Produkcja ciepłej wody fotowoltaicznej na prąd stały

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
ewaluację
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 02/11/16, 16:22
Lokalizacja: cosmopolitanie
x 7

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez ewaluację » 18/04/20, 18:06

pasc napisał:Żaden zbiornik CWU nie jest zasilany prądem stałym. Mam drugą sieć słoneczną z innymi panelami, podłączoną do opracowanego przez mnie falownika, który odłącza niektóre urządzenia od sieci EDF i dostarcza im przemienną energię, gdy słońce jest obecne.

OK, dziękuję, jest całkowicie jasne.

Generator, w którym przypadku to działa?
Cięcie EDF, brak słońca i rozładowane baterie?
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez ENERC » 18/04/20, 19:30

Nie przeczytałem całego tematu, ale przecięcie prądu stałego nie jest łatwe (potrzebujesz tranzystora).
Aby wykonać ECS, raczej pójdę do AC z routerem typu „Tignous router” (aby znaleźć na forum fotowoltaiczne dla zasady tego routera).

Pozostając realistycznym, możesz ogrzać balon PV od marca do października, ale w miesiącach zimowych jest to niebezpieczne. Dlatego lepiej jest pozostać w AC, aby ogrzewać sieć zimą, a latem - część PV.
Jeśli produkcja PV jest mniejsza niż 5 kWh dziennie w lecie, zużyjesz 100% swojej produkcji. Jeśli strzelasz więcej niż 100L dziennie, możesz umieścić więcej PV. Lub mniej, jeśli spożywasz mniej niż 100 l dziennie.
2 x
Avatar de l'utilisateur
ewaluację
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 02/11/16, 16:22
Lokalizacja: cosmopolitanie
x 7

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez ewaluację » 18/04/20, 19:56

Dziękuję za te szczegóły. : Wink:
ENERC napisał:Nie przeczytałem całego tematu, ale przecięcie prądu stałego nie jest łatwe (potrzebujesz tranzystora).

Możemy dostarczyć balonowi prąd stały nawet w sieci za pomocą mostka diodowego
Następnie można łatwo wykonać „LUB” między sektorem a panelami.
Możemy używać termostatu balonowego w sposób ciągły przy niskim prądzie, ale wystarczająco znaczącym, aby wyczyścić styki, 10 do 50 mA, podane przez rezystor mocy i przekazać ten sygnał przez tranzystor, aby kontrolować moc.
0 x
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez PASC » 18/04/20, 20:00

Zespół prądotwórczy dotyczy tylko urządzeń działających tylko w trybie posuwisto-zwrotnym (maszyny wirujące, a zatem silniki lodówek itp.). Nie ma baterii, która w przypadku braku lub niewystarczającej produkcji energii słonecznej grupa przełącza zasilanie lodówki z powrotem do sieci publicznej. Ogólnie rzecz biorąc, ekonomiczna równowaga przechowywania w bateriach nigdy nie jest dobra. Ponadto zarządzanie flotą akumulatorów jest bardzo skomplikowane, akumulatory są interesujące tylko przy zakładaniu grup paliwowych.
0 x
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez PASC » 18/04/20, 20:05

Na moim balonie nie miałem dostępu do styków termostatu, musiałem dodać jeden na zewnątrz, aby kontrolować tranzystor. Do ręcznego odcięcia używam jednego ze styków podwójnego stycznika do napędzania tranzystora, a drugiego do mechanicznego odcięcia zasilania.
0 x
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez PASC » 18/04/20, 20:11

Ze względów bezpieczeństwa sektora i linii prądu stałego paneli nie można mieszać. Ta linia musi rzeczywiście pozostawać swobodnie, aby zapewnić ochronę typu „aż do drugiego uszkodzenia”. Linia prądu przemiennego jest chroniona przez różnicę przy pierwszym zwarciu. Poza tym mój falownik ma również swój własny mechanizm różnicowy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
ewaluację
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 02/11/16, 16:22
Lokalizacja: cosmopolitanie
x 7

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez ewaluację » 19/04/20, 07:48

pasc napisał:Zespół prądotwórczy dotyczy tylko urządzeń działających tylko w trybie posuwisto-zwrotnym (maszyny wirujące, a zatem silniki lodówek itp.). Nie ma baterii, która w przypadku braku lub niewystarczającej produkcji energii słonecznej grupa przełącza zasilanie lodówki z powrotem do sieci publicznej. Ogólnie rzecz biorąc, ekonomiczna równowaga przechowywania w bateriach nigdy nie jest dobra. Ponadto zarządzanie flotą akumulatorów jest bardzo skomplikowane, akumulatory są interesujące tylko przy zakładaniu grup paliwowych.

Rozumiem ideę obejścia się bez baterii, rozumiem, do czego można wykorzystać grupę, ale nie rozumiem logiki posiadania grupy?
Ogólna idea polega na oszczędzaniu pieniędzy na energii słonecznej i innym przejściu na EDF?
Co robi generator w instalacji, ponieważ hałasuje, emituje zanieczyszczenia, a KWh musi kosztować więcej niż z EDF.
Czy grupa uzasadniałaby się jako ostateczność, gdy nie ma słońca ani EDF?
0 x
Avatar de l'utilisateur
ewaluację
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 02/11/16, 16:22
Lokalizacja: cosmopolitanie
x 7

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez ewaluację » 19/04/20, 07:49

pasc napisał:Ze względów bezpieczeństwa sektora i linii prądu stałego paneli nie można mieszać.

To aspekt, który mi uciekł. : Wink:
0 x
PASC
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 31/08/19, 23:31
x 16

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez PASC » 19/04/20, 08:25

Nie byłem jasny. Kiedy mówię o generatorze, jest to grupa słoneczna. Nie mam generatora z paliwem. W rzeczywistości chciałem powiedzieć, że niezależna grupa nie wprowadza się ponownie do sieci. Wyboru dokonuje się albo grupowo, albo sieciowo, ale nie ma sprzężenia zwrotnego, ani z falownika do sieci, ani z sieci do falownika (akumulatorów, gdy faktycznie je ma).
0 x
Avatar de l'utilisateur
ewaluację
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 02/11/16, 16:22
Lokalizacja: cosmopolitanie
x 7

Re: Produkcja ciepłej wody w fotowoltaicznym prądzie stałym




przez ewaluację » 19/04/20, 09:01

pasc napisał:Nie byłem jasny. Kiedy mówię o generatorze, jest to grupa słoneczna. Nie mam generatora z paliwem. W rzeczywistości chciałem powiedzieć, że niezależna grupa nie wprowadza się ponownie do sieci. Wyboru dokonuje się albo grupowo, albo sieciowo, ale nie ma sprzężenia zwrotnego, ani z falownika do sieci, ani z sieci do falownika (akumulatorów, gdy faktycznie je ma).

Dzięki za wyjaśnienie, teraz jest całkowicie jasne.
Uważam, że na określenie instalacji słonecznej raczej używamy określenia „mikroelektrownia słoneczna”.
Generator zwykle kojarzony jest z generatorem elektrycznym z silnikiem paliwowym, stąd moje nieporozumienia.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115