Collapsology ... kezako?

filozoficzne debaty i firm.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Collapsology ... kezako?




przez eclectron » 18/09/19, 08:08

recenzja zwinięcia:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Collapsology ... kezako?




przez eclectron » 18/09/19, 08:42

Słuchać... Nie jest wcale pewne, czy z czasem osiągniemy wyższą gęstość energii.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Collapsology ... kezako?




przez Janic » 18/09/19, 09:25

@Janic i Ahmed,
Tak, My, jako ludzkość, uczymy się żyć razem na tej wyjątkowej planecie, jedno emitując CO2 i monopolizując zasoby, drugie zwiększając demografię, uczymy się konsekwencji naszych działań, wszystko wraca do nas jak bumerang. Karma przyspiesza jak niektórzy mówią
brawo, stajesz się coraz bardziej realistyczny! Ludzkość spełnia jedynie swoje przeznaczenie jako swego rodzaju poligon doświadczalny i króliki doświadczalne, których głębsze znaczenie nam umyka.

ostatniej nocy o 7: /ci-finansiści-którzy-rządzą-światem-blackrock-
przerażająca, ale niestety prawdziwa, ludzkość w rękach sztucznej inteligencji, a tam humanizm nic nie waży!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Collapsology ... kezako?




przez eclectron » 18/09/19, 17:22

Janic napisał:brawo, stajesz się coraz bardziej realistyczny!

Ach, jak to możliwe, że mnie nie było?

Janic napisał:którego głębsze znaczenie nam umyka.

Jednak całkiem łatwo jest żyć w pokoju i harmonii, z naturą, z naszymi bliźnimi, a co za tym idzie, z samymi sobą. Cały program! : Lol:

Janic napisał:ostatniej nocy o 7: /ci-finansiści-którzy-rządzą-światem-blackrock-
przerażająca, ale niestety prawdziwa, ludzkość w rękach sztucznej inteligencji, a tam humanizm nic nie waży!

Tak, też widziałem.
Do których możemy dodać:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Collapsology ... kezako?




przez eclectron » 18/09/19, 17:28

Nie wiem o co chodzi, ale to teraz gorący temat...
Powinno zadowolić niektórych wybrednych : Wink:

Razmiga Keucheyana
https://www.franceculture.fr/emissions/ ... ent-besoin
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13764
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Collapsology ... kezako?




przez izentrop » 09/10/19, 11:40

Mówienie o tym w okresie wyborczym jest niemodne. :zaszokować: Opowiada Arthur Keller
Informuję, że właśnie przeżyłem swoją pierwszą cenzurę! Wydaje się, że moje uwagi niepokoją niektóre kręgi polityczne.

Propagando, kiedy nas trzymacie...

Jednak znalazło się to w porządku obrad Maison des Acteurs du Paris Durable, miejsca zależnego od Agencji Ekologii Miejskiej Dyrekcji Przestrzeni Zielonych i Środowiska Ratusza Paryża: Miałem przemawiać na konferencji w ten piątek, 11 października 2019 r.

> https://www.acteursduparisdurable.fr/agenda (Załączam zrzut ekranu strony poniżej w oczekiwaniu na usunięcie informacji)

Moja interwencja skupiała się na zapobieganiu ryzyku systemowemu i była zdecydowanie rygorystyczna w zakresie ustaleń i konstruktywna w zakresie wniosków. Celem było scharakteryzowanie wspomnianych ryzyk systemowych, wyprowadzenie pewnego rodzaju „specyfikacji” przestrzeni odpowiednich reakcji, zaproponowanie konkretnych kierunków działania w celu wspólnego przygotowania się na wyzwania XXI wieku poprzez przezwyciężenie/obalenie pewnej liczby pospolitych stereotypów przynoszących efekt przeciwny do zamierzonego które są plagą otaczającego myślenia... i zgłębiania kwestii ponownego wymyślenia naszej wyobraźni na temat przyszłości.

Czy taka interwencja nie miałaby sensu? Czy byłoby to niedopuszczalne?

Wydaje się, że tak właśnie jest, gdyż właśnie zostałem powiadomiony o jego całkowitym unieważnieniu. Decyzja podjęta przez „wybranych urzędników”, którzy nie pozwalają na poruszanie takich tematów w okresach wyborczych. Nie winię Maison des Acteurs du Paris Durable, któremu najwyraźniej decyzja została narzucona z góry.

Jednocześnie dowiedziałem się, że planowana od kilku tygodni publikacja wywiadu z Vincentem Mignerotem na ten sam temat również została zablokowana.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Collapsology ... kezako?




przez Grelinette » 11/10/19, 10:02

eclectron napisał:...nie powinniśmy mieć gromady dzieci na obszarach dotkniętych chronicznym niedoborem wody. Ta nauka na żywo będzie kosztowna...
Pomagamy, jeśli mamy na to środki.

Ale odruchy naturalne i atawistyczne nie działają na nas (ani w ogóle na istoty żywe): przeczytałem, że w sytuacji poważnego kryzysu „natura”, w ostatecznym odruchu przetrwania, zrobiła wszystko, co możliwe, aby zrekompensować nieuchronny upadek, promując reprodukcję .

Na przykład niektóre umierające rośliny nagle wyprodukują więcej nasion, które pomogą ożywić i zachować życie gatunku...

Czyż wśród gatunku ludzkiego to odruchowe zjawisko, które wydaje się sprzeczne, nie powoduje wzrostu demografii, szczególnie na obszarach, gdzie życie jest kruche, podczas gdy ta przepełnienie demografii jest jednym z problemów, który właśnie pogłębia upadek gatunku ludzkiego?

To teoria węża gryzącego swój ogon, ale spójna teoria!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Collapsology ... kezako?




przez GuyGadebois » 11/10/19, 11:07

Grelinette napisał:Czyż wśród gatunku ludzkiego to odruchowe zjawisko, które wydaje się sprzeczne, nie powoduje wzrostu demografii, szczególnie na obszarach, gdzie życie jest kruche, podczas gdy ta przepełnienie demografii jest jednym z problemów, który właśnie pogłębia upadek gatunku ludzkiego?

Tym, co sprawia, że ​​mężczyźni się rozmnażają, jest przede wszystkim machismo (jestem płodna, mam mnóstwo dzieci płci męskiej, a kobiety są do tego stworzone) w połączeniu z brakiem środków antykoncepcyjnych i/lub odmową przyjęcia niektórych (umieszczenia niektórych) i/lub cena tych.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Collapsology ... kezako?




przez Grelinette » 11/10/19, 11:40

GuyGadebois napisał:
Grelinette napisał:Czyż wśród gatunku ludzkiego to odruchowe zjawisko, które wydaje się sprzeczne, nie powoduje wzrostu demografii, szczególnie na obszarach, gdzie życie jest kruche, podczas gdy ta przepełnienie demografii jest jednym z problemów, który właśnie pogłębia upadek gatunku ludzkiego?

Tym, co sprawia, że ​​mężczyźni się rozmnażają, jest przede wszystkim machismo (jestem płodna, mam mnóstwo dzieci płci męskiej, a kobiety są do tego stworzone) w połączeniu z brakiem środków antykoncepcyjnych i/lub odmową przyjęcia niektórych (umieszczenia niektórych) i/lub cena tych.

Tam mówisz o tej części przytomny ludzkiego zachowania.
W moim komentarzu wspominam o tej części nieprzytomnynawet wrodzone, dotyczące zachowania istot żywych.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Collapsology ... kezako?




przez GuyGadebois » 11/10/19, 11:58

Grelinette napisał:Tam mówisz o tej części przytomny ludzkiego zachowania.
W moim komentarzu wspominam o tej części nieprzytomnynawet wrodzone, dotyczące zachowania istot żywych.

Świadome i podświadome.
Jeśli chodzi o nieświadomość, nikt przed nią nie ucieka i oczywiście jesteśmy „zaprogramowani” do reprodukcji. Ale nie w taki sam sposób jak rośliny. W tak zwanych krajach rozwiniętych, gdzie ogłasza się pewną świadomość „bliskiego końca istoty ludzkiej”, nie widzimy par pędzących ku sobie w ostatniej serii, aby masowo rozmnażać się w celu ucieczki… wręcz przeciwnie , „my” mamy tam coraz mniej dzieci.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127