Generator przetwarza olej roślinny na gaz

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5




przez FRANCK (49) » 26/02/06, 19:08

z powodu upału właśnie przerabiam wydech!
dla tego problemu.
0 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 27/02/06, 00:39

dobry wieczór Henryku

henry napisał:jak można wkleić zdjęcie?

w szczegółach :
najpierw sprawdź lub umieść swój obraz w typie JPEG:
otwórz folder ze zdjęciami,
kliknij miniaturę swojego obrazu 1 razy tylko (nie otwierać),
kliknij > plik: pojawi się menu rozwijane,
kliknij > zmodyfikuj: > pojawi się Twój obraz np. maluj,
kliknij > plik: pojawi się menu rozwijane,
kliknij > zapisz jako: przychodzi: znowu widzisz swoją teczkę z,
dolna linia 1: nazwa pliku
wiersz 2: typ,
kliknij > strzałka w dół (obok „anuluj”),
kliknij > JPEG......, (jeśli już tam było, nie było potrzeby robienia tego wszystkiego)
kliknij > zapisz
Twój obraz może przejść (jeśli nie jest za duży)

kliknij > http://www.imageshack.us/
kliknij > przeglądaj, okno z twoimi obrazami przybywa (jeśli nie szukaj)
kliknij swoje zdjęcie 1 razy (aby go wybrać)
kliknij > otwórz, kod pojawia się w oknie (po lewej stronie przeglądania) na stronie imageshack
kliknij > hosting,
pojawia się w tym miejscu: ładowanie (ładuje twój obraz) (widzisz ładowanie z małymi zielonymi kwadratami),
następnie pojawia się kolejna strona
wybór:
albo kliknij w oknie po lewej stronie: thumbmail for forum(1)
(możemy powiększyć klikając na miniaturkę, która będzie w Twoim poście)
albo kliknij w dolnym oknie po lewej stronie: hotling for forum(1)
wybrany przez Ciebie świetlik zmieni kolor na niebieski,
kliknij prawym przyciskiem myszy wewnątrz: pojawia się menu rozwijane,
kliknij > skopiuj,

przejdź lub otwórz wiadomość, aby odpowiedzieć,
umieść indeks (mały pionowy pasek) w miejscu, w którym chcesz umieścić obraz,
kliknij droit : pojawia się menu rozwijane,
kliknij > skopiuj

to wszystko

napisz resztę wiadomości i kliknij wyślij
0 x
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5




przez FRANCK (49) » 28/02/06, 01:29

SLT

wydech prawie skończony, zostały mi dwa, trzy spawy.

Obraz

Zrobiłem test w oryginalnej konfiguracji gaźnika na rurze ssącej, zaczyna się nagrzewać. i silnik lepiej oddycha.

Wydłużyłem trochę swoją komorę wstępną na średnicę i długość, powinno działać jeszcze lepiej jak na dieslu.
Trochę skróciłem dyszę i zrobiłem na niej dobry stożek wejściowy.

jutro kończę spawy wychwytu i próbuję esse et go.
0 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5




przez FRANCK (49) » 28/02/06, 01:52

detal komory wstępnej:

Obraz
0 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 28/02/06, 08:15

niezłe osiągnięcie! Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jakie są twoje wyniki z tym :)

ha, gdybyśmy tylko mogli pracować jako zespół nad tym projektem, ile czasu by to zaoszczędziło. To naprawdę frustrujące, że wszyscy są tak rozproszeni.

To tylko pomysł wiszący w powietrzu, ale może być ciekawie stworzyć coś w rodzaju corocznych targów ekonologicznych...

Może to zwiększyć motywację wszystkich, a nawet stworzyć powołania w tej dziedzinie. kto wie ...
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5




przez FRANCK (49) » 28/02/06, 21:57

cześć sam

no to dobrze działa.

Obraz

w istocie: super regularna praca, z wydechu nie wydobywa się ani jeden dym! nos na nim nawet nie pachnie!! Zrobiłabym test chusteczką.

diesel super regularna praca też trochę dymi, obroty silnika są niższe. Mogę zatrzymać silnik i ponownie uruchomić go za pomocą wyrzutni bez problemu (i bez butanu), gdy jest gorący.

Próbowałem 50% oleju/50% go (żartobliwie) dymi jeszcze bardziej, obroty stabilne ale jeszcze słabsze.

mój gaźnik przymocowany do końca wydechu oznacza, że ​​paliwo w zbiorniku jest letnie (około 20 stopni). jest to pozytywny punkt.

Problemy:

* Nadal mam mały powrót powietrza przez reaktor, przez co tracę paliwo! zawór wlotowy musi zamykać mikrowłosek zbyt późno i tłok przepycha przez niego trochę powietrza.
* nawet na benzynie obroty silnika muszą być nieco niższe niż oryginalne, ponieważ generator nie wytwarza dużo watów. z 75-watową lampą nadal mam 220 V, ale po podłączeniu konwektora 750 W dioda LED wskaźnika pracy miga zamiast świecić.

rozwiązanie
za zwrot paliwa: umieścić zawór zwrotny jak blichtr, ale nie ma gdzie go umieścić.

aby zwiększyć dietę : zwiększyć rozmiar głównego strumienia.
0 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5




przez FRANCK (49) » 28/02/06, 22:06

następna edycja:

1 spróbuj z benzyną i swobodnym wydechem, aby zobaczyć, czy wydech jest nadal zbyt wąski, a zatem zobacz, czy przyspieszę prędkość obrotową silnika.

2 większe dysze. Nadal mam miejsce: mój zawór powietrza dolotowego nie jest jeszcze całkowicie otwarty.

3 wykonaj grzejnik do pracy z olejem napędowym.

4 w razie potrzeby: modyfikacja generatora. odłączenie silnika i zamontowanie zestawu kół pasowych w celu uzupełnienia utraty prędkości obrotowej silnika.

André, wspaniały tłusty szef kuchni, jeśli tędy przechodzisz, twoja rada jest mile widziana! 8)
0 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/03/06, 01:53

Cześć Franck

Aby rozwiązać problem powrotu paliwa przed gaźnikiem. zawór nie marnuje czasu, jest nieskuteczny i tracisz moc.
prosty i bardzo skuteczny sposób
Przed gaźnikiem zrobić podkładkę którą przykręca się dwiema śrubami za gaźnikiem i przyspawać rurkę o długości 10 do 15 cm i średnicy od 12 do 10 mm zależy to od obrotów silnika i konstrukcji, dla 3600 obr/min c jest krótsza dla 3000 obr./min jest dłuższy, ale musisz przetestować długość
Zrób jak ja teleskop do przetestowania po finale
Rola tej rury polega przede wszystkim na tym, że gaźnik jest tłumiony, te opary benzyny pozostają uwięzione w rurze, kiedy zasysa wszystko z powrotem do reaktora.
Wtedy długość ma się zgadzać z pulsacjami silnika
zwiększa to prędkość w reaktorze, a także moc silnika.
Dla maksymalnej mocy trzeba zwiększyć strugę aby była bogatsza (nie dysza powietrzna), nawet zmniejszając dyszę powietrzną udaje się przepuścić więcej paliwa i lepiej to działa z olejem napędowym, minimum jakie zrobiłem jako dysza to 3,2 mm prędkość przejścia staje się bardzo wysoka i daje dobry spray.
Maksymalna moc silnika zostanie osiągnięta, gdy wlot powietrza silnika zostanie wykorzystany do rozmiaru,
znowu trzeba zadbać o ten wlot powietrza żeby zwężka Venturiego dojechała z reaktorem do maksymalnego napełnienia silnika,
Twój sposób wchodzenia do silnika na 90 nie jest korzystny, lepiej byłoby wprowadzić więcej w Y z gazem panton, aby przyspieszyć napełnianie, wszystko to oczywiście jeśli szukasz osiągów lub jeśli twój montaż to c to po prostu doświadczenie, to coś innego.
Twój wlot powietrza również pulsuje w zależności od długości, twój wąż wydaje mi się krótki, spróbuj go wydłużyć i znaleźć odpowiednią długość, spróbuj z plastikową rurką i przytnij na żądanie.
Normalnie z olejem opałowym przy takim samym zużyciu energii jest mniejsze niż z benzyną.
Jak jedziesz z maksymalną mocą przez 15 minut to będzie śmieszny dźwięk jak piasek przelatujący przez reaktor i zacznie wibrować, działa dobrze
Kiedy jeździsz na oleju napędowym lub oleju opałowym, zapach musi być znacznie mniej wyraźny niż olej napędowy, zapach lotniska
barbequ.. jeśli są bardzo małe kłęby dymu, to twój gaźnik pluje na ściany, twój przedsionek jest słabo zwymiarowany, wylot gaźnika przynajmniej musi nagle urosnąć zwężka Venturiego, aby przejść do przedsionka, na to nie licz ciepła do odparowania kropli oleju przyklejonych do ścian, utworzą kłąb dymu.
Następnym razem porozmawiamy o dodaniu niewielkiej ilości wody.
eliminuje to dużą część zapachu oleju opałowego.

Dostosuj dokładnie reaktor, zanim zajmiesz się 100% olejem, co jest trudne do kontrolowania temperatury kąpieli olejowej i zależy od obciążenia silnika.

Przy tym wszystkim są tacy, którzy myślą, że robimy montaże tylko po to, żeby wiedzieć, czy to działa, teraz już to wiesz, będziesz miał generator, który działa na olej opałowy, a nawet na olej, a wszystko to przy prostym silniku ma eksplozję.

André
0 x
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5




przez FRANCK (49) » 01/03/06, 11:40

Andre przede wszystkim dziękuję.

co do problemu z podaniem paliwa Twoja modyfikacja jest bez zarzutu, mam zamiar zrobić rurkę teleskopową aby dobrać odpowiednią.

dla maksymalnej mocy nadal mam mały margines, mój zawór powietrza nie jest jeszcze na dole.

o moje spaliny z diesla trochę się boję jak mówisz że to krople przyklejone do ścian. dlatego moje opryskiwanie i/lub moja komora wstępna, która nie jest na górze.

I tak i tak włożę większy odrzutowiec bo aktualnie moja śruba bogactwa nie służy mi do diesla. na benzynę trochę mi to służy.
0 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5




przez FRANCK (49) » 01/03/06, 11:51

dwa obrazy kodu kwantowego (edycja davida): bardzo interesujące dla efektu zwężki Venturiego mieszaniny powietrze/gaz

Obraz

Obraz
0 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 89