Idealne ogrzewanie ...

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Idealne ogrzewanie ...




przez Urok » 23/05/18, 22:27

Bonjour à tous,
Zdecydowałem się na rozbudowę mojego domu o około 60 m² w formie niezależnego budynku dołączonego do już istniejącego.
Będzie spełniał obecne standardy (RT2012, VMC) ale zastanawiam się jak go wygrzeję.
Pierwsze pytanie: podłączyć go do istniejącego ogrzewania (miejski gazowy kocioł kondensacyjny)? Lub leczyć to niezależnie?
Pytanie drugie: jeśli zdecyduję się na ogrzewanie niezależne, co wybrać?
Mój tytuł jest oczywiście prowokacyjny, ale ten wybór jest och, jaki trudny!
-Ogrzewanie elektryczne ? Nawet grzejniki akumulacyjne, z góry ekonomiczne, wydają się już przestarzałe: słyszałem, że podczas następnego RT2018 wszelkie ogrzewanie elektryczne zostanie zakazane...
- PAC pobierający kalorie z powietrza? W naszych regionach (Owernia) zima jest mroźna, a pompy ciepła nie są zbyt efektywne...
- odnawialne energie? Wiatr; moim zdaniem wykluczone, ponieważ tam, gdzie mieszkam, wiatry są gwałtowne; słoneczny? Nawet jeśli najnowsza generacja wytwarza energię elektryczną z promieniowania słonecznego i odzyskuje ciepło poprzez chłodzenie paneli, podczas deszczowej pogody nie mamy żadnego z nich.
piec (drewno, pellet, pellet itp.)? Dlaczego nie, mam już piec na drewno w moim głównym domu, oprócz centralnego ogrzewania...
To prawda, że ​​jesteśmy w trakcie zmian związanych z nowymi technologiami, domami pasywnymi itp. Ale mam wrażenie, że mamy na to małe spojrzenie i co gorsza, że ​​ta technologia jest zbyt skomplikowana i niestety źle zarządzana. Mój ojciec zainwestował znaczne sumy w system pompy ciepła z wychwytem pionowym, ma tylko emm..., firma zamknięta itd... itd... Czasem sobie powtarzam, że stary, dobry kominek na drewno, przynajmniej jesteśmy pewni wyniku...

W każdym razie dziękuję za wyrażenie swojej opinii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez Gaston » 24/05/18, 10:58

Wydaje mi się, że brakuje ważnej informacji: przypisania tego rozszerzenia.

W zależności od tego, czy ma być używany (a więc podgrzewany) na co dzień, tylko na noc, czy tylko od czasu do czasu, odpowiedź będzie prawdopodobnie bardzo różna.
1 x
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez Urok » 24/05/18, 18:41

tak, dlaczego nie dać tej precyzji: będą to dwa elementy życia, aby stale się nagrzewać ...
Aby przeczytać ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez chatelot16 » 24/05/18, 21:29

starym dobrym kominkiem, jesteśmy pewni rezultatu... a jeśli sami będziemy ciąć drewno, na pewno się nie zrujnujemy

pompa ciepła, to najlepsze rozwiązanie, jeśli masz pompę ciepła, która działa dobrze... niestety nie wszyscy to opanowują i widzimy sporo problemów

problem z pompami ciepła polega na tym, że nikomu nie wolno tego robić samodzielnie i zmuszeni jesteśmy korzystać z usług profesjonalistów, z których niektórzy są gorsi od majsterkowiczów... i odwrotnie, dobrzy majsterkowicze są lepsi, ponieważ poświęcają czas na myślenie i naukę. .. w przeciwieństwie do niektórych specjalistów, którzy nie mają czasu myśleć o pracy wystarczającej na pokrycie swoich wydatków

dla mnie idealnym ogrzewaniem jest generator gazowy, generator i pompa ciepła... ale jest to ideał, który będzie dostępny pewnego dnia... ale nie będzie dostępny od razu

więc biorąc pod uwagę to, co jest obecnie dostępne, powiedziałbym pompę ciepła dla tych, którzy nie chcą mieć kontaktu z drewnem opałowym i zwracają uwagę na wybór kompetentnego instalatora, wiedząc, jak wybrać dobry model pompy ciepła

a dla tych, którzy potrafią dbać o drewno opałowe, jest to najbardziej ekonomiczne i niezawodne
0 x
Urok
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/04/11, 22:54
x 4

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez Urok » 24/05/18, 21:56

tak, ale znowu, nie ma kalorii w zimnym zimowym powietrzu Owernii (często -10 ° C), więc w tym przypadku ogrzewanie zapewnia rezystory elektryczne i tam, portfel !!!!
Aby przeczytać ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez Gaston » 25/05/18, 09:59

Drewno jest idealne... jeśli w ciągu dnia jest ktoś, kto może rozpalić ogień.

W przeciwnym razie trzeba przejść na system automatyczny, czyli kocioł na pellet, kocioł gazowy (ponieważ dom wydaje się już zasilany gazem), pompę ciepła lub nawet ogrzewanie konwektorowe.

Wiedząc, że te najekonomiczniejsze w użytkowaniu są najdroższe w montażu, nie ma „ideału”, a jedynie kompromis pomiędzy portfelem a ekologią.
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez Bardal » 25/05/18, 11:39

Dla pomieszczenia o powierzchni 60 m2 w RT2012 najprostszą i najtańszą (zarówno w zakupie, jak i użytkowaniu) jest pompa ciepła powietrze-powietrze dużej marki, inwerterowa i zoptymalizowana pod kątem ekstremalnie niskich temperatur, około 3 kW. Będzie to odpowiednie do temperatur -15° -20°C.

Inwestycja poniżej 2000 € (wraz z instalacją), roczne zużycie poniżej 100 €; możesz wykonać większość instalacji, po prostu uruchamiając ją przez inżyniera chłodnictwa, co jeszcze bardziej zmniejszy inwestycję (jest to proste do wykonania i w zasięgu każdego przeciętnego majsterkowicza). Wejdź tutaj: domotelec.fr i wybierz spośród gamy Mitsubishi (hiperogrzewanie), Hitachi lub Panasonic…

Nie ma potrzeby zwiększania amperażu miernika, jest on słabszy niż odkurzacz... Żadnych corocznych konserwacji poza odkurzaniem wykonywanym przez Ciebie. Jeśli chodzi o ogrzewanie, jest bezkonkurencyjny. Mało tego, ewentualnie będzie służyć jako klimatyzacja podczas fal upałów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez Gaston » 25/05/18, 11:50

bardal napisał:możesz wykonać większość instalacji, tylko z uruchomieniem przez inżyniera chłodnictwa,
Trzeba jeszcze znaleźć inżyniera chłodnictwa, który zgodzi się przyjechać i podłączyć instalację, której nie sprzedał... :(
To dobra opcja, jeśli masz kumpla od chłodnictwa...

bardal napisał:Brak corocznej konserwacji poza odkurzaniem przez Ciebie. Nie ma konkurencji, jeśli chodzi o ogrzewanie.
Jestem trochę bardziej zmieszany niż Ty jeśli chodzi o pompy ciepła, bo nie mamy zbyt dobrego wglądu w żywotność po okresie gwarancyjnym... i kiepskie przykłady nienaprawialnych modeli po 4 czy 5 latach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez chatelot16 » 25/05/18, 11:54

przy -10°C nadal są kalorie do pompowania

w temperaturze 0°K = -273°C nie ma już w ogóle kalorii

oczywiście przy -10°C współczynnik pompy ciepła jest gorszy, ale wciąż lepszy niż zwykły grzejnik elektryczny

pompa ciepła umożliwia firmie EDF sumowanie wszystkich potrzebnych źródeł energii, w tym energii odnawialnej... w przeciwieństwie do oleju opałowego czy gazu, co wydaje mi się kiepskim wykorzystaniem paliwa i powinno być zarezerwowane do szlachetniejszych zastosowań niż ogrzewanie

https://fr.wikipedia.org/wiki/Cycle_de_Carnot

policjant dla -10°C = 263°K na zewnątrz i 30°C = 303°K wewnątrz:

gliniarz = 1/(1-Tf/Tc) = 1/(1-263/303) = 7,57

Podałem przykład, gdzie ogrzewanie odbywa się za pomocą podgrzewanej podłogi, co pozwala na zastosowanie niskiej temperatury... policjant zmniejsza się przy grzejniku, który wymaga wyższej temperatury

niestety obecne pompy ciepła mają znacznie niższy współczynnik niż teoretyczne maksimum... nadal jest wiele do zrobienia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Idealne ogrzewanie ...




przez Gaston » 25/05/18, 12:04

chatelot16 napisał:przy -10°C nadal są kalorie do pompowania
Tak, ale zaczynamy napotykać problemy czysto techniczne, takie jak szron gromadzący się na wymienniku zewnętrznym.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 206