Debata na temat Wielkiej Debaty

filozoficzne debaty i firm.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13743
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Re: Debata na temat Wielkiej Debaty




przez izentrop » 25/01/19, 00:12

Zarejestrowałem się i moja propozycja od razu pojawiła się na liście. Aby to sprawdzić, zmień „sortowanie losowe” na „najnowsze”.
Zadają wiele pytań na temat swoich wyborów dotyczących ogrzewania. Będą propozycje komercyjne, lepiej podać adres e-mail na śmieci. ;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79443
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093

Re: Debata na temat Wielkiej Debaty




przez Christophe » 25/01/19, 02:28

izentrop napisał:Zadają wiele pytań na temat swoich wyborów dotyczących ogrzewania.
Będą propozycje komercyjne, lepiej podać adres e-mail na śmieci. ;)


Jeśli to co mówisz jest prawdą, jest to nielegalne (sprzedaż danych osobom trzecim)...więc działaj i wymierz sprawiedliwość przeciwko Państwu!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Debata na temat Wielkiej Debaty




przez Grelinette » 25/01/19, 11:59

„Z inicjatywy Prezydenta RP”… Roll:

Biorąc pod uwagę hałas Żółtych Kamizelek, które chcą, aby Prezydent ich usłyszał, wysłuchał lub po prostu wziął pod uwagę, ta wielka narodowa debata jest bardziej „odpowiedzią” niż (spontaniczną) „inicjatywą”!

Doradcy prezydenta ds. komunikacji są okropni: nigdy nie przepuszczają okazji, aby wtrącić słowo lub wyrażenie, które mogłoby pobudzić wrażliwość obywateli, którzy i tak są już bardzo drażliwi i nieufni wobec elity politycznej…
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79443
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093

Re: Debata na temat Wielkiej Debaty




przez Christophe » 25/01/19, 12:30

Cóż, taka jest polityka, moja droga!

Poza tym bardzo podobała mi się inicjatywa Macrona z początku 2017 r., aby wybrać deputowanych LREM spośród obywateli… ale cóż, kiedy zobaczymy rezultaty 18 miesięcy później, nie jestem pewien, czy był to dobry pomysł (dla Francji). ..
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Debata na temat Wielkiej Debaty




przez Sen-no-sen » 25/01/19, 12:56

Christophe napisał:Cóż, taka jest polityka, moja droga!

Poza tym bardzo podobała mi się inicjatywa Macrona z początku 2017 r. dotycząca wyboru posłów LREM między ludźmi...ale kiedy zobaczymy rezultaty 18 miesięcy później, nie jestem pewien, czy był to dobry pomysł (dla Francji)...


„Ludzie”(1) nic nie znaczą.
Większość miliarderów stojących na czele wielkich monopoli wywodzi się z „ludu”(2).
Jeden z największych problemów naszego społeczeństwa techno-przemysłowego leży w dychotomii między wizją ludzką a wizją ekonomiczną.
Jeśli więc we Francji jest 66 milionów ludzi, z łatwością możemy policzyć setki milionów podmiotów gospodarczych, co wyjaśnia w szczególności niezdolność do przeciwdziałania degradacji biosfery... mamy przewagę liczebną nad sobą!

Rzeczywiście, pod nazwą „istota ludzka” w ramach społeczeństwa komercyjnego funkcjonuje wiele nakładających się tożsamości podmiotów gospodarczych: może to być kierowca, konsument steków, palacz, a nawet widz telewizyjny.
Na przykład matka, bardziej skłonna do zapewnienia swojemu potomstwu trwałości, może równie dobrze pogwałcić swoją naturalną skłonność, działając jako kierowca.
I jako taki niezmiennie będzie stosował algorytmiczną logikę konsumentów: konsumuj dalej, dłużej i za mniej.
Zanieczyszczenia wyjściowe, degradacja ekosystemów i wypadki śmiertelne, "bez przyszłości",celem jest jeździć tu i teraz!

Niestety, kiedy ten trend się upowszechni, znieczula to wszelką możliwość działania i gwarantuje kontrolę społeczeństw przemysłowych nad naszym życiem,przy naszym pełnym wsparciu.

Dlatego też oczekiwać, że polityk, czyli agent systemu, będzie działał na rzecz ludzi, nawet jeśli z niego pochodzą, oznacza zapomnieć o schizofrenii wywołanej psychologiczną złożonością systemu komercyjnego.

(1) W ekonomicznym sensie tego terminu, to znaczy klasa średnia i klasa niestabilna.
(2)Jeff Bezos Szef Amazona pochodził z klasy prekarnej.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79443
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093

Re: Debata na temat Wielkiej Debaty




przez Christophe » 25/01/19, 19:02

Schiappa-Hanouna: Niemożliwe leczenie Wielkiej Debaty i Żółtych Kamizelek w telewizji

Dziś wieczorem C8 spodziewa się sukcesu publiczności dzięki programowi Balance ton post, którego współgospodarzami są Cyril Hanouna i Sekretarz Stanu Marlène Schiappa. Dla rządu chodzi o to, aby temat najważniejszej debaty dotarł do jak największej liczby osób, a w szczególności do tzw. „popularnej” publiczności tego kanału. Prawdziwe ryzyko wiarygodności i wizerunku w wielkiej debacie.

Do szkód ubocznych ruchu Żółtych Kamizelek można już zaliczyć wiarygodność mediów w przetwarzaniu informacji, co jest istotnym elementem ich odpowiedzialności. Coroczny barometr opublikowany 24 stycznia przez Kantar pokazuje, że odnotowany poziom zaufania mediów jest najniższy od czasu jego powstania, czyli około trzydzieści lat temu.

Chociaż telewizja pozostaje preferowanym środkiem przekazu dla Francuzów poszukujących informacji, liczba osób, które jej ufają, wynosi zaledwie 38%, co oznacza spadek o 10 punktów w ciągu jednego roku! Kolejna uwaga: dobre dwie trzecie respondentów uważa, że ​​dziennikarze nie są niezależni ani od władzy politycznej (69%), ani od nacisków finansowych (62%).

Jeśli chodzi o społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR) w mediach, te dwie liczby są katastrofalne. Wyobraź sobie, że ponad dwie trzecie klientów supermarketów nie ma już żadnej pewności co do bezpieczeństwa żywności kupowanych przez siebie produktów!

Czerwony dywan w Żółtych Kamizelkach

W tym kontekście rząd rozpoczął w połowie stycznia Wielką Debatę, aby powtórzyć wielkie rozpakowywanie niesione przez żółte kamizelki, które powoduje nowe komplikacje w historii miłości/nienawiści między władzami politycznymi żółtych kamizelek a mediami.

W listopadzie 2018 wzajemna fascynacja zadziałała: Żółte Kamizelki ucieleśniają popularną Francję, masowo oglądającą bezpłatną telewizję, w tym programy Cyrila Hanouny. Bardzo szybko zapewnił im zaszczytne miejsce w swoich audycjach.

Dlatego kilka tygodni później planuje przeprowadzić własną wielką debatę na temat C8 w swoim programie „Balance ton post”. Aby nawiązać do oficjalnej wersji, korzysta z usług Marlène Schiappy, Sekretarza Stanu ds. Równości Kobiet i Mężczyzn, jako współgospodarza! Natychmiastowe oburzenie, na które Minister odpowiedziała, uzasadniając swój udział koniecznością porozmawiania z jak największą liczbą osób.

Pozostaje to ryzykowne, bo widownia za wszelką cenę jest sportem uprawianym na bardzo wysokim poziomie przez Cyrila Hanounę. Wiąże się to z bardzo wysokimi kosztami w zakresie szacunku, wsparcia publiczności i ryzyka prawnego. Emblematyczna postać C8 to rekordzistka pod względem liczby skarg do CSA dotyczących… trywializacji gwałtu małżeńskiego, homofobii i różnych praktyk seksistowskich.

Powtarzające się naruszenia praw człowieka

W zasadach CSR ranking ten stanowi wykluczenie poważnych i powtarzających się naruszeń podstawowych konwencji takich jak Deklaracja Praw Człowieka! Jednak zdaniem Marlène Schiappy nie jest to sprzeczne z jej strategią Wielkiej Debaty dla wszystkich.

W świecie telewizji, gdzie liczy się tylko liczba widzów, dostawca reklam, tematy skomplikowanych społeczeństw, takich jak Wielka Debata (Po co jest podatek? Jakiej transformacji ekologicznej chcemy?...) są uważane za a priori niedostępne inaczej niż w „trybie starcia”. W czwartkowy wieczór program polityczny France 2 połamał tam zęby. Dało to trzy godziny dialogu głuchych, obelg pomiędzy „Żółtymi kamizelkami” i sprzeczek pomiędzy starymi i nowymi ministrami, a żadnego merytorycznego przesłania!

Telewizja to zimne medium, które bezwstydnie pożera dostępny czas swoich widzów, karmiąc ich reality show, a Żółte Kamizelki, które pojawiały się tam masowo, są tego nowym awatarem. Jednak rezygnacja z analizy i perspektywy na rzecz odbiorców nie tylko ułatwia obieg fałszywych wiadomości, który we Francji nabrał nowego wymiaru, ale także przyczynia się do dyskredytacji telewizji jako środka przekazu.

To właśnie nazywamy ryzykiem materialnym w dziedzinie zrównoważonych finansów. Konkretnie dzieje się tak tak długo, jak media są dystrybuowane bezpłatnie, ale jeśli za ich otrzymanie trzeba zapłacić, działanie zostaje zakłócone. Grupa Canal+ kierowana przez Vincenta Bolloré, do której należy np. C8, kanał Cyrila Hanouny, straciła w 500 roku 000 tys. abonentów, co znacząco pogorszyło jej wyniki.

Anne-Catherine Husson-Traore, @AC_HT, CEO Novethic


https://www.novethic.fr/actualite/entre ... 46850.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79443
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093

Re: Debata na temat Wielkiej Debaty




przez Christophe » 25/01/19, 19:06

Sen-no-sen napisał:„Ludzie”(1) nic nie znaczą.


Nie zgadzam się, często prowadzimy politykę „ojca z synem”… przykładów jest wiele, nawet jeśli niekoniecznie jest to polityka znana ogółowi społeczeństwa…

Obecnie wielu deputowanych LREM to „normalni” ludzie, którzy w to nie wpadli… (nauczyciele, pracownicy, niezależni…) i to był raczej dobry pomysł ze strony Macrona, nie wiem, skąd to wziął poszło źle?

Może łatwiej jest wpłynąć na tego typu „ludzką” osobę…? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: Debata na temat Wielkiej Debaty




przez phil12 » 25/01/19, 19:20

Christophe napisał:
Sen-no-sen napisał:"

Obecnie wielu deputowanych LREM to „normalni” ludzie, którzy w to nie wpadli… (nauczyciele, pracownicy, niezależni…) i to był raczej dobry pomysł ze strony Macrona, nie wiem, skąd to wziął poszło źle?

: Mrgreen:


Tylko makroniści zaczęli kombinować????

We Francji było to zawsze idealne od czasów Wercynétoryksa, aż do przybycia tego potwora Emmanuela!

Wracam więc znowu do mojego hobby, problemem są zasady czy Francuzi?

Widzimy wyraźnie, że gdy tylko facet z ludu wjedzie windą społeczną, a zwłaszcza jeśli dotrze na sam szczyt, po prostu podoba mu się inni, myśli tylko o swojej twarzy!
To nie jest problem polityczny, to problem ludzki./

Jak powiedział drugi (który został oszukany)
1 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Debata na temat Wielkiej Debaty




przez ENERC » 25/01/19, 20:02

Wracam więc znowu do mojego hobby, czy problemem są politycy, czy Francuzi?

Francuzi : Mrgreen:

Minęło trochę czasu, odkąd prawie połowa wyborców przestała głosować. Większość osób poniżej 30. roku życia to osoby całkowicie niewykształcone w polityce.
Mówią: wybór burmistrza jest bezużyteczny, zastępca jest bezużyteczny, polityka jest do niczego.
Tyle że żyjemy w systemie demokratycznym i aby on działał, konieczne jest zaangażowanie obywateli.
Przykro mi to mówić, ale GJ to nie demokracja. To protest. Jest to punkt wyjścia, który ostatecznie należy zintegrować ze społeczeństwem poszukującym konsensusu. Jeśli nie ma konsensusu, mamy do czynienia z dyktaturą.

Jeśli jest jedna pozytywna rzecz w GJ, to taka, że ​​więcej ludzi podniesie tyłek, aby utrzymać demokrację przy życiu: omawiają codzienne problemy z burmistrzem, uczestniczą w spotkaniach publicznych, głosują, przedstawiają kandydatów do wyborów z etykietami lub bez, zgłaszają problemy transportowe do działu, regionu itp. itp.
3 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Debata na temat Wielkiej Debaty




przez Sen-no-sen » 25/01/19, 20:38

Christophe napisał:
Sen-no-sen napisał:„Ludzie”(1) nic nie znaczą.


Nie zgadzam się, często prowadzimy politykę „ojca z synem”… przykładów jest wiele, nawet jeśli niekoniecznie jest to polityka znana ogółowi społeczeństwa…

Obecnie wielu deputowanych LREM to „normalni” ludzie, którzy w to nie wpadli… (nauczyciele, pracownicy, niezależni…) i to był raczej dobry pomysł ze strony Macrona, nie wiem, skąd to wziął poszło źle?

Może łatwiej jest wpłynąć na tego typu „ludzką” osobę…? : Mrgreen:


Lista tych, którzy będąc z ludu, zachowywali się lub zachowywali dokładnie tak jak inni, jest bardzo długa... Mam nazwiska!
To niedorzeczne, gdy pomyślimy, że wychodząc od ludzi, unikniemy determinizmów charakterystycznych dla systemu.


phil12 napisał:
Christophe napisał:
Sen-no-sen napisał:"

Obecnie wielu deputowanych LREM to „normalni” ludzie, którzy w to nie wpadli… (nauczyciele, pracownicy, niezależni…) i to był raczej dobry pomysł ze strony Macrona, nie wiem, skąd to wziął poszło źle?

: Mrgreen:




Nie ja to napisałem, to mały błąd w kopiowaniu i wklejaniu.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101