Pelety Prażone (Czarny Pellet): nowe zagrożenie?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pellet Palony (Czarny Pellet): nowe zagrożenie?




przez Ahmed » 23/12/23, 18:18

Nagrzewa się mocno, to prawda, ale oczywiście nie ma to nic wspólnego z tym, co otrzymujemy z węgla*. Dla porównania, widziałem mierne wkłady, których użytkownicy chwalili ich działanie, ale mylili ilość wytworzonego ciepła z tym wszystkim, co trzeba było włożyć do piekarnika, żeby taki efekt uzyskać: widziałem te urządzenia bardziej jak spalarnie**.

* Emisja CO2 jest większa w wyniku energii cieplnej wytwarzanej z węgla brunatnego, ale w Niemczech jest go tak dużo i łatwo go wydobyć...
** Kotły na drewno „beczkowe” były tego samego ducha: grzejnik, który był tani w zakupie, ale miał niską wydajność.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Pellet Palony (Czarny Pellet): nowe zagrożenie?




przez Leo Maximus » 24/12/23, 11:27

Ahmed napisał:Podoba mi się kobiecość, nie będziemy się powtarzać, „lignite” to najwyraźniej słowo słabo zdefiniowanego gatunku (jest modne!); To wciąż drobnostka, która mi nie przeszkadza... 8) ...ale dziękuję za wsparcie, Leo Maximus!
Piszesz:
Z 1 kg węgla kamiennego/brunatnego można uzyskać 1 kWh energii elektrycznej

Wątpię, czy istnieje równoważność wartości opałowej węgla kamiennego i (lub) brunatnego...

Nigdzie nie napisałem, że istnieje równoważność. Zasadniczo PCI zmienia się z pojedynczego na podwójne.

W przypadku elektrowni niemieckich, o których wspomniałem, nie podajemy tonażu węgla brunatnego i brunatnego. W ofercie posiadamy cały tonaż węgiel brunatny+węgiel.

Jaki jest PCI węgla wykorzystywanego przez angielskie elektrownie? A priori jest to prawdziwy węgiel, a nie brunatny. Czyli 9 kWh energii cieplnej na kg?
(Oczywiście z wyłączeniem Draxa, ponieważ eksperymentujemy tam z biomasą)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pellet Palony (Czarny Pellet): nowe zagrożenie?




przez Ahmed » 24/12/23, 12:08

OK, dziękuję za wyjaśnienie, rozumiem lepiej. 8)
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Pellet Palony (Czarny Pellet): nowe zagrożenie?




przez Leo Maximus » 24/12/23, 14:24

Leo Maximus napisał:
Ahmed napisał:Podoba mi się kobiecość, nie będziemy się powtarzać, „lignite” to najwyraźniej słowo słabo zdefiniowanego gatunku (jest modne!); To wciąż drobnostka, która mi nie przeszkadza... 8) ...ale dziękuję za wsparcie, Leo Maximus!
Piszesz:
Z 1 kg węgla kamiennego/brunatnego można uzyskać 1 kWh energii elektrycznej

Wątpię, czy istnieje równoważność wartości opałowej węgla kamiennego i (lub) brunatnego...

Nigdzie nie napisałem, że istnieje równoważność. Zasadniczo PCI zmienia się z pojedynczego na podwójne.

W przypadku elektrowni niemieckich, o których wspomniałem, nie podajemy tonażu węgla brunatnego i brunatnego. W ofercie posiadamy cały tonaż węgiel brunatny+węgiel.

Jaki jest PCI węgla wykorzystywanego przez angielskie elektrownie? A priori jest to prawdziwy węgiel, a nie brunatny. Czyli 9 kWh energii cieplnej na kg?
(Oczywiście z wyłączeniem Draxa, ponieważ eksperymentujemy tam z biomasą)


Ślad węglowy Ecocombustu i jego peletów jest być może lepszy (?) niż w przypadku węgla, ale z energetycznego punktu widzenia jest bardzo zły. Pelety należy używać do ogrzewania, a nie do produkcji energii elektrycznej.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Pellet Palony (Czarny Pellet): nowe zagrożenie?




przez sicetaitsimple » 24/12/23, 15:51

Leo Maximus napisał:


Ślad węglowy Ecocombustu i jego peletów jest być może lepszy (?) niż w przypadku węgla, ale z energetycznego punktu widzenia jest bardzo zły. Pelety należy używać do ogrzewania, a nie do produkcji energii elektrycznej.[/cytat]

Ach, dobrze? I z jakiego powodu, fizycznie? Używanie go do ogrzewania zwiększa ich PCI?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pellet Palony (Czarny Pellet): nowe zagrożenie?




przez Ahmed » 24/12/23, 15:57

Tyle, że produkcja energii elektrycznej powoduje znaczne straty zużywanej energii. Najlepsza byłaby oczywiście możliwość kogeneracji, która byłaby jeszcze bardziej efektywna niż zwykła produkcja ciepła...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Pellet Palony (Czarny Pellet): nowe zagrożenie?




przez sicetaitsimple » 24/12/23, 16:32

Ahmed napisał:Tyle, że produkcja energii elektrycznej powoduje znaczne straty zużywanej energii.

Tak ok. Ale to dotyczy każdego paliwa, nic konkretnego w przypadku tych pelletów.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113