Łąka warzywna?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 28/06/18, 16:25

Obserwacja niektórych wysuszonych roślin:
2018-06-28 09.13.51.jpg
melon
Widzimy, że łodyga została wysuszona tylko z jednej strony. To samo z innym warzywem:
2018-06-28 09.50.28.jpg
seler korzeniowy
Wyobrażam sobie, że jest to skumulowany efekt ślimaków, które otarły łodygę w tym miejscu, które zostało osłabione i wysuszone przez słońce... Ale co o tym sądzicie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Łąka warzywna?




przez Adrien (były nico239) » 28/06/18, 16:30

Ups ....

Ile masz roślin każdego z nich?
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 29/06/18, 16:39

nico239 napisał:Ups ....

Ile masz roślin każdego z nich?
Dotyczy to zwłaszcza 2 lub 3 melonów... W przypadku selera jest to znacznie mniej poważne (jedna lub dwie rośliny, ale tylko 1 lub 2 liście)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Łąka warzywna?




przez Adrien (były nico239) » 30/06/18, 02:03

być chafoin napisał:
nico239 napisał:Ups ....

Ile masz roślin każdego z nich?
Dotyczy to zwłaszcza 2 lub 3 melonów... W przypadku selera jest to znacznie mniej poważne (jedna lub dwie rośliny, ale tylko 1 lub 2 liście)


Miałem na myśli liczbę przyłożeń z całości....

Jeśli to 2 na 20, cóż, nie ma powodu do paniki

Jeśli jest 2 na 2, to nie to samo
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 30/06/18, 21:19

To 2 z 3 melonów i 1 z 8 selera
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Łąka warzywna?




przez Adrien (były nico239) » 02/07/18, 00:41

To jest bardziej irytujące dla melonów... to na pewno : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 09/07/18, 00:25

Przycinanie pomidorów i fenokultura
Mała uwaga podczas ścinania pomidorów zauważyłem, że całe drzewa zaczynają się od spodu stopy, znajdującego się pod sianem! stylu:
2018-07-08 21.57.26.jpg
Jak widać, są nawet piękne kępki korzeni wtórnych:
2018-07-08 21.58.00.jpg
2018-07-08 21.58.00.jpg (473.77 KB) Oglądano razy 3827

:zaszokować: Zastanawiam się więc, czy usunięcie tych „wydań” było dobrym pomysłem! :zaszokować:
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Łąka warzywna?




przez Moindreffor » 09/07/18, 09:00

być chafoin napisał:Przycinanie pomidorów i fenokultura
Mała uwaga podczas ścinania pomidorów zauważyłem, że całe drzewa zaczynają się od spodu stopy, znajdującego się pod sianem! Like: 2018-07-08 21.57.26.jpg Jak widać są nawet piękne drugorzędne kępki korzeni: 2018-07-08 21.58.00.jpg
:zaszokować: Zastanawiam się więc, czy usunięcie tych „wydań” było dobrym pomysłem! :zaszokować:

też zaczynam się zastanawiać
mieć kilka bukietów kwiatów na kilku rozgałęzieniach i tym samym mieć więcej owoców w tym samym czasie na początku sezonu lub rozłożyć produkcję, pozwalając głównej gałęzi rosnąć z kilkoma bukietami kwiatów, ryzykując, że ostatnie bukiety nic nie dadzą z powodu pojawienia się mączniaka rzekomego wszystko to oznacza inne zarządzanie pomidorami, a zatem inny materiał, który należy zbadać
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: Łąka warzywna?




przez być chafoin » 09/07/18, 16:54

Moindreffor napisał:mieć kilka bukietów kwiatów na kilku rozgałęzieniach i tym samym mieć więcej owoców w tym samym czasie na początku sezonu lub rozłożyć produkcję, pozwalając głównej gałęzi rosnąć z kilkoma bukietami kwiatów, ryzykując, że ostatnie bukiety nic nie dadzą z powodu pojawienia się pleśni wszystko to pociąga za sobą inne zarządzanie roślinami pomidora
Zmieniłem trochę technikę przycinania w ciągu ostatnich 5 lat. Na początku prawie nie przycinałem (nie może zaszkodzić roślinie!) i musiałem robić niedorzeczne konstrukcje, aby postawić stopy, które nabrały niewiarygodnych rozpiętości. Poza tym te pierwsze lata były katastrofalne w stosunku do mączniaka, więc z listowiem, któremu dałam eksplodować, nie powiem! Stopniowo wróciłem do większego rozmiaru bez systematyczności: robię trochę w zależności od wiatru : Chichot: Myślę, że ważne są 2 podejścia: przy jednym możemy mieć większe owoce, ale w mniejszej ilości.
Myślę, że jest to również związane z rozstawem stóp. Ponieważ dzisiaj sadzę bardzo ciasno (chyba zbyt: 30-40 cm max między stopami), generalnie prowadzę stopy na 1 lub 2 nitkach, ale jeśli mamy miejsce, możemy przycinać mniej.
Co masz na myśli mówiąc o innym sprzęcie?

Moje początkowe pytanie dotyczyło tych pędów, które zakorzeniają się w sianie: czy zauważyłeś więcej tych drugorzędnych korzeni na dnie roślin pomidora, dzięki siano?
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Łąka warzywna?




przez Moindreffor » 09/07/18, 17:09

być chafoin napisał:
Moindreffor napisał:mieć kilka bukietów kwiatów na kilku rozgałęzieniach i tym samym mieć więcej owoców w tym samym czasie na początku sezonu lub rozłożyć produkcję, pozwalając głównej gałęzi rosnąć z kilkoma bukietami kwiatów, ryzykując, że ostatnie bukiety nic nie dadzą z powodu pojawienia się pleśni wszystko to pociąga za sobą inne zarządzanie roślinami pomidora
Zmieniłem trochę technikę przycinania w ciągu ostatnich 5 lat. Na początku prawie nie przycinałem (nie może zaszkodzić roślinie!) i musiałem robić niedorzeczne konstrukcje, aby postawić stopy, które nabrały niewiarygodnych rozpiętości. Poza tym te pierwsze lata były katastrofalne w stosunku do mączniaka, więc z listowiem, któremu dałam eksplodować, nie powiem! Stopniowo wróciłem do większego rozmiaru bez systematyczności: robię trochę w zależności od wiatru : Chichot: Myślę, że ważne są 2 podejścia: przy jednym możemy mieć większe owoce, ale w mniejszej ilości.
Myślę, że jest to również związane z rozstawem stóp. Ponieważ dzisiaj sadzę bardzo ciasno (chyba zbyt: 30-40 cm max między stopami), generalnie prowadzę stopy na 1 lub 2 nitkach, ale jeśli mamy miejsce, możemy przycinać mniej.
Co masz na myśli mówiąc o innym sprzęcie?

Moje początkowe pytanie dotyczyło tych pędów, które zakorzeniają się w sianie: czy zauważyłeś więcej tych drugorzędnych korzeni na dnie roślin pomidora, dzięki siano?

mój ojciec stworzył system kołków z 4 słupkami na rzędzie i długimi prętami, które przecinały cały rząd, więc mógł łączyć wzdłużnie i pionowo swoim unikalnym systemem kołków, które mogę zrobić tylko w pionie, więc tracę wymiar, który w moim małym ogrodzie jest raczej złym punktem

odrosty pod sianem, tak, czemu ich nie trzymać, w sumie postaram się w przyszłym roku mieć bukiety kwiatowe, bliżej ziemi, żeby móc wcześniej posadzić pomidory i wbić stopę na kilka gałęzi, żeby mieć owoce wcześniej, aby spróbować wyprzedzać pleśń
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82