Przejrzyj, przetestuj i zdjęcia w podczerwieni Arctic Air Ultra (mini klimatyzator z kostką wyparną)

Dobre kupowanie i dobry wybór produktu lub usługi oznacza, że ​​oprócz zadowolenia, mniejszego zużycia i ochrony planety, w 2021 r. ważne jest, aby kupować lepiej! Również wymiana informacji i doświadczeń pozwala uniknąć różnych przekrętów i oszustów. W 2021 roku niezbędna jest wymiana doświadczeń użytkowania, pozytywnych lub negatywnych, ponieważ rynek produktów i usług dla konsumenta jeszcze nigdy w historii ludzkości nie był tak bogaty. Pomoc w lepszym wyborze jest niezbędna, ponieważ kupowanie lepszych oznacza kupowanie produktów zrównoważonych!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79429
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Recenzje, testy i zdjęcia w podczerwieni Arctic Air Ultra (mini wyparna kostka klimatyzacyjna)




przez Christophe » 30/06/19, 12:18

Oto cechy zamgławiacza ultradźwiękowego za mniej niż 10 €...

Materiał: stop aluminium.
Głowica nebulizatora: jedna głowica.
Plasterki nebulizatora: 20 sztuk (w zestawie).
Wydajność wyjściowa: 400 ml/godz.
Napięcie robocze: 24 V prądu stałego.
Najlepsza pozycja do zanurzenia w wodzie: 5 cm.
Rozmiar produktu:
Średnica: 4,6 cm.
Szerokość: 4 cm.
Długość kabla: 1,3 m.

Zasilacz USA (z adapterem UE).
Zasilanie: 100-240VAC 50/60Hz.
Wyjście: 24V DC, 1A.


0,4 l/h parowania = 400/3600 * 2450 = 270 watów...
Przy zużyciu 24 W (maks.). Pozostajemy zatem w tym samym rzędzie wielkości COP…

Dodaj pc ventillo 10W-15W...(co już jest niezłe) lub po prostu zrób zbiornik przyklejony do klasycznego wentylatora...

Największą trudnością techniczną będzie utrzymanie optymalnego poziomu wody do zanurzenia.

W przeciwnym razie istnieją „najwyższe” wentylatory (= 100 do 350 €, a więc cena prawdziwej klimatyzacji… jeśli przyjrzysz się uważnie), które oferują zintegrowany system zamgławiania… z rezerwą kilku litrów…

Model za 350 € ma swoje cechy:

Chłodzi powierzchnię 50m² o ponad 10°C
Autonomia do 5 godzin dzięki 10-litrowemu zbiornikowi
3 prędkości i regulacja przepływu mgły
Wat: 100 wat


Jeśli uznamy wszystkie te liczby za rzeczywiste (nie jestem pewien)… Mamy zatem moc lodówki parującej:

2 l/h parowania = 2000/3600 * 2450 = 1350 watów...
Przy zużyciu 100 W (maks.). Pozostajemy zatem w tym samym rzędzie wielkości COP… : Mrgreen:

Ale 350 € to cena pierwszej prawdziwej mobilnej klimatyzacji (i odwracalnej zimą… wystarczy, żeby ją pieprzyć na zewnątrz! : Chichot: )...wtedy argument zakupu dotyczy tylko oszczędności w użytkowaniu...więc osobiście powstrzymam się od wkładania 350€ w wentylator zamgławiający...

Jeden z najmniejszych modeli, jakie widziałem, zużywa około 800 W na 2,1 kW zimnego...

Przenośny klimatyzator, który chłodzi do 2,1 kW w klasie A, gwarantując jednocześnie minimalny wpływ na środowisko. Przenieś go gdzie chcesz lub pożycz komu chcesz dzięki kompaktowej konstrukcji: 35 cm szerokości i tylko 70 cm wysokości.

Nominalna wydajność chłodnicza: 2,1 kW*
Wydajność chłodzenia: 8.000 BTU/h**
Klasa efektywności energetycznej: A*
Znamionowy współczynnik efektywności energetycznej: EER 2,7*
Wydajność osuszania: 1,8 l/godz.***
Gaz chłodniczy R290 wsad 0,13 kg
Poziom ciśnienia akustycznego min-max dB(A) 47-52****
Poziom mocy akustycznej dB(A) 63*****
Elastyczna rura do odprowadzania gorącego powietrza na zewnątrz 1500 mm * 150 Ø
Brak tacy: automatyczne usuwanie kondensatu
Pilot wielofunkcyjny
Ekran LCD
Programowanie możliwe do godz.
Wygodne boczne uchwyty
Dostarczony zestaw okienny
kółka

* Warunki testowe: dane odnoszą się do normy EN14511
** 35°C / 80%W.W
*** 30 / 27,1°C (DB/WB) w trybie osuszania
**** Test danych deklaracji w komorze półbezechowej z odległości 2 m
*****EN12102


ps: przepraszam, że w przypadku lodówki nie trzeba już mówić COP, ale EER...
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Recenzje, testy i zdjęcia w podczerwieni Arctic Air Ultra (mini wyparna kostka klimatyzacyjna)




przez Ahmed » 30/06/19, 14:46

Piszesz:
Największą trudnością techniczną będzie utrzymanie optymalnego poziomu wody do zanurzenia.

Łatwo jest zainstalować rezerwę z rurką, która zanurza się w zbiorniku nebulizatora i która poprzez zasysanie (jak poidła dla kurczaków) stale reguluje poziom wody, po wyregulowaniu metodą prób i błędów...
W przeciwnym razie, dla tych, którzy chcieliby bardziej ambitną instalację... i tanio (naprawdę żartujesz!), oto co zrobiłem: małą pompkę do automatu z napojami*, rampę „ciśnieniową” z pcv**, trójniki do klejenia i dysze do palników olejowych***... Taniej, umrzesz! A jeśli chodzi o wydajność, to tylko trochę mniej wydajny (jest jeszcze kilka mikro kropelek, które generalnie nie przeszkadzają) niż amerykański system, z którego czerpałem inspirację skandalicznie upraszczając i który kosztował skórę pośladków...

* Powrót do zdrowia...
** Jest grubszy niż rynna, ale równie łatwo można go zrobić samodzielnie.
*** Pompa dystrybutora napojów i pompa palnika działają przy 10 barach: kiedy dowiedziałem się o tej korespondencji, kliknęło mi to w główce! : Idea:
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13739
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Recenzje, testy i zdjęcia w podczerwieni Arctic Air Ultra (mini wyparna kostka klimatyzacyjna)




przez izentrop » 30/06/19, 16:15

Christophe napisał:2 l/h parowania = 2000/3600 * 2450 = 1350 watów...
Przy zużyciu 100 W (maks.). Pozostajemy zatem w tym samym rzędzie wielkości COP…
Masło i pieniądze z masłem :?

Jest to 2250 j/g ciepła utajonego parowania przy ciśnieniu atmosferycznym, 1250 Wh dla 2 l, a nie watów.

Ta energia nie jest pobierana znikąd, ale z otaczającego powietrza. : Mrgreen:

Ciepło właściwe powietrza wynosi 1004 J/kg/K, aby uzyskać potrzebną energię należy schłodzić 1494 kg (1156 m3) powietrza o 3°C, inaczej bardzo szybko ustanie, gdy tylko wilgotność przekroczy 60% (w pomieszczeniu 40 m3)... W przeciwnym razie trzeba będzie szeroko otworzyć okna i wpuścić gorące powietrze z zewnątrz : Twisted:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79429
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Recenzje, testy i zdjęcia w podczerwieni Arctic Air Ultra (mini wyparna kostka klimatyzacyjna)




przez Christophe » 30/06/19, 16:41

izentrop napisał:Jest to 2250 j/g ciepła utajonego parowania pod ciśnieniem atmosferycznym


Tyle że ta wartość zależy TAKŻE od temperatury...

W 100°C wynosi 2250 j/g...w 20°C wzrasta do 2450 j/g, nadal chcesz mnie uczyć? Kolejny dowód na to, że nie znasz tematu....ale myślę, że zdecydowanie nie zgodzimy się w tej dyskusji, więc zostawiam was z waszymi termodynamicznymi wędrówkami... z waszymi osobistymi osądami, które się z tym wiążą : Evil:

https://energieplus-lesite.be/theories/ ... r-latente/

Należy zauważyć, że ciepło parowania zmienia się w zależności od temperatury parującej wody: od 2 kJ/kg w 257°C, ciepło parowania wynosi 100 kJ/kg w 2°C i 454 kJ/kg w 20°C. Kropla jest więc nieco łatwiejsza do przejścia w stan pary, gdy ma już 100°C.


Obraz

Hej, twój kumpel z doktoratu już nie przyjdzie? : Mrgreen:
0 x
PhD
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/06/19, 19:34
x 2

Re: Recenzje, testy i zdjęcia w podczerwieni Arctic Air Ultra (mini wyparna kostka klimatyzacyjna)




przez PhD » 30/06/19, 17:53

Oczywiście, jeśli on tam jest dr.

Ale hej, to trochę skomplikowane z takim facetem jak ty. Bo oczywiście masz Prawda. Wódz przemawia, a cały aeropag bije brawo. Więc nie. Przepraszam

Z drugiej strony, jeśli o mnie chodzi, dla odmiany pozostanę uprzejmy.

Cofnijmy się więc punkt po punkcie w tym chaosie.

rozśmieszasz wszystkich tym porównaniem, bo widocznie mylisz wilgotność powietrza z parą wodną...


Nie zamierzam odpowiadać tylko dam link, chyba jeszcze rogi
http://www.meteofrance.fr/prevoir-le-te ... s/humidite

Czy rozumiesz absurdalność porównania tych punktów rosy 2, gdyby wilgotność powietrza skroplona z 47 ° C ... wszystkie ściany wewnętrzne domów, zimniejsze niż 47 ° C, byłyby stale pod bez róży i tym samym ociekającej kondensacji!


Nie ma absurdu, ponieważ nie mówiłem o tych samych rzeczach. W pierwszym poście wspomniałem o traktowaniu powietrza różnymi reakcjami wilgoci naturalnie występującej w powietrzu w postaci pary w zależności od jego sytuacji, wilgotność względna powietrza reprezentująca masę zawartej pary wyrażoną w %, a 100% oznacza wagę nasycenia.
Natomiast w drugim odpowiadałem na pytanie o skraplanie w kotłach, gdzie sytuacja jest zupełnie inna, bo w tym przypadku dodano znaczną ilość pary związanej ze spalaniem, więc nie ma to nic wspólnego z pierwszym przypadkiem.

Jedynym przypadkiem, w którym dochodzi do kondensacji pary wodnej w domu, jest gotowanie wody w kuchni ... ponieważ tam skroplona jest para wodna! A kiedy bierzesz prysznic, lustro (i dowolna inna powierzchnia) może kondensować wilgotność powietrza, ponieważ powietrze zyskuje dużo wilgoci, a powierzchnie nie mają wystarczająco czasu na ogrzanie, a nawet mogą stać się nasycony (mgła) w przypadku długich gorących pryszniców ...


Więc chociaż raz myślę, że właśnie nie powinniśmy pokazywać tego specjaliście. Znam tylko 3 stany skupienia wody: para, ciecz i ciało stałe. Stan wilgotności nie istnieje.
Co więcej, biorąc pod uwagę twoje dwa przykłady, które są oczywiście wymowne, to nie fakt wrzenia wody systematycznie powoduje jej skraplanie, ale gotowanie, dodanie ciężaru wody do otaczającego powietrza, zwiększy odpowiedni punkt rosy o tę samą wartość. To samo zjawisko dotyczy prysznica, ale dla ciebie nie jest to już para.

nadal chcesz mnie uczyć? Jeszcze jeden dowód na to, że nie bardzo orientujesz się w temacie...ale wierzę, że w tej dyskusji na pewno się nie zgodzimy, więc zostawiam Cię w termodynamicznej wędrówce...z Twoimi osobistymi osądami, które się z tym wiążą


I szczerze mówiąc, jest to pompon. Szef kuchni ma rację i wie absolutnie wszystko o powietrzu i jego przetwarzaniu. Czy to nie byłoby trochę przerośnięte ego? Rozumiem, że masz pewną wiedzę na temat wtrysku wody w silnikach, chociaż to określenie jest trochę mylące. Jest to bardzo specyficzny i zapewne bardzo ciekawy temat, ale to nie pozwala twierdzić, że wiesz wszystko w tych bardzo specyficznych dziedzinach.

To samo dotyczy spalania paliwa w kotle iw silniku, nawet jeśli istnieją punkty wspólne, są to dwa bardzo różne zastosowania, a specjaliści jednego nie są specjalistami drugiego.

Nie mam nawet nadziei, że cię przekonam, ale jestem pewien, że możesz się uczyć w każdym wieku, musisz to przyznać.

Z poważaniem dr hab
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13739
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Recenzje, testy i zdjęcia w podczerwieni Arctic Air Ultra (mini wyparna kostka klimatyzacyjna)




przez izentrop » 30/06/19, 20:15

Christophe napisał:https://energieplus-lesite.be/theories/l-enveloppe/les-echanges-de-chaleur/la-chaleur-sensible-et-la-chaleur-latente/
Należy zauważyć, że ciepło parowania zmienia się w zależności od temperatury parującej wody: od 2 kJ/kg w 257°C, ciepło parowania wynosi 100 kJ/kg w 2°C i 454 kJ/kg w 20°C. Kropla jest więc nieco łatwiejsza do przejścia w stan pary, gdy ma już 100°C.
Ok, musisz mieć rację, polegałem na tej tabeli https://www.thermexcel.com/french/tables/vap_eau.htm, lub na przykład linia 2, 24.1° nie odpowiada już 1 barowi, ale 0.03?

Z drugiej strony oznacza to, że aby odparować 2 l wody, trzeba ochłodzić większą objętością powietrza niż obliczone wcześniej 1156 m3.

Co myśli phd?
0 x
PhD
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/06/19, 19:34
x 2

Re: Recenzje, testy i zdjęcia w podczerwieni Arctic Air Ultra (mini wyparna kostka klimatyzacyjna)




przez PhD » 30/06/19, 21:36

Absolutnie, ma absolutną rację. Zależy to również i przede wszystkim od ciśnienia atmosferycznego, wahania związane z pogodą lub wysokością zmienią sytuację.

W praktyce więc przyjmujemy wartości średnie, aby mieć pewność, że sprawdzi się we wszystkich przypadkach zmiany pogody. A jeśli chodzi o wysokość, musisz przejrzeć wszystkie parametry!
poniższy link da ci pewne wskazówki.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Variation ... 27altitude

PhD
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79429
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Recenzje, testy i zdjęcia w podczerwieni Arctic Air Ultra (mini wyparna kostka klimatyzacyjna)




przez Christophe » 01/07/19, 00:10

Phd napisał:Ale hej, to trochę skomplikowane z takim facetem jak ty. Bo oczywiście masz Prawda. Wódz przemawia, a cały aeropag bije brawo. Więc nie. Przepraszam

Z drugiej strony, jeśli o mnie chodzi, dla odmiany pozostanę uprzejmy.

Cofnijmy się więc punkt po punkcie w tym chaosie.


odpowiadałam izentrop który za mną nie tęsknił robił osobiste zdjęcia, mylił kondensację w kotle i otaczające powietrze i pokazywał swoją złą wolę… nie rozpoznając tego…

Krótko mówiąc… po co brać dla siebie odpowiedzi, które mu dałem?

Ostatnie pomiary, które wykonałem, potwierdziły, że mamy 100W mocy parowania...na 7,5W zużytego...co potwierdza koncepcję. Więc co? I o dziwo nikt z was 2 nie zareagował na te środki...

Oczywiście moc zimna pozostaje ograniczona (nigdy nie twierdziłem czegoś przeciwnego: poza tym, że mój 1. pomiar został zwiększony, ponieważ był oparty na optymistycznych pomiarach i niekoniecznie realistycznych danych producenta… Więc mówię dobrze gdybym dzięki Tobie dokonał bardziej precyzyjnego i realistycznego pomiaru!).

Krótko mówiąc, bezpośrednie chłodzenie jest lepsze niż wentylator 50 W...

Czy nadal musimy chodzić w kółko?
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13739
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Recenzje, testy i zdjęcia w podczerwieni Arctic Air Ultra (mini wyparna kostka klimatyzacyjna)




przez izentrop » 01/07/19, 02:01

Przyznaję, że szukałem bardziej skomplikowanych obliczeń niż ty na tym wilgotnym wentylatorze podobnym do mini fogger.
Ponieważ jest to wilgotna gąbka, która jest suszona przez wymuszoną wentylację, jej obliczenia są całkiem odpowiednie:
Suszenie prania w temperaturze pokojowej

Najwyraźniej jesteś jednym z najbardziej zadowolonych:
- https://www.capital.fr/votre-argent/arc ... le-1300899
- Recenzje klientów Amazona
0 x
PhD
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/06/19, 19:34
x 2

Re: Recenzje, testy i zdjęcia w podczerwieni Arctic Air Ultra (mini wyparna kostka klimatyzacyjna)




przez PhD » 01/07/19, 07:52

Więc chociaż raz wezmę obronę naszego testera, ponieważ nie sądzę, abyśmy mogli wątpić w jego powagę. A dla uzyskanego wyniku potwierdzam. Zauważysz, że podane wyniki są w W, więc wszyscy to rozumieją.

Podobał mi się artykuł o suszeniu ubrań. Nadal mam nadzieję, że autor nie złożył praw autorskich : Chichot: .

I czym jest ta choroba używania dżuli. Może to być norma ISO. Nikt w zawodzie tego nie używa. To prawda, że ​​pozwala trochę pierdnąć. Facet zamierza kupić kocioł o mocy 82800 1.62 dżuli. To jeszcze więcej zabawy dla dużej mocy. Jak elektrownia powietrzna o mocy 9eXNUMX dżuli.

Jeśli chodzi o opinie na temat amazona czy innych, to już nikt nie może im ufać, zwłaszcza w takiej dziedzinie.

Więc dziś rano w moim domu zanotowałem 23°C i 72% RH. Burzliwa pogoda, co. Czy urządzenie nadal działa? A w mojej piwnicy podłoga jest mokra z miejscami kałużami. Odłączyłem mój termodynamiczny podgrzewacz wody od rur, aby mógł oddychać powietrzem piwnicy. Kondensuje się bardzo dużo, a to wciąż za mało.

PhD
0 x

 


Wróć do "Recenzje i testy produktów i usług". Dobre oferty, przekręty i przekręty. Co wybrać, recenzje i testy zakupowe, aby wybrać lepiej! "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 15