BIO nie żyje ... Niech żyje HVE!

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: BIO nie żyje ... Niech żyje HVE!




przez dede2002 » 15/03/19, 03:50

Moindreffor napisał:
Janic napisał: wcale nie wymagający dużego fitosu.

powinieneś określić duży fito syntezy, ponieważ bio jest duże phyto naturalne, skąd post grelinette : Mrgreen:


Artykuł nie określa dokładnie „specyfikacji” nowej etykiety.
Dla wielu konsumentów ekologiczne jest synonimem „zdrowej żywności”, ale dla (małych) producentów, z którymi pracowałem, to także i przede wszystkim wpływ na środowisko motywuje i napędza dyskusje, nie tylko z boku. fito, ale także po stronie nawożenia.

A także drobni producenci, którzy nie są zainteresowani etykietami ekologicznymi, ponieważ mają swoich klientów i nie chcą zawracać sobie głowy papierkową robotą i dodatkowymi ograniczeniami, ale są ostrożni, aby traktować jak najmniej.


.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13740
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: BIO nie żyje ... Niech żyje HVE!




przez izentrop » 15/03/19, 08:10

dede2002 napisał:Dla wielu konsumentów ekologiczne jest synonimem „zdrowej żywności”, ale dla (małych) producentów, z którymi pracowałem, to także i przede wszystkim wpływ na środowisko motywuje i napędza dyskusje, nie tylko z boku. fito, ale także po stronie nawożenia.
Jest oczywiste, że dla konwencjonalnego rolnika uprawa ekologiczna oznacza zwiększenie erozji gleby i utratę płodności. Robią to, ponieważ cena sprzedaży i premia są atrakcyjne.

Problem ten można rozwiązać dzięki rolnictwu konserwującemu (bez zasiewów i gleb). Irytacja polega na tym, że nie jest bez ryzyka przelewania się chwastów i musimy utrzymać herbicydowe rozwiązanie strażackie, coś niemożliwego w organice, podstawy naukowe nie istnieją.
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: BIO nie żyje ... Niech żyje HVE!




przez Moindreffor » 15/03/19, 12:47

dede2002 napisał:
Moindreffor napisał:
Janic napisał: wcale nie wymagający dużego fitosu.

powinieneś określić duży fito syntezy, ponieważ bio jest duże phyto naturalne, skąd post grelinette : Mrgreen:


Artykuł nie określa dokładnie „specyfikacji” nowej etykiety.
Dla wielu konsumentów ekologiczne jest synonimem „zdrowej żywności”, ale dla (małych) producentów, z którymi pracowałem, to także i przede wszystkim wpływ na środowisko motywuje i napędza dyskusje, nie tylko z boku. fito, ale także po stronie nawożenia.

A także drobni producenci, którzy nie są zainteresowani etykietami ekologicznymi, ponieważ mają swoich klientów i nie chcą zawracać sobie głowy papierkową robotą i dodatkowymi ograniczeniami, ale są ostrożni, aby traktować jak najmniej.

Myślę też, że w przypadku produktu „organicznego”, czy traktowanie produktem naturalnym stanowi czynność traktowania? może nie, bo to naturalne
gdzie zwrócić uwagę ::
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13740
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: BIO nie żyje ... Niech żyje HVE!




przez izentrop » 15/03/19, 17:18

dede2002 napisał:Artykuł nie określa dokładnie „specyfikacji” nowej etykiety.
Data Grenelle środowiska i nie jest jednomyślna https://fr.wikipedia.org/wiki/Haute_Val ... _positions
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: BIO nie żyje ... Niech żyje HVE!




przez być chafoin » 17/03/19, 00:37

Ta nazwa sprawia wrażenie fabryki gazu, przypominającej „zrównoważone rolnictwo”! Kryteria są jednocześnie wyczerpujące i ograniczone. Te 3 poziomy zwiększają złożoność zrozumienia „etykiety” ...
Jest zrozumiałe, dlaczego cel Grenelle de l'Environnement (50% gospodarstw sklasyfikowanych jako HVE w 2012 r.) Stał się biały: 168 gospodarstw sklasyfikowanych jako HVE w 2015 r.! Widzimy tutaj, jak tego rodzaju wspólne przedsięwzięcie na rzecz transformacji ekologicznej typu „win-win” (lub „każdy zaczyna i każdy wygrywa!”) Wydaje się skazane na porażkę.

Uwaga związana z początkowym artykułem na ten temat: twierdzi się, że certyfikat HVE zapewni produkcję rzemieślniczą. To świetny pomysł, ale jakie byłyby kryteria oceny? Prawdę mówiąc, ta koncepcja produktu rzemieślniczego jest obecnie bardzo niejasna, a sprzedawcy często używają jej jako fałszywego argumentu na rzecz jakości. Przykład, który ostatnio widziałem na banerze: pizzeria promuje swoje „rzemieślnicze” pizze. Co to znaczy ? W rzeczywistości wszystkie pizzerie są rzemieślnicze, nie znam żadnej, która sprzedaje na przykład mrożonki ... co za żart, reklama!

Ostatnia uwaga, jaka jest ta moda na biobijanie? KS przedstawia produkty organiczne jako „bez żywności”, Didier jest szczęśliwy, gdy tylko może oskórować rolnictwo ekologiczne, tutaj całkowicie pogrzebaliśmy organiczne ... Powiedz mi dokładnie, jakie są pretensje zasługujesz na tak wielką pogardę? Znam oczywiście kilka odchyleń i wyrzutów, ale pytanie brzmi: czy należy wyrzucić dziecko z kąpielą?
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: BIO nie żyje ... Niech żyje HVE!




przez Janic » 17/03/19, 07:29

tutaj dosłownie zakopaliśmy bio ... Powiedz mi dokładnie, jakie są pretensje, które zasługują na tak wielką pogardę? Znam oczywiście pewne odchylenia i zarzuty, ale pytanie jest dobre: ​​czy powinien rzucić dziecko z kąpielą?
To bardzo proste: zachowanie monopolu przez duże fito, jak w medycynie lub w innych procesach przemysłowych. Zachowaj kontrolę nad wszystkimi tymi sektorami, bez dzielenia się, jak każdy „dobry” monopol, a zatem jak każdy handel legalnymi lub nielegalnymi narkotykami.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13740
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: BIO nie żyje ... Niech żyje HVE!




przez izentrop » 17/03/19, 08:40

być chafoin napisał:Jaki jest ten trend biobicia? KS przedstawia organiczne jako „bez żywności”, Didier jest szczęśliwy, gdy tylko może oskórować rolnictwo ekologiczne, tutaj całkowicie pogrzebaliśmy organiczne ... Powiedz mi dokładnie, jakie są pretensje zasługujesz na tak wielką pogardę? Znam oczywiście kilka odchyleń i wyrzutów, ale pytanie brzmi: czy wyrzucić dziecko z kąpielą?
Nie odwracaj faktów: moda to bio ...
wywodzące się z pragnienia konsumenta, opartego na pojęciach powszechnego zdrowego rozsądku, ale w rzeczywistości opartego na pojęciach empirycznych, wykorzystuje również pestycydy czasami bardziej szkodliwe dla środowiska, aw uprawach na dużą skalę powoduje większą erozję gleby (walka mechanika przeciwko chwastom) i zubożenie ze względu na fakt, że eksport nie jest wystarczająco kompensowany przez środki produkcji.KS mówi nawet o rentowności podzielonej przez 5, Dlatego we Francji 5%, którzy ją tworzą, przyciągają tylko wyższe ceny sprzedaży i premia ... że państwo ma wiele kłopotów z zapłatą.

Prawdą jest również, że konwencjonalne rolnictwo również nie jest zrównoważone i że techniki „nigdy nie orać, zawsze przykryte” są naprawdę trwałym rozwiązaniem, które może wszystkich pogodzić.

Przejście na tę metodę rolnictwa i ogrodnictwa towarowego powinno zostać jak najszybciej uogólnione. Nowy minister rolnictwa nie chce o tym słyszeć i rozumiemy to: spowoduje to właśnie duży niedobór „dużego fito”.
1 x
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: BIO nie żyje ... Niech żyje HVE!




przez Perseusz » 17/03/19, 09:44

Witam,

być chafoin napisał:Ta nazwa sprawia wrażenie fabryki gazu, przypominającej „zrównoważone rolnictwo”! Kryteria są jednocześnie wyczerpujące i ograniczone. Te 3 poziomy zwiększają złożoność zrozumienia „etykiety” ...
Jest zrozumiałe, dlaczego cel Grenelle de l'Environnement (50% gospodarstw sklasyfikowanych jako HVE w 2012 r.) Stał się biały: 168 gospodarstw sklasyfikowanych jako HVE w 2015 r.! Widzimy tutaj, jak tego rodzaju wspólne przedsięwzięcie na rzecz transformacji ekologicznej typu „win-win” (lub „każdy zaczyna i każdy wygrywa!”) Wydaje się skazane na porażkę.

Uwaga związana z początkowym artykułem na ten temat: twierdzi się, że certyfikat HVE zapewni produkcję rzemieślniczą. To świetny pomysł, ale jakie byłyby kryteria oceny? Prawdę mówiąc, ta koncepcja produktu rzemieślniczego jest obecnie bardzo niejasna, a sprzedawcy często używają jej jako fałszywego argumentu na rzecz jakości. Przykład, który ostatnio widziałem na banerze: pizzeria promuje swoje „rzemieślnicze” pizze. Co to znaczy ? W rzeczywistości wszystkie pizzerie są rzemieślnicze, nie znam żadnej, która sprzedaje na przykład mrożonki ... co za żart, reklama!


Koncepcja produktu rzemieślniczego jest rzeczywiście bardzo niejasna. Pizzeria może bardzo dobrze przygotować pizzę ręcznie, stosując produkty przemysłowe o niskiej jakości. Zamrożony biznes może bardzo dobrze przygotować pizzę przy użyciu doskonałych produktów zaopatrzeniowych.

Dotychczas HVE odniósł niewielki sukces, ale wydaje mi się, że teraz się zmienia. Rozmawiając z osobami, które mnie dotyczą, liczba wniosków szkoleniowych / certyfikacyjnych w HVE jest prawie mnożona przez 10 w 2019. System nie będzie się sprzedawał więcej, ale myślę, że wkrótce stanie się warunkiem dostępu do rynku. To samo może być w przypadku organicznych.
Na poziomie fito jest jasne, że wymóg ten nie ma tego samego charakteru co ekologiczne. HVE głównie zabiera klucz do IFT. Z drugiej strony może być bardziej dotkliwy w przypadku innych parametrów (nawożenie, ZNT, standardy społeczne itp.). Jednak ta „certyfikacja” stworzy rodzaj wehikułu, który ustawodawca z pewnością będzie mógł później rozwinąć.

]
Ostatnia uwaga, jaka jest ta moda na biobijanie? KS przedstawia produkty organiczne jako „bez żywności”, Didier jest szczęśliwy, gdy tylko może oskórować rolnictwo ekologiczne, tutaj całkowicie pogrzebaliśmy organiczne ... Powiedz mi dokładnie, jakie są pretensje zasługujesz na tak wielką pogardę? Znam oczywiście kilka odchyleń i wyrzutów, ale pytanie brzmi: czy należy wyrzucić dziecko z kąpielą?


Kto lubi dobrze karać :-)
Produkty organiczne pozostają w istocie dominującą „modą” w sieci. Krytyka tego pozostaje dość skomplikowana. Ale słyszymy nieco więcej krytyki niż wcześniej. Myślę, że jest on krytykowany w szczególności za początkowe podejście, które jest trochę zbyt dogmatyczne: produkt naturalny = dobry, produkt syntetyczny = zły, uprawa roli jest prawie tak systematyczna, jak stosowanie fito w konwencjonalnym. Pewne parametry tego „dogmatyzmu” stanowią pewnego rodzaju rozszczepienie, które może spowolnić globalne ewolucje, co może być pozytywne.
Ze swojej strony denerwuje mnie zazwyczaj potężny duch manichejski niektórych zwolenników Bio, co przypomina godziny Maccarthyism lub subtelność GW Busha: jeśli nie jesteś z nami, jesteś osią zła. : Mrgreen:

Gdyby wszyscy wybrali „Bio”, z pewnością zobaczylibyśmy pojawienie się „super organicznego” z argumentami typu „prawdziwie oryginalny organiczny” lub dowiedzmy się co.

Krytyka ta nie powinna jednak ukrywać faktu, że cały ruch biologiczny ukonstytuował się i nadal stanowi oszczędny bodziec do poruszania opinii i sumień. Jak powiedziałem w innym miejscu, najlepsi producenci ekologiczni, których muszę spotkać w swojej dziedzinie, są świętymi technikami, aw ich przypadku najlepszą korzyścią Bio jest zachęcenie ich do zadawania pytań na temat tego, co zrobili, dlaczego i jak.

@+
Ostatnio edytowane przez Perseusz 17 / 03 / 19, 09: 47, 1 edytowany raz.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: BIO nie żyje ... Niech żyje HVE!




przez Janic » 17/03/19, 09:45

Nie odwracaj faktów: moda to bio ...
Organiczne nie jest modą, ale świadomością.
Ekologia, uważana za modę babacool, przerodziła się w kryzys humanitarny. Te dzieciaki, które wychodzą ze szkoły, by ubiegać się o lepszą przyszłość, ale wyglądają raczej na czarnych, tylko to odkrywają ich starsi nie zdawali sobie sprawy, oni, pilność zmiany sposobów robienia rzeczy ustanowionych przez samą gospodarkę i gospodarkę. Czy to w rolnictwie, medycynie, czy po prostu marnuje energię zanieczyszczeń.
co wynika z pragnienia konsumentów, opartego na pojęciach zdrowego rozsądku, ale w rzeczywistości opartego na pojęciach empirycznych,
Rolnictwo ekologiczne, prawdziwe, najbardziej ekologiczne, opiera się na pracy wykwalifikowanych agronomów, a nie na ogrodnikach amatorskich. Z wyjątkiem tego, że rolnictwo jest ogólnie empiryczne.
wykorzystuje również pestycydy, które są czasem bardziej szkodliwe dla środowiska, aw dużych uprawach powoduje większą erozję gleby (mechaniczna walka z chwastami)
i znowu idziemy! Problemy adwentystyczne zwykle pojawiają się, gdy rolnictwo zmienia się, gdy natura odzyskuje swoje prawa. Ale większość adwentystów jest naprawiającymi ludzką głupotę z jej selektywnymi kulturami. Czy musiałeś tam rozwinąć ten punkt!
i zubożenie ze względu na fakt, że eksport nie jest wystarczająco zrównoważony nakładami.
Ten aspekt występuje tylko wtedy, gdy znaczenie i rola AB (nie logo) jest źle zrozumiana, a rolnicy przekształceni w organiczną (etykietę salonu) nie zrozumieli nic z powodów i znaczenia tej zmiany.
KS mówi nawet o rentowności podzielonej przez 5.
To nic nie znaczy, ponieważ przypomina porównywanie otyłych 5 razy cięższych niż osobników lambda o tym samym rozmiarze. Ich waga jest inna, ale nadwaga nie jest oznaką zdrowia.
Dlatego we Francji 5%, którzy ją tworzą są tylko przyciągane przez wyższe ceny sprzedaży i premię ... że państwo ma duże problemy z płaceniem.
Rozsądek tchnął wielkim fito od początku do końca! Prawdą jest, że niektórzy motywowani są wyższą ceną sprzedaży, ale wymaga to również dużo więcej pracy, a zatem i pracy. Wysoka cena nie jest równoznaczna z zyskiem, ponieważ większość gospodarstw nie jest zbyt duża, aby nadrobić zaległości. Ale produkcje organiczne są wystarczające, na skalę krajową, jak nasza, do żywienia SA ludności, nie eksportować w żadnym celu.


Ze swojej strony denerwuje mnie zazwyczaj potężny duch manichejski niektórych zwolenników Bio, co przypomina godziny Maccarthyism lub subtelność GW Busha: jeśli nie jesteś z nami, to jesteś oś zła.

Jeśli może być przesada (co, jak się wydaje, przesada jest tylko z punktu widzenia konwencjonalnego) w pewnym sensie, nie usprawiedliwia to żadnej przesady w drugim.

Gdyby wszyscy wybrali „Bio”, z pewnością zobaczylibyśmy pojawienie się „super organicznego” z argumentami typu „prawdziwie oryginalny organiczny” lub dowiedzmy się co.

To właśnie zrobiło roszczenia ze swoim „ Ponad organiczną „(Zrozumiałe przez etykietę, którą należało określić). We wszystkich społeczeństwach każde wstępne wymaganie jest błędne z wielu powodów, które są najczęściej ignoranckie.
W anegdocie: mariher przyszedł, aby zaoferować mi bio (40 lata temu), ale kiedy powiedziałem mu, że w celu wprowadzenia go na rynek (przed etykietą ekologiczną), będzie musiał przestrzegać zasad bio zdefiniowanych przez stowarzyszenia rolników ekologicznych z tamtych czasów (rodzaj Nature and Progress) i dlatego powinien poczekać 5 lat, zanim ma nadzieję sprzedać swoje produkty w sposób ekologiczny i ponownie, jeśli będzie więcej remanencji produktów, które obecnie korzystał.
Już o tym nie słyszałem. Dla niego bio oznaczało więcej chemikaliów, to wszystko!
Krytyka ta nie powinna jednak ukrywać faktu, że cały ruch biologiczny ukonstytuował się i nadal stanowi oszczędny bodziec do poruszania opinii i sumień. Jak już powiedziałem w innym miejscu, najlepsi producenci ekologiczni, których znam w swojej dziedzinie, są świętymi technikami, aw ich przypadku najlepszą korzyścią z organiczności było zachęcenie ich do zadawania pytań o to, co robi , dlaczego i jak.
absolutnie! Ale dopiero teraz z eksplozją ekologii w jej różnych aspektach. Zanim bio było combaattu, wyśmiewano z tymi samymi argumentami, co dzisiaj, ale ludzie nie dadzą się coraz mniej złapać w pułapkę fast foodów i twierdzą, że mają lepszą jakość
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: BIO nie żyje ... Niech żyje HVE!




przez Moindreffor » 17/03/19, 11:50

być chafoin napisał:Ostatnia uwaga, jaka jest ta moda na biobijanie? KS przedstawia produkty organiczne jako „bez żywności”, Didier jest szczęśliwy, gdy tylko może oskórować rolnictwo ekologiczne, tutaj całkowicie pogrzebaliśmy organiczne ... Powiedz mi dokładnie, jakie są pretensje zasługujesz na tak wielką pogardę? Znam oczywiście kilka odchyleń i wyrzutów, ale pytanie brzmi: czy należy wyrzucić dziecko z kąpielą?

po prostu dlatego, że konsument chce być ekologiczny, został mu dany, ale za jaką cenę
zawsze popychany przez konsumenta rządy chciały opracować bio, albo na początku dotowaliśmy, ale kiedy skrzynie są puste, nie możemy więc wybrać innego sposobu, zmniejszyliśmy specyfikacje
w wyniku „organicznego” małego rolnika naturalnie uprawiającego swoją ziemię, przeszliśmy do masowych ekologicznych szklarni o powierzchni kilkudziesięciu hektarów z uprawą na pożywce, takiej jak wełna mineralna, „prawdziwa” organiczna, jak nazywa ją Janic zawsze, ale pozostaje bardzo poufne, nagle obraz „organicznego” odniósł wielki sukces
więcej, aby zawsze porównywać te organiczne, konwencjonalne, mając pewność, że będą lepsze, znaleźliśmy się w obliczu prawdy, bio jest z pewnością bez pestycydów, ale nie jest gwarancją lepszego w innych obszarach analizy dowiodły tego i inny argument dotyczący bio, który został rozdrobniony
więc piękny obraz Epinala przyniósł duży cios, jak powiedziano powyżej, że oznacza to, że wszystko, co nie jest organiczne, jest złe, bio jest zablokowane z uwagi na wyższość tego nie był w stanie utrzymać lub nie może dłużej się trzymać
oczywiście pozostaje w modzie z powodu braku innego kandydata, ale nie wystartuje już poza ekologicznymi szklarniami z „niskiego wybrzeża”. Czy to jest to, co chcemy jako ekologiczne?
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 159