kiedy mówimy, że niebo jest niebieskie, jest to obserwacja. Następnie używamy konwencji języka, aby to wyrazić.
ale nie da się tego udowodnić ślepemu człowiekowi.

W omawianym przypadku zauważam (oczywiście biorąc pod uwagę całą masę elementów), że zatem nie jestem w to przekonany. : Mrgreen:
Kiedy zmienisz mowę, zobaczę, że nie czcisz już ego, siebie i nie będzie mi to przeszkadzać, ponieważ nigdy nie było to przedmiotem mojego przekonania.
Wiara jest czymś, czego się trzymasz, czymś, z czym się identyfikujesz, a mnie to nie obchodzi.
Jedyne, co mnie nie obchodzi, to to, że nosimy podróbkę.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez GuyGadebois » 17/10/19, 19:12

Janic napisał: z wyjątkiem stwierdzenia czegoś, czego nie można udowodnić, a co jest zatem jedynie wynikiem przekonania, to się nazywa wiara!

Niekoniecznie. Istnieją logiczne wiązki prowadzące do intuicji. I nie ma to nic wspólnego z przekonaniem, a tym bardziej z wiarą.
Ostatnio edytowane przez GuyGadebois 17 / 10 / 19, 19: 37, 1 edytowany raz.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Janic » 17/10/19, 19:36

Kiedy mówimy, że niebo jest niebieskie, jest to obserwacja. Następnie używamy konwencji języka, aby to wyrazić.
ale nie da się tego udowodnić ślepemu człowiekowi.
Liczyłem na tę odpowiedź, bo też często z niej korzystam. Zatem kiedy mówisz o prawdziwym lub rzekomym ego innych, musisz zająć to samo stanowisko w stosunku do swojej wypowiedzi.
W omawianym przypadku zauważam (oczywiście widziałem całą masę elementów), dlatego nie jestem w to przekonany.
więc jeśli ktoś na polu religijnym myśli, że usłyszał boski głos, widział dziewicę lub po prostu przypisuje cud jakiemukolwiek zdarzeniu, to nie jest to wiara?!. Wszystkie znajdują się w tym samym zeznaniu dowodowym, mniej lub bardziej kwestionowanym przez tych, którzy w to nie wierzą, i tam również przechodzi doświadczenie, które nie jest uważane za dostępne dla innych. To też chcę wyrazić! Masz przekonania, tym lepiej dla ciebie, ale nie każdy ma obowiązek je przyjąć i na szczęście.
Ja sam wyrażam przekonania, które są przeciwne innym przekonaniom, stąd ich konfrontacja, która niekoniecznie prowadzi do członkostwa, a po prostu do porównania.
Gdy zmienisz melodię, Chciałbym, żebyś nie czcił już ego, dla siebie i nie będzie mi to przeszkadzać, ponieważ nigdy nie było to przedmiotem mojego przekonania.
Co zauważysz? Każąc sobie ocenić proste wrażenie, które dzielisz tylko ze sobą: jest trochę lekkie!
Wiara jest czymś, czego się trzymasz, czymś, z czym się identyfikujesz, a mnie to nie obchodzi.
Nie aż tak bardzo, ponieważ trzymasz się dokładnie tego, co myślisz, że wiesz o swoim postrzeganiu ego, czego nie kwestionuję, ponieważ każdy ma swoje własne przekonania, nie musi to koniecznie oznaczać konieczności ich trzymania się.
Jedyne, co mnie nie obchodzi, to to, że nosimy podróbkę.
Tym lepiej, że jesteś przeciwny podróbce, ale która? Co jest naprawdę nie tak lub w co wierzysz mylić się? a więc według jakich kryteriów? Nieokreślony!
Na przykład moją reakcją na Twoje przemówienie jest to, że po przeczytaniu uważasz, że (niezależnie od tego, o czym mowa) to bzdury, i dlaczego nie? Ale na podstawie jakich kryteriów nie wspomniano, co jest zatem jedynie oceną wartościującą co jest właśnie przejawem ego. Trudno więc, a nawet pretensjonalnie, dostrzec źdźbło w oku drugiego człowieka, jeśli we własnym ma się belkę.

@chłopak
to się nazywa wiara!
Niekoniecznie. Istnieją logiczne wiązki prowadzące do intuicji.
dlaczego nie! Czy masz konkretny przykład ilustrujący to?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez GuyGadebois » 17/10/19, 19:41

„Umysł intuicyjny jest świętym darem, a umysł racjonalny jest wiernym sługą. Stworzyliśmy społeczeństwo, które czci sługę, a zapomniało o darze. »
A. Einsteina
https://histoiredintuition.com/2016/11/ ... -einstein/
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Janic » 17/10/19, 19:48

„Umysł intuicyjny jest świętym darem, a umysł racjonalny jest wiernym sługą. Stworzyliśmy społeczeństwo, które czci sługę, a zapomniało o darze. »
A. Einsteina
https://histoiredintuition.com/2016/11/ ... -Einsteina/
ładne sformułowanie! Chociaż wiążą i dar i świętość dla niektórych jest to nie do przyjęcia, ale Einstein był ponad to i nazwał rzeczy po imieniu!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez GuyGadebois » 17/10/19, 19:59

Janic napisał:
„Umysł intuicyjny jest świętym darem, a umysł racjonalny jest wiernym sługą. Stworzyliśmy społeczeństwo, które czci sługę, a zapomniało o darze. »
A. Einsteina
https://histoiredintuition.com/2016/11/ ... -Einsteina/
ładne sformułowanie! Chociaż wiążą i dar i świętość dla niektórych jest to nie do przyjęcia, ale Einstein był ponad to i nazwał rzeczy po imieniu!

Ponieważ Einstein jest ateistą (lub przynajmniej agnostykiem)*, słowa „święty” nie należy rozumieć tak, jak je zrozumiałeś. Sacrum: któremu zawdzięczamy absolutny szacunek w sensie moralnym i niereligijnym. Jeśli chodzi o dar, to należy dziękować naturze, a nie jakiejkolwiek boskości.

*„Słowo Bóg jest dla mnie niczym innym jak wyrazem i wytworem ludzkich słabości, a Biblia zbiorem czcigodnych legend, choć dość prymitywnych”. Fragment listu Alberta Einsteina do Erica Gutkinda, 1954
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Janic » 17/10/19, 20:43

Ponieważ Einstein jest ateistą (lub przynajmniej agnostykiem)*, słowa „święty” nie należy rozumieć tak, jak je zrozumiałeś. Sacrum: Któremu zawdzięczamy absolutny szacunek, w sensie moralnym, a nie religijnym.
Moralność, religijność, to jest to samo, ponieważ to religie zawsze ustanawiały to, co należy uważać za moralne, jak na przykład 10 przykazań, wszystkie kultury razem wzięte.
Problem, który Einstein wyraźnie dostrzega, polega na tym, że nie należy mylić instytucji z rolą społeczną i duchową, jaką mają pełnić i które nie wyrządzają ani nie szkodzą.
to trochę jak obwinianie rodziców za głupie rzeczy, które robią dzieci.
A jeśli chodzi o prezent, to natura dziękować a nie jakieś bóstwo.
słowo natura jest jedynie ateizowanym słowem tego, co wcześniej przypisywano bogu jako twórcy, w przeciwnym razie sprowadzałoby się do ubóstwiania: biała czapka, biała czapka!
*„Słowo Bóg jest dla mnie niczym innym jak wyrazem i wytworem ludzkich słabości, a Biblia zbiorem czcigodnych legend, choć dość prymitywnych”. Fragment listu Alberta Einsteina do Erica Gutkinda, 1954

Znam ten wzór, a także: Nauka bez religii jest kulawa, religia bez nauki jest ślepa. " Lub : " Wszystkie religie, sztuki i nauki są gałęziami tego samego drzewa » itd… co raczej nie odpowiada wojnie prowadzonej z religiami
Ludzie więc potykają się raczej o słowa i znaczenia, jakie nadawały im lub eliminowały kolejne kultury.
Jednak, i nikt nie może temu zaprzeczyć, został wychowany w kulturze judaistycznej, języku, piśmie, interpretacji tekstów natchnionych (intuicji?), z własnymi sprzecznościami pomiędzy zasadami i ich zastosowaniem. Co logicznie nasuwa pytanie, które pojawia się niczym slogan: „ gdyby Bóg istniał, dlaczego pozwoliłby, aby wydarzyły się te wszystkie okropności, które moralność potępia, nie interweniując, aby mu to uniemożliwić? i czy ktoś jest wierzący, czy nie, to pytanie dręczy ludzkie umysły; z drugiej strony nikomu nie przeszkadza, że ​​natura (której nadajemy boskie przymioty) jest bezlitosna. Tam pigułka przechodzi bez problemu, pomimo ciągłej przemocy, a ludzie, tam, byliby jej wdzięczni? Coś jest nie tak z takim rozumowaniem.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez GuyGadebois » 17/10/19, 20:49

Janic napisał:
Ponieważ Einstein jest ateistą (lub przynajmniej agnostykiem)*, słowa „święty” nie należy rozumieć tak, jak je zrozumiałeś. Sacrum: Któremu zawdzięczamy absolutny szacunek, w sensie moralnym, a nie religijnym.
Moralność, religijność, to jest to samo <<< Wcale nie. W społeczeństwach animistycznych istnieją zasady moralne (a ponieważ człowiek jest człowiekiem) znacznie starsze niż wierzenia monoteistyczne.
A jeśli chodzi o prezent, to natura dziękować a nie jakieś bóstwo.
słowo natura jest jedynie ateizowanym słowem tego, co wcześniej przypisywano bogu <<< Wcale nie (bis). Natura, wszechświat obejdzie się bez Boga, który jest prymitywnym wynalazkiem człowieka.
*„Słowo Bóg jest dla mnie niczym innym jak wyrazem i wytworem ludzkich słabości, a Biblia zbiorem czcigodnych legend, choć dość prymitywnych”. Fragment listu Alberta Einsteina do Erica Gutkinda, 1954

Znam ten wzór, a także: Nauka bez religii jest kulawa, religia bez nauki jest ślepa. » <<< Religie to regresywna ślepa uliczka, nauka rozwija się od starożytności. Nie ma nic wspólnego pomiędzy tymi, które są utrwalone na zawsze w z góry określonej „tradycji” i tymi, które są „wolne”. Poza tym już (Chińczycy) sprzeciwiłem się twojej religijnie skoncentrowanej interpretacji tego zdania. Lub : " Wszystkie religie, sztuki i nauki są gałęziami tego samego drzewa <<< Kto powiedział, że „wszystkie religie, wszystkie sztuki i wszystkie nauki są gałęziami tego samego drzewa”? Nie Einsteina. co raczej nie odpowiada wojnie prowadzonej z religiami.
Ludzie więc potykają się raczej o słowa i znaczenia, jakie nadawały im lub eliminowały kolejne kultury.
Jednak, i nikt nie może temu zaprzeczyć, został wychowany w kulturze judaistycznej, języku, piśmie, interpretacji tekstów natchnionych (intuicji?), z własnymi sprzecznościami pomiędzy zasadami i ich zastosowaniem. <<< Wspaniale demonstruje, że uwolnił się od tego rodzaju uwarunkowań.*

Krótko mówiąc, po raz kolejny bierzesz swój pęcherz za latarnię i swoje pragnienia rzeczywistości. Nie skomentowałem zakończenia, które jest (w moim mniemaniu) bezmiernie antropomorficzną głupotą i które doskonale ilustruje twój intelektualny niepokój, który ucieka w przekonaniu, że należy się mniej bać. : Mrgreen:

* Dla mnie religia żydowska jest, jak wszystkie inne religie, wcieleniem prymitywnego przesądu (...) A naród żydowski, do którego dumnie należę i z którego mentalnością czuję się głęboko zakotwiczony, n nie ma formy godności różniącej się od innych narodów. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie są lepsi od innych grup ludzkich, nawet jeśli brak mocy chroni ich przed najgorszymi ekscesami.
Fragment listu Alberta Einsteina do Erica Gutkinda, 1954
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Największa krach finansowy w historii nastąpi w 2019




przez Adrien (były nico239) » 17/10/19, 23:52

„Ogólny wzór upadku cywilizacji”

O 3:51 jest nadzieja : Mrgreen:

2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139