Solar: podstawowe pytania!

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 250

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez ne 44 » 13/06/19, 21:57

Całkowicie nieprzytomny!!! Dzieciaki, które bawią się ciągle i które również umieszczają to w Internecie...

Tymczasowe zakrycie czujników, jeśli chcesz majstrować, nadal nie jest takie skomplikowane.

Otwórz osłony, gdy panele są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub baw się tworząc łuki... Będą wyglądać dobrze w dniu, w którym utkną.

To film, którego zdecydowanie nie należy pokazywać.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez Grelinette » 15/06/19, 17:25

AD 44 napisał:Całkowicie nieprzytomny!!! Dzieciaki, które bawią się ciągle i które również umieszczają to w Internecie...

Tymczasowe zakrycie czujników, jeśli chcesz majstrować, nadal nie jest takie skomplikowane.

Otwórz osłony, gdy panele są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub baw się tworząc łuki... Będą wyglądać dobrze w dniu, w którym utkną.

To film, którego zdecydowanie nie należy pokazywać.

Gdybyśmy usunęli z Internetu wszystkie filmy przedstawiające niebezpieczne eksperymenty, nasza praca zostałaby przerwana! Roll:

Comme sicetaitsimple Nie jestem specjalistą od energii słonecznej i dlatego nie jestem kompetentny, aby ocenić, czy majsterkowicze, którzy nakręcili film, podjęli ryzyko i czy ich instalacja jest niebezpieczna.

To jest także cała kwestia w tym temacie, a mianowicie, że zwykły obywatel nic nie rozumie w kwestii energii słonecznej i fotowoltaiki, co rozwija czerwony dywan dla majsterkowiczów, oszustów i innych lobbystów, którzy mogą żądać (i sprzedawać) wszystkiego !

To jest łatwe? Czy jest to ekonomiczne? Czy to jest niezawodne? Czy to jest niebezpieczne?...


Wracając do filmu, bardzo interesujące jest dla mnie obserwowanie, jak „dwójka dzieci”, jak zauważyłeś AD 2, potrafi przeprowadzić szybki montaż w domu, mając narzędzia w zasięgu ręki każdego człowieka, kupując ekonomiczne i łatwe w uzyskaniu materiały, oraz na zasadzie zautomatyzowanej: „Produkuję, zużywam swój prąd - nie wytwarzam, zużywam prąd z sieci".

Być może ich instalacja rzeczywiście jest zawodna na dłuższą metę, a nawet niebezpieczna. Pokazuje jednak, że jest to możliwe i całkiem proste. Pozostaje zająć się wrażliwymi punktami bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność tej instalacji.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9903
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2710

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez sicetaitsimple » 15/06/19, 17:37

Grelinette napisał:
Comme sicetaitsimple Nie jestem specjalistą od energii słonecznej i dlatego nie jestem kompetentny, aby ocenić, czy majsterkowicze, którzy nakręcili film, podjęli ryzyko i czy ich instalacja jest niebezpieczna.

To jest także cała kwestia w tym temacie, a mianowicie, że zwykły obywatel nic nie rozumie w kwestii energii słonecznej i fotowoltaiki, co rozwija czerwony dywan dla majsterkowiczów, oszustów i innych lobbystów, którzy mogą żądać (i sprzedawać) wszystkiego !

To jest łatwe? Czy jest to ekonomiczne? Czy to jest niezawodne? Czy to jest niebezpieczne?...


Wracając do filmu, bardzo interesujące jest dla mnie obserwowanie, jak „dwójka dzieci”, jak zauważyłeś AD 2, potrafi przeprowadzić szybki montaż w domu, mając narzędzia w zasięgu ręki każdego człowieka, kupując ekonomiczne i łatwe w uzyskaniu materiały, oraz na zasadzie zautomatyzowanej: „Produkuję, zużywam swój prąd - nie wytwarzam, zużywam prąd z sieci".

Być może ich instalacja rzeczywiście jest zawodna na dłuższą metę, a nawet niebezpieczna. Pokazuje jednak, że jest to możliwe i całkiem proste. Pozostaje zająć się wrażliwymi punktami bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność tej instalacji.


Nie zareagowałem na post AD44, ale potwierdzam, że ci majsterkowicze są nieprzytomni... Może ich to rozśmieszy, pewnego dnia może śmieją się mniej... Nie pracujemy w napięciu, kiedy możemy zrobić inaczej, a jeśli naprawdę musimy, zachowujemy środki ostrożności w zakresie środków ochrony indywidualnej, rękawic, kasków, przyłbic ochronnych, mat izolacyjnych itp.

Wszyscy robiliśmy głupie rzeczy, gdy byliśmy młodzi, a nawet starsi. Ale pomiędzy wypadkiem podczas uprawiania z natury ryzykownej działalności/sportu a śmiercią lub poważnymi obrażeniami podczas okablowania instalacji elektrycznej, wciąż istnieje różnica.
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 250

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez ne 44 » 15/06/19, 17:45

Nie oceniam jakości instalacji i jako pierwszy zachęcam do montażu PV na własne potrzeby.

Jednak ich beztroska i nieodpowiedzialne zachowanie w obchodzeniu się z energią elektryczną z pewnością nie jest wzorem do naśladowania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez Did67 » 15/06/19, 19:45

Nie oglądałem filmu; Nie oceniam „zrób to sam” (często jesteśmy niebezpieczni, gdy robimy majsterkowanie).

Ale sama zasada jest dość bzdurna!

a) panel nie produkuje 100% lub 0%; wytwarza bardzo zmienną moc, zależną od nasłonecznienia (dla danej jakości panelu), z uwzględnieniem, dla określonego padania światła słonecznego, kąta padania; więc o 11:14 to nie to samo, co o XNUMX:XNUMX (w ten sam dzień z błękitnym niebem)

b) nasze potrzeby znacznie się różnią; poza pudełkiem i kilkoma "stałymi" urządzeniami, większość naszych urządzeń, szczególnie dużych odbiorców, to wszystko albo nic: lodówka, zamrażarka, LL, LV...

Skutek: o 10 rano zła częstotliwość, mała moc paneli, włącza się zamrażarka i wszystko się wali...

o godzinie 13:XNUMX nn już pracuje, w fazie podgrzewania wody - wysysa całą dostępną moc; że dostawiono lodówkę i się zawaliła...

itd., możesz wykonać wszystkie kombinacje...

O 12:15 lodówka przestała działać, box pobiera 5 W, a ładowanie Twojego laptopa 25 W: potencjał Twoich paneli jest mocno niewykorzystany! 30 W na przykład 1 dostępne! 000 na 30 lub 1%...

Zatem przy dobrej pogodzie będziesz oscylować pomiędzy „zapadnięciem się” a „poważnym niewykorzystaniem”. Nic satysfakcjonującego. Na dłuższą metę upadek może spowodować zniszczenie urządzeń. Bez kopii zapasowej sieci. A „poważne niewykorzystanie” będzie oznaczać, że inwestujesz bez „zwrotu”: oszczędzasz 5 centów co 6 miesięcy! [oczywiście przesadzam].

I dach, będziesz biegał, aby go ponownie wyłączyć/włączyć...

Koncepcyjnie to nonsens. Nawet jeśli wydaje się to miłe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 270

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez thibr » 15/06/19, 19:59

to prostsze, zadanie zostało już wykonane
http://forum-photovoltaique.fr/viewtopi ... 10&t=39159
a zestaw jest dostępny w cenie 40 € i jest gotowy do montażu : Wink:
za wyjaśnienie edukacyjne
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez Grelinette » 19/06/19, 00:33

thibr napisał:to prostsze, zadanie zostało już wykonane
http://forum-photovoltaique.fr/viewtopi ... 10&t=39159
a zestaw jest dostępny w cenie 40 € i jest gotowy do montażu : Wink:
za wyjaśnienie edukacyjne

Widziałem już ten bardzo interesujący film (właściwie pan Barnabé zawsze robi ciekawe filmy!). Jednak technicznie jest to dość skomplikowane.

To powiedziawszy, jak zauważono Barnaba na początku jego filmu i tak jak wskazano Zrobił w jego komentarzu istnieje rozbieżność między okresami, w których energia słoneczna produkuje dobrze, a okresami, w których zużycie (zapotrzebowanie) energii elektrycznej jest ogólnie znaczne: jest to wada, którą trudno będzie całkowicie skorygować, chyba że będziemy w stanie magazynować energię elektryczną.

Rozwiązanie Barnabé polega na zarządzaniu uruchomieniem urządzenia gospodarstwa domowego zużywającego energię elektryczną, czyli podgrzewacza wody, w czasie, gdy energia słoneczna jest dobrze wytwarzana, co oznacza, że ​​magazynuje on energię elektryczną w postaci ciepła. Jest to jednak możliwe a priori tylko w przypadku podgrzewacza wody, który utrzymuje energię w postaci ciepła.
Moglibyśmy również wywnioskować, że skoro optymalizuje wykorzystanie energii słonecznej do wytwarzania ciepła, prostsze i tańsze, a być może z lepszą wydajnością byłoby użycie paneli termicznych do podgrzewania wody użytkowej z jej cumulusu!...

Nie wdając się w niebezpieczną debatę na temat majsterkowania w pierwszym filmie i pozostając w obiektywnej analizie technicznej:

- w pierwszym filmie mamy zarządzanie w czasie rzeczywistym produkcją energii słonecznej ze zużyciem energii elektrycznej przez dom,

- w drugim filmie przedstawiamy zarządzanie urządzeniem energochłonnym w zależności od tego, kiedy produkcja energii słonecznej jest najlepsza.

W zasadzie oba podejścia są interesujące i powinny móc się uzupełniać.
A jeśli dodamy również magazynowanie wtedy prąd odsprzedaż do potrzebujących sąsiadów, a następnie do sieci, byłby to „inteligentny” system zarządzania lokalną produkcją energii słonecznej. (Sprowadza się to do zasady „Inteligentna sieć Lokalna energia słoneczna” : Chichot: )
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9903
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2710

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez sicetaitsimple » 19/06/19, 10:36

Grelinette napisał:- w pierwszym filmie mamy zarządzanie w czasie rzeczywistym produkcją energii słonecznej ze zużyciem energii elektrycznej przez dom,
- w drugim filmie przedstawiamy zarządzanie urządzeniem energochłonnym w zależności od tego, kiedy produkcja energii słonecznej jest najlepsza.


Nie rozumiem korzyści z pierwszego rozwiązania, które polega na ograniczeniu produkcji energii słonecznej, jeśli zużycie jest mniejsze niż produkcja „naturalna”. W tym przypadku nie jest to zarządzanie tzw. „żarłocznym" urządzeniem, ale po prostu pozbawianie się nadmiaru energii, która zostałaby wytworzona za darmo. To nie jest "żarłoczność", to jest "dupek".
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez Did67 » 19/06/19, 10:54

Wydaje mi się, że Grelinette miała na myśli „przypadek pierwszy”, czyli majsterkowanie młodych ludzi polegające na odcięciu się od sektora w celu podłączenia się do własnych paneli. Już podkreślałem nieudolność tego „systemu”, który w zasadzie nigdy wiele nie wyprodukuje… Kiedy uruchamia się duże urządzenie konsumenckie i system „upada”; poza szczytem słońca: to samo! No cóż, rozbijamy obóz obok naszego łącza i spędzamy czas na bujaniu się. Naprawdę realistyczne!

Myślę, że przez „drugi przypadek” grelinette mówi o systemie opisanym w drugim filmie, polegającym na wytwarzaniu energii elektrycznej w celu wytworzenia gorącej wody – którą można przechowywać – gdy świeci słońce. Tutaj mamy zużycie, które można łatwo rozłożyć w czasie (ponieważ magazynowanie ciepłej wody jest technicznie kontrolowane przez... prosty zbiornik!). Ale pytanie zostało już zadane: jaka jest korzyść w porównaniu z klasycznym CESI? [może to być łatwość podłączenia, skomplikowane rurki z cieczą przenoszącą ciepło mogą być trudne do ułożenia, natomiast kabel elektryczny można łatwiej przeciągnąć (i ukryć) - dlatego nie jest to pozbawione „wszelkiego zainteresowania”, ale nie o to tu chodzi ogólność przypadków].

Do tego moglibyśmy dodać, że w pozostałej części konsumpcji nic się nie zmienia! Więc mówisz o zmianie!!! Pokazanie, że robimy fotowoltaikę, zużywając większość prądu w sieci... Forma "bobologii"...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9903
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2710

Re: Solar: podstawowe pytania!




przez sicetaitsimple » 19/06/19, 11:06

Did67 napisał:
Myślę, że przez „drugi przypadek” grelinette mówi o systemie opisanym w drugim filmie, polegającym na wytwarzaniu energii elektrycznej w celu wytworzenia gorącej wody – którą można przechowywać – gdy świeci słońce.
Do tego moglibyśmy dodać, że w pozostałej części konsumpcji nic się nie zmienia! Więc mówisz o zmianie!!! Pokazanie, że robimy fotowoltaikę, zużywając większość prądu w sieci... Forma "bobologii"...


Nie, nie, w drugim przykładzie podstawowe zużycie domu zapewnia energia słoneczna (oczywiście gdy świeci słońce), tylko ewentualna nadwyżka jest wysyłana do zasobnika ciepłej wody. Jeśli dobrze zrozumiałem.

Edycja: musisz obejrzeć następujący film, jest całkiem jasny:

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98